Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root + CWM + Custom Rom за Alcatel ot-991 (globul touch)

shirinyan написа:
gooshoo написа:Аз не успях да се справя с тях...

Сигурно бъркаш някъде при направата на ext2 партитишъна. аз го правих с Minitool-а
Да с minitool става но ако оставиш 1 гб. за вътрешна памет тела ще забива малко и за да го оправиш трябва да качваш на ново рома. Затова наи добре първо прецени колко да оставиш че аз вече 3 пъти го качвам Smile
Поне при мен е така!
Цитирай
Аксесоари

TechHouse95 написа:
shirinyan написа:
gooshoo написа:Аз не успях да се справя с тях...

Сигурно бъркаш някъде при направата на ext2 партитишъна. аз го правих с Minitool-а
Да с minitool става но ако оставиш 1 гб. за вътрешна памет тела ще забива малко и за да го оправиш трябва да качваш на ново рома. Затова наи добре първо прецени колко да оставиш че аз вече 3 пъти го качвам Smile
Поне при мен е така!

Аз съм го направил 512 за този тел е напълно достатъчно според мен. Но от HD2 имам опит че е хубаво да бъде поне class 6 картата. Аз първо си я разцепих и после качих рома на чисто. направил съм и 32мб swap....не знам дали го хваща...но не пречи да го има....Smile
Цитирай

Карта ми е 8 GB, сега имам гигабаит и половина останали от тези 8 GB...

 Samsung S9+
Цитирай

gooshoo написа:Карта ми е 8 GB, сега имам гигабаит и половина останали от тези 8 GB...
В какъв смисъл останали? Свободна памет ли? или друго.
Цитирай

Да, свободната.

 Samsung S9+
Цитирай

Някак идеи къде съм сбъркал със скриптовете?

 Samsung S9+
Цитирай

gooshoo написа:Някак идеи къде съм сбъркал със скриптовете?

Незнам какво да ти кажа. Тела вече не е в мен, но аз бях написал как го направих.
Качи си новият РОМ на Jeffta и след това стартирай скрипта от линка за новия РОМ. това е. ext2 ли ти е ?
Цитирай

Някой би ли направил видео урок, или нещо подобно, как се инсталират скриптовете?

 Samsung S9+
Цитирай

gooshoo написа:Някой би ли направил видео урок, или нещо подобно, как се инсталират скриптовете?

Ако ползваш новият ром 3.1 на Jeffta и си свалил скрипта за тази версия не би трябвало да имаш проблем. Според мен проблема може да ти е в ext дяла. Кажи какво правиш стъпка по стъпка за да видим къде бъркаш.
Цитирай

Знам, че звучи тъпо, но и аз не знам какво правя...ако е възможно да обясниш какво се прави стъпка по стъпка ще съм ти задължен. Smile

 Samsung S9+
Цитирай

gooshoo написа:Знам, че звучи тъпо, но и аз не знам какво правя...ако е възможно да обясниш какво се прави стъпка по стъпка ще съм ти задължен. Smile

Ако си с версията от подписа ти....НЯМА да стане Smile както казах по-горе :
1.Качи си този ром, работи много гладко и мазно : http://www.4shared.com/rar/R1CwAvDF/ROM_V31.html
2.След като го инсталираш закачаш телефона за усб-то на компа и стартираш този скрипт : http://www.4shared.com/rar/-ohLjqvr/ROMR...T_991.html
Помни: трябва да имаш Primary ext2 дял. Направи го с Minitool.
Цитирай

Как се правят дяловете?

 Samsung S9+
Цитирай

А какво ще кажете за MIUI мода? Аз го пробвах на външен вид пръска, но сякаш е малко тежичък за нашите машинки и нещо тая работа сичко да ти е на "десктопа" и да няма отделно меню малко дразни. А JEFFTA V3.1 рома е добър но външния вид малко ме дразни особено тази горната лента "notification bar" ли как се казва е доста грозничка няма ли начин да се смени?
Цитирай

Мисля, че не. На мин ми харесва..

 Samsung S9+
Цитирай

gooshoo написа:Как се правят дяловете?

Ето можеш да погледнеш тук : http://forum.xda-developers.com/wiki/SD_...rtitioning

или пък това: http://www.youtube.com/watch?v=Cygl0qZnbaM
Цитирай

А скрипта за паметта работи ли на оригиналния ром?
Цитирай

yanev90 написа:А скрипта за паметта работи ли на оригиналния ром?
не.няма как просто.не и този който свалих от линка за версия 3.1 на рома
Цитирай

Излязъл е Cyanogenmod 7.1 light мисля да го пробвам Smile
Цитирай

как декомпилирате някое apk дава ми грешка ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Като цяло Cyanogenmod 7.1 light е готин почти като оригиналния само че никъде не намирам настройка за броя на хоум скрийновете.. :unknw: Няма и никакви настройки за самият ром... и скрипта за паметта не работи въпреки че във форума на хда са дали линк за скрипт за Cyanogenmod 7.1 light :facepalm:
Цитирай

Оп стана скрипта момчета от 3тия път, но стана. Качвайте смело за мен този ром е най-добрия.
Цитирай

Пусни един линк да го видим.

 Samsung S9+
Цитирай

Здравейте! Питанката м е, как с Jelly Bean ROM-а мога да направя файл за да местя програмите на картата? На Jefta ROM бях го направил, но тук не става. Пробвах всякакви варианти - EXT2, EXT3, FAT.....
Цитирай

Здравейте!

Отдавна не бях влизал тук, но сега ми се наложи. Проблемът ми е, че Дарк-а започна да ми бави и реших да го сменя с Джефта в3. Това което ще помоля е ако можете да ми обясните стъпка по стъпка разцепването на СД-картата и слагането на скрипта и какъв дял дабъдя картата. Много ще се радвам да видя отговор колкото се може по скоро.


Wink

[highlight=black] Globul Touch - Rooted|DARK-GINGER| [/highlight]
Simply the Best Wink
Цитирай

Колеги първо сложих новия ром след което отворих свързах телефона и отворих скрипта пуснах го и ми изписва това на снимката по долу после си инсталирах Links2sd Но тя ми изписва че скрипта не може да бъде пресъздаден ?

Huawei - G600
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)