Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Defy Official Android 2.2.2 Froyo
#1

Това е изтеклия официален UK Build android 2.2 за Defy , за тези който не им се чака още месец или два за официалния анонс на android 2.2 ot Motorola.
може да си го свалите от : http://www.multiupload.com/1KBO24F4CR
това е по нов Build(този е без blur) http://www.multiupload.com/I4I9CWY2SA
последния изтекъл билд със blur http://depositfiles.com/en/files/pzcahhvz4
априлски билд http://depositfiles.com/en/files/dcjx19kb8
CEE билд които се води официален http://www.megaupload.com/?d=JMTCSV8Y
инсталирате на собствен риск!

Как се инсталира:
1.изтривате MotoHelper които се инсталира от телефона и слагате новата версия MotoHelper 2.0.51 Driver 5.1.0
2.инсталирате RSD lite 4.9
3.изтегляте билда които съм споменал по горе и го разархивирате - има 1 файл само и е със разширение xxxx.SBF
4.след това пускате RSD lite и си отваряте файла със разширение xxxxx.SBF
5.закачате телефона към usb-то и трябва да се появи във програмата RSD lite
6.натискате старт и започва процедурата по инсталиране на Android 2.2

Важно: желателно е да си направите едно архивче на телефона , ако имате важна информация и след това направете Factory Data Reset и след това да инсталирате android 2.2.

АЗ го инсталирах без Factory Data Reset след което всичко си беше като преди (приложенията , игри ...) само че започна да забива телефона , но след като направих Factory Data Reset всичко е ок за сега android 2.2 си върви идеално (е почнах да качвам приложенията на ново , не всички контакти се появиха , затова е добре да си направите архив най вече на контактите или да си ги препишете на лист) инфото на картата памет се запазва .

флаша върви клиповете във Vbox7 тръгват.

за сега това е от мен повече впечатления след няколко дни за да видя как че се държи android 2.2
Цитирай
Аксесоари
#2

хайде няма ли други ентусиасти ??? дайте впечатления има ли блур ? и трябва ли да е рутнат тел.-а ?

Huawei Ascend P6 и Xiaomi Hongmi Redmi NOTE Pro 
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#3

iignatov написа:хайде няма ли други ентусиасти ??? дайте впечатления има ли блур ? и трябва ли да е рутнат тел.-а ?
има блур((blur) но не съм си правил регистрация за момента.
всичко което е необходимо за инсталация съм го написал.
Цитирай
#4

Чудя се дали да пробвам ... :unknw:

Motorola Defy / Android 2.1
Цитирай
#5

колега droidjo7 дай повече инфо как се държи работи ли всичко по телефона скорост батерия и т.н абе изобщо заслужава ли си защото аз съм си доволен и от 2.1

Huawei Ascend P6 и Xiaomi Hongmi Redmi NOTE Pro 
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

ще изчакам със коментарите(впечатленията) още няколко дена за сега си върви добре.

ако ви харесва темата или ви е полезна може да гласувате(да дадете "карма") като цъкнете на ръката под темата или коментар. това е валидно за всички теми и коментари не само за моя.
Цитирай
#7

Има ли подобрение на записа на видео ?
Цитирай
#8

За сега ще изчакам официалния ъпдейт. А има ли възможност за БГ меню. Пробвах с "more locale" но там няма български. Може би не е за версията с която съм 2.1 .

MOTOROLA DEFY /MB525/MOD CyanogenMod-7.1.0-RC1.5-jordan/System ver. Gingerbread GRK90 2.3.5
Цитирай
#9

Работи Много добре за сега, ако има някакжи проблеми ще пиша, прави се бакъп на приложенията и контактите, след инсталацията се прави Factory Data Reset, след това се зарежда MyBackup и се вастановяват приложенията и контактите. :bow: :thumbup: :bow: :thumbup: :bow: :thumbup: Wink
Цитирай
#10

Промяна в издържливостта на батерията? Запис на HD video? Флаш контент-а как върви?

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#11

coldbloded написа:Работи Много добре за сега, ако има някакжи проблеми ще пиша, прави се бакъп на приложенията и контактите, след инсталацията се прави Factory Data Reset, след това се зарежда MyBackup и се вастановяват приложенията и контактите. :bow: :thumbup: :bow: :thumbup: :bow: :thumbup: Wink

това със MyBackup и Factory Data Reset съм описал в главния пост , четете малко преди да пишете излишни неща .


Life написа:Промяна в издържливостта на батерията? Запис на HD video? Флаш контент-а как върви?

