Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията
#1

ОФИЦИАЛНА ТЕМА ЗА ЖИВОТА НА БАТЕРИЯТА НА NEXUS 4

[highlight=lightyellow]Преди да продължа с описанието на тази тема искам да поясня, че първите няколко поста са взети от темата "Nexus 4: Общи приказки" в раздела за Nexus 4. pikpik много добре се сети, че е хубаво да се отдели тази информация в отделна тема, защото наистина има какво да се обсъжда по нея.[/highlight]

Така, след като разясних някои неща, нека обясня малко за какво може да говорим в тази тема. Тук може да разискваме всякакви детайли, свързани с живота на батерията на Nexus 4.
В това число се включват:
  • Лични впечатления при използване
  • Препратки към други източници, които разискват същата тема
  • Съвети за удължаване на живота на батерията
  • Лични съвети, отправени към зададен въпрос от някой съфорумник
  • Новини, касаещи ъпдейти или подобни, свързани с живота на батерията

При споделяне на живота на батерията е хубаво да бъдем горе-долу консистентни, затова предлагам всеки, който поства лични впечатления, да спазва някои правилa и форматиране на поста (не е задължително, но е желателно, за да е по-разбираемо).

Ето и как предлагам да изглежда самият пост за лични впечатления:

Цитат:
[Изображение: Screenshot_2013-02-04-22-28-35.png]
Начин на използване на телефона: Телефонът, както се вижда от скрийншота, е ползван най-вече за игра през точно този ден. Преглеждани са също така малко имейли и форумът. Телефонът е отскубнат от кабела към 10 часа сутринта и пак към 10 и нещо вечерта е включен обратно с около 12% батерия.
Яркост на дисплея: Автоматична.
Wi-Fi/3G/Sync: Wi-Fi и Sync са пуснати постоянно.
Допълнителна информация: Телефонът е руутнат със стоков ROM и kernel. Повечето ненужни за мен синхронизации са спрени, но, както се вижда, пак имам проблем със "заспиването" на телефона.

Надявам се, че този вид на споделяне на впечатленията от живота на батерията на нашите телефони е доста нагледен и съдържа достатъчно нужна информация, от която могат да се направят съответните изводи. По-долу ще сложа чернова за този пост, за да можете лесно и бързо да копирате форматирането му.
П.П.: Чувствайте се свободни да избирате дали да използвате това форматиране, а също така дали да добавяте допълнителни скрийншоти и/или информация.

Черновa за поста- ЦЪК!

Как можете да разберете кое изразходва батерията на вашия телефон?
В Quick Settings, цъкнете иконката, която изобразява батерия. Това ще ви отведе към екран с информация за статуса и използването на батерията от телефона. Процесите са подредени в низходящ ред, като се почва от този, който е използвал най-много батерия, отразено в проценти. За личните впечатления, можете да направите скрийншот точно на този екран. (скрийншот се прави като задържите Power/Sleep button + Vol Down).

За ентусиастите предлагам две програмки, които могат да ви покажат много повече информация за процесите, използващи батерията.
GSam Battery Monitor - Безплатна програмка за допълнителна информация за батерията.
BetterBatteryStats - Платена програмка с много възможности за набавяне на ценна информация за батерията.
Горните две алтернативи могат да се използват в поста за лични впечатления.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Подобна тема в xda: Цък!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Доста разпространен проблем, за който говоря по-долу, се разисква в тази тема, отново в xda: Цък!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Оригинален коментар от темата за общи приказки:

sashebalchev написа:Проблемът с батерията не е от самата батерия, а от лошо написан код на кернела. Специално си инсталирах BetterBatteryStats, за да видя какво точи батерия толкова много. Оказа се, че някакъв msm_hsic_host постоянно "буди" телефона и не го оставя да премине в deepsleep mode. Да се надяваме, че това ще се оправи с бъдещи ъпдейти, а дотогава си изключете повечето синхронизации - Music, Latitude, Cell Broadcast и т.н., това оправя малко точенето на батерия, но не драстично. Дано наистина от Google пооправят кода, за да можем да се радваме на телефона повече време преди да го включим към ел. мрежа.
Тема в xda - Цък!

nexus 6P
Цитирай
Аксесоари
#2

sashebalchev написа:Проблемът с батерията не е от самата батерия, а от лошо написан код на кернела. Специално си инсталирах BetterBatteryStats, за да видя какво точи батерия толкова много. Оказа се, че някакъв msm_hsic_host постоянно "буди" телефона и не го оставя да премине в deepsleep mode. Да се надяваме, че това ще се оправи с бъдещи ъпдейти, а дотогава си изключете повечето синхронизации - Music, Latitude, Cell Broadcast и т.н., това оправя малко точенето на батерия, но не драстично. Дано наистина от Google пооправят кода, за да можем да се радваме на телефона повече време преди да го включим към ел. мрежа.
Тема в xda - Цък!

