Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка от Ebay/Amazon
#1

Здравейте колеги решил съм да си поръчам слушалки от ебай/амазон , но не съм много навътре в нещата и ще използвам посредник (http://www.dostaviam.com/info.php това им е сайта).Искат 50% от сумата след като спечелят търг / купят продукта и 50% при получаването му. Някои имал ли си е работа с тях и знаете ли дали са читави ? Между другото слушалките са Bose IE2 (~40-50 paunda)

HTC Desire X White => LG Nexus 4 16gb black/ Sony MDR-1R(black & red)
Цитирай
Аксесоари
#2

А защо не опиташ сам да си поръчаш. Няма нищо сложно. Разбира се в този случай ще трябва да платиш 100 % авансово. Аз си поръчвам почти всеки ден по нещо. Никога не съм имал проблеми. Ако искаш мога да ти обясня кое как се прави.

Galaxy Note 4, Galaxy S5
Galaxy Note 8, Micro SD Samsung 32 Gb, class 10
Цитирай
#3

Ами проблема е че в пай-пал акаунта имам отрицателен баланс (изпържиха ме с една сделка) и не ми се занимава да търся други начини.Не съм поръчвал от ebay/amazon досега и незнам как се прави (предполагам не е трудно).Незнам дали не им е голяма комисионната (поне на мен ми се струва голяма 10% от стойността на продукта) иначе бих се радвал ако мога да спестя някое друго левче , че в последно време с тия квартири и сметки за парно само за "ляб и сирене" ми остават пари.Ако имате идея от къде да поръчам по евтино ще се радвам да чуя Smile

HTC Desire X White => LG Nexus 4 16gb black/ Sony MDR-1R(black & red)
Цитирай
#4

няма комисионна колега когато купуваш нещо
комисионната от 10% е когато продаваш, 10% от сумата за която си продал се прибира от Ebay
от Амазон също няма никакви комисионни, но незнам дали ще ти го пратят до тук
примерно аз исках да си купувам един хард диск (външен) от Америка, но нещо не искаха да ми го изпратят незнайно защо и несъм се занимавал повече, но като цяло никакви проблеми с плащания, доставки и т.н. :thumbup:

Xiaomi Redmi NOTE III Gold ....    Y N W A
Цитирай
#5

Не си ме разбрал явно , комисионната от 10% е за посредника който искам да използвам http://www.dostaviam.com/info.php

HTC Desire X White => LG Nexus 4 16gb black/ Sony MDR-1R(black & red)
Цитирай
#6

Arctodus написа:Ами проблема е че в пай-пал акаунта имам отрицателен баланс (изпържиха ме с една сделка) и не ми се занимава да търся други начини.Не съм поръчвал от ebay/amazon досега и незнам как се прави (предполагам не е трудно).Незнам дали не им е голяма комисионната (поне на мен ми се струва голяма 10% от стойността на продукта) иначе бих се радвал ако мога да спестя някое друго левче , че в последно време с тия квартири и сметки за парно само за "ляб и сирене" ми остават пари.Ако имате идея от къде да поръчам по евтино ще се радвам да чуя Smile
Изпържили са те с една сделка и затова имаш отрицателен баланс в Пейпал?ей такова нещо не бях чувал.ти нали знаеш,че те си дърпат от банката ти парички и няма как да си с отрицателен баланс, а другото е, няма как да те "изпържат" точно с пейпал, понеже на мен лично са ми възстановявали суми от по няколко стотин евро,които търговеца не е искал да плати.дали да платиш 10%,ами защо изобщо питаш тук?някой трябва да ти каже кое как да платиш ли? Ако имаш конкретен въпрос относно това как да си направиш ибей акаунт,пейпал акаунт и тнт питай, иначе в това което си написал не виждам смисъл.от ибей поръчките са сигурно нещо ако това ти е зора
Цитирай
#7

Arctodus написа:Здравейте колеги решил съм да си поръчам слушалки от ебай/амазон , но не съм много навътре в нещата и ще използвам посредник (http://www.dostaviam.com/info.php това им е сайта).Искат 50% от сумата след като спечелят търг / купят продукта и 50% при получаването му. Някои имал ли си е работа с тях и знаете ли дали са читави ? Между другото слушалките са Bose IE2 (~40-50 paunda)

