Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO MultiPhone 4300 DUO, 3G-представяне и софтуер

Как така "не се получава"? Кой файл мениджър ползваш? Ако си с фабричния, няма да стане, просто няма такава опция. Инсталирай друг, ако ли не създай файла на компютъра и след това го прехвърли на телефона.
П.С.: ето готов файл (но имайте предвид, че е създаден на РАР 4040).

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
Аксесоари

Колеги,здравейте!Имам проблем с обхвата на двете карти,постоянно изчезва,особенно в затворени помещения!Някой да сподели ,който има същия проблем,какво правим! Sad
Цитирай

rolge720 написа:Lyunchev, проблема се получава когато правиш снимки и видеоклипове. Решението е лесно (само че пичовете от "Престижа" не могат да го вденат) - в папка "DCIM'' има папка ''Thumbnails''. триеш я и създаваш файл " .thumbnails " (без кавичките естествено, като самия файл представлява празен файл, един вид той се явява тип "разширение" с "точка" преди името). Същото правиш и в папка "DCIM'' на картата- памет. Погледни и за всеки случай и в папка "LOST.DIR'', понякога там се създава гадния "траш"-файл, който пълни цялата памет, изтрий го ако го има, рестартирай телефона и си готов. Пиши, ако има резултат.

Благодаря ти!

Обаче този ''Thumbnails'' го изтрих преди няколко дни и след това не се е появявал никъде. Въпреки, че го няма, мястото продължава да намалява. За всеки случай направих това което си ме посъветвал, НО проблема е другаде.

Открих някакъв по-голям файл (160MB) в :\Android\data\com.android.gallery3d\cache\imgcache.0q - незнам какъв е.
Цитирай

Lyunchev написа:Здравейте,

имам проблем с вградената памет (SD Card), непрекъснато се само-напълва Smile Първоначално открих проблема в някакъв новопоявил се от нищото файл thumb...нещо си, в папката DCIM. След като го изтрих се освободиха около 400MB и така до следващия ден, когато отново си беше там и пак го изтрих, заедно с папката thumb...нещо си. Сега го няма, НО свободното място във вградената SD Card, намалява с всеки изминал час, БЕЗ да правя нищо с телефона освен разговори. От около 400MB свободни сега е около 230MB.

Тези аномалии ги забелязах след update до 11 и веднага след това до 12.

Благодаря предварително!

Здравей Lyunchev,
След като прочетох за проблема ти,погледнах моя 4300 и установих че паметта в usb хранилището ми е намаляло от 1,37 гб на 1,27 гб.Като прегледах файловете в качето установих,че това са най-различни файлове и бисквитки от нета.Това е нормално когато сърфираме в нета.Същото е с компютрите ни.Затова е необходимо периодично да се чисти качето,бисквитките и файловете от сърфирането ни.Как става това?Установих,че трябва да сме с включен интернет.След това отваряме си браузара и влизаме в някоя страница(примерно абв.бг).Натискаме втория бутон от ляво на дясно(хоризонталните чертички),след това настройки,след това поверителност и сигурност и оттам нататък изчистване на кеша,историята,бисквитките ...всичко без паролите ти(ако искаш). Ако нещо не се трие от тези функции,отиващ директно в папката и триеш.Успех Smile

Prestigio MultiPhone DUO 4300 White
Honor 8 FRD-L09
Цитирай

jjb написа:Колеги,здравейте!Имам проблем с обхвата на двете карти,постоянно изчезва,особенно в затворени помещения!Някой да сподели ,който има същия проблем,какво правим! Sad
И при мен го има това и друг колега каза че е за сервиз но чакам още някой да даде мнение , дали проблема не е в самите настройки

Моля помогнете на тези животни да имат дом. Нека бъдем хора и да помогнем на по слабите.
https://www.facebook.com/pages/Animal-He...2794955470
Цитирай

Явно ще ходи на ремонт,жалко за рекламата :wall:
Цитирай

Някой да има проблем с звука на 4300 при разговори леко ми бръжди?
Цитирай

Регнах се във форума, защото видях, че някой е постанл линк към блога ми (www.strahota.wordpress.com), на който има рисунки, които правя на Prestigio 4300 (за което съм много благодарен :thumbup: ). Като цяло по време на рисуване (от 3 месеца използвам приложението Sketch Guru) смартфонът се държи добре, но при повече от 10 минути рисуване започва да лагва. Иначе с радост ще споделям нови творби на Prestigio 4300 Smile
Пускам последните си драсканици, надявам се да няма бан за шерване на арт, правен на Prestigio.
http://strahota.wordpress.com/2013/03/09...%BC%D0%B5/
[Изображение: flower-january.jpg]
[Изображение: 484987_4522971228204_2021638644_n.jpg]
[Изображение: zamislen.jpg]
[Изображение: rose.jpg]

Fake down to your mind and appearance You will fall short of the dreams to destroy In time you will find yourself trapped in a corner These four words my friend, I promise you will not forget
Цитирай

Radky написа:Някой да има проблем с звука на 4300 при разговори леко ми бръжди?
Рядко, но се случва.

