Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 4.1.2 за АСЕ2. ROM-ове , коментари , съвети и всичко останало.
#76

!!!Правете си бекъп на оригиналните файлове преди да замествате!!!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#77

dp4u4umi6ev написа:Довабям и ефект на вълнички при отключване(знаете за какво говоря) файла се поставя в system/framework и се оправят пермишъните след това рестарт и препоръчително да си копирате оригиналния преди това:
ПС:Добавете и него в първи пост мисля ,че ще има интерес. Rock

Не ми дава да ги разменя а имам руут,сложих файла в сд картата копирах го отидох в system/framework
давам постави и ми казва че не мога да го разменя със съществуващия файл.Къде ми е грешката?

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#78

Определено флаш плеъра и операта не се долюбват. Дано с някоя нова версия на Опера нещата да се оправят.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#79

С Dolphin е добре.
Аз за сега съм много доволен. Никакви проблеми и бъгове не съм срещнал.
Bluetooth-а ползвах също - и там без проблем, за който бях чел някъде.
Цитирай
#80

А камерата има ли вече зуум с JB, никой не каза нещо по въпроса Smile
Цитирай
#81

С копчето за регулиране на звука май беше.Аз се върнах на 2.3.6 някой който е с JB да потвърди.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#82

Има зуум с копчето за регулиране на звука.
Цитирай
#83

extazy написа:
dp4u4umi6ev написа:Довабям и ефект на вълнички при отключване(знаете за какво говоря) файла се поставя в system/framework и се оправят пермишъните след това рестарт и препоръчително да си копирате оригиналния преди това:
ПС:Добавете и него в първи пост мисля ,че ще има интерес. Rock

Не ми дава да ги разменя а имам руут,сложих файла в сд картата копирах го отидох в system/framework
давам постави и ми казва че не мога да го разменя със съществуващия файл.Къде ми е грешката?
С рут експлорер ,ако го правиш трябва да цъкнеш бутончето горе в дясно да е R/O за да стане.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#84

как да изкарам контактите на екрана за бурзо набиране на jelly bean
Цитирай
#85

jivia1234 написа:как да изкарам контактите на екрана за бурзо набиране на jelly bean

Задържаш на нач. екран-добавяне на приложения и визуални елементи-запис.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#86

tonus написа:Определено флаш плеъра и операта не се долюбват. Дано с някоя нова версия на Опера нещата да се оправят.

Опера и флаш неще. Пробвайте с мозилата аз на нексуса с нея действам

LG Nexus 5x ;Asus nexus 7;
Цитирай
#87

Предположението ми за CWM се оказа вярно - трябва да се включат USB поправките.
Всичко е ток и жица.
Цитирай
#88

anDroidGuy написа:Благодаря ви, РОМът е много добър. Е, не можем да очакваме кой знае какви резултати, все пак това е тестов фирмуеър. Дано в бъдеще го оптимизират.


extazy написа:Някой може ли да каже как се флашва има много линкове всичко ли трябва да тегля и през один ли става

Инструкции за флашване - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2139448
Сваляш седемте части от линковете и разархивираш в една и съща папка. Отваряш один и следваш инструкциите от линка.
Пускаш в даунлоуд мод и свързваш с компа. В Один:

PDA - избираш файла CODE_I8160XXMB2_932015_REV00_user_low_noship
CSC - избираш файла CSC_OXA_I8160OXAMB2_932015_REV00_user_low_noship
PIT - избираш GT-I8160_EUR_XX_4G.pit

Отдясно, трябва да е отбелязано Re-Partition, Auto Reboot и F. Reset Time. Натисни старт и чакай. Не откачай USB кабела докато телефона се стартира и в Один изпише: Removed!

Ето и инструкциите от темата в XDA:

Power phone off. Press Volume down+Home+Power key to enter download mode. Press volume up when prompted. make sure you have the drivers all installed and connect the phone to pc.

In odin:
Select pit file
Select CODE_I8160XXMB2_932015_REV00_user_low_noship as PDA
Select CSC_OXA_I8160OXAMB2_932015_REV00_user_low_noship as CSC
Let re-repartition, Auto reboot and f. reset time ticked.
Press start and wait until it finishes.

