Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кратко ревю на таблет Privileg MID-7M.

и моя се пълни с прашинки ,явно това е нормален дефект за това ползвам калъфче и батерията ми прави разни аномалийй ,като пусна тв тунера батерията от примерно 20% скача на 50 като го спра пак се връща на 20 ,при вас как е?
Цитирай
Аксесоари

така е и при мене
Цитирай

а нa някой друг освен колегата и аз пълни ли му се екранa с прaшинки от вътре
Цитирай

rdragor написа:и моя се пълни с прашинки ,явно това е нормален дефект за това ползвам калъфче и батерията ми прави разни аномалийй ,като пусна тв тунера батерията от примерно 20% скача на 50 като го спра пак се връща на 20 ,при вас как е?
и при мен е така но това не е проблем а предимство защото процесора е икономичен

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

Здравейте, колеги.
Ъпдейтва ли се според вас този таблет по официален начин, без загуба на гаранция? Вмомента има някакъв проблем явно с WiFi-то. Изключва се през неопределени интервали и трудно се включва след това, дори след рестарт на таблета.
Текущата версия Android е 4.03, ядро с версия 3.0.8. Номер на версията full_m805_892x_evm-userdebug 4.0.3 Privileg_MID-7M eng. zxp.20130107.162942

Или пък мислите, че е направо за сервиза.

Благодаря за отзивите предварително.
Цитирай

tof написа:Здравейте, колеги.
Ъпдейтва ли се според вас този таблет по официален начин, без загуба на гаранция? Вмомента има някакъв проблем явно с WiFi-то. Изключва се през неопределени интервали и трудно се включва след това, дори след рестарт на таблета.
Текущата версия Android е 4.03, ядро с версия 3.0.8. Номер на версията full_m805_892x_evm-userdebug 4.0.3 Privileg_MID-7M eng. zxp.20130107.162942

Или пък мислите, че е направо за сервиза.

Благодаря за отзивите предварително.


пробвай хард ресет и тогава носи в сервиза ,ако не си пробвал де.При мен се получи след инсталирне на много програми дори и тунера отказа но след връщане на фабрични настройки всичко тръгна.
Цитирай

Същата работа. Даже без да инсталирам ново приложение, след хард ресета пак прекъсва. Ще си ходи на спа процедури ... Smile
Цитирай

Да се похваля - от Компютър 2000 ми смениха таблета който изгоря с нов.

Камерата на новия работи много по добре на сумрачно- на стария даваше направо черно.
Най ме изуми че разпознава безпроблемно външен диск 3.5 инчов с захранване от 1 ТБ.

Обаче има един проблем- отдясната страна тъча не е залепен добре и като се осуква таблета и се отлепва.
Има ли начин да го оправя да не се отлепва това че предполагам ще почне да се пълни с прах?
Цитирай

Има разбира се.
Пак им го носиш да си го залепят.
Цитирай

така много съм доволен от таблета ,но имам два проблема не един.
1 проблем -С fm transmintera само до антената на колата или около нея хваща не може по далече
2 проблем-С екрана пълни се с прах от вътре какво да правя в гаранция е 2месец му е.
Благодаря предварително.
А и една флашка не я разпознава макар,че пробвах с друга нея е разпознава възможно ли да е от флашката.

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

trabant написа:така много съм доволен от таблета ,но имам два проблема не един.
1 проблем -С fm transmintera само до антената на колата или около нея хваща не може по далече
2 проблем-С екрана пълни се с прах от вътре какво да правя в гаранция е 2месец му е.
Благодаря предварително.
А и една флашка не я разпознава макар,че пробвах с друга нея е разпознава възможно ли да е от флашката.


Ако беше прочел темата преди да пишеш щеше да видиш че въпроса с трансмитера е обсъждан по назад. За праха под дисплея също е писано.


