Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Автоматични настройки на Мейл поща
#1

Здравейте!
Искам да попитам защо след като инсталирам програма за инфо на системата и като проверявам какъв е процесора ми пише,че е: ARM Mali-400 MP на 1.4 гигахерца и рама е: 832 MB , а не е както го пише по справките,че телефона е с процесор: Cortex-A9 на 1.4 гигахерца и рам: 1 гигабайт ?

п.п. И още едно нещо. Защо след като съм настроил да си получавам имейл пощата автоматично то не се получава.
Трябва ръчно да ги проверявам. Всичко е настроено мисля както трябва?
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е GPU на SGSIII [Graphics Processing Unit], видеокартата ти, а не CPU [Central Processing Unit].
Тя е Mali на ARM.

Процесора ти би могъл да е два варианта.
1.4 GHz четириядрен Cortex-A9 или 1.5 GHz двуядрен Krait.

.:: EDIT ::.
Ако ползваш стандартното приложение на Samsung, очевидно нещо не си донастроил.
Настройките се правят по следния начин, поне аз така съм ги направил при мен:

Ще ти обясня за настройката в стандартното приложение на SGSIII.
  1. Отваряш приложението E-mail.
  2. Горе в дясно имаш един "+", от който можеш да си добавяш един или повече акаунти. Може да са различни мейл сървъри, да речем един акаунт от gmail, един от abv и др. В случая разглеждаме gmail акаунта ти.
  3. Добавяш си мейл акаунта в gmail, ако още не си го направил. user name, парола.
  4. Влизаш в пощата си.
  5. Предполагаме, че вече си в пощата си. Долу в лявата част на екрана ти е менюто, софтуерните бутони на SGSIII. Там избираш Settings.
  6. Излизат ти следните възможности: General Preferences и акаунта ти. Да речем, radiboi@gmail.com
  7. Натискаш върху radiboi@gmail.com. Излизат ти доста възможности за настройка, за конкретния акаунт.
  8. Дали да синхронизира или не му указваш в полето Data usage. Чекваш Sync Email.
  9. Относно синхронизацията по дни и часове, отиваш в раздел Sync settings, на Sync Schedule
  10. Най-отгоре имаш Peak schedule. Това е настройката ти за пиково време, разбирай "на-работа". През колко време да проверява пощата. Да речем през 5 минути.
  11. Следващата ти позиция е Off-peak schedule, това е настройката време за проверка, когато не си на на работа. Да речем през четири часа.
  12. Следващата ти позиция е Peak days. Там указваш кои са работните ти дни от седмицата, кога телефона да прилага peak schedule. Предполагаме, че са от понеделник до петък.
  13. Следващите две позиции са Peak start time и Peak end time. Там указваш в колко часа започва и в колко часа завършва работното ти време. Предполагаме, че Peak start time е 9.00, а Peak end time е 17.00 часа.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#3

Благодаря ти много за инфото и за бързия отговор Malone!
Благодаря!
Цитирай
#4

За нищо, дано всичко вече да е наред.
Обърни внимание на т. 8. Дали да синхронизира или не.
Случвало ми се е да съм разсеян, да я пропусна и да си блъскам главата какво става.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#5

В тази връзка аз нещо не мога да се оправя с gmail приложението. Вие препоръчвате email ли?
И все пак - ако някой ми обесни как да ми се синхронизира пощата, бих бил много благодарен.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#6

За стандартното приложение на Samsung съм написал.

За Gmail, по подобен начин, с изключение на Peak days и Peak time настройките. В него, такива няма.
Стартираш си Gmail клиента, влизаш си в пощата, ляв софтуерен бутон, Settings, AMG@gmail.com и в Data Usage имаш Gmail Sync is ON или OFF. Като го избереш ти излиза съобщение за Auto Sync App Data. Чекваш го.

Също можеш да го настроиш и в Settings, Accounts, Google, AMG@gmail.com, чекваш или не Sync Gmail.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#7

А няма ли опция за интервал на синхронизиране?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#8

Не, или поне аз не знам за такава възможност.
Интервала важи за всичко от Google акаунта. Галерия, мейл, контактии каквото се сетиш. Един е за всичко.
Сигурно някъде има конфигурационен файл, или такъв който може да се reverse-не, но аз съм сток и [засега] нямам възможност да видя.
Затова след лични тестове, предпочетох приложението на Samsung.