Fake down to your mind and appearance You will fall short of the dreams to destroy In time you will find yourself trapped in a corner These four words my friend, I promise you will not forget
Цитирай

Здравейте,
днес забелязах един проблем с камерата - след тридесетата минута записа почва да насича гадно. Записа е 45мин.
Цитирай

strahota написа:Регнах се във форума, защото видях, че някой е постанл линк към блога ми, на който има рисунки, които правя на Prestigio 4300 (за което съм много благодарен :thumbup: ).
Пускам последните си драсканици, надявам се да няма бан за шерване на арт, правен на Prestigio.


Браво, колега! Добра работа. Някой ден като си купя 4500 и аз ще пробвам да видим как ще се справя без таблета Smile

Alcatel One Touch 302 » Sony J70 » Nokia 7250i » SE K700i » SE T700i » SE Xperia X8 » Prestigio 4500T » Samsung Galaxy S3 Neo » Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай

Излезе нова версия на Prestigio eReader:

Цитат:March 12, 2013: Prestigio eReader app 3.0 Now with Adobe DRM support
http://www.prestigio.com/news/press/ereader_v3

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Най-новото от мен:
http://strahota.wordpress.com/2013/03/10...%B5%D0%BB/
[Изображение: river.jpg] Това ми се стори най-пролетно Smile

Fake down to your mind and appearance You will fall short of the dreams to destroy In time you will find yourself trapped in a corner These four words my friend, I promise you will not forget
Цитирай

Цитат:Lyunchev написа:
Здравейте,
имам проблем с вградената памет (SD Card), непрекъснато се само-напълва Първоначално открих проблема в някакъв новопоявил се от нищото файл thumb...нещо си, в папката DCIM. След като го изтрих се освободиха около 400MB и така до следващия ден, когато отново си беше там и пак го изтрих, заедно с папката thumb...нещо си. Сега го няма, НО свободното място във вградената SD Card, намалява с всеки изминал час, БЕЗ да правя нищо с телефона освен разговори. От около 400MB свободни сега е около 230MB.
Тези аномалии ги забелязах след update до 11 и веднага след това до 12.
Благодаря предварително!

rolge720 написа:
Lyunchev, проблема се получава когато правиш снимки и видеоклипове. Решението е лесно (само че пичовете от "Престижа" не могат да го вденат) - в папка "DCIM'' има папка ''Thumbnails''. триеш я и създаваш файл " .thumbnails " (без кавичките естествено, като самия файл представлява празен файл, един вид той се явява тип "разширение" с "точка" преди името). Същото правиш и в папка "DCIM'' на картата- памет. Погледни и за всеки случай и в папка "LOST.DIR'', понякога там се създава гадния "траш"-файл, който пълни цялата памет, изтрий го ако го има, рестартирай телефона и си готов. Пиши, ако има резултат.

karandilski написа:
Здравей Lyunchev,
След като прочетох за проблема ти,погледнах моя 4300 и установих че паметта в usb хранилището ми е намаляло от 1,37 гб на 1,27 гб.Като прегледах файловете в качето установих,че това са най-различни файлове и бисквитки от нета.Това е нормално когато сърфираме в нета.Същото е с компютрите ни.Затова е необходимо периодично да се чисти качето,бисквитките и файловете от сърфирането ни.Как става това?Установих,че трябва да сме с включен интернет.След това отваряме си браузара и влизаме в някоя страница(примерно абв.бг).Натискаме втория бутон от ляво на дясно(хоризонталните чертички),след това настройки,след това поверителност и сигурност и оттам нататък изчистване на кеша,историята,бисквитките ...всичко без паролите ти(ако искаш). Ако нещо не се трие от тези функции,отиващ директно в папката и триеш.Успех

Здравейте колеги,
За почистване на ненужните файлове, за които става въпрос по-горе има програми. За съжаление всички, на които бях попадал досега изискваха рут. Днес случайно открих една програмка, която работи и без рут. Инсталирах я и я тествах. При мен не направи чудеса, но не съм имал и особени проблеми. Откри общо около 50 МВ излишни файлове. Изтрих ги и всичко е наред. Предлага да трие и СМС-и, ММС-и и т.н. Ако искате да си ги запазите, внимавайте какво натискате. Tooth
Според мен това е програмка, която си струва да има човек на телефона си. Успех. :thumbup:

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

strahota написа:Най-новото от мен:
http://strahota.wordpress.com/2013/03/10...%B5%D0%BB/
Това ми се стори най-пролетно Smile
И мен ме запали с тея творения... Само да ми дойде телефона и почвам да мацам :thumbup: :thumbup: :thumbup:

PRESTIGIO MultiPhone 4300 DUO
Цитирай

Някой да знае, може ли да се избира рингтон за индивидуален контакт? Търсих, но не открих такова.
Цитирай

Може,но контактите трябва да са в паметта на телефона.Ако са на сим картата не става.
Цитирай

Здравейте, искам да си купя 4300 бял, но се питам дали сребристата лента отстрани се бели(пада). Имах розов Samsung, с подобна лента и тя се избели за 2 месеца. Моля за отговор Smile
Цитирай

Така, все се каня да напиша и аз едно мнение, да споделя впечатлението си от телефона. Купих си го преди почти четири месеца и (да чукна на дърво) никакви проблеми. Абсолютно никакви. Нито с обхват, нито с работата на дроида, а качеството на изработка е доста добро - изтървал съм го вече поне два пъти, ама брутално, по дисплей надолу по стъпала, падна му капачето, батерията на една страна, телефона на друга и нито драскотина по дисплея! Малко сребристата лайсна се натърти, но само това. Сглобих и тръгна. Не съм някой супер манияк на тема Андроид постоянно да го ръчкам и тествам, съвсем обикновен ползвател съм, трия си кеша редовно, не качвам почти игри, ползвам си ГПС-а редовно с колата и при тренировки, фб, скайп, служебна поща и вайбър. Единственият недостатък е камерата. Ужасна е, на светло не прави и 2 еднакви снимки, нз как фокусира, но е ужасна. Има и някои добри попадения, но никак не и се надявам. Звукът при разговор е добър, видео разговори по скайп си вървят отлично.
Това е в общи линии, плавна работа, страхотна изработка, добър звук, лоша камера. Надявам се, че съм бил полезен Smile

...

arm2arm написа:До Son4eto83: Никакви грижи няма с лайсната, и аз имах Samsung преди това (Ace), знам за какво говориш. На втория месец взе да му се бели лайсната, а на този вече четири не е мръднала! Само, както обясних на горния пост, при падане я натъртих, но това беше още на първия месец, а дори и след това щом не е почнала да се бели то значи няма и да почне. Така че ако само това ти е съмнението по-добре не се замисляй, а купувай. Май не споменах никъде, че съм с белия да Big Grin
Цитирай

благодаря за отговора Smile вчера си купих 4300 черен и съм много доволна, излиза ми едно съобщение Network Log Service Status и не мога да го премахна. Може ли някой да ми каже защо се появява?
Цитирай

Струва ми се, че след последния ъпдейт металния звук в слушалката изчезна. При вас как е ?
Цитирай

Да, няма го вече и при мен. А някой да ми предложи начин или програма с която да си направя wallpaper без да се налага да подрязвам снимката? Вградената опция е само за подрязване, а аз искам цялата снимка. Опитах с програмата Wallpaper Maker, но тя разваля качеството на снимката и не става.
Цитирай

Знам, че въпросът ми може да се стори глупав, но се обърках доста.
Искам да питам следното:
В "системните настройки" -> "Хранилище" има два диска за предпочитано място за инсталация на приложенията (Default write disk). Едното е "USB хранилище", а другото "SD карта". Въпросът ми е кое от тези две хранилища е реално физическата допълнителна, външна карта памет? При мен в настройката е отметнато "SD карта" за инсталация на приложенията по подразбиране, но когато вляза в телефона през компютъра на външната карта имам само записаната си музика, снимки, няколко папки на андроид, но без приложения. В същото време AirDroid Ми показва като SD card потребителските около 2Гб от вградената 4 Гб памет на телефона.
Цитирай

Симо, "usb-хранилище" е допълнителната, сложена от теб SD-карта, за да записваш на нея обаче ще ти трябва допълнителна програмка или руут Android

Prestigio 4300, Android 4.0.3
Цитирай

Arcus написа:Симо, "usb-хранилище" е допълнителната, сложена от теб SD-карта, за да записваш на нея обаче ще ти трябва допълнителна програмка или руут Android
Добре, но в системното меню ми показва общо място за "USB хранилището" 2.09Гб, което май си е потребителското място на вградената памет. Допълнителната ми памет е 8гб и в менюто се вижда най-долу като "SD карта".
Затова и се обърках, макар реално и аз да се съмнявах, че може да се инсталират приложенията на доп. памет без рут.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)