Щом другата я разпознава най вероятно е от флашката.
Да не си я форматирал с NTFS?
Цитирай

infineon написа:
trabant написа:така много съм доволен от таблета ,но имам два проблема не един.
1 проблем -С fm transmintera само до антената на колата или около нея хваща не може по далече
2 проблем-С екрана пълни се с прах от вътре какво да правя в гаранция е 2месец му е.
Благодаря предварително.
А и една флашка не я разпознава макар,че пробвах с друга нея е разпознава възможно ли да е от флашката.


Ако беше прочел темата преди да пишеш щеше да видиш че въпроса с трансмитера е обсъждан по назад. За праха под дисплея също е писано.


Щом другата я разпознава най вероятно е от флашката.
Да не си я форматирал с NTFS?
Бързам да пише не чета много съжелявам.
Не флашката е fat32 като е сложа на таблета взема да зацикля махна ли е се оправя иначе други флашки ги възприема от веднъж ,тази някак не я разпознава.

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

Kак мога да махна отдолу черната лента (Статус бар) при гледане на видео, поне през HDMI към TV? Че е дразнещо тая черна лента с 4 сиви точки.
Цитирай

schizm написа:Kак мога да махна отдолу черната лента (Статус бар) при гледане на видео, поне през HDMI към TV? Че е дразнещо тая черна лента с 4 сиви точки.

Здравейте за целта има една програма в гогле плей казва се full screen,но таблета трябва да е рутнат.
Цитирай

Колеги някой може ли да ми бакъпне ромчето на таблета защото от привилег не ми го дават

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

rdragor написа:Здравейте за целта има една програма в гогле плей казва се full screen,но таблета трябва да е рутнат.
Къде мога да намеря линк и инфо как се рутва таблета? Дали ще има проблеми след това рутване? Иначе full screen програмата си я инсталирах но и тя казва че иска таблетът да е rooot-нат за да работи.
Някой пробвал ли е microSD 32GB class10, дали ще работи добре с нея? Пробвах с 16GB class6 и си работи добре.
Цитирай

http://m.avmania.e15.cz/eaget-nav-n1-tab...?textart=1

този таблет прилича доста на нашия.
а рутването с програмата "unllockroot23" по горе е писано, моя е рутнат с нея ,става за секунди.

http://seasize.com/producten/ef08-2-7-in...r-dtv.html
тука открих след много ровене саита на производителя някой който разбира английски д им пише да пратят ром за таблета.
Цитирай

infineon написа:През микро УСБ-то зарежда много бавно, дори с 1 А марково зарядно и батерията бавно даже се изтощава ако стои с пусната телевизия .
През micro usb-то въобще не зарежда батерията. Само подава захранване към таблета, но не и да зарежда батерията. Нарочно го оставих да се разреди батерията докато почнат да изкачат съобщения за празна батерия и го включих към micro usb-то. Съобщенията спряха, работих с таблета без проблеми още няколко часа, но батерията продължаваше да пада. И като го извадих micro usb-то, таблетът направо изключи, докато не му включих зарядното и след 5 минути тръгна. Бях решил за да не разнасям и зарядното му като съм на работа да го оставя там, а у нас да го зареждам през usb-то, но май ще трябва да си търся и второ зарядно. Пробвах с 2mm зарядно за Nokia, но таблетът направо изключи. И имам проблем с видеоразговорите по Skype, видеото въобще не тръгва, само звук. Май няква несъвместимост между Windows и Android, понеже към друг телефон с андроид се появи картина и от двете камери.
Цитирай

rdragor написа:http://m.avmania.e15.cz/eaget-nav-n1-tab...?textart=1

този таблет прилича доста на нашия.
а рутването с програмата "unllockroot23" по горе е писано, моя е рутнат с нея ,става за секунди.

http://seasize.com/producten/ef08-2-7-in...r-dtv.html
тука открих след много ровене саита на производителя някой който разбира английски д им пише да пратят ром за таблета.

