Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy grand duos
#1

Няма ли някой притежател на samsung galaxy grand duos да сподели мнения.

Xiaomi Hongmi WCDMA
Meizu M1 Note
motorola moto x play
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз също се интересувам от двусимовите телефони и тоя ми изглежда най-добре, но все пак бих прочел някое и друго мнение от реален ползвател.
А и мнение за друг телефон с две сим карти и прилични параметри, ще е добре дошло!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#3

Имам такъв от 4-5 дена и първите впечатления са мн. добри.Батерията държи около 2 дена без много ръчкане, което ми се струва мн. малко. Не ползвам мобилен интернет, само WIFI където има .Обикновено го зареждам.всяка вечер.При напълно зареден вечер, сутрин батерията е на 90% .Пробвах да звъня на другата ,докато говоря от едната и получавам повикване.Друго ако ви интересува ще пробвам и ще пиша.
Цитирай
#4

телефончето е много добро! Цената му е много прилична за това което предлага самия телефон. ОС е ок, както ivan123_ спонеа вече батерията държи около 2 до 3 дена (при мен), ако графика не е много натоварен с разговори. Но мисля, че това което ми харесва най-много е, че се оттървах да ходя с пълни джобове и никога да не знам кой телефон къде съм го оставила Big Grin . Успех в избора!
Цитирай
#5

колеги а да сте забелязали някаква аномалия в батерията да загрява,или да показва че има зарядми изведнъж да изключи и като се вкл. пак да показва голям заряд,и при видеоклип има ли някакво забавяне между звук и картина.
Цитирай
#6

При мен няма нито един от описаните проблеми- за сега.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#7

тъкмо си го купих днес
Цитирай
#8

Интересува ме дали е с два радиомодула ( двете SIM карти са активни ). Както е при
Privileg ?

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#9

Не е с два радио модула, но е решено по друг начин. Когато говориш по едната карта, а получиш входящо повикване на другата, се активира автоматично пренасочване към първата и сигнализира в слушалката. Можеш да задържаш, отказваш, приемаш и каквото там си решиш, но прехвърления разговор си го заплащаш според тарифния план. При ползване на данни на сим 1, има опция да е активна сим 2 и можеш да приемеш повикване. Някъде пишеше, че двата радио модула харчели доста повече ток...

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#10

ivan123_ написа:Имам такъв от 4-5 дена и първите впечатления са мн. добри.Батерията държи около 2 дена без много ръчкане, което ми се струва мн. малко. Не ползвам мобилен интернет, само WIFI където има .Обикновено го зареждам.всяка вечер.При напълно зареден вечер, сутрин батерията е на 90% .Пробвах да звъня на другата ,докато говоря от едната и получавам повикване.Друго ако ви интересува ще пробвам и ще пиша.


Отново за батерията.След няколко заряда/разряда почти до 0% ,(след като достигне до 15% разряд и звуков сигнал пита дали да продължи на батерия или да изкл.) ,му давам да продължи , и така почти до пълен разряд,нещата си дойдоха на мястото.Батерията взе да държи 4 дена при същия начин на ползуване.
Цитирай
#11

chepkata написа:Не е с два радио модула, но е решено по друг начин. Когато говориш по едната карта, а получиш входящо повикване на другата, се активира автоматично пренасочване към първата и сигнализира в слушалката. Можеш да задържаш, отказваш, приемаш и каквото там си решиш, но прехвърления разговор си го заплащаш според тарифния план. При ползване на данни на сим 1, има опция да е активна сим 2 и можеш да приемеш повикване. Някъде пишеше, че двата радио модула харчели доста повече ток...
Да вярно, че използва повече от батерията два радио модула. Знам тези други софтуерни възможности. Пренасочването няма как да не си го платиш. Ако имаш два радио модула, можеш да проведеш конферентен разговор с абонати от различни GSM оператота без да плащаш за конферент, и винаги си на линия, няма значение какво правиш с другата GSM линия, няма пренасочване и тем подобни. Наистина имаш два телефона в едно и нещо повече. Засега Privileg явно с тази възможност са по напред.

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#12

Много съм доволен батерията държи два дни с нета чува се чудесно , хубаво снима.
Самоче 2 пъти ми забива.
п.п ползвам вече 1 седмица.

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай
#13

Не е лошо телефончето.снима доста добре, сравнително бързо работи, 4.1.2 софт, има функцията за "делене на екрана"от ноут 2, батерията държи доволно.Бачка с двете карти без проблем.Слабата му страна е дисплея но пък не е толкова лош.Добра цена за солиден апарат.

Samsung Galaxy S5,Nokia 1020
Цитирай
#14

Здравейте, и аз от неделя съм собственик на телефончето. Като цяло съм доволен, само ми прави впечатление, че има едно пращене в говорителя при разговор когато звука е увеличен до край. При вас има ли такова нещо.

