Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[APP][MOD] Фонетика на Samsung клавиатурата [UPDATE-24.05.2013] - 4.2.2!
#1

Здравейте, след дълго търсене и пробване на клавиатура с фонетика никоя не ми допада.
Накрая реших да се пробвам да направя оригиналната в телефона на Samsung клавиатура с фонетична подредба.
На майтап взе че стана, така че с радост ще я споделя с Вас.


[Изображение: screenshot2013031123515.png]

**За да инсталирате клавиатурата ще ви трябва root. Ако нямате прочетете важните теми.

*Този мод е само за deodex ромове на Samsung!

Начин на инсталиране:

Начин I:

1. Сваляте файла, който съм дал долу в спойлера
2. Качвате файла на телефона/картата
2. С програма за root достъп (например Root Explorer или подобен) отивате до system/app и търсите SamsungIME.apk
4. Копирате го някъде в телефона/картата. След като сте направили това вече има backup na стоковата клавиатура
5. Копирате моята клавиатура и я поставяте в system/app. Ако ви пита да я замени се съгласете
6. Намерете SamsungIME.apk и сложете permissions - rw-r-r--
7. Готово вече имате фонетична подредба на стоковата клавиатура на Samsung!


Начин II:

1. Теглите този zip файл, който е дал колегата @niko, за което съм му много благодарен!
2. Копирате го в картата/телефона
3. През CWM флашвате
4. Вече имате фонетична подредба на стоковата клавиатура на Samsung!


*** Това е само за Galaxy S III - GT-I9300 - International 4.1.2!

UPDATE: Промяната за сега е, че направих да има запетая преди backspace бутона. Понеже не знам как да го уголемя, сметнах за удобно да има запетайка вместо да стои така грозно и празно. Надявам се да съм го измислил Big Grin
П.С. Все още няма zip файл за флаш с мода със запетайката.


UPDATE-12.03: Напълно портната клавиатура от Note II. С работещи всички функции. Swype, One Hand и т.н.

[Изображение: screenshot2013031221013.png] [Изображение: screenshot2013031221020.png]

Бележка: Ако решите да слагате клавиатурата във вашият ром, то е ясно, че няма да ме питате дали съм съгласен, но поне името ми да фигурира като благодарност.

Ще помоля ако някой открие някакъв бъг да ме уведоми и да се опитам да го отстраня.

Дано е полезно на някой ! Smile

Линк за сваляне:

Версия 1.0
Версия 1.1
Версия 1.2 [Port от Note II]
Версия 2.0 - Тя се е само за новия лийк 4.2.2!
[Изображение: CgnbOgXJYzLz2ElVmbSx_GfRIs8vxMXkpsE-VMIu...e=1280x960]

*Начина на инсталация е същия като стъпките горе.
Поздрави!


Цитирай
Аксесоари
#2

Дамм местя я във важни.Ще следя стриктно да няма спам.Темата наистина е полезна.Не ме принуждавайте да я заключвам. Smile
Цитирай
#3

Както виждате последния ред букви е леко изместен в ляво. Това се получава защото в стоковата има една буква в повече, която премахнах. Ще се опитам да центрирам реда за по-хубав изглед. И както ми спомена колегата @DPapazov, "А"-то в портрет е малко по-ниско от другите, ще се опитам да оправя и него. Радвам се че съм полезен Smile


Цитирай
#4

Чудесен мод ,ако го бях видял по рано щях да го включа в моя ром.
Направил съм ти го на zip за флаш през CWM.Ако искаш го добави към твоя пост.

ПП:
Можеш ли да го направиш така ,че БГ езика да си е активиран по подразбиране заедно с Английския , да не се налага да се тегли БГ езика.

P10

Цитирай
#5

Сега ще го добавя в първия пост, благодаря за zip-a Smile . Ми ще се опитам и ако има резултат ще пиша Smile


Цитирай
#6

Update: Сложих запетайка преди backspace бутона.
Работя по въпроса да е дефаулт език.
Буквата "А" не мога да я изравня като другите букви в портретен режим. Нямам идея защо става така.
Взех кода от Note II с цифрите над буквите и работи, но го махнах понеже когато се слайдва от друг език към Български се бъгва 1 ред от долу нагоре и не се вижда нищо , но всичко си работи. Ако го направя без бъгове ще пусна и такава версия.
Поздрави Smile


Цитирай
#7

Отвори зипа с winrar ,отиваш във system/app и триеш файала,после хвани новия и го пусни вътре,на същото място.
Друго няма нищо за пипане,направено е.

Ако не можеш , по късно ще ти го направя.

P10

Цитирай
#8

То било логично ама кой да се сети. После като се прибера ще го направя.


Цитирай
#9

1.3 е перфектна.Адмирации , ще я добавя с удоволствие в рома.

P10

Цитирай
#10

Къде е 1.3 ? Или я тестваш само

Аз сложих 1.2 и съм много доволен. Браво за работата. Особенно и със цифрите отгоре си бог. :cheers:

Чрез csc функциите съм активирал субсимволите, но на бг не ги вади. Дали е заради размяната на бутоните или не е означена като bg, BG . Тъй като почти никога не съм я ползвал тази клавиатура не намирам опция за автоматично поставяне на интервал след точка и запетайка. Това най ми липсва. Иначе винаги съм ползвал perfect keyboard.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#11

Оппа 1.2 , имах в предвид третата версия ,ама нещо съм се объркал.

P10

Цитирай
#12

Хм, на шота има субсимволи при бг език. Би ли постнал и твоя ред в others.xml от csc папката който ги вади. Да не би при мен да е проблема с командата, че излизат само при EN
И на бутона за главни букви има още опции, какви са?