Колега поздравления и браво за усилията. Аз също търсих тази информация преди време, но не успях да я открия. Интересно е,че има и разновидност на модела с различен процесор и 512 рам ( първия линк).
Цитирай

masterakalin написа:
rdragor написа:http://m.avmania.e15.cz/eaget-nav-n1-tab...?textart=1

този таблет прилича доста на нашия.
а рутването с програмата "unllockroot23" по горе е писано, моя е рутнат с нея ,става за секунди.

http://seasize.com/producten/ef08-2-7-in...r-dtv.html
тука открих след много ровене саита на производителя някой който разбира английски д им пише да пратят ром за таблета.

Колега поздравления и браво за усилията. Аз също търсих тази информация преди време, но не успях да я открия. Интересно е,че има и разновидност на модела с различен процесор и 512 рам ( първия линк).

Благодаря но тъсенето ми беше за ром ,както и да е , такаа да споделя за тези които не ги е страх да си отворят таблета мога да споделя как си увеличих обвхвата на трансмитера а също и на тв тунера с добавяне то на тънки жички които разсположих вътре в таблета . на трансмитера обхвата се увеличи на около 30 метра а тунера хващаше само еър тв а сега 8 програми.
Цитирай

rdragor написа:Благодаря но тъсенето ми беше за ром ,както и да е , такаа да споделя за тези които не ги е страх да си отворят таблета мога да споделя как си увеличих обвхвата на трансмитера а също и на тв тунера с добавяне то на тънки жички които разсположих вътре в таблета . на трансмитера обхвата се увеличи на около 30 метра а тунера хващаше само еър тв а сега 8 програми.

Разбира се-това е идеята на тази тема. Споделяй,обяснявай и качвай снимки. Любопитно е как изглежда отвътре таблетчето.
Цитирай

masterakalin написа:
rdragor написа:Благодаря но тъсенето ми беше за ром ,както и да е , такаа да споделя за тези които не ги е страх да си отворят таблета мога да споделя как си увеличих обвхвата на трансмитера а също и на тв тунера с добавяне то на тънки жички които разсположих вътре в таблета . на трансмитера обхвата се увеличи на около 30 метра а тунера хващаше само еър тв а сега 8 програми.

Разбира се-това е идеята на тази тема. Споделяй,обяснявай и качвай снимки. Любопитно е как изглежда отвътре таблетчето.



eto link http://rdragor.snimka.bg/photos-from-gsm...9.30408026
Цитирай

Колега можеш ли да обясниш с повече снимки и информация стъпка по стъпка как си направил тези ,,манипулации" ?
Цитирай

Как е при вас цифровата телевизия? При мен се получава от време на време някакъв гаден Deinterlacing на всички канали. Хардуерните бутони за звука не работят при гледане на телевизия. Трябва да се върнеш назад, на половин екран и чак тогава се появява на екрана плъзгача за звука. Няма опция за промяна на име и номер на програма. Auto Search бутона е сложен на толкова видно място че все го натискам без да искам. Понякога при пускане ми казва че сигналът е слаб и трябва да сменя каналите за да се появят. EPG-то е винаги с 2-3 часа напред, и така става неизползваемо. Иначе хваща много добре в затворено пространство, даже без да разпъвам антената докрай. Ама с тоя Deinterlacing и тва EPG е доста дразнещо.
Цитирай

schizm написа:Как е при вас цифровата телевизия? При мен се получава от време на време някакъв гаден Deinterlacing на всички канали. Хардуерните бутони за звука не работят при гледане на телевизия. Трябва да се върнеш назад, на половин екран и чак тогава се появява на екрана плъзгача за звука. Няма опция за промяна на име и номер на програма. Auto Search бутона е сложен на толкова видно място че все го натискам без да искам. Понякога при пускане ми казва че сигналът е слаб и трябва да сменя каналите за да се появят. EPG-то е винаги с 2-3 часа напред, и така става неизползваемо. Иначе хваща много добре в затворено пространство, даже без да разпъвам антената докрай. Ама с тоя Deinterlacing и тва EPG е доста дразнещо.
Колега аз в момента му смених мода oт China го сменяш там на което ти е най-удобно

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)