Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да руутнем,да инсталираме 4EXT recovery и custom ROM на HBOOT 2.x
#1

Здравейте сега ще ви кажа как да си руутнете телефона ,да инсталирате рековъри и друг ром като запазите S-ON и HBOOT 2.x


1.Първо трябва да сет ъп-нем ADB и Fastboot.

1.1 Трябва да имате инсталиран htc sync и да го затворите с десен бутон Exit.

1.2 Трябва да изтеглите архива android-tools

1.3 Разархивирайте го в C:/ така че да се получи C:/android-tools

1.4 В старт меню напишете cmd и стартирайте като администратор

1.5 Като се появи прозореца напишете това
Код:
setx path /m "%PATH%;C:\android-tools"

И го затворете.
2.Трябва да си отключите телефона с Htcdev.com
Там избирате all other supported models и следвате стъпките.

ТРЯБВА ДА ИЗТЕГЛИТЕ НЯКАКЪВ РОМ И ДА ГО СЛОЖИТЕ НА КАРТАТА ПАМЕТ НА ТЕЛЕФОНА. АЗ ПРЕПОРЪЧВАМ FALLOUT
5
И трябва да извадите boot.img в C:/android-tools

3.Сега ще инсталираме рековъри.Изтеглете архива който съм прикачил: 4EXT бла бла.

3.1 Разархивирайте го и вземете recovery.img и го поставете в C:/android-tools

ТРЯБВА ДА СТЕ МАХНАЛИ ОТМЕТКАТА В ТЕЛЕФОНА FASTBOOT И ДА СЕ ПУСНАЛИ USB debugging !!!!

Сега рестартирайте телефона .Когато тръгне да се рестартира дръжте бутона за намаляване на звука.

С бутона за включване влезнете в FastBoot.

Отворете пак cmd.

Напишете :
Код:
cd c:\android-tools
и натиснете ENTER
След това :
Код:
fastboot flash recovery recovery.img
и пак ENTER

Сега рестартирайте телефона пак с бутона за намаляне .Тоест в буут менюто
Но този път влезнете в Recovery.

Отивате в wipe format.След това wipe data factory reset. След това wipe cache и wipe dalvik cache.

Връщате се в предишното меню и намирате install from sd card.Цъкате и избирате архива на рома който сте качили.

Рестартирате телефона и влизате пак в FASTBOOT.

На компютъра влизате в cmd .

Пишете :
Код:
cd c:\android-tools
След това
Код:
fastboot flash boot boot.img



СЕГА ВЕЧЕ ВСИЧКО Е ГОТОВО РЕСТАРТИРАТЕ ТЕЛЕФОНА И ЧАКАТЕ ДА СЕ ВКЛЮЧИ


ЕТО ЛИНК ЗА 4EXT защото не може да се качи тук.
http://forum.xda-developers.com/attachme...1330610421

Линк за FALLOUT : http://d-h.st/DTe

HTC Desire S   HBOOT: 7.00.1002 ROM: Viper Saga 2.1.1 Recovery: 4ext Touch 1.0.0.5 RC9
Цитирай
Аксесоари
#2

Евала. Най-накрая някаква следа от инициатива и тук Smile Благодаря за наръчника

Ето линкче с последното 4EXT Touch 1.0.0.5 RC7, да не се мъчат хората с тоя отшумял класик Wink
md5sum: f14600332f98cfc1df92956a2e4c1d56
Цитирай
#3

Мерси.

Ако някой има проблеми с това или го е "страх" сам да го направи може да ми го прати ,а аз срещу 10лв ще го руутна

HTC Desire S   HBOOT: 7.00.1002 ROM: Viper Saga 2.1.1 Recovery: 4ext Touch 1.0.0.5 RC9
Цитирай
#4

Предлагам на модераторите да направят темата важна .Защото това е най-лесният начин в този раздел за руутване.

Който е с мен да подкрепи . (up)

HTC Desire S   HBOOT: 7.00.1002 ROM: Viper Saga 2.1.1 Recovery: 4ext Touch 1.0.0.5 RC9
Цитирай
#5

Вече е важна!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#6

:thumbup: yancho26 Правяти евала батка за големия труд оценявам го много помогна :bow: :bow:

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#7

При мен нещо HTC Sync не се затваря с десен бутон. Пак се появява иконката...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#8

s_l_a_d_u_r_ написа:При мен нещо HTC Sync не се затваря с десен бутон. Пак се появява иконката...

И на мен ми ставаше така изчаках малко и се оправи

HTC Desire S   HBOOT: 7.00.1002 ROM: Viper Saga 2.1.1 Recovery: 4ext Touch 1.0.0.5 RC9
Цитирай
#9

s_l_a_d_u_r_ написа:При мен нещо HTC Sync не се затваря с десен бутон. Пак се появява иконката...

Деинсталираи го само него драивърите ги остави

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#10

Направих го на другият лаптоп,явно е от Windows. Тъй като за първи път сменям ром,може ли да се опише някакви тънкости при този,или настройки които са по-интересни. Примерно при старият много ми харесваше като го отключа и ми даваше на началният екран преминаващи облаци,дъжд и т.н. тоест времето, а тук го няма. Това не ми допадна, но има доста други предимства от старият.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#11

Еми на повечето няма тази опция

HTC Desire S   HBOOT: 7.00.1002 ROM: Viper Saga 2.1.1 Recovery: 4ext Touch 1.0.0.5 RC9
Цитирай
#12

Махаш часовника, после пак го избираш от виджетите и ще те пита дали искаш анимации за времето на цял екран. Но не съм сигурен че на лайт ги има. Най-добрия къстъм в момента е Viper
Цитирай
#13

Няма го amida, първото което направих е това да го махна и да го сложа но нямаше опция. То май и на оригиналният сенс 4 го няма. Преди време разглеждах Desire C, и ми направи впечатление това.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#14

Има го. Аз сега съм с viper и съм си я пуснал тази опция.

