Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софбус 24 - разписание на градския транспорт в София
#1

Здравейте на всички Smile
"Софбус 24" - моето първо приложение за Андроид. Не е първото по рода си, но съм се постарал да съчетая повечето нужди на един потребител, посредством удобен и лесен за използване интерфейс. Много ще се радвам да чуя вашите мнения, коментари и забележки, като това ще ми помогне да го подобря още повече и да бъде по-лесно за използване от всички.

https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
Аксесоари
#2

като дизайн е добре.Надписите на иконите са малко ситни.
Относно функционалността:
1.Това с тия карти и ГПС-и не е важна и често използвана функция.Може да е с по-малка икона.Същото се отнася и за "изход" и "информация"
2.Виртуалните табла не са решени добре.Капчата е дразнеща,а по дразнещо е да въвеждаш номерата на спирките ръчно.Има няколко начина за решение на проблема:а)като в програмата mtrans,която вече не се разработва.Там номерата на спирките са предварително вкарани в програмата.Недостатък е,че трябва да се изкарва ъпдейт при промени в транспорта.б)Като в това приложение,което в момента ползвам https://play.google.com/store/apps/detai...BvcnQiXQ... Тук се ползва десктоп версията на сайта и избора на спирки се прави в реално време,което води до по-голям трафик.Недостатък е,че като се изберат превозно средство и спирка показва,часовете на пристигане само за това превозно средство.Но пък показва много повече часове на пристигане.Общо взето приложението е просто по-удобен вариант на товаhttp://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/virtual-tables.в)Третият начин за взимане на информация е от мобилната версия на сайта,но не чрез виртуалните табла,а чрез разписаниетоhttp://m.sumc.bg/schedules/vehicle?stop=...id=3000250От линка "точно време на пристигане" се вижда нужната информацияhttp://m.sumc.bg/schedules/vehicle-vt?s=...id=3000250за всички превозни средства,спиращи на спирката.Този вариант според мен е най-удачен,защото избягва капчата и показва всички превозни средства.Не знам обаче дали може да се използва.Все пак не съм програмист.Ако можеш опитай да го използваш в опцията с виртуалните табла.Така приложението ти ще стане най-доброто за проверка на часовете на пристигане на градския транспорт.

EDIT:Името на приложението е тъпо.Все пак не е само за автобус.Хубавото е,че е кратко,но само дотам.Помисли за нещо по добро като Софтранс или нещо подобно.
Цитирай
#3

Благодаря за страхотните предложения. Ще се радвам да прочетеш коментара ми, тъй като в него съм изложил възможностите, които биха били възможни за интегриране (благодарение на предложенията в твоя коментар) и да споделиш кое от твоя гледна точка би било по-практично и разбира се по-удобно за използване.
  • За името на приложението - "Софтранс 24", звучи наистина много по-добре и май ще си го открадна (дано не се сърдиш... и разбира се, ако позволяваш). Впрочем отворен съм към всякакви предложения и при по-голям интерес, бих направил и тема за избор на име Smile
  • Началният екран - за съжаление знам, че не е особено "красив", но за жалост толкова си мога ... Ако някой с по-голям дизайнерски нюх ми помогне за този екран и го раздвижи (или сподели някакви виждания как би изглеждал наистина ефектно), с удоволствие бих го реализирал програмно. Ще се постарая да го преправя и сам, но за жалост това определено ми е слаба страна.
  • За извличането на информацията в реално време. Наистина CAPTCHA е много дразнеща, но за сметка на това е въведено използването на cookies, посредством които се налага да се въведе 1 път при 50-60 използвания (понякога може и повече, в зависимост от изключително много неща - период и честота на използване, повтаряемост на процедура и т.н. - самият аз не съм много наясно колко често). По този начин CAPTCHA-та става малко по-НЕдразнеща, тъй като въведена 1 път, може и след 2 седмици да се наложи отново да я въведете Smile
  • Вариантите, които предлагаш са наистина добри, но ето какво аз мисля за тях:
    • а) Мога да направя съвместно използване на информацията от някаква вътрешна база данни, и информацията онлайн, а именно - използване на auto complete - при написване на някакво име, директно се предлага на потребителя набор от спирки, които може да търси, като заедно с това ще оставя и опцията за въвеждането на номер на спирка.
    • б) За мене изключително непрактичен вариант за търсене на времена на пристигане в реално време. Първо дава се информация само едно превозно средство, което в повечето случай е доста недостатъчно, а и губиш излишно време, а и го има вградено като опция вече в РАЗПИСАНИЯ.
    • в) Тъй като има вече разписания (реализирани по изброения от тебе начин), това, което мога да използвам в този случай е например да вкарам опция там, която при натискането ѝ, да ти извежда времето за пристигане в реално време. Само че отново не съм сигурен дали там не изисква изобщо въвеждането на CAPTCHA, тъй като докато разработвах приложението, бях изпробвал и този вариант и се налагаше също въвеждане на гадните символи от изображението ... Sad
    [/*]
  • За жалост използвам мобилната версия на сайта, и там времената в реално време са само 3 или 4 максимум, и затова са само по толкова ...

БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#4

zanio написа:Благодаря за страхотните предложения. Ще се радвам да прочетеш коментара ми, тъй като в него съм изложил възможностите, които биха били възможни за интегриране (благодарение на предложенията в твоя коментар) и да споделиш кое от твоя гледна точка би било по-практично и разбира се по-удобно за използване.
  • За името на приложението - "Софтранс 24", звучи наистина много по-добре и май ще си го открадна (дано не се сърдиш... и разбира се, ако позволяваш). Впрочем отворен съм към всякакви предложения и при по-голям интерес, бих направил и тема за избор на име Smile
  • Началният екран - за съжаление знам, че не е особено "красив", но за жалост толкова си мога ... Ако някой с по-голям дизайнерски нюх ми помогне за този екран и го раздвижи (или сподели някакви виждания как би изглеждал наистина ефектно), с удоволствие бих го реализирал програмно. Ще се постарая да го преправя и сам, но за жалост това определено ми е слаба страна.
  • За извличането на информацията в реално време. Наистина CAPTCHA е много дразнеща, но за сметка на това е въведено използването на cookies, посредством които се налага да се въведе 1 път при 50-60 използвания (понякога може и повече, в зависимост от изключително много неща - период и честота на използване, повтаряемост на процедура и т.н. - самият аз не съм много наясно колко често). По този начин CAPTCHA-та става малко по-НЕдразнеща, тъй като въведена 1 път, може и след 2 седмици да се наложи отново да я въведете Smile
  • Вариантите, които предлагаш са наистина добри, но ето какво аз мисля за тях:
    • а) Мога да направя съвместно използване на информацията от някаква вътрешна база данни, и информацията онлайн, а именно - използване на auto complete - при написване на някакво име, директно се предлага на потребителя набор от спирки, които може да търси, като заедно с това ще оставя и опцията за въвеждането на номер на спирка.
    • б) За мене изключително непрактичен вариант за търсене на времена на пристигане в реално време. Първо дава се информация само едно превозно средство, което в повечето случай е доста недостатъчно, а и губиш излишно време, а и го има вградено като опция вече в РАЗПИСАНИЯ.
    • в) Тъй като има вече разписания (реализирани по изброения от тебе начин), това, което мога да използвам в този случай е например да вкарам опция там, която при натискането ѝ, да ти извежда времето за пристигане в реално време. Само че отново не съм сигурен дали там не изисква изобщо въвеждането на CAPTCHA, тъй като докато разработвах приложението, бях изпробвал и този вариант и се налагаше също въвеждане на гадните символи от изображението ... Sad
    [/*]
  • За жалост използвам мобилната версия на сайта, и там времената в реално време са само 3 или 4 максимум, и затова са само по толкова ...

БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!

1.Относно името:ако ти харесва го ползвай.Не съм програмист и не смятам да правя такова приложение.
2.Началния екран е добър.Просто шрифта на иконите е ситен.Но след две три пускания на програмата се свиква.Иначе големината на иконите е супер и помага за бързото избиране на опция когато си в движение или се буташ в транспорта.
3.Вариант в),който мисля,че е най-удачен не изисква CAPTCHA.Ако си прочел внимателно той също ползва мобилната версия на сайта.Само че се извиква през линка за разписанията,а не през "виртуални табла".Резултатът е същия като при виртуалните табла:три броя часове на пристигане за всички превозни средства,спиращи на спирката(напълно достатъчно.Никой няма намерение да чака дори и толкова).Въпросът е дали може да разгадаеш кода и да го въведеш.Последният линк от предишния ми пост е точно опцията за времената на пристигане.И ако го цъкнеш стотина пъти ще видиш,че няма нито веднъж да поиска капча.Въпросът е,че номерата на спирките в линка се различават от истинските.Дали са просто в някакъв друг формат или нещо такова нямам представа.Както предлагаш да я въведеш в разписанията въпросната опция също ще е перфектно.В същност това е най-големия кусур на приложението.Останалите неща са дребни проблеми.Дори като скорост на работа работи много добре.И най-важното е да се ползва максимално малко локална база със спирките,защото при честите смени на маршрути и ремонтите в столицата ще ти се вземе здравето да оправяш всеки път приложението.Ако нещо не е ясно питай.С каквото мога ще помогна.
Цитирай
#5

Качена е подобрена версия на приложението - ще се радвам да чуя коментарите Ви за нея.

