Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предложения за сайта и за форума

Здравейте,
Предлагам да се направи нещо като надпис под всяка тема, която не съм отворил,в която някой е написал нов коментар.Например:
-Виждам нова тема, която не съм отворил и познавам за това, чрез надпис под заглавието "NEW" с ярък цвят и фон,който да се забелязва.
-След като се цъкне на темата, надписа "NEW" да изчезне.
-И така при всеки нов коментар да излиза въпросния надпис "NEW" и да седи докато не отворим темата. Smile

Второто ми предложение е да се известява,чрез писмо когато някой цитира ваш пост в някоя тема или изобщо да се известява, когато някой коментира в някоя тема след като вие сте я коментирали.(като на facebook)

П.С. Не съм видял всички предложения, може някой от моите да ги има вече,но ако е така -тогава гласувам и аз за тях. Big Grin
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
РЕДАКЦИЯ : Извинявам се,чак сега видях,че има същото като първото ми предложение и то е с текст "Нови мнения", вместо "NEW" с ярък текст... :|
Сега по тази тема предложението ми е да е друг цвят различен от броя на страниците.
А за второто ми предложение смятам,че е много необходимо,защото ще ни е много по удобно така, от колкото да си влизаме в профила и да "щракаме" всяка тема която сме коментирали и да гледаме дали има други мнения.
Цитирай
Аксесоари

Предлагам да се смени формата на датата на поста на потребителя от ММ-ДД-ГГГГ на ДД-ММ-ГГГГ. Много се обърках няколко пъти в някои теми кога последно е поствано. Пример: 12-11-2010 12:21 - това сега е 11 декември, а не 12 ноември Smile Според мен трябва да ги ревертнете.

Nexus 5 - Stock 4.4.3, Galaxy Nexus - CM11 4.4.2, iPhone 4S
Цитирай

kkazakov написа:Предлагам да се смени формата на датата на поста на потребителя от ММ-ДД-ГГГГ на ДД-ММ-ГГГГ. Много се обърках няколко пъти в някои теми кога последно е поствано. Пример: 12-11-2010 12:21 - това сега е 11 декември, а не 12 ноември Smile Според мен трябва да ги ревертнете.
Формата на датата може да се смени от настройките на профила.

Davida написа:Второто ми предложение е да се известява,чрез писмо когато някой цитира ваш пост в някоя тема или изобщо да се известява, когато някой коментира в някоя тема след като вие сте я коментирали.(като на facebook)
Ами абонирай се за темата и ще получаваш мейли при активност в нея. Бутона за абониране е горе в дясно.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

В профила има опция "Абониране за теми в които публикувате по подразбиране. "

Пред всяка тема има означение дали сте я чели или не и има линк към новите мнения когато не е прочетена. .
Цитирай

Да , но ще е по хубаво в самия сайт да ти излиза като на facebook,защото аз седа по 3 часа във форума и ще е тъпо да влизам през 5 мин. в пощата да видя дали някой е писал на някоя от многото теми,на различни места във форума, който съм писал и аз.Не знам,само мнение..Мисля,че за всички ще е по добре така.Вариант - FACEBOOK Big Grin
Цитирай

@Davida: Не е нужно да влизаш постоянно в имеила, за да видиш в коя тема е писано. Без абонаменти и други, като влезеш във форума, си има синьо квадратче- индикатор за непрочетени мнение. След това точно под самия раздел/тема има бутон "Нови мнения", и когато го натиснеш, ти се показват само новите мнения, които ти не си прочел. Това със фейсбук- само усложнява нещата. (не за потребителите като нас, а за модераторите и администраторите)

SIV
Цитирай

deffecto написа:@Davida: Не е нужно да влизаш постоянно в имеила, за да видиш в коя тема е писано. Без абонаменти и други, като влезеш във форума, си има синьо квадратче- индикатор за непрочетени мнение. След това точно под самия раздел/тема има бутон "Нови мнения", и когато го натиснеш, ти се показват само новите мнения, които ти не си прочел. Това със фейсбук- само усложнява нещата. (не за потребителите като нас, а за модераторите и администраторите)