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай
#15

dobri_g написа:... само ми прави впечатление, че има едно пращене в говорителя при разговор когато звука е увеличен до край. При вас има ли такова нещо.
Някой, нещо :unknw:

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай
#16

Имам един въпрос, ако интернета ми е на 1 карта а ползвам 2 като основна могат ли да ме търсят ,питам понеже за 2 дена ми се оплакаха 5-6 пъти че нямат връзка с мен а не съм говорел от 1 карта само 3г нет

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#17

vesocop написа:Имам един въпрос, ако интернета ми е на 1 карта а ползвам 2 като основна могат ли да ме търсят ,питам понеже за 2 дена ми се оплакаха 5-6 пъти че нямат връзка с мен а не съм говорел от 1 карта само 3г нет
В настройките трябва да отметнеш да приема входящи повиквания докато се ползва услугата за данни.
Настройки/Диспечер на SIM карта/Приемане вход. повиквания

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай
#18

Отметнато е ,дори днес направих прехвърлене на обажданията от едната карта на другата .

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#19

Тази тема маи я зарязахте казваите какви проблеми забелязвате и даваите полезни съвети за такива като мен.Има ли начин като натисна на контакт от телефонната книга да ме пита от коя карта да избере или все трябва да гледам на коя сам го оставил.При китаиците като цъкнеш на контакта и те пита от коиа сим карта да избере а тука не е така .

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#20

vesocop написа:Тази тема маи я зарязахте казваите какви проблеми забелязвате и даваите полезни съвети за такива като мен.Има ли начин като натисна на контакт от телефонната книга да ме пита от коя карта да избере или все трябва да гледам на коя сам го оставил.При китаиците като цъкнеш на контакта и те пита от коиа сим карта да избере а тука не е така .
Дам, и аз бях свикнал с Gsmat-a да ме пита. Сега ползвам клавиатурата за набиране за търсене на контакти и набирам от нея. Там можеш да избираш от коя карта да набереш.

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай
#21

Аз също съм в копа с Galaxy Grand. Доволен съм от телефона, но аз и не го ръчкам много. Батерията държи прилично време като за такъв телефон. Чува се перфектно, както и от отсрещната страна ме чуват добре. Камерата снима добре.

Но тъй като аз рядко сменям телефони, смятам да карам с този колкото се може повече време, та въпроса ми е евентуално след 2г. ако се наложи да се закупи нова батерия от къде ще може да се намерят прилични батерии? Понеже тези китайските(от ebay/dx.com) чувам, че били много зле. Тъй като този телефон е по-популярен в Индия и Азия, а в Европа и САЩ май върви слабо се притеснявам дали това, че телефона не е от типа на S/S2/S3 ще допринесе за това да не се предлагат батерии за него?

Samsung Galaxy Grand I9082
Цитирай
#22

В интерес на истината, все още трудно се намират аксесоари за телефона. Може и да е заради малката популярност, не знам, но батерия при всички положения ще си намериш, дори и от вън.

А до колегата по-горе: единственият проблем, който за сега ме спъва е, че не мога да ползвам usb otg.
Ако някой чуе нещо, нека пише.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#23

Има доста аксесоари, но батериите, които се продават по ebay и dx.com са някакви имитации със съмнителни характеристики. Някъде четох, че батерията от S3 пасвала като размер, но не ставала? Малко е кофти така да се ограничават всички модели с различни батерии. Къде отиде времето когато 1 батерия ставаше за 10-20 модела телефони? Sad

Омниаком съдействат ли при евентуална нужда от нова оригинална батерия?

Mugen Power също имат батерии за този телефон, но пък цените са им доста високи. За сметка на това не съм чул някой да се оплаче от качеството на батериите им. С тези цени вероятно ще се мине и през митница(ддс).

Батерията за Galaxy Stellar 4G I200 била същата като на Galaxy Grand. Потвърждение тук

За този модел разбрах, че е доста популярен в Индия (заради двете сим карти). В Азия също може би, но се съмнявам да се продаде добре в Азия поради по-високата си цена спрямо китайските евтинджоси.

Иначе за аксесоари:
DX.com
Или пишете "i9082" в ebay.com
в tinydeal няма голям избор.

Иначе при мен батерията кара по минимум 1 седмица ако не водя разговори и седи в standby. Ако го ръчкам постоянно естествено е нормално да падне до 1-2 дни. Един път ми се беше бъгнало нещо и "media server" процесора ми държеше буден телефона и за една вечер ми изяде 20% от батерията. Factory Reset оправи нещата, но така и не разбрах каква е била причината за този battery drain.

Иначе аз съм изключително доволен от телефончето. Дисплея на мен лично ми харесва, виждал съм Note 1 и S2 и не мисля, че LCD екрана при Grand-а е толкова зле, колкото го изкарват по повечето ревюта (поради по-едрия пиксел).

Samsung Galaxy Grand I9082
Цитирай
#24

Колеги, като наберете *#06# , два IMEI номера ли излизат или само един? При мен са два, може би заради двете сим карти. А и в менюто "за устройството" излизат и двата номера, като сменям на сим1 и сим2. Мислех, че всеки тел. има само един IMEI.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#25

chepkata написа:Колеги, като наберете *#06# , два IMEI номера ли излизат или само един? При мен са два, може би заради двете сим карти. А и в менюто "за устройството" излизат и двата номера, като сменям на сим1 и сим2. Мислех, че всеки тел. има само един IMEI.
Изглежда при двусимовите телефони е така, имах gsmart1345 и при него беше така.

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)