Аз ги ползвам редовно като ми трябва нещо да поръчам от Англия или Германия, хубавото е че те носят отговорност докато го получа, така че и каквото да се случи те си го отнасят :cheers:
Цитирай
#8

Bassoonn чесно казано не ми харесва тона ти , въпросът ми беше относно сайта дали някой го е ползвал и дали са надежни.Това как могат да те изпържат в paypal може да прочетеш в 1275018256010 сайта като напишеш "paypal scam в google(за да те улесня http://lmgtfy.com/?q=PayPal+Scams" (моя случай беше такъв че търгувах с виртуална собственост и като сключихме сделката пусна жалба до пайпал и му върнаха парите) относно теглене от картата Никаде в agreement-a не пише , че може без твое позволение да дърпат пари от картата ти , такаче не се изказвай неподготвен. Може да ти пратят лихвари ако сумата е наистина голяма , моя дълг към тях е от преди 4-5 месеца и не смятам да им платя.
П.С fishbone благодаря за отоговора , мисля скоро да поръчвам от тях.Слушалките ще ми излязат маи доста по евтини отколкото да си ги купя от БГ (около 120-140лв.).Като се замисля комисионната им не е непоносима , ще ми вземат ~10-15лв. :cheers:

HTC Desire X White => LG Nexus 4 16gb black/ Sony MDR-1R(black & red)
Цитирай
#9

Я го кажи пак че не те схванах,търгували сте с виртуална собственост и като сте сключили сделката е пуснал жалба до пейпал и са му върнали парите?ти си продал нещо на някого,което не съществува,той се е оплакал и са му върнали парите? И къде е проблема?относно това дали съм неподготвен или не,нека кажа че може би имам малко повече опит от теб точно в пейпал,ибей и онлайн търговията и само да те осведомя, че регистрирайки се в пейпал си даваш много хубаво всички данни,те те проверяват,изпращат малка сума на сметката която си дал,а ти за да си активираш акаунта им показваш номера от транзакцията и съгласявайки се с условията на пайпал им даваш достъп до банковата си сметка.аз немога да разбера като си толкова "вещ" защо изобщо пишеш тема?провери си сайта дали няма да те "изпържат" и си тиWinkотносно това дали можеш да платиш от Бг с пейпал,да ти пратят слушалките до вратата и всичко да е ок, но ти търсиш трето лице който да ти вземе 10 %, въпреки че си експерт в онлайн търговията няма да го коментирам.
Успех с поръчката
Цитирай
#10

Не те разбирам наистина , казвам ти че акаунта ми е с отрицателен баланс и няма да го покрия.Поради тази причина немога да го ползвам и да работя с него(не ми и трябва , като изключим дадения случаи).Не ми се и занимава със следене на пратки,пощи и такива глупости.Искам да го поръча посредника ,когато доиде да му го платя и това е. Вместо целия тоя спам , да беше написал "знам ги , да читави са , може да се разчита на тях" или "не не са читави , пре*баха ме с ххх лева" или "не ги знам" и тва е щеше да ме улесниш много. Колегата по-горе го написа кратко и ясно :
"Аз ги ползвам редовно като ми трябва нещо да поръчам от Англия или Германия, хубавото е че те носят отговорност докато го получа, така че и каквото да се случи те си го отнасят "
Мнение от този вид ми трябва , а не следователски разсъждения , та защо не си го поръчам сам , та как паипал-а ми има отрицателен баланс и т.н.

HTC Desire X White => LG Nexus 4 16gb black/ Sony MDR-1R(black & red)
Цитирай
#11

Така от скоро се ровичкам в еBay и съм нов с това ... аз нямам 18 и ми е интересно дали е възможно да пазарувам с дебитната си карта ?
http://www.ebay.co.uk/itm/Philips-SHS520...5d37131c03
Искам да си поръчам тези слушалки и не съм много наясно дали доставката за българия е безплатна Big Grin

Ако някой може да даде мнение дали е сигурно или други такива подробности за сайта... Ще съм ви много благодарен !

