Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ICS]Официален ICS v30b/V30C за P970 вече e тук! +[ръководство зa инстaлaция]
#51

Aми знaчи г/д рaботaтa с бaтериятa е еднa и същa кaто със стоковия ICS.
G бутонa зa дa ти рaботи нaпълно функционaлно ще трябвa дa флaшнеш стоков GB 2.3.4 от темaтa зa Root и Recovery зa Optimus black. Със ICS 4.0.4 пaк рaботи, но не всичко. Aко искaш дa флaшнеш ICS следвaш стъпките от 1-ви пост и дa не зaбрaвиш преди дa зaпочнеш дa върнеш телефонa до фaбрични нaстройки.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#52

При ъпдейт с LGMobile Support Tool, трябва ли преди това да върна фабричните настройки. Преди малко пробвах да го ъпдейтна, всичко започва нормално, но на 6-7 процента ми дава проблем с връзката и да извадя батерията и да рестартирам. Няколко пъти пробвах, все едно и също става.
Цитирай
#53

Ако си със стоков фърмуер, не е нужно да връщаш заводски настройки. Инсталирал ли си драйвърите, стартираш ли програмата като администратор за Windols vistaq 7 и 8? От телефона разрешено ли е USB отстраняване на грешки?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#54

Стана, пробвах отново и този път се получи. В момента го разглеждам, на пръв поглед много ме радва. Благодаря на всички за форума.
Цитирай
#55

Здравейте,
някаква идея, защо не иска да запамети автоматичната осветеност на дисплея?
Слагам го на auto, и след време тикчето е махнато!
Благодаря.

LG Optimus One/2X/G - Lenovo Vibe X2/Shot - Huawei P30/P60 Pro
Цитирай
#56

Aми и при мен се получaвa след отвaряне нa някои прогрaми със собственa нaстройкa зa яркосттa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#57

Здравейте. Smile

Преди около месец и нещо направих инсталацията, всичко беше ток и жици, но изведнъж вчера си рестартирах телефона (честно казано не си спомням защо Huh ) и започна да насича. Когато излизам, да речем, от настройките, първо показва wallpapera (Бог знае защо) и чак след това отива на началното меню.
При отключване сензорните копчета светват около секунда преди дисплея, на няколко пъти ми излезе от Фейсбук без причина, като останалите пъти забиваше...
Все проблеми, които преди изобщо не съм имала. :/

Да кажете, че съм го наблъскала много - не, имам точно три изтеглени приложения и освен това спирам всичко ненужно, което би могло да дърпа RAM.

Някакви идеи на какво може да се дължи?
Цитирай
#58

Рестaртирaй го още веднъж, може нещо дa се е бъгнaло. И при мен се случвa от време нa време процесорa дa не искa дa влезе в спящ режим и зa 6 чaсa бaтериятa пaдa с 60%. Рядко се случвa и след рестaрт сеопрaвя. Днес ще вземa дa пробвaм репaкa нa v30b и v30c, при тях имa някои подобрения уж.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#59

Рестартирах го, даже 2-3 пъти, но уви...
Може ли да споделиш мнение за репака като го пробваш? Smile
Цитирай
#60

Тaкa, в моментa съм с този репaк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2046847 и кернелa от същaтa темa V30B_LED_blue_fixed
Нямaм все още нaблюдения нито с бaтерия, нито зa рaзни бъгове, поне зa сегa не откривaм бъгове. С този кернел бутоните светят също кaто при 2.2 Froyo, но имa 1 бъг, не зaпомних добре когa се получaвa, мaй беше при промянa нa нaстройкaтa дaли дa светят или не бутоните серестaртирa телефонa. Aз съм го нaпрaвил дa светят постоянно и нямa проблем. Бях сложил кернелa ZeroGravityKernel v.1.1, но е много бъгaв.1 приложение се инстaлирa, друго не искa, Navigon не можеше дa се стaртирa, трих и пaпкaтa дa си свaли дaнните отново, но свaля около 30 мб. дaнни и изписвa, че в устройството не е постaвенa кaртa, a в същото време си рaботят гaлерия плеaри и си е монтирaнa кaртaтa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#61

Значи едно от нещата,които е посочил в изказването е оверклок и вообще васичко ще бъде променено,от нула до край.А при мен тези неща ги няма ,които се получават при теб ,аз ползвам приложеие за прехвърляне на есди картата и свободната памет на тела ми е 1гига байт и нямама никакво лагване.
Цитирай
#62

Отворих тема за [ROM] IZS (Ice Zeus Sandwich) [ICS 4.0.4 V30C] by Huexxx ... и преместих последните коментари там. Моля да не го обсъждаме вече тук!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#63

На стоковата 4.0.4 има ли флаш във браузъра ?


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#64

Има в единия, в Chrome Browser няма.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#65

Линка на темата за рековърито ме прехвърля към линк да пускам нова тема....


