Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблети ALLVIEW

Ами то малко е писано по този въпрос...Батерията не се оставя да падне до 0%!Сега го изчакайте 1-2 часа на зарядно, за да сте сигурни, че не се включва и тогава ходете в сервиз.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
Аксесоари

Колеги, здравейте ! Някой ползва ли това чудо http://www.emag.bg/tablet-allview-s-proc...EXVZNBBBM/ ? Заслужава ли си парите ? А и нещо като гледах в сайта на производителя се разминават паратаметрите ? Като цяло какво мислите за него ?
Цитирай

Някой може ли да обясни подробно как точно се рутва Allview AX2 FRENZY
Цитирай

darksiders написа:здравейте , от няколко дена имам allview ax2 frenzy ,
днес го включихме да се зареждапонеже остана без батерия и от тогава отказва да се включи.
не индикира че има включено зарядно нищо.
никакви признаци на живот,единствено което ми прави впечатление каточели е топъл отзад.
имали начен за ресет на този таблет или да се носи в сервиза

Както писах по горе моят и той така не искаше да зарежда и сега е на сервиз.Ако не тръгне да зарежда се възползвай от гаранцията,аз така постъпих.Тази марка ще се окаже,че е по-голям боклук и от китайските.
Цитирай

vlado12325 Jul 2013 17:52:35
Някой може ли да обясни подробно как точно се рутва Allview AX2 FRENZY

Да бе, я някой да обясни, защото на мен не не ми се получава
Цитирай

Gunn написа:Някой може ли да обясни подробно как точно се рутва Allview AX2 FRENZY

Да бе, я някой да обясни, защото на мен не не ми се получава

И при мен не ставаше, докато не свалих по-старата версия на рутващата програма - 2.3.0 - оттук - http://ge.tt/2iwURnS

Нататък е лесно - връзваш таблета, пускаш програмата, ако всичко е наред долу вляво светва синьо квадратче, а в долния ред се появава бутон ROOT. Натискаш го, на таблета се появава съобщение, искаш ли да възстановиш някакви данни, потвърждаваш, после таблета се рестартира сам два пъти и всеки път пита, дали да правиш backup - потвърждаваш. Последния път се чака около 10 минути. След това синьото квадратче става зелено - значи вече си рутнат.

След като изпише, че е finish, натискаш бутона restart - изчакваш да се рестартира, преглеждаш, дали са инсталирани приложенията SuperUser и Root Explorer. Ако са там - всичко е минало както трябва!

За да се получат докрай нещата - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отиваш в Settings > Backup & Reset и даваш Factory Reset - след рестарта таблетът вече е 100% рутнат.
Цитирай

Здравейте,имам Allview AX2 frenzy. При зареждане зарядното много загрява, а първото направо се стопи.Понягога зарежда до 60-70% и спира и тогава най- много грее. Дали е проблем на батерията или на зарядното?Някой имал ли е такъв проблем?
Цитирай

Днес от Виваком ме зарибяваха с АХ2 frenzy и реших да почета тук, защото съм мяркала положителни отзиви за марката. До седма страница някъде викам "Вземам го", ама след прочитане на последните мнения нещо се размислих. Машинката вероятно ще се ползва от детето /на 10 г./ - предимно за игри, по-малко за скайп, че има един китаец, ама батерията не държи много-много и ще остане за вкъщи. Френзито го гледам с 3000 милиамперчаса, звучи добре. Питанката ми е само за една карта ли има слот или е като Леново2107 с два слота за сим-карти и в крайна сметка струва ли си покупката, защото наистина цената му е повече от добра, но ако ще купувам още един боклук за стотина лв., по-добре да си ги спестя и по-натам да се вземе нещо действително свястно. Въпреки че всичко е относително - моето Леново е на ремонт в момента, а уж е марка.
Цитирай

Frenzy-то е само с една SIM-карта. Купих такъв на сина си (11 год.) и вече два месеца няма никакъв проблем. Покупката беше от Handy, а не от Vivacom, ако има значение. На големия си син (14г) пък съм взел Allview Speed City (от промоциите на emag.bg - също е много доволен и няма проблеми).