Колега, да ти кажа моят за 7 часа през нощта не губи нито %. В статистиката спи като къпан. Няма дори косъм да се буди.

POCO F1
Цитирай
#3

Може да не сравняваме при еднакви условия. На моя винаги е включен Wi-Fi-а и синхронизирането. Имам доста акаунти, които се синхронизират и т.н. При теб не знам какво е положението, но едва ли е същото, щом "не губи нито %" през нощта.
Лошото при тази ситуация е, че не му трябва толкова много време за синхронизиране по принцип. Би трябвало да се пуска за секунди, да се обнови и после да "заспи" пак. В темата в xda, някой беше написал, че точно в последния етап Nexus-a не се изявява изобщо, т.е. след като се "събуди", забравя да "заспи" за известно време. При мен събуден е седял около 3-4 часа, което е равносилно на 30-тина % от батерията. 30% за нищо.. Много лошо, много.

nexus 6P
Цитирай
#4

@sashebalchev, аз също го оставям с включени и със изключени синхронизации за през ноща - с изключени пада както каза @lavazza с 0-1% а с включени макс 4-5% надолу. Ако при теб е така постоянно, за мен това не е нормално. :unknw:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#5

30% не е за през нощта, а през целия заряд, който е около 15-16 часа. Това моето не е проблем само при мен, както казах, затова няма и какво да направя по въпроса. Телефонът си изкарва без проблеми от сутрин до вечер, но се вижда, че може и по-добре.
Също така все още не се знае какво точно прави този процес "msm_hsic_host", затова не може да се говори със сигурност, че е от синхронизирането. Най-вероятно е да е то, но не се знае.
EDIT: Ето и скрийншот от използването днес. Имал съм и дни, в които Android OS е на първо място с ~35%...

nexus 6P
Цитирай
#6

Това го пуснах в общи приказки преди няколко седмици, но никой не го отрази. Smile Иначе въпросната тема я следя от както се пусната в xda и тоя проблем се наблюдава по-често за телефоните с rev. 10 т.е. първите бройки. Но има и някои, които са с rev. 11 и също споделят, че има значително подобрение в батерията след флашване на stock-овия фирмуер. Като цяло си струва да се пробва. :thumbup:
Цитирай
#7

Моят е rev_11, но имам проблемите с кернела. Сега ще се опитам да направя няколко профила в Tasker, за да контролирам синхронизирането, но едва ли промяната ще е значителна.
П.П.: През нощта от 2:30-3 до 8:40 е бил буден около 3 часа и 30 минути Huh Направо ме изумява колко тъпо се грижи за батерията си телефонът... BBS ми каза, че телефонът е губел средно 3,3% на час. Довечера пак ще направя тест, защото сега спрях още малко синхронизации.
П.П.2: Сега се чудя дали да не reflash-на стоковия firmware. Да не би наистина при масовото флашване във фабриката, нещо да не е процедирало, както трябва.. Малко вероятно, но е логично донякъде..
П.П.3 (много послеписи станаха Tongue ): Току-що намерих една тема в xda за къстъм кернел - Цък!. Хората пишат, че телефонът седи в будно състояние МНОГО по-малко време, отколкото, когато е със стоковия. Един човек беше писал, че за 11 часа, само 10-тина минути wakelock time, което е съвсем нормално и допустимо. Друг за 6 часа - 15минути wakelock, пак е нормално (може би има повече синхронизации). Лично аз може и да го пробвам, но ще видя първо какво мога да направя с Tasker по въпроса. И без това профилите ще ги ползвам така или иначе, затова нищо не губя, като си поиграя малко с програмката. Smile

nexus 6P
Цитирай
#8

Честно казано аз моя днес го взех и не съм го зареждал още нито веднъж.. но живота на батерията ми се струва напълно нормален, както всяки андроид.. в момента съм на около 2 часа дисплей и е на 40 % .. с вклучен интернет и 3г.. като го пуснах беше на 75-80 % фабрично.. мисля че батерията си е нормална..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#9

Много мълчите, хора. В нито една тема няма ново мнение Smile

Кажете как ви е батерията, моята в началото беше супер, а после пада бързо. Най-вероятно е от някой новодошла апликация.

Nexus 4
Цитирай
#10

^ явно е от нещо ново и много лакомо Tongue
аз съм с CM 10.1 и стоковия му кърнел - след няколко цикъла на батерията положението е супер, вечер ме е яд да го зареждам като е на ~ 50 %
Цитирай
#11

Моят все още си седи буден през нощта, а и като не го пипам.. В началото не беше така, но сега, я заради някое приложение, я заради някой нов акаунт или настройка, не иска да заспи дълбоко. Направих един профил в Tasker да активира синхронизирането на всеки 15 минути за по 1 минута, но разлика няма. Остава ни единствено да се надяваме, че 4.2.2 ще оправи този проблем, защото единственият друг вариант е къстъм kernel.

nexus 6P
Цитирай
#12

Не разбирам от телфони, андроиди и тн. Smile
Но приятно се изненадах като оставаха 30% говорих 1 час по скайп и пуснах камерата за още 1 час. Чак на 2рия час падна батерията.
Сигурно това е нормално де Smile Така че не е big deal at all Smile

Nexus 4
Цитирай
#13

Цитат:
[Изображение: Screenshot_2013-02-18-17-03-19+-+Copy.png]

Начин на използване на телефона: Screen Time On: 3h 18m. Предимно Chrome. Други процеси: Facebook, Viber, Whatsapp, Accuweather, Maps.

