Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да флашнем РОМ на Huawei Ideos U8150!!!
#1

Тук ще ви опиша накратко как може да флашнете ром на U8150!!!

Всичко което правите го правите на ваша отговорност и някой ако не знае за
какво става въпрос да не се захваща!!!

Като за начало трябва да свалите програмата UltraJack-Recovery,това може да направите от тук:

http://www.mediafire.com/?40ec3p2jq7arvou


След като свалите този файл вкарвате телефона в донлоуд режим,това става като при изключен телефон натиснеш vol down+червена слушалка+power и на телефона светва логото Ideos и това е донлоуд режима!!
След това разархивирате свалената вече програма UltraJack-Recovery и като отворите готовата вече папка кликвате върху install-recovery-windows(в папката съответно има и файлове за потребителите на Mac и Linux)и след 1 до 5 секунди вече имате готово Recovery!!!
След края на процедурата трябва да извадите батерията за да може да стартирате телефона в нормален режим и вече може да инсталирате стоков или сготвен РОМ!!!

Инсталирането на ром става по следният начин,сваляте подходящ според нуждите ви ром от тук всички стокови:

http://webftp.myppc.it/index.php?dir=Ideos/ROM/

а от тук сготвени ромове

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=565

След като сте свалили вече вашия ром качвате файла без да го разархивирате в основната директория на картата памет на вашият телефон и вкарвате телефона ви в рекавъри режим като задържите едновремено за 5 секунди vol up+зелена слушалка+power след пускането на бутоните остава още няколко секунди да свети логото на Ideos и след това влиза в рекаквъри!!!
От излязлото меню навигирате с бутоните за усилване и намаляване до желаната от вас опция а в този случай на нас ни трябва "Flash zip from sdcard" и натискаме централния хоум бутон и започва инсталацията на рома,след инсталацията рестартирате телефона и вече си имате нов ром!!!
От тук може да намерите много полезна информация:

http://forum.xda-developers.com/wiki/ind....2F_How-To

За цялата информация благодариме на XDA Developers!!!

Спиралата на Max Factor прави миглите да изглеждат до три пъти по-дълги...
Мисля, че Max Factor трябва да почне да прави презервативи
Цитирай
Аксесоари
#2

Значи успя да намериш ром за своя тел честито! :thumbup: Аз съм на мнение, че който желае да намери нещо го намира. И си го позвай със здраве. :cheers:
Цитирай
#3

За инсталация на ромове намерих,ама не мога да намеря как да го отключа защото от виваком отказват всякакво съдействие за код!!!

Спиралата на Max Factor прави миглите да изглеждат до три пъти по-дълги...
Мисля, че Max Factor трябва да почне да прави презервативи
Цитирай
#4

Знам и аз имам същия проблем опитах със всичко безплатно Lol но явно ще трябва да си платя. =(
Цитирай
#5

Изтелгих UltraJack-Recovery_v4.6.2 обаче с коя програма да го отворя ??

..:: Crookers - Dr. Gonzo ::..
Цитирай
#6

Няколко въпроса:
1. Трябва ли телефонът да е руутнат, за да се качи друг РОМ?
2. Какво представлява Recovery?
3. Необходимо ли е (и как) да си направя бекъп на сегашния РОМ преди да качвам друг?

Съжалявам, ако въпросите ми са глупави, но не намерих отговори във форума, а английския ми не е на толкова добро ниво, за да разбера всичко, което Гугъл ми поднася...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

1.Не трябва руут!!!
2.Рекавърито се изпозва за флаш на зип файлове!!!
3.В първия пост съм постнал линк от където може да изтеглиш стоков ром!!! :cheers:

Спиралата на Max Factor прави миглите да изглеждат до три пъти по-дълги...
Мисля, че Max Factor трябва да почне да прави презервативи
Цитирай
#8

Благодаря!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

Днес и аз му сложих къстъм ром с мултитъч и овърклок до 675мх.За момента съм много доволен и от визията и от работата му.След някой ден ще споделя и с батерията как стоят нещата.Всичко инсталирано си ми остана,а и езика от стоковия ром.

Ето този ром сложих.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1001132

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#10

Има нов къстъм ром с овърклок до 729мх и мулти тъч.Не разбирам много от английския,но от малкото разбрах,че са изключително доволни от него.Вижте го и ако някой реши да го пробва да сподели .

Ето рома:

http://forum.xda-developers.com/showthre...&t=1023096

А ето и видео:

http://www.youtube.com/watch?v=nm1HxinVZlU

Относно този който в момента ползвам държи се добре,батерията си кара както преди максимум 3 дена с игра разбира се,единственно чат пат забива за кратко.



А ето какво открих относно отключването на телефона айде пробвайте и споделяйте.

http://www.youtube.com/watch?v=urrysSiU9JA

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#11

Някой пробвал ли е дали ClockworkMod има recovery за U8150?

Защото ако има слагането на recovery ще може да стане много по-лесно и директно от самия ром?
Цитирай
#12

Реално рековърито го правиш веднъж и повече не ти е нужно.А и ултраджака също е много бърз и лесен за поставяне.