Samsung Galaxy Note II Titanium Gray- най-якия телефон на пазара!
Цитирай
#12

Като гледам профила на човека, от когото ще ги купуваш, мисля че всичко ще е наред. Все пак е "Top Rated", а това значи, че си е изградил някакъв имидж (до колкото знам). А доставката до България е безплатна. Малко по-долу в страницата го пише. За годините мисля, че няма да имаш проблем, защото и аз имам някакви спомени, че поръчвах от ebay с картата си преди да съм станал на 18.
Но все пак имай предвид, че всичко може да се случи със слушалките по пътя и имай търпение до като дойдат. Ако се забавят много - пиши на човека, от когото си ги купил. Smile

HTC Droid Incredible >>> LG Optimus 2x
Цитирай
#13

Да знаеш обаче, че тези слушалки ще дойдат след около месец, защото идват от Hong Kong.

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#14

Arctodus написа:...иначе бих се радвал ако мога да спестя някое друго левче , че в последно време с тия квартири и сметки за парно само за "ляб и сирене" ми остават пари....

И за слушалки за 50 паунда :rofl: ...

Сега сериозно, макар и с нежелание заради това което си написал-
По принцип такава е практиката на повечето фирми за доставка от англия. Само дето няма да спестиш левче за хляб, а ще платиш повече. Да не говорим, че ако е от хонконг, има вероятност да те натоварят с мито и ДДС. Аз лично съм ползвал услугите на друга фирма за доставка, но и те имат този начин на плащане освен всички останали. Ако искаш разгледай сайта на тези които съм ползвал и съм доволен - http://www.shopper.bg
Цитирай
#15

Няма да го натоварят с никакво мито или ддс,аз съм поръчвал много неща от там и си идват без никакви проблеми и допълнителни такси

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#16

И си сигурен,че всички са били за суми над 15 € и търговците са пращали стоката от държави извън Европейския съюз?
Не ми се вярва.
Цитирай
#17

да сигурен съм мито може да има само ако е от щатите

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#18

Глупости. От всяка една страна, която не е членка в EU и стойността е над 15 евро се плаща ДДС и мито. С изключение на някои врътки с гифт. Не заблуждавай хората след като не си запознат, моля те.
Цитирай
#19

Тема.Дано да е от ползза.

LG G2
Цитирай
#20

както кажеш,аз си знам как е било при мен и няма нужда да те убеждавам
vladdark написа:Глупости. От всяка една страна, която не е членка в EU и стойността е над 15 евро се плаща ДДС и мито. С изключение на някои врътки с гифт. Не заблуждавай хората след като не си запознат, моля те.

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#21

Има си закони, тва че ти си минал м/у капките и не си плащал нищо не значи :facepalm:
Цитирай
#22

здравейте колеги Smile имам въпрос относно една доставка от Ибей от Китай. На 16ти април си поръчах един HDMI кабел на 19ти април са го пратили и уж до 4ти май трябваше да е пристигнал. Няма го още. Да изчакам ли още или да им пиша че не съм го получил. Смисъл рано ли е още да е пристигнал и дали е възможно заради Великден да не са работили пощите тук и оттам да е станало забавянето ?
Цитирай
#23

Със сигурност има забавяне в пощите.
Още повече, това, че е изпратен от продавача изобщо не означава, че веднага е тръгнал пакета. В китайските пощи ги мотаят яко. Изчакай още няколко дни и тогава може да им се скараш. Имаш 45 дни след плащането да се оплачеш.
Щом е толкова бърза доставката, има ли тракинг номер?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#24

Щом е от китай въобще не гледай какво пише кога пристига и т.н.
Аз съм поъчвал от различни места (сайтове) от китай и стоки саи двали за 10 дни и за 2 месеца (без малко) тъй че не се притеснявай. :thumbup:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#25

Sale date: 16/04/13
Tracking number: --
то плаща ли се нещо допълнително за такав номер или просто трябва да им поискаш .. първа поръчка ми е и не ги разбирам много ;Д
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)