Яркост на дисплея: Авто. Има Live Wallpaper.

Wi-Fi/3G/Sync: Wi-Fi Running: 19h 16m / Sync: Off / 3G: Off / NFC: off

Допълнителна информация: Сток 4.2.2.

Оставаха 20% батерия.

Не ползвам 3G (чакам края на месеца да ми влезне в сила новият план). Wi-Fi спирам, за да не получавам нотификации през нощта или в офиса. Ако се ползва само като телефон, сигурно ще изкара една седмица.

Nexus 4
Цитирай
#14

Хайде да ви видя, не можах да се сцържа преди да си легна...
Това е примерно положение, но крайното е подобно:
26 минути разговори, 3 часа мобилен нет, останалото ръчкане и книга:
Това е най-доброто, което съм виждал:
А може би това е най-доброто...
Една от причините да харесвам ES Smile

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#15

Сутринта около 9 го махнах от зарядното,сега е на 63%.
20 мин. разговори, 1.5 ч.нет ,1ч. imo и 30 мин shadowgun+ няколко синхрнизаций на мейлите.
Това с juice defender ultimate с мой настройки.

Pixel 8 Pro
Цитирай
#16

Пак съм аз, тези дни нямах възможност да ръчкам много и тествах как е на стендбай Wink
Xenon HD с неговия си кернел, 2G, без нет (освен Wi-fi от време на време - интернет, маркет, теглене на файлове, прехвърляне на файлове), основно игра с камерата (търся най-доброто приложение)снимки, запис и гледане на видео. Разговори също.


☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#17

От ден два много ми се точи батерията, преди не беше така за цяла нощ ми падаше 1-2 %.
Снощи изключих зарядното в 12, и сутринта в 10 батерията ми беше на 69 %. Значи за 10 часа сън над 30 %. Като погледнах Медиен сървър беше 77%. Какво може да е този медиен сървър че чак толкова да ми точи батерията.

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
#18

Медиа сървър, доколкото помня е сканирането на вградената карта памет за медия. Рестартирайтелефона. Понякога си забиват разни процеси и започват манджене

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#19

Колеги за какво време ви се зарежда напълно телефона. Струва ми се че моят зарежда бавно, например С3-ката на съпругата ми като се зареди на 100 процента, нексуса ми е на 80, при положение че и двата са били с едни и същи проценти и са вързани на зарядно по едно и също време.

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
#20

2 часа и малко. Виж зарядните какъв ток пускат Smile

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#21

Някой има ли такъв случай- на зарядно показва "зареден", а като се изключи, веднага 98% ?
Цитирай
#22

По принцип на всички AOSP ромове батерията отчита през няколко процента или си седи на едно ниво и след малко пада с 3 пункта. Според мен не е проблем по - скоро недомислие

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#23

Колеги извинявам се предварително ако съм сбъркал темата и моля модераторите ако е така да я преместят в точния раздел но имам един въпрос!!!Значи имам зарядно от NOTE 2 което както знаете ампеража му е 2А а на оригиналното е 1.2А та въпроса ми е ще навредя ли на батерията при положение че почна да зареждам с него по-бързо ли ще я зареди и ако е така за сметка на това ще се разрежда ли по бързо какви ще са плюсовете и минусите ако има такива?Благодаря ви предварително!!!

Samsung Galaxy S Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S4 Samsung GalaxyS5 Samsung Galaxy S6 Edge Plus Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8/S8 Plus 
Samsung Galaxy S10 Plus Samsung Galaxy S20 Plus
Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S21 Plus Samsung Galaxy Z Flip3 /My collection for the years/
Цитирай
#24

Да, бързото зареждане вреди на батериите в дългосрочен план (по - бързо ще и намалее капацитетът) .

Ползвай оригиналното зарядно. Даже ако зареждаш от USB - още по - добре за батерията. Малко по - бавно ще се зарежда.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#25

От друга страна, в кернела е заложено колко ток да пуска при зареждане от контакта, което на теория значи, че ако кернелът си върши работата, телефонът ще се зарежда пак за горе долу толкова време, просто зарядното няма да се товари на максимум. Реално не може да навреди на батерията или на телефона.
При максимален изходен ток 1,2А, до батерията, благодарение на управлението на софтуера, достигат около 0,8А, при 2А заряден ток, до батерията ще бъдат допуснат максимум, ама максимум 0,9А, което реално няма да промени почти нищо.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)