Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root-ване на SGS3 (Linux)
#1

----Мое предпочитание е Убунту-то, и ще включа снимки от убунту. За други дистрибуции - не съм компетентен, съжалявам!.----
Рових из нета доста време, докато си намеря упътване как да руут-на С3-ката ми с операционна система различна от Уиндоус, но уви, намерих 1-2 упътвания, и то много остаряли, за това реших да напиша и аз едно упътване.

Телефона го поставяте в USB Debugging mode (Снимки в спойлерите!)

Теглите си Heimdall от тук-> Дръп.
След това CF-Root-SGS3-v6.4 -> Дръп. и разархивирате и двата архива (зип+тар) в папка по избор (лично аз си го разархивирах в /home/<потребител>/Downloads/<папка>)
Инсталирате си Хаймдал-а.

Пуснете си телефона в Download Mode.
Oтворете терминал (ctrl+alt+t), и пишете:

Код:
heimdall flash --recovery recovery.img --no-reboot
--no-reboot аргумента е от голямо значение, лично там аз бях запънал 30 минути, защото рекавъри менюто не се флашваше. След като ви се флашне го рестартирайте.
За всеки случай, пуснете heimdall detect, може да има проблем с връзката между Компютър/Телефон!
Направете и nandroid backup със стоковият Ви РОМ, за да заличите руут следи в бъдеще.

Резултатът трябва да е такъв --
--Имате флашнато CWM-Recovery menu--


Сега, качвате си CWM SuperSU някъде на картата и отивате в Рекавъри менюто, отивате на install zip from sdcard > choose zip from internal sdcard > мястото където сте качили CWM SuperSU и го избирате. -> Дръп.
Честито, телефонът ви е руутнат!
Цитирай
Аксесоари
#2

Приветствам горния пост, защото Linux потребителите може би са леко ощетени откъм инструменти или те не са толкова популярни и трябва много четене и проби. Пътя при Windows потребителите е доста по-утъпкан.
За аналог на Kies под Linux въобще не може и дума да става все още. Даже има петиция от Linux потребители към Samsung да разработят Kies и под Linux.
Няма да е излишно този пост, след като се поподреди малко да се направи на важна тема или да се добави като възможен вариант в темата за рутването. Ще е полезно на доста потребители - сигурен съм.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#3

@At_Virus, темата е добра, но от уважение към @Chainfire, бих добавил линковете към неговия сайт за изтегляне. :cheers:

Той казва:
[box]I am no longer supporting this version of CF-Root. I have personally moved away from permanent custom recoveries. I will still be providing roots by way of CF-Auto-Root (click). The downloads in this thread will remain available, I just won't be updating them.[/box]

Ето и CF-Auto-Root homepage:
http://autoroot.chainfire.eu/
Цитирай
#4

Съжалявам, че съм постнал други линкове, но не можах да се сетя как се казваше сайта му Sad сега ще сменя линковете Tongue
Цитирай
#5

Здравейте.
С Дебиан Линукс съм. Изпълних горните стъпки по флашването без последната (инсталиране на SuperSU).

Като опитам да влезна в Рековърито (home+volume up+shut down) ми излиза един червен пират и след 10 сек се рестартира телефона. Devil

Помогнете, моля!

ПС Ето и снимка на телефона, когато се опитам да влезна в Рековърито

Samsung Galaxy S III Android 4.2.1 Jelly Bean
Omega v44.1 - XXUFMB3
Цитирай
#6

Такааааа....
Понеже Неволята не помогна, се запретнах сам.
Явно нещо с този ауторуут са се омазали нещата... Оправих ги по следния начин:
Разархивирах оригиналния РОМ на Глобул от
Цитат:http://www.sammobile.com/firmware/?page=...1#firmware
и извадих recovery.img-a.
След това :

heimdall flash --recovery recovery.img --no-reboot

и воалла - оригиналното рековъри е налице. Rock

Offtopic Вече няма да ползвам служебния комп с Виндовс!!!! :cheers:

ПС Сега видях, че dessyteneva в друга тема е писала
Цитат:Аз точно с нея инсталирам цсц,днес пак го прави защото си омазах телефона и преинсталирах,сега всичко ми е занулено,само за отбележа че рутвам с CF root 6.4 новия ауто рут е зверски бъгав и чупи рековърито,всичко принсталирах заради него,може би и за това не ми е проблем програмата и ми оправя статуса,не знам ти с кое си рутвал.

Явно и при мен нещо такова се е получило.... Rock

Samsung Galaxy S III Android 4.2.1 Jelly Bean
Omega v44.1 - XXUFMB3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)