Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW

За ексел таблици пробвайте kingsoft office
За торенти utorrent не е толкова добър за андроид, колкото за компютър, пробвайте Atorrent Също Ttorrent е супер, само безплатната версия има ограничения в скоростта до 250 килобайта/сек
За кирилица бдс и фонетична Bulgarian keyboard 2

За навигацията тъжното е, че google maps показва и по-малките улички и дори алеи, тесни преходи, позиционирането е по-точно и предложените маршрути са по-кратки, има много повече обекти за избор от gps, но иска Интернет. .
Lock

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
Аксесоари

Благодаря ти! Качих го :bow:

Не мога да си намеря микро SD - записах си музика и др. , но не мога да разбера как да ги отворя.
Цитирай

Мемори картата се води sdcard2 мисля... С някой файл мениджър ще се оправиш...

ПС: За клавиатура бих ползвал тази на Гугъл, но трябва да се опитат различните варианти...
Цитирай

Да sdcard2 е! Можеш ли да ми препоръчаш файл мениджър?
Оправих се и с клавиатурата Lock
Цитирай

Че нали си с АХ2 Френзи- нямаш ли инсталиран ES File :?: Иначе файл мениджъри колкото щеш, пробваш докато ти хареса някой... Astro-то примерно хич не е лош...
Цитирай

Благодаря! :thumbup:
Цитирай

Здравейте, искам да чуя какво мнение имате за таблета http://www.vivacom.bg/VivaClub/bg/Partne...Offers/489 (Allview AX2 Frenzy 3G), тъй като имам LG Optimus 4X, но за вкъщи искам да си взема някакъв по-евтин таблет, за да не ровя постоянно през телефона. Единственото което ми е каприз е таблет, който да има 3G и GPS(за да го ползвам в колата за навигация). Какво ви е мнението за таблетчето? Колко време издържа батерията на стендбай, защото брат ми си взе Arrival BioniqPro горе-долу същите пари и почти същите екстри, но като остави таблета включен през нощта батерията пада с над 60%.

Moto Z Play
Цитирай

Само за сведение - Allview Speed City е марката, под която този таблет се продава у нас и в Румъния. "На Запад" същият е известен като Onda v701 - ето и линк към темата в XDA, където е показано как да се рутне, а ето и тема за таблета на популярния сайт SlateDroid.

ДОПЪЛНЕНО: То, бива, бива случайности, ама... Днес ми подариха... Allview Speed City!!! Супер машинка - всичко тръгна от раз, NOVA 2 направо лети, сега ще пробвам и GTA: Vice City.

Освен това проверих рутването - става точно както е описано в темата на XDA! Вече си направих първия backup с Titanium Smile
Цитирай

Rosen_9 написа:.....
За Френзи-то мнението ми е положително, ползвам го от месец и половина вече.
Батерия- държи прилично, 3 часа ползване ги издържа спокойно.
За навигация става без грижи. На ИГО статус бара ми крие малко бутоните на навигацията- 100% има как да се оправи ама не съм се занимавал. Би следвало да тръгне и Гармин, но не съм пробвал.
За браузване нямаш грижи.
За игри също.
Единственият му проблем е дисплея- забрави да видиш нещо на пряко слънце.

ПС: По въпроса с режима на изчакване ето положението:
Цитирай

Здравейте! Моля да ми помогните вчера си закупх телефон Allview A4 All, но като го вкарах с УСБ-то не ми даде да влезне, заради некъв ъпдтей или нещо подобно... -.-
Цитирай

Вашите таблети с предпазно фолио ли ги взехте? Така като го гледам, моят май има, искам да сменя моето, но не мога да го махна. :unknw:
Цитирай

Здравейте. Досега не съм боравила с Андроид и се надявам на вашата помощ. Хареса ми оферта на Виваком за следния модел таблет Allview AX2 Frenzy. Проблемът ми , че нямам нито кабелен интернет, нито рутер, имам единствено флашка с мобилен интернет на Виваком, и друга флашка с мобилния нет на Макс Телеком. Не е бисквитката, а си е флашка. Доколкото знам нета на Макс Телеком е 4G, тоест предполагам, че няма как да го ползвам на въпросния таблет. Дали ще мога да си ползвам поне флашката а Виваком? Живея в нова сграда, която някак си не е било помислено за окабеляването и сега повечето доставчици ми отказват оптичен нет, та трябва да карам на мобилен. В моя случай, подходящо ли е въобще да си купувам таблет, или може би смартфон с пакет за мобилен нет? Благодаря ви.
Цитирай

Нека и други колеги да потвърдят, но лично аз вече ползвам без проблеми мобилен интернет с флашка на Vivacom, свързан през OTG порта на таблета си AllView Speed City, с помощта на един скрипт и малко настройки.

Скриптът PPP се сваля оттук - https://www.box.com/s/kv7i0wpnq8oltxd0b9wb и се инсталира като обикновена Android програма.