за флаша съм казал вече , четете малко преди да задавате излишни въпроси.
за видеото за сега няма промяна .
за батерията не съм я засичал нито при 2,1 нито при 2,2 , но то зависи от много неща колко ти издържа батерията (какво правиш на телефона - игри , музика, програми,gps , но най вече от това дали "килвате" приложенията след като приключите работа със тях-със някои от програмите в маркета , особено при 2,1, при 2,2 има вграден task manager който затваря приложенията след 2 мин display times оut )
затова смятам че въпроса със батерията за излишен , понеже всеки използва телефона със различно натоварване вследствие на което може при един да издържа 2-3 дена , а при друг 1-2 дена или дори 1 ден.
а и като се има и на предвид че зареждането е почни навсякъде възможно (вкъщи, в офиса , в учебното заведение , в колата , дори и сред природата чрез слънчеви панели има преносими вече ) не виждам какъв е проблема да си направите сметката дали да си вземете зарядното със вас.
Цитирай
#12

Лично аз не съм доволен от 2.2.С 2.1-34- никога не ми е забивал телефона, докато сега поне 2-ти на ден.Батерията има същия живот и за кво да гледам vbox-са а пък той сече та се къса.Сега ще се пробвам да стане 2.1.-54 нещо от тоя род.
Цитирай
#13

Аз прочетох, но е добре да има 2 мнения. Ето, че на някои флаша не им върви добре.
А за батерията въпроса е свързан с ОС, защото според информация в нет-а 2.1 използва повече батерия от 2.2
Със зарядни всеки може. Идеята е да се налага по-рядко.

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#14

Много съм доволен от версията ! Батерията издържа определено по дълго и има смисъл да се слага !
Цитирай
#15

Froyo Rock който и да е билд да се слага /освен китайския/ си заслужава. Само да спомена, че се наблюдават проблеми при ъпдейт на "модифицирани" системи при преминаване от 2.1 на 2.2 - съответно и от 2.2 към оригинален /за нашия регион/ 2.2. Решенията са няколко така, че не е особено голям проблем, но може да се стигне до допълнително изчакване на изтичане на финалния SBF за нашия регион, ако сте загубили сопосбноста за "смъкване" на версията - процедурата се усложнява, освен ако не се сложи оригиналния SBF. По-просто казано губи се възможноста за ъпдейт "по въздуха".

ПП: Тези проблеми възникват ако искате да сложите "нашата" версия тоест CEE, при 2.1 беше най-добрия билд /2.34.1/, при сегашната допълнителна разбивка на софтуера нищо не се знае.

Xiaomi Mi6
Цитирай
#16

dir2 написа:Froyo Rock който и да е билд да се слага /освен китайския/ си заслужава. Само да спомена, че се наблюдават проблеми при ъпдейт на "модифицирани" системи при преминаване от 2.1 на 2.2 - съответно и от 2.2 към оригинален /за нашия регион/ 2.2. Решенията са няколко така, че не е особено голям проблем, но може да се стигне до допълнително изчакване на изтичане на финалния SBF за нашия регион, ако сте загубили сопосбноста за "смъкване" на версията - процедурата се усложнява, освен ако не се сложи оригиналния SBF. По-просто казано губи се възможноста за ъпдейт "по въздуха".

ПП: Тези проблеми възникват ако искате да сложите "нашата" версия тоест CEE, при 2.1 беше най-добрия билд /2.34.1/, при сегашната допълнителна разбивка на софтуера нищо не се знае.

този които съм посочил е CEE, но се води Finland Deblur (без Blur)
няма нашия регион, (GB/UK/PL...) се водят европейски версии на defy
ето и как от motorola официално категоризират регионите за update на телефоните си:
1 USA
2 Canada
3 Europe, Middle East and Africa (EMEA)
4 Asia-Pacific
5 Latin America and Mexico

а и като се има предвид че за defy няма бг пратка , а телефоните в бг са от Гърция(по голямата част) , Германия или Англия, едва ли че видим bg Build.
Да се надяваме поне да добавяt бг език към europe Builds.
Цитирай
#17

А root на 2.2. някой да е правил и да сподели мнение с кое става най добре ?
Цитирай
#18

assen_l_s написа:А root на 2.2. някой да е правил и да сподели мнение с кое става най добре ?
SuperOneClick аз поне друг начин не знам за руут на 2.2 и си работи нормално. Поне при мен и още един приятел.

@droidjo7 малко съм по объркал... имах в предвид Debranded-Deblured с гръцка клавиатура 2.2 билд. И аз се съмнявам за Българска локализация, поне се радвам, че телефона дойде на време в България, че предната ми моторола я чаках 2 години Big Grin .

Едит: От доста време се точа на 3.4.2-155-2 билда, но май за момента не си заслужава толкова разликите са малки основно фиксове по ядрото и локализациите, но пък може да бодна само ядрото...