На практика и двамата ползват таблетите за абсолютно едно и също - Skype, игри - Subway Serfers и Book of Heroes, гледане на youtube и ако пътуваме - на филмчета, през MXPlayer. Честно казано, ако можеха да минат и двамата само с по-евтиния Speed City, щях да направя точно така, но просто малкия ходи често на гости при баба си, където няма друг нет освен през 3G.
Цитирай

За батерията - не се надявай на много издръжливост!Моето китайче е с 3500 mAh, но държи малко над 4 часа ползване, а Allview-то няма да изкара повече, гарантирам ти.
По принцип можеш да кажеш тавана на бюджета си - може да излезе нещо по-добро. Smile

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Ами за 110 лв. ми го дават Виваком с план 3000 МВ на максимална скорост за 7,80 на месец. То ясно, че батерията няма да държи кой знае колко. Значи досега само едно Престижио 3084 с 4400 милиамперчаса ме е впечатлило, защото след две години ползване кара по 8-10 ч. батерията, но се ползва основно като електронен четец /то това му е и основното предназначение, де - четец с екстри/, а Леново 2107 в момента е на гаранционен ремонт именно заради проблеми с батерията. Инак това 3-4 часа да държи ми е ОК, щото QMax-а нещо почна за час-час и нещо да пада и малкия го ползва само вързан в контакта.
Да допълня с питанка - как се държи при браузване, че евентуално и в нета ще се сърфира от него и тия 512 МВ РАМ нещо ме притесняват, отделно, че разбирам, че нещо на Виваком 3G-то им се бъгва от време на време.
Цитирай

За ровене в нета- грижи няма. 3Г-то на Виваком колко се бъгва не знам, но аз където съм имал 3Г мрежа на виваком там глобул изобщо са нямали покритие :rofl: Ползвам го от известно време тоя таблет- спокойно изкарва 3 часа и отгоре при ровене в нета през 3Г, разбира се при игри няма да издържи толкова.
Цитирай

Взех си ALLVIEW AX2 FRENZY ,но има доста вградени приложения които ми заемат място и не са ми нужни.Та въпроса ми е
как да руутна този таблет за да мога да ги премахна.Благодаря предварително...
Също не мога да си искарам widget на power roggle control, а бе въобше нещо не мога да искарвам widget -И

HUWAEI P9 Lite
Цитирай

fik000 написа:Взех си ALLVIEW AX2 FRENZY ...как да руутна този таблет за да мога да ги премахна.

Колега, точно пет поста по-нагоре е описана процедурата по рутването Big Grin :facepalm:
Моят го рутнах половин час след като го взех и не знам как стои въпроса с Power Widget-а на нерутната машина, но в момента си дърпам и ползвам widget-и без проблеми. Rock
Цитирай

Установих че мойто френзи при получаване на съобщения ,поща ,уотсуп,и други подобни не изкарва нотификации в лентата а само като отворя лентата се виждат.Някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай

tromto написа:
fik000 написа:Взех си ALLVIEW AX2 FRENZY ...как да руутна този таблет за да мога да ги премахна.

Колега, точно пет поста по-нагоре е описана процедурата по рутването Big Grin :facepalm:
Моят го рутнах половин час след като го взех и не знам как стои въпроса с Power Widget-а на нерутната машина, но в момента си дърпам и ползвам widget-и без проблеми. Rock

Пускам програмата ,ръгам таблета и не ми светва нито синьо ,нито зелено квадратче ???

HUWAEI P9 Lite
Цитирай

fik000 написа:Пускам програмата ,ръгам таблета и не ми светва нито синьо ,нито зелено квадратче ???

USB драйверите за таблета инсталирани ли ти са? Включил ли си USB debugging от Developers Options в настройките?

Тези двете неща съм ги пропуснал в процедурата, ама някак си все считам, че те са "по подразбиране".
Цитирай

Ами аз съм с windows 7 и сам си инсталира някви драйвъри. Или трябва някои конкретни, а?

