Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новата версия на Opera Mobile
#1

Излезе новата версия, за сега бета , на променения браузер Opera Mobile : https://play.google.com/store/apps/detai...owser.beta

[Изображение: 5952159D.jpg]
[Изображение: 5952161q.jpg]
[Изображение: 5952162Q.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Дано да оставят старата като отделна версия.За какво им трябваше да минават на тъпия webkit.А на всичкото отгоре ползват малоумния андроидски интерфейс и така не се различават от останалите браузъри.Не знам кой глупак в гугъл е измислил тоя action bar и бутоните да са като в iOS горе.Така става не възможно да се работи с една ръка:има опасност от изпускане на телефона или от натискане на други неща по екрана при опит да се достигне заветния бутон в горния десен ъгъл.Като се прибера в къщи довечера ще я изтегля,но засега само това мога да кажа.И дано се изключва тая страница където спами с някакви новини и глупости,че тогава ще се наложи да се разделяме с Оперката.

EDIT:Не издържах и я свалих.Два пъти се затвори принудително докато започне да отваря страници.Няма бутон изход.Простотията със спама не може да се изключи и само генерира ненужен трафик.Не знам как ще е бърз тоя браузър като само от това скоростта ще пада яко.Няма бутон за назад.Ползва се този на телефона.Изобщо са тръгнали надолу.За какво им е да копират Хрома?Така много бързо ще се загубят в морето от браузъри.Произвеждането на еднакви продукти никога не води до нещо добро.В крайна сметка деинсталирам.
Цитирай
#3

Това е бета и някои от недостатъците може да бъдат премахнати във финалната версия ? Струва ми се, че ще изоставят досегашната версия Sad
Цитирай
#4

И на мен ми се струва,че ще я изоставят.Въпросът е да е с различно име на пакета,че да си имам и старата.Иначе визуално наистина няма голяма разлика с Хром и Файърфокс.
Цитирай
#5

Че те ако ще копират гадния UI на хрома за какво ще ми е още един голям като заето място и бъгав браузър? Ще си ползвам хрома, въпреки, че с Опера съм си още от Symbian. Само ще загубят много хора които го ползват.
Цитирай
#6

Дано на финалната версия да не е точно такъв външният вид.Иначе като цяло ми се вижда добре.

Device : Xiaomi Mi 9
Android : 10 | MiUi 11 | Stock | Not Rooted |
Цитирай
#7

azcv, надявам се да не ме разбереш погрешно, но защо не изпратиш на support e-mail-а им за слабостите, които си констатирал и предложенията, които имаш. Може пък и да се вслушат.
Цитирай
#8

sapiora написа:azcv, надявам се да не ме разбереш погрешно, но защо не изпратиш на support e-mail-а им за слабостите, които си констатирал и предложенията, които имаш. Може пък и да се вслушат.
Техния съпорт никакъв го няма.Бях им писал да направят Операта да работи като service ако трябва и с on going notification за да не я трепе Андроида на по-слаби устройства,а само при натискане на бутон изход да я спира,но не получих дори и автоматичен отговор.Не мисля,че ще върнат стария дизайн или ще махнат тая глупост със новините.Те отдавна го пробутват това.От там изкарват кинти.Новините са от сайтове със съответните реклами.Явно кризата ги е надупила яко и не могат да плащат разноските по компресиращите сървъри.Един хубав браузър си отиде.Реално ще е Хром с кожа на Опера(това на компютър),а на телефона ще е просто Хром с екстри.Надявам се напусналите служители да направят нещо с престо-то и каракан-а.Естествено,ако от Опера им дадат кода.В крайна сметка едно е да разработваш браузър,а съвсем друго е обвивка за webkit и от време на врема да предлагаш патчове в github-а.Това само ще доведе до затриването на Опера.Те спряха и джаджите и unite.Интересно какво ново ще предложат,което да накара някой,ползващ Хром да мине на опера само заради евентуалната по-различна визия?Много бързо сами ще се затрият.
Цитирай
#9

azcv е много прав според мен! Дано се окаже лош пророк, но шанса Opera да загуби идентичността си е голям! Ползвах я дълги години, и мобилната версия още от Симбиан, и настолната, но в последно време все по-рядко я пускам!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#10

Аз съм фен на Опера, с нея съм и на телефони и на компа. Но това недоразумение, веднага го разкарах :facepalm:
Сложих някаква стара версия и ще си карам с нея.