HTC Desire S   HBOOT: 7.00.1002 ROM: Viper Saga 2.1.1 Recovery: 4ext Touch 1.0.0.5 RC9
Цитирай
#15

Има го на Viper колега. Smile Има ли меню за смяна на мрежата. Нещо не го намирам.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#16

yancho26 написа:Има го. Аз сега съм с viper и съм си я пуснал тази опция.

На този VIPER не ми тръгва WiFi-то

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#17

nasich73 написа:
yancho26 написа:Има го. Аз сега съм с viper и съм си я пуснал тази опция.

На този VIPER не ми тръгва WiFi-то
Здравей колега , явно проблема е при теб. И аз съм с Viper работи повече от перфектно , като инсталира ROM - a , маркира ли опцията FULL WIPE , понеже при мен на SABSA PRIME 8 , се беше получило подобно нещо . Сложих на ново ROM - чето , с опция FULL WIPE , и всичко си дойде на мястото . Гледам , че и други колеги са си сложили Viper -a , нека и те да изкажат своето мнение .
Цитирай
#18

Може ли някой да поясни какво ще рече "1.Първо трябва да сет ъп-нем ADB " ? Благодаря предварително !
Цитирай
#19

N.O. написа:Може ли някой да поясни какво ще рече "1.Първо трябва да сет ъп-нем ADB " ? Благодаря предварително !

Обобщава следващите 5 стъпки (от 1.1 до 1.5)
Цитирай
#20

Здравейте . Стигнах до тук :
ТРЯБВА ДА СТЕ МАХНАЛИ ОТМЕТКАТА В ТЕЛЕФОНА FASTBOOT И ДА СЕ ПУСНАЛИ USB debugging !!!!
Сега рестартирайте телефона .Когато тръгне да се рестартира дръжте бутона за намаляване на звука.
С бутона за включване влезнете в FastBoot.
Отворете пак cmd.
Напишете :
cd c:\android-tools

и натиснете ENTER
След това :


fastboot flash recovery recovery.img
и пак ENTER

Проблема е , че като напиша cd c:\android-tools в СМД -то , ми излиза - the system cannot find the path specified.
??? Моля , помогнете .
Цитирай
#21

Meli написа:Здравейте . Стигнах до тук :
ТРЯБВА ДА СТЕ МАХНАЛИ ОТМЕТКАТА В ТЕЛЕФОНА FASTBOOT И ДА СЕ ПУСНАЛИ USB debugging !!!!
Сега рестартирайте телефона .Когато тръгне да се рестартира дръжте бутона за намаляване на звука.
С бутона за включване влезнете в FastBoot.
Отворете пак cmd.
Напишете :
cd c:\android-tools

и натиснете ENTER
След това :


fastboot flash recovery recovery.img
и пак ENTER

Проблема е , че като напиша cd c:\android-tools в СМД -то , ми излиза - the system cannot find the path specified.
??? Моля , помогнете .
Пропускаш adb devices

не помня 1во ли се пишеше или 2ро мисля че бяха така , 1 adb devices , 2 cd c:\android-tools или може пъ да беше на обратно ...
Цитирай
#22

Имам един въпрос.Телефона ми е с HBOOT 2.x и андроид 4.04. Искам да си отключа телефона но и да мога да си запазя оргиналния андроид 4.04. Има ли начин да го отключа и да сложа рековери.Да си направя бакъп на всичко и тогава вече да пробвам с нови ромове. Питам защото в описанието в стъпка 2 пише да се изтегли "FALLOUT 5 И трябва да извадите boot.img в C:/android-tools" И едва след това в стъпка 3 се слага рековери. Това значи ли че ще ми се инсталира FALLOUT 5 преди да мога да си направя бекъп на оригиналния андроид? С две думи ако може да ме насочите кое след кое да направя за да мога хем да го отключа хем да направя бекъп на стоковия ром.
Цитирай
#23

Здравей , можеш да си запазиш стоковия , за целта , първо отключваш буутлоудъра , после флашваш с recovery.img. Командата е следната-> стартираш cmd като администратор -> cd c:\android-tools -> fastboot flash recovery revovery.img, и си готов .
Цитирай
#24

Здравейте, понеже си инсталирах HBOOT 2.0 и РОМ с Андроид 4, искам да знам, дали като мина на Андроид 2.3.5 ще трябва да даунгрейдвам HBOOT-а? Някой ще може ли да препоръча читав РОМ 2.3.5, на който му издържа дълго батерията и работи стабилно и бързо.
Цитирай
#25

Здравей , не е задължително да понижаваш версията , зависи обаче дали телефона ти е руутнат , и какъв РОМ искаш да качиш . Ако ще качваш стоково RUU , задължително ще трябва доста неща да направиш , за да можеш да сложиш 2.3.5 , има възможност да сложиш пак стоковия 2.3.5 , но телефона трябва да е руутнат и да имаш инсталирано рекавъри. Има много хубав къстъм РОМ , базиран пак на официалното RUU, има си и кернъл , но телефона трябва да ти е S-OFF. Напиши по - подробно какво точно искаш , за да знам какво да ти предложа .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)