HUWAEI P9 Lite
Цитирай

fik000 написа:Ами аз съм с windows 7 и сам си инсталира някви драйвъри. Или трябва някои конкретни, а?

Това, никога не съм го разбирал! Да влезеш в една тема и да започнеш да питаш, без да си прочел казаното преди теб. :wall:

Дискусията за рутването на Frenzy-то започва отпреди две страници, докато се стига до пост с напълно конкретен линк - ето този - https://www.androidbg.com/forum/post932499.html#p932499. Като се влезе в посочения там линк на форума на XDA на петия ред е написано, откъде да се свалят USB-ADB драйверите за този таблет - ето оттук - http://ge.tt/2yL21VT/v/2 . Пак там е казано и за включването на USB Debugging.

Четете, бе, хора! Пишещите тук, които са решили да помагат, го правят доброволно и за сметка на собственото си време. Обаче в един момент това, да отговаряш N пъти на въпрос, на който вече е N-1 пъти отговорено, идва вповече!
Цитирай

Само да споделя, че взех френзито, но като подарък за мъжа ми, че имахме повод, а малкия ще си кара с китайчето засега. Smile Като цяло - много добре се държи машинката, даже ме впечатли колко бързо браузва и сваля от интернет предвид, че РАМ-а е само 512 МВ. Това е засега за два дни ползване, по-натам ще питаме ако има нужда от помощ.
Цитирай

За всички затрудняващи се с рутването на Allview Frenzy намерих още по-лесен начин за рутване Tongue
Сваляте си програмата от тук: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2130276 , инсталирате я на таблета, стартирате я, натискате надписа "Boromir", рестартирате таблета и сте готови Wink

Device : SONY Xperia SP Rom : PAC ROM 4.4 for LBL
Device : SE Xperia Ray Rom : LegacyXperia CM11 Kernel : 3.4.XX
Цитирай

vlado123 написа:Установих че мойто френзи при получаване на съобщения ,поща ,уотсуп,и други подобни не изкарва нотификации в лентата а само като отворя лентата се виждат.Някой имал ли е подобен проблем?
Никой ли няма идея как да го оправя?Пробвах хард ресет и смяна на софтуера но си е все така
Цитирай

1: Цъкаш иконката за настройки- тази до (в случая) 78%
https://www.dropbox.com/s/p3wxkl0h0g7n0c...-31-23.png
2: Настройваш го така:
https://www.dropbox.com/s/6yfpab244uxjfd...-31-35.png
Цитирай

mstef написа:1: Цъкаш иконката за настройки- тази до (в случая) 78%
https://www.dropbox.com/s/p3wxkl0h0g7n0c...-31-23.png
2: Настройваш го така:
https://www.dropbox.com/s/6yfpab244uxjfd...-31-35.png
Не мога да отворя скрииншотите зада ги видя но предполагам имаш предвид да са включени "Известия".Е при мен са включени но пак не показва икони в лентата нито за GPS нито за съобщения,имейли,обновления на приложения,клавиатури и други подобни.Показва ги само понякога и като доиде смс или имейл изчезват ивече нищо не показва освен час и батерия.
Цитирай

Взех си Allwiew VivaQ8 и не мога да не се изфукам Smile
Момчета, таблетчето е уникално, просто съм поразен от качеството му и характеристиките. Не купувам за сефте китайски джаджи, но този път братята китайци са избили рибата. Вкарали са 4ядрен allwinner а31, 8 гига памет+слот, 1гб рам и 5 мпкс камера с автофокус в корпусчето на Айпад мини и мога да кажа че са се справили блестящо. 8 инча ips дисплей, алуминиев корпус и всичко това ми излезе 312 кинта. Да се бия в тиквата що пара съм потрошил за уж маркови у-ва. До колкото четох таблета е клонинг 1 към 1 с Onda v818 mini, така че и ромове ще има.

Samsung Galaxy Note II N7100, Beidou Little Pepper Q1\ LA-Q1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)