Ясно.Само предлагам. Tongue
Цитирай

Davida написа:
deffecto написа:@Davida: Не е нужно да влизаш постоянно в имеила, за да видиш в коя тема е писано. Без абонаменти и други, като влезеш във форума, си има синьо квадратче- индикатор за непрочетени мнение. След това точно под самия раздел/тема има бутон "Нови мнения", и когато го натиснеш, ти се показват само новите мнения, които ти не си прочел. Това със фейсбук- само усложнява нещата. (не за потребителите като нас, а за модераторите и администраторите)

Ясно.Само предлагам. Tongue
А разбра ли в края на краищата, че не е нужно да ходиш до пощата си за да проверяваш някой дали е писал в темите, в които и ти си писал Smile?

Gunplay каза: Tелефона, DHD, ми прилича на тухла след тест за съпротивление на материалите. Smile
Цитирай

Аз мисля, че няма достатъчно строг контрол във форума. Всеки влиза, пуска тема където му падне, пише по безобразен начин и едно и също се дъвче и обяснява. Ето примерно за моя телефон - само в форума за други андроид телефони - 7-8 теми с еднакви заглавия и то само на първата страница, не ми се рови по-нататък. Според мен трябва да има ясни правила и повече контрол от страна на модераторите, за да е по-чисто и прегледно всичко. Smile

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай

Аз не съм на това мнение. За мен форумът (не конкретно този, а като цяло) е място, в което човек може да получи помощ, да се забавлява и да комуникира с други хора. Ако всичко се направи спретнато, красиво и стерилно се обезсмисля цялата идея на форумите. Да, съгласен съм, че много пъти е досадно да четеш едни и същи неща, но в крайна сметка в края на почти всяка такава тема е написано "Благодаря Ви много за помоща", а това е най-важното, нали? Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

xn3k написа:Аз не съм на това мнение. За мен форумът (не конкретно този, а като цяло) е място, в което човек може да получи помощ, да се забавлява и да комуникира с други хора. Ако всичко се направи спретнато, красиво и стерилно се обезсмисля цялата идея на форумите. Да, съгласен съм, че много пъти е досадно да четеш едни и същи неща, но в крайна сметка в края на почти всяка такава тема е написано "Благодаря Ви много за помощта", а това е най-важното, нали? Wink
Да, разбира се, че е така, Админе махни търсачката! Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Ами аз например никога не съм ползвал търсачката. Преди 2-3 месеца, когато намерих форума, просто започнах да чета наред! Lol Изчел съм всичко! Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

lubs написа:Аз мисля, че няма достатъчно строг контрол във форума. Всеки влиза, пуска тема където му падне, пише по безобразен начин и едно и също се дъвче и обяснява. Ето примерно за моя телефон - само в форума за други андроид телефони - 7-8 теми с еднакви заглавия и то само на първата страница, не ми се рови по-нататък. Според мен трябва да има ясни правила и повече контрол от страна на модераторите, за да е по-чисто и прегледно всичко. Smile

Има достатъчно правила и указания как да се пусне тема със смислено заглавие. Проблема е че има немалко количество хора които не се интересуват от тях. Едва ли можем да имаме толкова модератори които да редактират всяко неясно заглавие или въпрос. А и едва ли на модераторите ще им е интересно да си прекарват времето във форума по този начин. Ръководния екип се грижи да няма съвсем малоумни, заядливи и т.н. мнения (и всички са поканени да ползват линка "Съобщи за нередност" ако попаднат на мнение нарушаващо правилата).

Ако някой поства глупави въпроси или не където трябва, може просто да не му отговаряйте или му се пише да го направи както трябва.

