Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ICS-4.0.4 V30B/V30C] Отключване на Bootloadera и флашване на CWM Recovery
#1

Отключване на Bootloadera и флашване на CWM Recovery на стоков Андроид ICS-4.0.4 v30.
1. Телефона трябва да е Рутнат. Как се Рутва
ROOT
2. Трябва ви Terminal emulator
3. Сваляте u-boot.img и recovery.img на CWM Recovery 6.0.1.4 и ги поставяте в корена на SD картата.
4. Отваряте Terminal emulator и въмеждате следните команди:
su натискате Enter и давате Root права на Terminal emulatorа. След това пишете
dd if=/sdcard/u-boot.img of=/dev/block/mmcblk0p2 и отново enter. Пак пишете
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p4 и отново enter. Трябва да е готово, напишете
reboot recovery и телефона трябва да се рестартира в CWM Recovery 6.0.1.4
Влизане в Recovery става и при изключен телефон задържате бутоните G + Усилване на звука + вкл/изкл. ( G + Volome UP + Power) Когато се включи пуснете Power и дръжте другите докато влезне в Recovery. Тъй като на мен въобще не ми харесва новото CWM Recovery 6.0.1.4, може да използвате recovery.img на CWM Recovery 5.0.2.6 работи чудесно!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Става пробвахго, само рекаварито не е тъч ама става поне го отключва! Браво за темата Dance А по лесно е да влезеш в рекавари с това приложение (Quick Boot), от колкото комбинацията от копчета.
Цитирай
#3

Дa с Quick boot е по-лесно, но комбинaциятa рaботи и при омaзaн телефон. Recovery 6.0.1.4 е Touch Recovery, но въобще не е хубaво и много е бaвно, a backup-a го прaви много стрaнно, в 2 пaпки, в еднaтa сa фaйловете boot.img, system.img, data.img, recovery.img и т.н, a в другaтa имa много пaпки и някaкви фaйлове. Лошото е, че от този backup не може дa се извлекът никaкви фaйлове. Зa товa ползвaм второто CWM Recovery 5.0.2.6. С другото Touch Recovery 5 и нещо, не помня колко беше, където го ползвaхме в 2.3.4 не рaботи с новия Bootloader, aко се опитaте дa го флaшнете ще получите bootloop.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Как се потвърждава в това рековъри ? Сложих 5.0.2.6 влизам в него работят ми бутоните за звука да местя с тях и тфа ми е нищо др не работи :X


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#5

С Power бутона.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Добре де, няколко пъти свалям u-boot.img и в терминала ми казва, че не го намира като директория, но с recovery.img няма никакъв проблем :wall:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)