Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кратко ревю на таблет Privileg MID-7M.

Хора от къде да взема зарядно за кола ,което да зарежда по време на използване с нокия направо изключва.

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай
Аксесоари

kaloyan01 написа:Колега можеш ли да обясниш с повече снимки и информация стъпка по стъпка как си направил тези ,,манипулации" ?

Здравейте при едно злополучно изстърване на таблета му се повреди батерията ,в сервиза отказаха гаранция което е нормално защото има доста голяма дируга от едната страна,разбира се не го оставих ,смених си батерията сам,и реших да експериментирам с тези модове но не се сетих да снимам а сега не ми се сваля платката.
ако искаш по добър обхват на трансмитера от зарядно на нокия отрязваш около 5 см повече не ти трябва ,като включиш вече имаш антена . дано да обясних правилно.
Цитирай

trabant написа:Колега аз в момента му смених мода oт China го сменяш там на което ти е най-удобно
За Country Code China ли говориш? Щото аз не видях някво подобрение или разлика спрямо другите държави. Забелязах и друг проблем, каквито и субтитри да сваля от subs.sab.bz, всички Rar архиви са повредени и не могат да се разархивират. Просто сваля само 14KB от архива а те са в пъти по големи. Но пък от subsunacs.net си ги сваля целите. Сигурно има няква несъвместимост между subs.sab.bz и Android.
Цитирай

Точно така и тела ми е андроид и там същото като при теб.
Цитирай

schiz да колега за country code стана въпрос аз по един начин уцелих няква настройка и ся има saved country code

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

schiz колега от марс ли падаш за да ги разрархивираш теглиш andro7zip или winrrar

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

trabant написа:schiz колега от марс ли падаш за да ги разрархивираш теглиш andro7zip или winrrar
traba колега от Jupiter Five падам, ама andro7zip или winrrar за Android няма. Аз ползвам AndroZip Pro File Manager или Unrar Pro, но за недосвалени архиви дори и уиндолския WinRAR не помага. Затова пак се налага да ползвам компютъра, да сваля архива цял и тогава да го прехвърля на таблета за да имам субтитри.
P.S. Дали може на този таблет както при GSM-ите да се добавят или премахват екрани или си остава само с тези 5 екрана?
Цитирай

Странно колега.
При мен ги сваля без проблем от subs.sab.bz.
Надявам се да намериш обяснение на проблема.
Колега случайно да знаеш от къде да си купя зарядно за кола.
На нокия не става директно изгася таблета.

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

trabant написа:Странно колега.
При мен ги сваля без проблем от subs.sab.bz.
Надявам се да намериш обяснение на проблема.
Колега случайно да знаеш от къде да си купя зарядно за кола.
На нокия не става директно изгася таблета.

Странно е при тебе не при него,защото имам два тела андроид и този таблет и навсякъде от subs.sab.bz.ги сваля повредени!
Цитирай

juspar написа:
trabant написа:Странно колега.
При мен ги сваля без проблем от subs.sab.bz.
Надявам се да намериш обяснение на проблема.
Колега случайно да знаеш от къде да си купя зарядно за кола.
На нокия не става директно изгася таблета.

Странно е при тебе не при него,защото имам два тела андроид и този таблет и навсякъде от subs.sab.bz.ги сваля повредени!
Наистина е странно

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

trabant написа:Колега случайно да знаеш от къде да си купя зарядно за кола.
На нокия не става директно изгася таблета.
Kато си купих таблета, тия от COMPUTER 2000 им се беше досвидяло зарядното за кола и Micro USB OTG кабелчето и ги бяха задраскали от упътването и си ги бяха прибрали. Даже бяха забравили и част от стойката. Та трябваше да се връщам пак в магазина за рекламация и да си купя Micro USB OTG кабелчето, за което дадох 10лeвa. След 3 дена буксата на зарядното се скапа, та трябваше да разваля едно зарядно за Nokia та да му ползвам буксата. Но поне си пасна перфектно, а не като неговото зарядно, половината букса стърчеше. Та преди да разваля зарядното за Nokia, реших да го пробвам директно на таблета, но таблета направо изключи. Тогава ми дадоха друго малко зарядно за Nokia, и то зе че стана. Замерих волтажа на нормалното зарядно http://animabg.com/goods/1824%20X%201216...20220V.jpg, беше ~8V. А малкото зарядно http://www.moretels.com/images/v/201302/13618100870.jpg показа ~6V, независимо че и на двете пишеше 5V. Та сега си го зареждам с малкото зарядно от Nokia-та. А за кола, ако радиокасетофона има USB, може да се ползва за захранване или ако няма, някое 12v to usb charger. http://magazin.photosynthesis.bg/img/640..._10109.jpg
Цитирай