Ама дори и да ползваш Gmail приложението, ако си го настроиш, за "преглед" да чете само хедъра на мейла, без прикачените файлове, няма да обърка кой-знае колко точенето на батерията и трафика.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#9

Трябва да се слага отделна програма за синхронизация през определено време
Цитирай
#10

Значи, май проблема ми идва от това, че като рестартирам телефона трябва май пак да настройвам дните за получаване на имейли, защото след рестарта се изтриват.
Цитирай
#11

Ако е само за по-често или по-рядко синхронизиране на пощата, инсталирането на друг софтуер е безмислено, вграденото приложение на Samsung го прави.
При мен "чете" през 5 минути, 24 часа, 7 дни в седмицата.

Акаунта в google пък си синхронизира неговите неща, независимо че не ползвам Gmail клиента.
Ще се поразтърся за някакво решение, за някаква редакция, ако някой държи точно на него, но без root права едва ли ще може да се стигне до такава редакция.

.:: EDIT ::.
radiboi, нещо не е наред при теб или пропускаш нещо при настройките. При мен нищо не се изтрива.
Рестартирам телефона поне веднъж седмично.
Както съм ги настроил, така си стоят.
Виж внимателно цветовете на квадратчетата за дните. Синьо е включен като peak day и синхронизира, сиво не.
Съгласен съм, графичния дизайнер трябва да го обесят.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#12

В интерес на истината, сега направих няколко теста, като си пратя email и веднага го получава, започва да свири. Интервал няма, или е много чест. А къде гледаш интервала като цяло на google акаунта и нещата, които синхронизира?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#13

Предлагам някой от вас да се наеме да направи тема за "Синхронизация и опции на Мейл поща" примерно.Наистина е полезно а настоящата тема е със съвсем друго заглавие.Няма начин да се намери с търсачката. Smile Smile
Цитирай
#14

Ами преименувай я, въпросите са с получен отговор и като цяло са породени от недостатъчно четене на иначе важните теми.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#15

Готово ,дано автора няма забележки Smile
Цитирай
#16

lamantin10 написа:Готово ,дано автора няма забележки Smile

Няма проблем.
Ама аз исках да питам нещо извън новата тема.
Как може да се извади лайф таймер за разговорите на този телефон?
Цитирай
#17

Цитат:Няма проблем.
Ама аз исках да питам нещо извън новата тема.
Как може да се извади лайф таймер за разговорите на този телефон?
https://www.androidbg.com/forum/topic379...3-p76.htmlтова е темата аз общи въпроси,нека запазим тази отговаряща на заглавието Smile
Цитирай
#18

Malone написа:Ако е само за по-често или по-рядко синхронизиране на пощата, инсталирането на друг софтуер е безмислено, вграденото приложение на Samsung го прави.
При мен "чете" през 5 минути, 24 часа, 7 дни в седмицата.

Акаунта в google пък си синхронизира неговите неща, независимо че не ползвам Gmail клиента.
Ще се поразтърся за някакво решение, за някаква редакция, ако някой държи точно на него, но без root права едва ли ще може да се стигне до такава редакция.

.:: EDIT ::.
radiboi, нещо не е наред при теб или пропускаш нещо при настройките. При мен нищо не се изтрива.
Рестартирам телефона поне веднъж седмично.
Както съм ги настроил, така си стоят.
Виж внимателно цветовете на квадратчетата за дните. Синьо е включен като peak day и синхронизира, сиво не.
Съгласен съм, графичния дизайнер трябва да го обесят.


Нищо не става.
Автоматично не получавам имейли.
Не знам какво става.
Сега настроих времето за получаване да е : 0.00ч. до 0.00ч. и ще видим какво става.
Цитирай
#19

radiboi написа:
Malone написа:Ако е само за по-често или по-рядко синхронизиране на пощата, инсталирането на друг софтуер е безмислено, вграденото приложение на Samsung го прави.
При мен "чете" през 5 минути, 24 часа, 7 дни в седмицата.

Акаунта в google пък си синхронизира неговите неща, независимо че не ползвам Gmail клиента.
Ще се поразтърся за някакво решение, за някаква редакция, ако някой държи точно на него, но без root права едва ли ще може да се стигне до такава редакция.

.:: EDIT ::.
radiboi, нещо не е наред при теб или пропускаш нещо при настройките. При мен нищо не се изтрива.
Рестартирам телефона поне веднъж седмично.
Както съм ги настроил, така си стоят.
Виж внимателно цветовете на квадратчетата за дните. Синьо е включен като peak day и синхронизира, сиво не.
Съгласен съм, графичния дизайнер трябва да го обесят.


Нищо не става.
Автоматично не получавам имейли.
Не знам какво става.
Сега настроих времето за получаване да е : 0.00ч. до 0.00ч. и ще видим какво става.