P.S-Като те видях колко поста имаш май приказвам глупости и не съм наясно с гози мод сигурно и други неща се правят.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#13

Не съм запознат с това рековъри, но ClockworkMod си едно от най-иползваните и затова ми стана интересно дали има за тоя телефон. Иначе питам защото сигурно след няколко дена ще ми се наложи да флашвам такъв.
Цитирай
#14

елементарно е един клик на компа при включен рековъри режим на идеоса и тва е.след 5 секунди имаш инсталнато рековъри на тела.от там насетне си готов за рома.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#15

OK ще слагам сега само че правилно ли разбра да разархивирам UltraJack-Recovery_v4.6.2.img ?
Цитирай
#16

Проблема май ми е че нямам драйвери на компа. От каде мога да намеря? SDK имам ..
Цитирай
#17

Нямаш грешка просто имидж файловете искат през неро и тнт глупости.Пиши ми на скайп-sotko80 или си изтегли някъв рар с всичко вътре,но ми пиши ще ти го пратя.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#18

стана работата, просто нещо ХП не си инсталира драйверите. На 7-ка запали Smile Сега правя НАНД бакъм и слагам рома Smile
Цитирай
#19

alonso написа:А ето какво открих относно отключването на телефона айде пробвайте и споделяйте.

http://www.youtube.com/watch?v=urrysSiU9JA

Какво да пробваме. Искат 25 $.
Цитирай
#20

Нещо не ми се получава още на първата стъпка със даунлоуд режима! Sad След като натисна комбинацията от бутони, телефона или "замръзва" със светещ екран и се налага да махам батерията за да го ресетна, или се зарежда нормално операционната система и не ми иска дами инсталира UltraJack-Recovery! Или може би аз не правя нещо както трябва!?

HTC Desire 500
Цитирай
#21

iooqn написа:Нещо не ми се получава още на първата стъпка със даунлоуд режима! Sad След като натисна комбинацията от бутони, телефона или "замръзва" със светещ екран и се налага да махам батерията за да го ресетна, или се зарежда нормално операционната система и не ми иска дами инсталира UltraJack-Recovery! Или може би аз не правя нещо както трябва!?
Еми той е така като го включиш за данлоуд стои само надписа ИДЕОС.Като чукнеш после от компа ултра джака и телефона се рестартира сам това е пробвай.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#22

Сигурно е така както казваш, но едва ли е ОК да виждам логото повече от 5 мин застинало на екрана без да се променя нищо. А и по никкакъв начин не мога да вляза в телефона от компа за да "чукна" ултра джак..........също така не знам с коя програма да разархивирам ултраджак! Sad
Почвам да се притеснявам че с моя Идеос нещо не е наред!

alonso написа:
iooqn написа:Нещо не ми се получава още на първата стъпка със даунлоуд режима! Sad След като натисна комбинацията от бутони, телефона или "замръзва" със светещ екран и се налага да махам батерията за да го ресетна, или се зарежда нормално операционната система и не ми иска дами инсталира UltraJack-Recovery! Или може би аз не правя нещо както трябва!?
Еми той е така като го включиш за данлоуд стои само надписа ИДЕОС.Като чукнеш после от компа ултра джака и телефона се рестартира сам това е пробвай.

HTC Desire 500
Цитирай
#23

А трябва ли да се инсталират някакви драйвъри или програми за бакъп на компа?! Всъщност от там може да идва проблема!?

HTC Desire 500
Цитирай
#24

iooqn написа:Сигурно е така както казваш, но едва ли е ОК да виждам логото повече от 5 мин застинало на екрана без да се променя нищо. А и по никкакъв начин не мога да вляза в телефона от компа за да "чукна" ултра джак..........също така не знам с коя програма да разархивирам ултраджак! Sad
Почвам да се притеснявам че с моя Идеос нещо не е наред!

alonso написа:
iooqn написа:Нещо не ми се получава още на първата стъпка със даунлоуд режима! Sad След като натисна комбинацията от бутони, телефона или "замръзва" със светещ екран и се налага да махам батерията за да го ресетна, или се зарежда нормално операционната система и не ми иска дами инсталира UltraJack-Recovery! Или може би аз не правя нещо както трябва!?
Еми той е така като го включиш за данлоуд стои само надписа ИДЕОС.Като чукнеш после от компа ултра джака и телефона се рестартира сам това е пробвай.
Ултра джака се инсталира от компа ,а не от телефона.Пиши ми на скайпа sotko80 и ще ти обясня всичко.Елементарно е и не отнема повече от 30 секунди.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай
#25

Тази операция с Флашването става ли и за Самсунг Галакси 5500 (с подходящите ромове, естествено) ?

Samsung I5500->HTC One X+->HTC Desire 500->iPhone 5s->Prestigio MultiPhone 5500->Nokia Lumia 730->Motorola Moto E 4G->Meizu M1 Note
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)