schizm написа:
trabant написа:Колега случайно да знаеш от къде да си купя зарядно за кола.
На нокия не става директно изгася таблета.
Kато си купих таблета, тия от COMPUTER 2000 им се беше досвидяло зарядното за кола и Micro USB OTG кабелчето и ги бяха задраскали от упътването и си ги бяха прибрали. Даже бяха забравили и част от стойката. Та трябваше да се връщам пак в магазина за рекламация и да си купя Micro USB OTG кабелчето, за което дадох 10лeвa. След 3 дена буксата на зарядното се скапа, та трябваше да разваля едно зарядно за Nokia та да му ползвам буксата. Но поне си пасна перфектно, а не като неговото зарядно, половината букса стърчеше. Та преди да разваля зарядното за Nokia, реших да го пробвам директно на таблета, но таблета направо изключи. Тогава ми дадоха друго малко зарядно за Nokia, и то зе че стана. Замерих волтажа на нормалното зарядно http://animabg.com/goods/1824%20X%201216...20220V.jpg, беше ~8V. А малкото зарядно http://www.moretels.com/images/v/201302/13618100870.jpg показа ~6V, независимо че и на двете пишеше 5V. Та сега си го зареждам с малкото зарядно от Nokia-та. А за кола, ако радиокасетофона има USB, може да се ползва за захранване или ако няма, някое 12v to usb charger. http://magazin.photosynthesis.bg/img/640..._10109.jpg
Колега много благодаря
При usb-to на cd-то зарежда страшно бавно голяма дума да не казвам ,но май дори не се зарежда по скоро се разрежда ,но по бавно.
За кола с тази джунджурия [Изображение: 490711034002_10109.jpg] зарежда
но не е резултата ,който аз очаквах.
Та сега и аз ще потърся някакво зарядно за кола.

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

trabant написа:При usb-to на cd-то зарежда страшно бавно голяма дума да не казвам ,но май дори не се зарежда по скоро се разрежда ,но по бавно. За кола с тази джунджурия зарежда но не е резултата ,който аз очаквах.
От към зарядни, таблета е много капризен. Включих го към това зарядно за кола http://www.biancaamor.com/sites/default/...harger.jpg През цялото време батерията падаше, докато не падна докрай и таблета изключи. Като въобще не зареди батерията. През USB-то на компютъра, същата работа. Пробвах и с 220V to USB http://multimedia.kolko.bg/image/200x200...1343400847 През него батерията пак падна на 0 % но не изключи или поне не дочаках. Но да се зареди батерията с него, трябваше да го приспя таблета и тогава се зареди батерията на 99%. Та освен да се помолиш на COMPUTER 2000 да ти продадат едно от присвоените зарядни за кола с които би трябвало да се продава таблетът, за да не се набутваш излишно. Или някой който си е купил таблета в пълен комплект с зарядно за кола, да каже дали зарежда батерията по време на работа на таблета.
Цитирай

rdragor написа:... такаа да споделя за тези които не ги е страх да си отворят таблета мога да споделя как си увеличих обвхвата на трансмитера а също и на тв тунера с добавяне то на тънки жички които разсположих вътре в таблета . на трансмитера обхвата се увеличи на около 30 метра а тунера хващаше само еър тв а сега 8 програми.
Колега, виж тези две снимки и кажи къде точно си запоил жичките. И защо вместо жичка си използвал тинол за антена?

П.П. От Computer 2000 казаха, че трансмитера ползва кабела на зарядното в колата за антена, но дори и с включено зарядно в запалката се получават смущения. Особено, ако си местя ръцете. Та ми се иска да му увелича обхвата, като запоя някоя жичка, но от твоя пост не стана ясно точно къде да се запои.
Цитирай

Някой въобще успял ли е да рутне това таблетче, че много ме дразни неизчезващата черна лента? Пробвах с UnLock Root 3.1, но като нямам инсталирани USB драйвери за таблета на PC-то, програмата не намира таблета и не може да продължи.
Цитирай

здр.изсползвах тинол да защо ли ами защото е по бързо и защото е по дебел и като го правих не мислех че ще има ефект но се оказа че има и го оставих така .а относно кабелчето което увеличава обхвата на трансмитера трябва да се обърне платката и точно до конектора за зареждане от зарядното,исзползва и минуса има оставена една как да го нарека "точка"за запояване , там съм запоил другото кабелче.но ако не сте се занимавал не препоръчвам да се отваря само заради това. може да се изсползва кабел от зарядно на стара нокиа а по въпроса за зарядното в колата ако е на усб кабел не става за антена само конектора за зареждане става за антена.
Цитирай

rdragor написа:а относно кабелчето което увеличава обхвата на трансмитера трябва да се обърне платката и точно до конектора за зареждане от зарядното,исзползва и минуса има оставена една как да го нарека "точка"за запояване , там съм запоил другото кабелче.но ако не сте се занимавал не препоръчвам да се отваря само заради това. може да се изсползва кабел от зарядно на стара нокиа а по въпроса за зарядното в колата ако е на усб кабел не става за антена само конектора за зареждане става за антена.
Не използвам USB кабел за зареждане. Взел съм си зарядно за кола от Компютър 2000 и не ползвам USB-то, но въпреки това се получават смущения. В предния ми пост съм снимал обратната страна на платката за да уточниш точно къде си запоил кабела.
Цитирай