Настройките за модем на Vivacom са следните:
1. Инсталирайте програмката и я изкарайте на началния екран.
2. Натистнете в програмата надписа CONFIGURE и впишете:
- в ACCES POINT NAME - напишете internet.vivacom.bg
- в USERNAME - VIVACOM с главни букви
- в PASSWORD - VIVACOM с главни букви
- в DIALLING STRING (for GSM, don't change...) - *99#
- в AUTOMATIC DEVICE DETECTION - махнете отметката
3. Свържете модема и изчакайте 5-10 сек.
4. Натиснете иконата на програмата от началния екран с надпис PPP.
5. Изберете устройството-модема - в моя случай беше Huawei.
6. Натиснете CONNECT и изчакайте да се свърже.

След тези първоначални настройки, при следващи свързвания ще е достатъчно само да натиснете CONNECT.

ЗАБЛ. За други оператори ще трябва да проверите в сайтовете им, какво трябва да се въвежда за APN, Username и Password. Dialing String и Auto Device Detection си остават както по-горе.
Цитирай

Alana написа:... В моя случай, подходящо ли е въобще да си купувам таблет, или може би смартфон с пакет за мобилен нет? Благодаря ви.

В твоя случай може и двата варианта- и смартфон, и таблет. Ако ще ровиш много из нета си е нужен по-голям дисплей и отиваш на таблет. При всички положения обаче ти трябва мобилен нет. Хубавото на конкретно тоя таблет е дето си споменала, че има 3Г модем- тоест НЕ ти трябва никаква флашка, сим картата се слага в таблета и си ползваш мобилния нет.
Цитирай

Я първо си уточнете кво ви трябва и за какво ще го ползвате…… .. Dance
Цитирай

Таблетчетата са си много добри за нет и филми, ама за говорене микрофона нее добър и не се чува добре. Също и игрите не са кой знае какво, друго си е компа. Таблета си е прекрасен за командировки, почивки, пътуване в чужбина и др.
Цитирай

Някой пробвал ли е да вкара флашка и дали ще тръгне??? За таблет ТХ 1 питам.
Цитирай

Благодаря ви за помощта! А бихте ли ми казали, ако вместо таблет си купя телефон с 3G, мога ли да сложа картата от флашката ми на Виваком в него и да си ползвам нет от нея? Знам, че в такъв случай трябва да търся телефон с две сим карти. Колебая се между таблет и телефон. Нямам смартфон, имам два лаптопа различни размери, но дори и малкия ми е проблем да го нося като съм с багаж, а често пътувам.
Цитирай

Да, можеш да сложиш SIM картата и ще работи. Ако телефонът е с една SIM карта и сложиш тази, ще можеш да имаш само връзка с интернет. Ако е с две - "според зависи" - необходимо е телефонът да има два радиомодула и двата да могат да бъдат активни по едно и също време. За съжаление не всички телефони с две карти са такива и трябва доста да внимаваш и да проучиш предварително, ако ще вземаш такова нещо.

Най-чистият вариант са го казали колегите - таблет с вграден радиомодул и слот за карта - т.нар. "таблети с вградена поддръжка на 3G, какъвто е този, към който си се насочила. Не знаем, какъв е бюджетът ти и каква работа очакваш да върши един таблет, но ако е за разглеждане на интернет страници, Skype, Viber и малко музика и филми - таблетът е по-добрия вариант от телефона. Става и за преглед на офис документи, но не и за редактирането им. За бюджета попитах, доколкото вече има достатъчно 4.5-5.5 инчови телефони, които са с екран почти колкото на таблет, но все пак са телефони. Eдин разумен бюджетен вариант е например LG L9 P760, за около 400 лева.
Цитирай

Колеги , някой намирал ли е къстъм ром , ъпдейт над 4.0.4 или поне как се роот-ва Allview AX2 Frenzy :tease:

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай

the_boh написа:Колеги , някой намирал ли е къстъм ром , ъпдейт над 4.0.4 или поне как се роот-ва Allview AX2 Frenzy :tease:
Къстъм ром- не видях. Ама и не съм се убил да търся де.
Руут- същата работа.
Ъпдейт над 4.0.4- за к'во ти е с тея 512 МБ рам ?

Ако някой намери чалъм за руут да казва...
Цитирай

Ъпдейт над 4.0.4- за к'во ти е с тея 512 МБ рам ?

Да си вадя widget че само 3/4 ми работят

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай

Нещо не схванах- кой уиджет не ти бачка ? Или за някой конкретен трябва да си JB ?
Цитирай

mstef написа:Нещо не схванах- кой уиджет не ти бачка ? Или за някой конкретен трябва да си JB ?
https://play.google.com/store/apps/detai...rch_result

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай

При мен що бачка безгрижно ? Иска се нещо много просто- да е на вътрешната памет, иначе не излиза в списъка Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)