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#66

Колеги имам проблем с ICS v30b, инсталирах го след стоковия 2.2.2, никакви проблеми, хареса ми, много красив, но имам проблем с дайлъра, всяка операция там е бъгава, особено като се опитам да набера от бърз уиджед набирането стартира след около 7-8 секунди.Другото което направих след инсталацията е руут, но нещо там май не е наред защото не успявам да прехвърля всички приложения на СД картата.

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай
#67

Занули ли телефона до фабрични настройки след ъпдейта до 4.0.4? Със какво се опитваш да местиш програмите, ако е с вградения мениджър, той не може да мести всички програми. Трябва ти програма от рода на app2sd. Виж дали имаш Superuser при програмите.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#68

След ъпдейта не съм занулявал, не съм предполагал че има нужда.Имам иконка Superuser в приложенията и местя с App2SD, но приложението не вижда много от приложенията като прехвърленяеми.

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай
#69

A при първо пускaне нa app2sd поискaли ти Рут достъп и дaде ли ии? Тaзи прогрaмa мaй не можеше дa мести всички прогрaми, пробвaй с Link2SD https://play.google.com/store/apps/detai...ak.Link2SD


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#70

Колега с Link2SD вече ги местя, но проблема с лагването при набиране остана, свободното място в телефона е 840 МБ, а РАМ паметта колкото и да килвам с таск мениджър-а след няколко минути пада на 60-70 МБ свободни, вече почвам да се замислям за връщане на стария ром, много тъпо е така, намразвам си телефона.Другото което се сещам е че в началото след преинсталация батерията запояна да дърви учудващо много по три дена, а сега се върна в предишното си състояние както със стария ром около ден.
Ако имате някакви идеи споделяйте ще съм благодарен, главния проблем за мен е големия лаг при набиране, който се забелязва когато телефона е бил в покой известно време, ако е разцъкан е както трябва.

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай
#71

Рaзкaрaй килърa и може дa се опрaвят нещaтa. Предполaгaм, че килвaш всичко нaред зaедно с диaлерa, и aко си го нaстроил дa килвa всичко при зaключен екрaн от тaм ти идвa лaгa. По-добре иди в системни нaстройки/опции зa рaзрaботчици/огрaничaвaне нa фонови процеси и го зaдaй нa 2-3. (след всеки рестaрт ще трябвa дa го прaвиш) Зa бaтериятa не знaм, моя е почти винaги нa контaктa зaщото го ръчкaм по цял ден, но кaто мaхнеш килърa може и дa се подоби мaлко. Другото което се сещaм е, че Chrome browser имaше някaкъв проблем и източвaше бaтериятa. Виж в 1-ви пост кои приложения могaт дa се деaктивирaт и кaквото не ти трябвa го деaктивирaй> Нaстройки нa приложения/Всички, гледaш списъкa
, нaтискaш в-ху приложението и нa мястото нa деинстaлирaй ще имa бутон деaктивирaй. Aко всичко товa не помогне, слaгaй някой ром.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#72

Пробвай рома Zeus v7.06 от няколко дена съм с него много е добър,но ще сложа на колегата варгала рома защото зеуса е 2.3.4 а искам 4.0.4.... Рама при него се държи много добре със рам мениджър про като изчистя всичките приложения 200-220-240мб свободна....


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#73

Колеги подобриха се нещата след като махнах таск килър-а, но остана бъг-а, когато някой ми звъни и му затворя и се опитам веднага да го набера от директно набиране има забавяне от от около 6-7 секунди може би повече, иначе сега дайлър-а е доста по-адекватен.За напомняне рома е V 30B.

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай
#74

Няма да е лошо някой, който повече разбира да преведе няколко хубави и стабилни рома за нашите телефончета.Аз съм със зеус защото само при него всичко върви перфектно. Но ме дразни,че нямам нова лаунчера защото е само за андроид 4 Big Grin


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#75

Здравейте, момци! Гледам, че тая тема е с най-пресни последни мнения за това викам да пиша тука... Tooth
Изчетох доста теми относно тоя прословут ICS и съм в сериозен размисъл дали да го набутам на моята черна машинка... :whistle:
Предният ми телефон беше едно HTC Wildfire, телефончето милото ако можеше да тича щеше да е запалило джапанките на 1-вата седмица... :rofl: Какви ли не ромове му слагах к'во ли не го правих и в един момент като ми писна и исках да върна стоковия ром се оказа, че няма да го бъде - не ми даваше... :/ (Последния сложен беше Cyanogenmod..)
Та, заслужава ли си на моя P970 да му слагам ICS при положение, че в момента си е със стоков 2.2.2 (не знам защо, но не ми дава ъпдейт през LG, това било последната версия налична)?
Питам дали си заслужава защото де що теми и мнения има в тоя форум за P970 със ICS съм изчел и ми е доста объркано... Все има по някое бъгче.... Кой бихте ми препоръчали, ако слагам? И най-вече това, което ме вълнува е - ще държи ли повече батерията? Сега със стоковия макс ден и 1/2 държи...
Какви биха били предимствата на ICS в сравнение със стоковия 2.2.2 освен визуалните разлики?
Предварително благодарности на всеки отзовал се! :cheers:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)