П.С. Използвах част от горните предложения и в момента определено е доста по-добре - благодарности на @azcv.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#6

Новата версия на приложението ще бъде налична в маркета до няколко часа. Ще се радвам да чуя вашите мнения и коментари - какво Ви харесва, какво не Ви харесва и т.н. - благодаря предварително Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#7

Мм като изключиме, че ми изтри любимите спирки след ъпдейта другото е ок. Ама гледай да го оправиш, щото определено е нещо заради което ако ми се случи пак бих го разкарал Smile
Цитирай
#8

Приложението е много добро и аз лично го използва всекидневно по няколко пъти Smile Препоръчвам го и на познати.
Браво!

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#9

За фаворитите е нещо умисшлено, което няма да се повтори, просто беше наложително да се направи, за да се предодвратят някои основни проблеми при извличането на информация и да се ускори нейния процес. Занапред тази база данни, няма да бъде повече променяна - извинявам се за проблема.
Следващият месец ще бъде изкарана подобрена версия с още екстри и фиксване на вече известни проблеми (неотстранени до този момент). Ще се радвам всеки, който има забележки или проблеми (освен за БД-то с любими спирки), да ми пише, и с радост ще ги оправя и добавя като update в следващите версии.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#10

Версия 1.15 ще бъде налична в маркета до няколко часа. Фикснати са всички репортвани от хората, както и открити от мен проблеми, както и са добавени нови функционалности. Част от потребителския интерфейс е променен, с цел да е по-интуитивен и лесен за работа.
Ще се радвам да чуя вашите мнения и коментари - какво Ви харесва, какво не Ви харесва и т.н. - благодаря предварително!!! Big Grin Big Grin Big Grin

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#11

Хайде вече приложението е в клуба на 10 000+ сваляния Smile - очаквайте скоро и нова версия!!!

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#12

Всички бъгове са изчистени и вече може да се порадваме на новата версия на приложението Smile - 1.16 Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#13

Не работи... :unknw:

 
Цитирай
#14

За жалост сърварите на мобилната версия на сайта са спряни за някаква профилактика и цял дел са недостъпни... Всички приложения в маркета за транспорта в София не работят за жалост... Надявам се скоро да си оправят нещата и отново да е удобно на всички нас да намираме нужната информация. Smile Smile Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#15

zanio написа:За жалост сърварите на мобилната версия на сайта са спряни за някаква профилактика и цял дел са недостъпни... Всички приложения в маркета за транспорта в София не работят за жалост... Надявам се скоро да си оправят нещата и отново да е удобно на всички нас да намираме нужната информация. Smile Smile Smile
Все още нищо. Тази профилактика продължава доста дълго. Няма да се очудя, ако са решили да прецакат приложенията за разписание на градския транспорт. Нито едно не работи. :angry:

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#16

Виртуалните им табла работят без проблем, така че нещата са ясни... :whistle:

 
Цитирай
#17

Мобилните в.табла не работят от седмица.

RedmiPro 3/32
Цитирай
#18

За сълажение от 11.02.2014 до сега приложението не работи, тъй като мобилната версия на сайта за градска мобилност не фунционира - http://m.sofiatraffic.bg/vt/. Успях да се свържа с техническия отдел, който поддържа системата, за да получа повече информация и това, което ми казаха е, че има доста голям проблем и се работи непрекъснато по отстраняването му, но засега не се наемат да дадат срокове, за които това ще стане. От разговора ми с тях, не звучеше да имат намерения да направят така, че тези приложения да не функционират. Просто проблемът явно е доста сериозен и времето за отстраняването му ще бъде по-голямо.
Извинявам се за причиненото неудобоство! Sad
П.С. Междувременно ще се опитам да преправя приложението да работи с официалната версия, но просто има доста защити, които се използват там, непозволяващи ми да взема нужната информация.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#19

@zanio работата е там че на тях не им пука за приложенията, просто като се парсва от тяхната страница постоянно сървърът им не издържа на натоварването. И както недоволстват и други в темата, да те слагат точно тези спам защити (код за достъп) с тази цел да не им се товари сървърът. Другата причина за спиране е: като решат някой ден да обновят дизайна на сайта, то всички които парсват от сайтовете започват да се оплакват приложението не работи, сайта не работи и т.н. Поради тези 2 причини (поне тези сега се сещам) доста приложения умират защото никой няма/неиска да вложи пари за разработка на официално апи (така че да не ти пука за промените в сайта, защитите от спам ботовете и тем подобни) - например смектите за телефоните, онлайн телевизиите.