Надявам се да съм бил полезен! Big Grin

Извинявай за въпроса, но където си описал "сваляш седемте части и разархивираш в една и съща папка" тва къде смисъл къде да разархивирам в тела (ако е в тела задължително ли във външната карта с памет) или някъде на компа и нещо друго трябва ли да се качи на тела Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#89

има ли CWM за jelly beam за ace 2 , защото сложих някакав и тела се брикна помощ благодаря предварително
Цитирай
#90

При мен се оказа че издържа малко повече отколкото при 2.3 . Може да с дължи на това, че съм спрял и махнал почти всички неща който не ми трябват (програми на самсунг и ненужни процеси). Засега съм доволен и остава да чакам само cyanogenmod да изкарат работещ ром.
Цитирай
#91

Здравейте. Чета и се чудя и чета и се чудя. Абе вие гении ли сте или аз съм глупава Big Grin
С тоя тел съм от 2 седмици и ми е първия андрод , за това съм супер боса в тея неща.
И та искам да попитам като излезе JB официално през телефона ли мога да го инсталирам директно или ще ми трябва някой Специалист като вас , че както казах нищо не разбирам от руутване, флашване и т.н.
ПС вече направих една актуализация на телефончето.

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#92

kikita91 написа:Здравейте. Чета и се чудя и чета и се чудя. Абе вие гении ли сте или аз съм глупава Big Grin
С тоя тел съм от 2 седмици и ми е първия андрод , за това съм супер боса в тея неща.
И та искам да попитам като излезе JB официално през телефона ли мога да го инсталирам директно или ще ми трябва някой Специалист като вас , че както казах нищо не разбирам от руутване, флашване и т.н.
ПС вече направих една актуализация на телефончето.
Когато Самсунг пуснат JB ще можеш сама да си го актуализираш през телефона, както сега си направила тази актуализация Smile

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#93

,Много благодаря Smile

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#94

ОоО ъпдейтнах и аз преди малко до JB и за сега съм много доволен уникално е просто. Наистина има повече RAM и камерата вече има Zoom, само дето много рам ползва 400 мб, ноо... може да е от някои ненужни приложения. Но за да се махнат някои стокови приложения сигурно трябва руут, но както и да е Smile Страхотно е !

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#95

Offtopic За колегата с червеното подписче не е Beam ,а Bean. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#96

Bat Nasko написа:ОоО ъпдейтнах и аз преди малко до JB и за сега съм много доволен уникално е просто. Наистина има повече RAM и камерата вече има Zoom, само дето много рам ползва 400 мб, ноо... може да е от някои ненужни приложения. Но за да се махнат някои стокови приложения сигурно трябва руут, но както и да е Smile Страхотно е !
А сега вече използва по малко рам 264 Dance Smile Благодаря колега че ме поправи за подписа Wink
И да попитам някой дали има същия проблем. Не мога и не мога да вляза в гугъл плей пускам го зарежда и изписва "времето за изчакване на връзката изтече". Че е бавен нета бавен е свърши лимита за бързия, но преди с 2.3.6 колкото и бавен да си беше в приложението гугъл плей си зареждаше, а сега не. Иначе гледам в нета влиза, има си нет

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#97

Реших и аз да мина на 4.1.2.
Всичко точно, ама при опита да "разменя" USB със SD-то и нещо не става....цъкам го да се инсталира и 5 мин стои на едно място и нищо...като го цъкна пак се изписва някакъв проблем "e Confusedignature verification failed" нещо си.
Някаква идея?

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#98

Файлът vold.fstab се намира в system/etc.
Намери си Explorer, който позволява достъп до такива папки, копирай си оригиналния файл да го имаш някъде, като преди това провериш пермишъните, замести го с този за размяната и направи пермишъните по същия начин. Рестартирай.

п.п. файлът за размяната можеш просто да разархивираш от архива, който е за инсталиране.
Цитирай
#99

Може ли малко като на новобранец, че нещо не успявам да се справя.Качих си File Explorer и се опитвам да преместя файл-а ама не става...

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай

Сложи си Еs File Explorer, в Settings най-долу Root settings, маркираш Root Explorer и Mount File System и пробвай пак да размениш файлпвете.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)