щом не изсползвате усб зарядно значи проблема е някъде другаде .дори и да запоите някаква жица няма да има ефект а относно че сте снимали платката от другата страна не можах да намеря снимката или при мен не се показва.
Цитирай

Ето я снимката
[Изображение: misc.php?item=31979&download=0]
Ами аз го връщах в Компютър 2000 и те казаха, че всичко е наред и за да работи трансмитера ми трябва зарядно за кола. Взех си зарядно от тях, което не зарежда през USB-то и определено е много по-добре. Но както казах, получават се смущения, не постоянно, но ги има, особено като си местя ръцете. А 30-те метра обхват, за които говориш, ме навеждат на мисълта, че не би трябвало да имам смущения, особено когато таблета е на 20 см. от радиото. Относно обхвата на телевизията, сложих една жичка, както ти си направил с тинола, но по-дълга и определено обхвата се повиши сериозно - хванах ТВ в едно мазе с пълен сигнал на 8-те програми, които се хващат при мен. Преди в това мазе ми казваше, че няма никакъв сигнал.
Цитирай

night_shift написа:Ето я снимката
[Изображение: misc.php?item=31979&download=0]
Ами аз го връщах в Компютър 2000 и те казаха, че всичко е наред и за да работи трансмитера ми трябва зарядно за кола. Взех си зарядно от тях, което не зарежда през USB-то и определено е много по-добре. Но както казах, получават се смущения, не постоянно, но ги има, особено като си местя ръцете. А 30-те метра обхват, за които говориш, ме навеждат на мисълта, че не би трябвало да имам смущения, особено когато таблета е на 20 см. от радиото. Относно обхвата на телевизията, сложих една жичка, както ти си направил с тинола, но по-дълга и определено обхвата се повиши сериозно - хванах ТВ в едно мазе с пълен сигнал на 8-те програми, които се хващат при мен. Преди в това мазе ми казваше, че няма никакъв сигнал.

http://rdragor.snimka.bg/photos-from-gsm...9.30629690

качих я в моя албум защото не знам как да я кача тук,но мисля че при теб няма да има ефект, понеже зарядното което ползваш вътре има един чип "регулатор на напрежение"който е с три крачета едното е на минус или масата на колата а другите две едното е вход +12волта а другото е изход +5волта които ползва таблета ,мисълта ми е че за антена се ползва минуса, а както знаем той е на маса ,все едно да да опреш антена та на радиото на маса и да чакаш да хване нещо .
а какво се случва когато измъкнеш зарядното от запалката дали не изчезват шумовете?
Цитирай

Цитат:Относно обхвата на телевизията, сложих една жичка, както ти си направил с тинола, но по-дълга и определено обхвата се повиши сериозно - хванах ТВ в едно мазе с пълен сигнал на 8-те програми, които се хващат при мен. Преди в това мазе ми казваше, че няма никакъв сигнал.

Добре де казваш,че си сложил една жичка,ама кажи подробно-каква жичка,колко дълга и точно къде си я запоил!Благодаря.
Цитирай

Колеги вашият екран драска ли се че моя доста се драска макар да е в кожен калъф.

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай

да спсоделя и аз за моя таблет.една вечер за да не изпусна таблета така го хванах че му счупих антената на тв.на сутринта извадих отвертките и започнах,след като го отворих се оказа че имам същата антена от един китайски тел. с тв тунер който ми беше за части. "новата" антена е с една тръбичка по дълга от оригиналната и се наложи да изрежа малко пласмса за да потъне цялата.стана перфектно от въм а и от вътре не личи въобще,и о чудо Dance преди това с оригиналната антена в къщи хващах само bg onair.след смяната вече хващах всичките 8 ефирни . сега обмислям варианта да сложа и допълнителна жичка за да се увеличи още повече обхвата.не се плашете да си отворите таблета с тези кръстати болтчета направо си плаче за отваряне ,дори и само за да се види какво има вътре Tooth .успех
Цитирай

juspar написа:Добре де казваш,че си сложил една жичка,ама кажи подробно-каква жичка,колко дълга и точно къде си я запоил!Благодаря.

Зелената жичка. Не съм я запоявал, а я сложих под платката хваната с двете винтчета за антената горе в дясно. Т.е. ползвах платката като планка за захващане. Видях, че при монтажа на капака, този кабел съм го прекъснал, така че внимавай като слагаш капака - ако има напрежение не натискай, а бутни кабела да не пречи. Сега го махнах и сложих два пъти по-дълъг, като го сгънах на две и двата края ги хванах за платката в горния десен ъгъл (с двете болтчета).
[Изображение: misc.php?item=32176&download=0]
Цитирай

колеги как руутнахте таблета

Huawei Ideos u8150 (Телефон ,който става само за интернет)
Privileg mid 7m 4.0.3(Rooted) Lg Optimus l5 БЯЛ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)