Мога да ти предложа идея, която и аз сам ще почна някой ден като се освободя, но ще отнеме и доста време.
1. от софия трафик правиш скрип който да парсва разписания и маршрути (той е един ифрейм) и пускай по малко страници да не би да нямат някои скрип който следи за многобройни рекуести за отрицателно време :whistle: . Информацията е доста подробна - разписание за делници/празници, цялата линия в двете посоки и времената между спирките. Време на последно обновяване
2. пишеш си в твоя база всичкото
3. Остава да имаш въображение за да покажеш цялата информация във андроид приложение.
3.1. Имат картинки с карти на спирките (с линк към карта в бгмап, е може някои да липсват )
3.2. Ако имаш гпс вече на спирките можеш да си добавиш (ако го нямаш) детекване по координати да ти покаже близките спирки и по часа на телефона/таблета да покажеш пристигащите в близките минути превозни средства.
и т.н. както ти казах въображение да имаш и да направиш добре базата от данни можеш да стане доста добро приложение. Отделно може да се ползва същото и за други градове като категоризираш и данните и по град

Поне аз това ще си направя за мое ползване (не че ползвам много градски транспорт в софия де, повече съм на метро за което не ми трябва приложение), но между клиентските може да премине и някое лично, което да си заслужава труда и да се сподели със останалите столичани.
По този начин ще избегнеш и 23198298423 броя рекуеста към сървърите им и парсването и няма да имаш проблем със това, че не им работи мобилната версия, или че имат спам бот защити на десктоп версиите на сайта си.
Цитирай
#20

@ndsbg Стана ми интересно и чисто любопитно питам - идеята ти е да си взима той данните от сайта (който в момента не работи) и после всички приложения да искат вече от неговите данни а не от тези на сайта и съответн отрафика би се насочил към неговия сървар а не към този с официалния сайт ?


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#21

Ами сайта с разписанието им работи, твой сървър парсва инфото. Ти си синхронизираш телефона със твой сървър и приложението си работи с база офлайн в телефона. Ако имаш гпс координати на спирката + Интернет локализира те (Ако знаеш къде се намираш и какво минава можеш направо по номер да си го търсиш) + знаеш текущото време и така филтрираш и казваш след колко време имаш превозно средство. Отделно ако има можеш да вземеш и в реално време след колко мин идва търсеното превозно средство можеш да добавиш и бутон за ръчно взимане на времето (Така пестиш многото рекуести към сайта на градския транспорт) Това е пример, стига да имаш въображение може да добавят много неща с цел улеснение и търсене.
Цитирай
#22

Здравей Smile Много се радвам, когато потребителите ми дават толкова креативни предложения, които само могат да ми помогнат - БЛАГОДАРЯ. Относно предложението ти:
1. Предложението, което даваш съм го обмислял милион пъти, но за да бъде точна информацията в реално време, трябва да направя този скрипт да се изпълнява доста, доста често, защото там промените са изключително динамични и постоянни. Наистина по този начин заявките ще са многократно по-малко, но все пак ще се изпълняват само от една машина, за сметка на това, както е в момента - от множество такива. Това също не е голям проблем, но има защита, която следи за непрекъснати заявки до техния сървър - което ме ограничава да правя по хиляди на ден - аз ще бъда баннат за отрицателно време, и освен това остава и проблемът, че моето приложение не е единствено - има и други, които ще продължат да бомбандират сайта със заявки. Така че според мене този метод е приложим за разписанията, тъй като те не се изменят с времето (или поне не толкова често) и такъв скрипт би бил адски полезен - да се изпълнява вендъж на ден/седмица/месец - ще бъде ОК, но за жалост разписанието е доста неточно и е трудно хората да му се доверят, тъй като в пиковите часове ще останат доста подведени.
2. За жалост използването на картата, която те предоставят в сайта си, означава връзка с BGMaps, което от своя страна означава генериране на доста повече трафик, а все пак говорим за мобилна версия. Мислил съм много варианти за тези спирки и това как да ги обновявам по-често, но за жалост BGMaps направиха защита, с която координатите на обектите вече не са видими и се пресмятат по някакъв алгоритъм, който определено не ми е известен. Преди си имах скрипт, който намираше всички спирки на територията на София, взимах им координатите от BGMaps и ги набивах в собствена база. Идеята беше да доразвия това нещо, като просто кача базата на някой сървър и при нов UPDATE потребителят да бъде информиран затова и просто да може с един бутон да си я обнови. Но тъй като в момента няма как да обновявам информацията за спирките (т.е. местоположението им) реших, че целият този труд е леко безмислен и просто като пускам нова версия на приложението добавям и новите спирки, които съм открил.
3. Не на последно място е и официалната версия на сайта на СКГТ. Тази версия вече не е същата, каквато беше - в момента е защитена доста добре и извличането на информацията е изключително затруднено (и проблемът не е в изображенията, които се появяват - те не са най-страшното). Определено трябва да положа доста усилия, за да извличам информацията от там, а засега нито разполагам с нужното време, нито ми се и занимава чак толкова.
4. Все пак съм измислил някои неща, които мисля да приложа, като по този начин дори сайта да бъде променен - много лесно ще направя информацията да се парсне наново, но затова също ще са нужни доста усилия.

БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО за предложенията и ще се радвам да продължавам да чета такива полезни коментари.

Поздрави,
Здравко

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#23

@zanio ами затова ти предложих този вариант, който и аз някой ден ще го направя стига да се освободя от сегашните проекти(които са 3 и единия изчаква другия просто за за един и същи човек) и като включиш че това го правя през свободното време Tooth

Аз затова ти казах, че тези приложения са обречени и ще са успешни, когато се направят апи-та за тях. Но идеята си я споделих (не че е уникална) но за да стане така че да няма мрънкащи. Пък и чак пък толкова да са хората които искат до секундата да знаят кога ще им дойде трамвая :whistle:

Занимавам се от 10 години със уеб и знам за проблемите, то и аз банвам,блокирвам всякакви нерегламентирани, нередовни и съмнителни неща. Затова ти предложих ако ти се занимава просто да направиш едно разписание със допълнителни екстри. Отделно при задръствания човек трябва да мисли алтернавита за превоз/маршрут или просто ще си стои на спирката и ще чака, пък и на спирките (е за жалост не всички де) имат табла със показващи времена. Същото положение и със гпс координатите за спирките, те сменят примерно от 1000 да сменят 10, не сменят всичките. Временни промение на спирки могат да се видят във сайта им (предполагам тази информация ще стигне http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/routeChanges). Споменатите от мен линкове с картинки на спирките от bgmaps са просто линкове към статични картинки http://www.bgmaps.com/templates/skgt/img/0621 та мисалта ми беше за тях, че повреме на парсване от сайта могат да се вземат и въпросните картинки (гледам е 23к) та да събереш 10МВ картинки към спирките и те заминават в ассетс на приложението.

И зареди тези дълги истории със прасването от чужд сайт, складирането на базата на твой сървър няма безпроблемно приложение за мобилните оператори, за театри (имаше питания за такова), за тв програма, за онлайн тв (тук просто за стабилни стримове без парсване), затова аз лично съм се спрял на тов ада направя уеб интерфейс, хората си вкарват инфото, и после едно апи и приложението ти работи без проблем.

Малко се отплеснах
Успех със приложението
Аз някой ден като се освободя и направя тази споделена идея ще я публикувам (споделя) поне ще е полезна за такива като мен които не му пука "абе 3-ката трамвай ще дойде ли на спирката във 12:12:20 или във 12:20:10"
Цитирай
#24

Много, много си прав Smile - за всяко едно от нещата съм абсолютно ЗА с двете ръце Wink Единственото, което не съм много съгласен е за това, че трябва да е точно - и все пак зависи си от човека. В момента имам няколко идейки за нещата, как може да станат и се надявам да успея и да ги реализирам разбира се, но както ти сам каза - занимавам се с това в свободното си време, което определено не стига, а и все пак то не е само за работа, а трябва да остава време и за други неща Smile
Мерси отново много за идеите, които ми нахвърля - определно мога само да се уча от такива като тебе Smile - БЛАГОДАРСКО!!!

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#25

Най-накрая успях да интегрирам приложението с новостите в мобилната версия на сайта на СКГТ. Вече всичко работи отново, както и преди, та дори и по бързо Dance в новата версия на приложението Big Grin 1.17 Big Grin
https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)