Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси • Проблеми • Насоки - за HTC One M7 ¯´·.¸¸. -

Здравейте, купих си HTC One M7 втора употреба. Направи ми впечатление, че телефона се свързва с wi-fi, но не и с този вкъщи. Открива мрежата изписва ''свързване", но накрая остава на " запазено,защитено с WPA/WPA2". Странно ми е как се свързва с други рутери, а моя не иска. Какво мога да направя, за да свърже?
Цитирай
Аксесоари

Като начало рестартирай рутера.
Цитирай

Или смени криптировката на рутера!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Аз го срещнах точно тоя проблем 2 пъти тая седмица-рестарт на рутера(или само на wi-fi-я) и трябва да се оправи.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай

Здравейте, имам следния проблем: значи преди малко влизам в галерията и гледам няма нищо ? Имах много снимки и видео и изведнъж изчезнаха.Реших да проверя в диспечъра на файловете и всичко си беше там :/ Таа проблема ми е, че не ми ги показва в галерията. Някакви идеи? Аа и да не забравя да спомена, че инсталирах 2 прил. за записване на разговорите, изтрих ги, но няма промяна :/ дали може да е нещо заради тях? Не знам, ако някой има идея как да го оправя ще съм му много благодарен! Благодаря предварително :-)
Цитирай

Рестартирай телефона и виж дали ще се оправи.
Цитирай

Пробвах, но не стана :/ Други идеи?
Цитирай

Изчисти данните на галерията и пак рестартирай.
Цитирай

Направих го, но пак не стана..имам всичките снимки и видео в облака и като истегля някоя снимка пак я няма в галерията, а пък в инф. за приложението пише, че има данни..Нямам идея какво да правя :/
Цитирай

Виж да не си превключил някой от разделите на галерията и в момента да си например в Тагове, а не в Албуми или Времева линия.
Цитирай

Не, проверих всичко..пише ми "Не е намерена снимка или видео"
Цитирай

Обикновено това е неработещ по някаква причина "Media Indexing Service". Сещам се за поне 2-3 причини, които да го спират, първата е ако човек си копира в директорията нулев файл със специалното служебно име ".nomedia", в този случай това нарежда на Media Indexing Service да прескача тази директория. Провери за такъв! Smile
Ако не е поради файл .nomedia - Бих опитал това - (1) бих копирал всичкото съдържание от виртуалния "sdcard" в папка на компютъра. (2) После форматирам цялото пространство, пълен Erase за да се форматира наново виртуалния "sdcard". (3) После бих копирал файловете обратно, внимателно, папка след папка, като проверявам дали се извършва индексирането, т.е. дали работи ОК. Да, при това копиране, има папки, които са невидими, започват с точки имената на директориите им, но тях системата ще си ги създаде наново, ако са били пропуснати. Казвам това само за да си даде човек сметка, че нещата само изглеждат прости, в действителност са малко по-сложни.
Може и друго, да се накара насила да се стартира тази услуга, която се контролира от ядрото. Има в Google Play програми, които уж могат да я пускат насила. Преди 2 г съм пробвал 3 от тях, не работеха надеждно по онова време. Затова няма да пиша повече. Малко информация може да се прочете тук:
http://geeknizer.com/fix-android-media-s...ery-drain/
От няколко предложени решения, на 5-та позиция е 5. Форматиране на sdcard.
Само за да е просто, пиша само него, иначе нещата са малко по-сложни.
Цитирай

Нещо не мога да се оправя със синхронизирането на Facebook контактите с телефона.
Искам да линк-на записаните ми телефони със съответните им Facebook акаунти.

В меню Accounts ми е избрано да синхронизира Facebook акаунта, изписва, че последната синхронизация е направена преди минута примерно.
Като дам на даден телефон Link ми дава да избера с кой акаунт да го свържа - Facebook, Viber и тн, но във Facebook ми дава, че няма записи.
Също така и в падащото меню, кои записи да показва в адресната книга срещу Facebook стои 0 записа, което е странно.