Пак нищо не става?
Цитирай
#20

Не става и не става да получавам и чета имейлите на телефона си.
Всички настройки са си на ред , ама ?
Цитирай
#21

AMG написа:В интерес на истината, сега направих няколко теста, като си пратя email и веднага го получава, започва да свири. Интервал няма, или е много чест. А къде гледаш интервала като цяло на google акаунта и нещата, които синхронизира?
Никъде не видях такъв интервал AMG. В телефоните ни няма такава настройка.

Поразгледах, и на едно място намерих някакъв отговор, от човек, който поне изглежда, че е по-навътре с Google въпросите.

Той отговаря в две части, на аналогичен на твоя въпрос [настройка на честотата на синхронизация], по следния начин:

"First, Gmail provides Push Email ... means, you get emails exactly when they arrive (if you are connected with internet)"

Ще се опитам да обясня.
Push Email е мейл система, която доставя услуга от типа "винаги свързан".
Което ще рече, че новите имейли се трансферират от mail delivery агента на сървъра [MDA, мейл сървъра на Google] до mail user агента [MUA, мейл клиента на телефона ти] в момента, в който са получени.

Алтернативата на Push Email е системата Pool Email. Такава използваме [най-често] на компютъра си. Получаваме мейл, когато инициираме получаване.

"Second, Gmail doesn't have dedicated sync module. It makes use of global Google Services Framework and Account sync module. You can turn off background data and Auto Sync from Accounts and Sync setting. When these are ON, sync is carried randomly ... but it runs when you connect to internet or turn these settings on."

Смислово, ще рече, че Gmail не предоставят клиентски модул за синхронизация. Тя се изпълнява от Google Services Framework и Account sync module. които обаче не са под наш контрол.
Поне при нашите телефони.
Можем да ползваме единствено функциите "ON" [включена синхронизация] и "OFF" [изключена синхронизация].

В заключение, поне към настоящия момент, за избягване на Push Email системата на Google [непрекъсната синхронизация], варианта е използване на вградения клиент от Samsung или друг мейл клиент.

Ако някъде греша, отворен съм за корекции.

.:: EDIT ::.
Благодарение на тази тема, стигам до увереността, че ще се върна на Gmail приложението.
Тази сутрин четох още.

Оказва се, че Gmail приложението и въобще Push системата, която използват Gmail е по-удачна, поне що се отнася до разхода на батерията.

В момента, както съм го настроил, приложението на Samsung проверява пощата ми за нови съобщения през пет минути. Което означава, че през пет минути, малко или много хабя енергия за тази проверка.

С приложението нa Google не хабя нищо, тъй като телефона ми не прави никакви проверки.
Сървъра на Google, прави проверка на мейла ми, включително и проверка на моя Google облак [изображения, календар, контакти, документи и др.] и при всяка промяна ми доставя новото съдържание на телефона.
Но ми го доставя, ако и когато има такова.
Хипотетично, ако днес никой не ми е писал e-mail, не съм правил никаква промяна в календара, не съм трил или качвал изображения, не съм редактирал контактите си, телефона ми няма да се свърже със сървъра на Google нито един път. Няма да хаби енергия за тази връзка.

По друг начин казано, с използването на приложенията на Google и Push метода, който те ползват, връзка със Google правя само когато имам някаква промяна в сървърната или клиентската част.
В моя Google "облак" [изображения, календар, контакти, документи и др.] или в телефона ми.
Само тогава и то веднага. Не по често или през определено време.
Което, хипотетично говори за по икономично използване на батерията и трафика.

Google "хаби ток" за проверка на E-mail и облака ми и едва ако след проверката се окаже, че има нещо ново се свързва с телефона ми и ми го доставя.
На телефона ми аз хабя ток и трафик само ако променя нещо в елементите свързани с Google акаунта [написан нов мейл, изображения, календар, контакти, документи и др.], като уведомявам сървъра веднага след промяната и му доставям промените за да ми актуализира облака или изпрати пощата.

Така че ... връщам се на Google приложението.
Когато не искам да ме безпокоят с мейли, просто ще изключвам синхронизацията.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#22

Основният имейл ми е в abv.bg но не може да намери сървъра. Може ли помощ за настройка?

Samsung Galaxy J7 2016
Цитирай
#23

Пробвай да въведеш тези ръчно:

За използване на услугата използвайте следните сървъри:

Incoming Server (Входящ сървър POP3): pop3.abv.bg – port: 995 TLS/SSL
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL

И двата сървъра се нуждаят от отделно въвеждане на потребителското име в пълен формат от типа address@abv.bg и парола.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)