Samsung Galaxy Note 4.1.2 ( N7000) & Samsung Galaxy Note 3 (9005)  Samsung Note 8 (N950F)
Цитирай
#11

Сложи си последната версия отпреди промените - дал съм линк тук.
Цитирай
#12

Пичове върна ли са старата версия. Казва се Opera Mobile Classic! :thumbup:

Samsung Galaxy J7 2017
Цитирай
#13

Big Grin Поздравления че са го направили, повечето компании не биха го направили, дори и новата им версия да е пълен боклук.

Някой пробвал ли дали може да се инсталира отгоре или поне да се върнат настройките с TitanuimBackup??
Цитирай
#14

А дали ще го потдържат или просто ей така са го върнали за по капризните... Big Grin
Цитирай
#15

SinanYI написа:Пичове върна ли са старата версия. Казва се Opera Mobile Classic! :thumbup:

Наистина е супер че върнаха старата версия, евентуално след време като новата стане достатъчно добра ще мина само на нея.

За отметките си я синхронизирайте и всичко е точно, а настройките са си постни(не говоря за разширените) и си ги направете Wink
Цитирай
#16

а каква е разликата от Opera Mobile Classic и Opera Mini web browser?

LG G3
Цитирай
#17

Gogev написа:а каква е разликата от Opera Mobile Classic и Opera Mini web browser?

Едната така да се каже се води като "десктоп версия" (Classic), а другата за мобилна (Mini).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#18

За съжаление това,че са я върнали не значи,че ще я поддържат.Излезла е и десктоп версия.Като чета коментарите и за нея ми става зле.Махнали са отметките,страничния панел отляво,мейл клиента,бележките и още една камара неща,които няма да върнат(мейл клиента като отделно приложение ще го пуснат,което е безсмислено.Ако ти трябва отделно има десетки други клиенти).От най-функционалния браузър за компютър и телефон направиха боклук.Това,че старото ядро Престо не беше съвместимо с гугъл сайтовете и фейсбук не беше толкова фатално.За Андроид за всички услуги на гугъл както и за ФБ има приложения.На десктопа има приложение за гугъл диска,а мейла може да се проверява през клиента.Останалите гугъл услуги нямат проблем с Престото.Остава единствено фейсбука.Но за един фейсбук да правиш нов браузър????Ясно,че аудиторията на Опера не е голяма.Но сега с новото ядро ще изгонят и малкото си потребители.Другите,които ползват Хром или Файърфокс няма да се затичат да ползват Опера с хром ядро като например тия с хром си имат оригиналния хром.Изобщо глупост.Изгониха основателя на Опера от компанията,а след това и една камара програмисти и се пръкна това недоразумение гълтащо системни ресурси.
Който знае руски тук има доста коментари:
http://habrahabr.ru/company/opera/blog/180389/
http://habrahabr.ru/post/180545/
http://habrahabr.ru/company/opera/blog/181181/
Цитирай
#19

ами нз,на мен новата Opera си ми харесва Smile
Цитирай
#20

Опера ми е основен браузър, но днес дойде ъпдейт и след него имам чувството, че телефона направо ще се разтопи при по-продължително браузване. Преди това нямаше никакви проблеми.. Някой да има същите оплаквания :unknw:
Цитирай
#21

Изчисти данните и си направи настройките на ново и кажи как е Wink Ако имаш много отметки лошо ама за това се сещам като решение Smile
Цитирай
#22

Изчистих данните, изтрих Операта, инсталирах я наново .. същата работа.
Това беше най-бързия браузър и най-щадящия батерията ... до последното обновяване. Сега яде батерията като за световно и е способен да подпали телефона евентуално - Huawei Ascend P1.
Гледам и разхода за батерията. Опера до сега никога не ми е взимала повече от 5-10%, сега около 20% :capitulation:
Цитирай
#23

Ми какво да ти кажа.... освен да пробваш Dolphin Smile
Цитирай
#24

Минах пак на Хром, само с него и Опера съм свикнал, в другите все нещо не ми допада.
Като излезе Опера 22 пак ще я пробвам.
Цитирай
#25

next browser e доста добър...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)