Някакви идеи?
Цитирай

И при мен е така, дори и когато цъкна върху facebook акаунта и отбележа да се синхронизират контактите, не се случва нищо.
Най вероятно, проблема е от самото приложение.От една-две версии насам е така.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Проблемът е именно от самото приложение. Не знам обаче дали е "проблем" или просто нова политика. Но както и да е. Този "проблем" е възможно да се реши като се деинсталира Facebook и после се инсталира по-стара версия - например 23, в която все още съществува опцията за синхронизация на контактите. Тук говорим за опция в настройките на самото приложение, а не тази в настройките на телефона. Дава се да синхронизира всички или само съществуващите контакти, след което вече може да се обнови Facebook от Play Store до актуалната в момента версия.
При мен няма проблем синхронизацията, обновяват се снимки и т.н., въпреки че в самото приложение вече я няма въпросната опция. Може би защото от доста време само ъпдейтвам Facebook, не съм тръгвал от нова инсталация и съм в нещо като заварено положение.
Този метод с даунгрейд работи, не е ясно само дали перманентно.
Цитирай

Има ли как да се изтегли отнякъде официално по-старате версия?
Честно казано не ми се слагат случайни apk от кой да е сайт.
Цитирай

Ето от този сайт. Не е официален, но е достатъчно доверен.
Facebook - http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/facebook/
Цитирай

Здравейте!Имам нужда от помощ относно фабричният часовник с времето.Проблема е в това,че когато си сменях темата от Sense Home с друга ми изчезна часовника с времето и на негово място се появи уйджета.Всички теми се променят но часовника просто изчезна.Обърнах цялото меню,върнах телефона към фабричните си настройки и нищо.Моля за отговор и разрешение,така съм вече месец и супер дразнещо е с този уйджет.Искам си оригиналния часовник с времето Sad
Цитирай

Така нареченият "оригинален часовник с времето" също е уиджет Wink
Не знам точно кой уиджет визираш с това определение, но вероятността да го намериш при останалите уиджети е огромна.
Цитирай

ТОВА Е ПУБЛИКАЦИЯ НА sinfin, НЕ Е МОЯ, ПРОСТО МУ Я ИЗТРИХ БЕЗ ДА ИСКАМ!




Визирам този със когото го купих.Той си беше на Blinkfeed.Не е при уйджетите.

Имам в предвид часовника с времето който присъства на всички теми,той е прозрачен.А този със когото го замести е един от уйджетите който е с бял фон през деня и вечер фона се променя на черен.По ясно от това не мога да го опиша.

Давам отговор за трети път.Не знам защо но предните отговори не се публикуваха.Всички знаете какъв е стоковия часовник с времето.Дали е уйджет или не, не е важно в случая.Важното е че го няма и затова моля за помощ.Появу се един от уйджетите който е с бял фон през деня,а вечер се променя на черен.Стоковия си беше прозрачен и се променяше когато му се зададе нова тема.Проблема се получи  когато сменях една тема на Sense Home.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2015-11-05, 13:26:16)sinfin написа:  Визирам този със когото го купих.Той си беше на Blinkfeed.Не е при уйджетите.

Да видим дали правилно съм разбрал... Big Grin
За да имаш часовник там, Blinkfeed трябва да ти е зададен като Начален екран.

Ако не знаеш как става това, виж картинката - влачиш екрана с Blinkfeed върху Задай като Начален екран.


За това ли говорим?
Цитирай

Направих го.Благодаря ти много!Искам само да кажа че преди си беше така и когато смених темата с друга и нещо стана.Но всичко сега го оправих.Благодаря ти още веднъж!
Цитирай

При мен също го няма прозрачният, само този на бял фон. Как успя да го пуснеш ?

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Задай Blinkfeed да ти е начален екран и провлачи уйджета върху него.

Виж какво е написал bobytsekov по горе,има и снимки.
Цитирай

sinfin питаше за часовника в горната част на Blinkfeed, който стана вече ясно кога е там и кога не - Blinkfeed трябва да ти е начален екран, за да го има, нищо друго.

Иначе прозрачният уиджет с часа и времето, който можеш да слагаш където ти хареса, е част от Sense 7. В по-старите версии на Sense го няма. Актуалният официален софтуер за M7 е със Sense 6 и така ще си остане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)