Xiaomi Mi6
Цитирай
#19

Така... Батерията кара 3 пълни дена с много базикане , но като лягам го правя offline.С някои приложения лети с други е муден .Флаша продължава да насича!!!Вече му свикнах и няма да го връщам на 2.1
Цитирай
#20

Ъпгрейднах андроида. Според мен е по-добре да се сложи 3.4.2_155-002. Флаша в някои сайтове не работи както трябва, в други е добре и не засича. Батерията все още не съм я тествал, като цяло по-добре работи телефона, по-бързо (усетих разликата в Иго 8.3 - преди лагваше из менютата), освен това прави с 200 точки повече в квадрант бенчмарк-а. Отделно от това работи по-добре (не бъгва) след разговор и най-важното - вече работи по-добре с блутуут-а в колата.
Инсталацията я направих върху стария софтуер без да правя ресет.
След като инсталацията приключи, се появи отново онази гнусна гръцка клавиатура и амазон киндъл. Z4root-а беше там, но телефона не беше рутнат. Пробвах с деинсталация на z4 и инсталация на най-новата версия (1.3), но отново не можеше да рутне телефона. Със SupeOneClick root успешно рутнах телефона и разчистих гняста. Само тези 2 боклука ми направи впечатление да са се намъкнали. Преди мисля, че имаше (като беше нов) повече безполезни неща.

Сега за минусите:
1. контактите ми се омазаха някакси. Ще го мъча, но все пак си имам и бекъп от преди да правя тези галимации
2. по-големият проблем - камерата. Снимам - ОК, но ако има повече от 30 процента нещо черно (независимо дали е светло/тъмно/със светкавица) снимката става изцяло черна. Ако е на светли предмети, то всичко е ОК, но иначе става черна снимка.

Приемам съвети по втория проблем. Други освен reset.
-едит- проблем 2 отпадна. Решението -> https://supportforums.motorola.com/message/345340
т.е. трие се кеша на камерата (при мен - 16кб) и всичко е ОК.

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#21

При 3.4.2_117 blur-a блокира като си вписвам google и yahoo акаунта, проблема се реши след factory reset + restart, всико друго си му работи прилично.

При мен нещо не се получава както трябва с 3.4.2_155 - след инсталация изписва само "Communicating with server. Please wait." и нищо не работи, чакам го 10-30 мин, след рестарт същата работа. Някой ако има идеи как да го подкарам ще съм благодарен.

Третия, най-новия, 3.4.2_164 - след 50 мин. Неуспешни опити да го доунлоадна от третия лика в първия пост се отказах.

Сега дръпнах от xda 3.4.3_11 - ще пробвам с него и ще пиша по-късно, ако стои добре ще го ъплоадна в замундата и ще дам линк.

п.с.
3.4.3_11 - много пъргав, след роот и разчистване на някои ненужни неща работи наистина добре.
Цитирай
#22

За сега според мен има подобрение в издръжливостта на батерията. Взет от зарядно вчера в 08.30, днес е все още на 30%. Говоря много (минимум 9 часа на месец изходящи и поне толкова входящи), включен 3G (corporate mail + Gmail) и времето, както и включен блутуут (ползвам го в колата и не го изключвам). Добре е.
Върви в пъти по-добре от преди. Реагира много по-добре и съм махнал рекламите по приложенията чрез заместване на хост файла. Вече ми чете и имената от указателя на дисплея в колата, а преди това не искаше! За музиката отново не вади ID3 таг-а през блутуут, но за сметка на това се връзва и пуска музика веднага.

Някой да има информация за по-новия флаш? 3.4.2_164

А и нещо важно - остана бял бар-а горе и иконите са от 2.1. Малко дразни, но видях, че не е само при мен, а е при всички с defy. Някакво решение освен някакви други "флашове", т.е. просто един скин?

Alcatel OneTouch Easy DB -> Siemens SL45i -> Siemens M55 -> Siemens ME75 -> Motorola v3i -> Nokia 6500Slide -> Nokia N82 -> Nokia E5 -> Motorola Defy -> iPhone 4 -> SGSII -> Motrola Defy -> Sony Xperia Go ST27i -> Galaxy Xcover II -> Huawei P6
Цитирай
#23

Относно батерията - аз като лепнах 3.4.3_11 за 3 дни батерията ми падна само с 52% Rock
Цитирай
#24

Днес сложих 2.2.2 на Orange - 3.4.2-164 Orange France Blur. Държи се много добре и стабилно. засега няма приложение или игра, които да не ми тръгнат. За сравнение с батерията от 2.1 е още рано.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#25

някой може ли да каже имали БГ с някой от android 2.2 ???
Или поне да може да му се качи :huh2:

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)