Имаш ли конкретно предложение за мерки които да помогнат да е по-подреден форума?
Цитирай

Нещо такова дали ще е полезно? Rolleyes За да няма постоянно нови и нови теми Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Така всички въпроси се събират в едно голямо мазало. Всеки ще пита за всичко. Винаги ще се повтарят десетина въпроса. А недай си боже настане спор, е тогава гледай сеир. По добре отделни теми с отделни въпроси (ако няма създадена такава за подобен проблем).
Лично мнение.
Цитирай

vladdark написа:Така всички въпроси се събират в едно голямо мазало. Всеки ще пита за всичко. Винаги ще се повтарят десетина въпроса. А недай си боже настане спор, е тогава гледай сеир. По добре отделни теми с отделни въпроси (ако няма създадена такава за подобен проблем).
Лично мнение.
В този случай става въпрос за един специфичен модел, а не за целия андроид. Нека да видим как ще потръгнат нещата Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

И да те направим един модератор да триеш ненужните постове от Раздела.
Цитирай

Мисля че за всеки раздел за телефони (или само по-големите) трябва да има някой, който да разчиства и да оправя мненията на хората.

Не говоря за модератор/администратор. Но може да се добави някакъв нов ранк- нямам си идея за име на ранка, идеята ми е такава, че да има малко повече права от Гуру, но много по-малко от модератор/администратор. Тоест да може да си разчиства форума, да следи за некоректни изяви/постове/снимки, да променя имената на темите "Търся, помощ, хелп, pls" и други.

SIV
Цитирай

Подкрепям донякъде мнението на deffecto.В два форума съм модератор и в единият, освен модерацията като цяло, всеки модератор има раздел, който следи по от близо.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

В общи линии повечето от нас четем всички раздели. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

@Be6i4 и ние бяхме така в началото, но като се разрастна форумът, като взе да става "леко" мазало и се реши това което написах горе.
p.s.Не можеш ме убеди, че четете всички нови теми и постове Wink

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай

Taка си е, ама от някои телефони разбираш повече отколкото от други. Затова е по-добре тесен специалист да разчиства важните теми от съответния раздел, понеже за теб някое мнение може да е маловажно, но за него - не. Това, разбира се, са изключително рядки случаи и сигурно модераторите във форума са достатъчно на брой, ама нищо не се прави за разчистването на Важните теми и затова се трупат по 500-600 поста. Затова и търсим алтернативни варианти за намаляне на Спам-а и Офтопик-а.
Идеята за отговорник за всеки раздел е много добра. От това, което изброи deffecto, общо взето излиза, че въпросния човек ще е с модераторски права. А в двата форума, които съм правил модераторски права се дават с 2-3 клика Smile
Цитирай

Не ме разбирайте погрешно, но последно време в мод длъжността е активен само Be6i4, и не знам как сте се разбирали по между си, но никой не чисти темите, в някои раздели има теми с по 20 страници, защо по дяволите не изтриете първите 15стр. ?
форума наистина се разраства и безсмислените теми също!

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

@TopGun не е редно да се трият, просто в определен момент когато станат повече от определен брой се архивира някъде и се почва темата на ново, като в нея има линк към старата със всички постове.
А това, че темите не се чистят като цяло, си е вярно. Според мен написано с шльокавица веднага трябва да бъде моднато така, че да не се чете изобщо нищо от написаното, с послание от модератора, че той го е направил и не се толерира това т.н. а галфона като иска ще си оправи поста. А не модераторите да им превеждат какво са искали да кажат.

П.П.
Примерно има една тема в раздела за Wilidfire - Upgrade до Android 2.2 Froyo, ами тя си е мини тема на - Общи приказки, 7 страници.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Важно е и един модератор да има нужното време и желание, а както колегите казаха, май малко са активните Rolleyes
admin написа:... Ръководния екип се грижи да няма съвсем малоумни, заядливи и т.н. мнения...
От това по малоумно здраве му кажете!
hacker_didko10 написа:Мисля , че е достатъчно обяснено , ама споко - то не е за прости хора ...

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)