При мен са така:

<CscFeature_Sip_UseSymbolInCMKey>true</CscFeature_Sip_UseSymbolInCMKey>
<CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>en_US;en_GB;bg_BG</CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>

Когато пиша бързо пропуска понякога буквите, това не е бъг на клавиатурата а просто при моето бързане. Споделям защото както казах не знам как работи по принцип. Заради липсата на фонетика до сега винаги съм я отбягвал и ползвам заместители. А като свикна на едни функции почвам на всяка машинка да ползвам дадената програма Smile
Иначе за хората, които са и фенове мога да кажа, че е напълно функционална спрямо стоковата и няма никакви бъгове. Смело да заменят :cheers:

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#13

Хах, това дори не го бях забелязал. Странно, ни нищо не прави :huh2: Като го задържа нищо не излиза, но пък до pop up прозореца който се появява има многоточие както например в бутона за настройките има като го задържиш. А иначе за файла от csc след малко казвам какво пише.

EDIT: това е моя others.xml. Попринцип рома, който ползвам съм си го правил сам, ей така колкото да пробвам и нямам време да го развия малко , та мисълта ми беше, че цялата ми CSC папка е от друг ром, който не си спомням и си мисля , че нищо не е пипано по тоя файл.

Код:
<?xml  version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<SamsungMobileFeauture>
  <Version>ED001</Version>
  <Country>GREECE</Country>
  <CountryISO>GR</CountryISO>
  <SalesCode>EUR</SalesCode>
  <FeatureSet>
    <CscFeature_Web_EnableAutoSimHomeUrlInProfile>TRUE</CscFeature_Web_EnableAutoSimHomeUrlInProfile>
  </FeatureSet>
</SamsungMobileFeauture>


Цитирай
#14

В моя файл няма нищо и символите въобще ги няма , така ми е и по-добре.

Дай да видим и feature файла , може там да има нещо интересно.

P10

Цитирай
#15

Код:
<CscFeature_Sip_UseSymbolInCMKey>true</CscFeature_Sip_UseSymbolInCMKey>
<CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>en_GB;en_US;az;ca;cs;da;de;et;es;eu;el;fr;ga;gl;ka;hr;it;is;kk;lv;lt;hu;nb;nl;pl;pt;ru;ro;fi;sr;sk;sl;sv;tr;uk;ko;hy;bg;ar;fa;ur;iw;ja;th;vi;zh;uz;in;mk;ms</CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>

Ето го.


Цитирай
#16

Не е целия, но май е вариянта само с малки букви не bg_BG както е при мен. Сега ще пробвам. Просто ми е интересно.

Не е по темата, но ако знаете кое ми вкарва телефона в двоен режим на мрежата след рестарт при положение, че съм задал само гсм може да ми драснете на лично Smile

Едит: така е, само с малки букви се пполучава. Но ако махнеш командата буквите се подравняват (поне при мен) виж л, б, н, м, ю Wink в шотовете, които съм пуснал по-горе се вижда също

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#17

Дам те нямат символи. Ако ми остане малко време , мога да изровя файла с тия символи и да им добавя някои, например усмивка, смеещо се и т.н. Ще бъде ли от полза на някой според вас. Питам да знам дали има смисъл. Smile


Цитирай
#18

Според мен не е нужно. Защото ако ги добавиш, като опция на самия апп те ще са постоянно там а не всички имат тази команда в cscи така ще се получи обратен ефект. Като цяло стоковите ромове са без тази функция. Някой операторски и къстъми я имат.
Не мисля, че е значимо да ги има, при положение, че 90% нямат субсимволи и няма да имат разминаване.
Ако искаш го добави в описанието, че при използването им има проблем и не е препоръчително Wink
Ако пък става след командата да е на всеки ред става. Така никой няма да има проблеми Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#19

maaaxy написа:*Този мод е само за deodex ромове на Samsung!

Става без проблем и на odex ромове на Samsung. Лично моят е такъв и работи безпроблемно. Единственото което направих е да преименувам SamsungIME.odex на SamsungIME.odex1.

Тествано с Версия 1.2 [Port от Note II]

Благодаря много!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G | 256GB | 12RAM | Mystic Black
Цитирай
#20

Мерси за полезната информация. Така бях написал , защото не съм го тествал на одекс ром. Коя версия тръгна при тебе?


Цитирай
#21

А има ли вариант да се сложи на стоков ром, без руут? Пробвах да го инсталирам апк-то и ми изписа:
"Това е системно приложение, все още ли искате да го замените? Всички данни на предишния потребител ще бъдат съхранени"
дадох му ок и след това ми каза "Приложението не е инсталирано" Видях че горе пише че изисква руут, но като го видях в апк и реших че би могло да се мине ибез Smile

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#22

marmota написа:А има ли вариант да се сложи на стоков ром, без руут? Пробвах да го инсталирам апк-то и ми изписа:
"Това е системно приложение, все още ли искате да го замените? Всички данни на предишния потребител ще бъдат съхранени"
дадох му ок и след това ми каза "Приложението не е инсталирано" Видях че горе пише че изисква руут, но като го видях в апк и реших че би могло да се мине ибез Smile
Няма начин. Ако приложението някак си се направивсе едно е друг апп, а не с кода на системното може и да стане да си се инсталне като втора клавиатура.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#23

Направих всичко и ми казва "Клавиаатура самсунг спря" помощ ?!

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#24

С коя версия на андроид си?
Цитирай
#25

Със 4.1.2 преди малко го руутнах, всичко мина по мед и масло, но след това събитията с клавиятурата не ми се получиха, пробвах и 2ри път, но успеха ми е пак нулев...

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)