Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IPBGHD Rom /up to v6.0 XXEMD2 FINAL (4.1.2) § 7.0.6 XXUFME3 (4.2.2) /☎

Здравейте,
Дотук всичко е наред с тоя РОМ, но основния проблем не се реши Sad Имам само няколко приложения, които работят "на заден план"(Facebook, Skype, Viber и още няколко други) но те товарят телефона дотолкова, че той става много бавен Sad Има обаче и доста "service"-и и не знам кои от тях мога да спра без да навредя на някоя функция на телефона. Ще съм много благодарен ако някой може да качи някакво инфо за всички сървиси и за какво отговарят те, за да мога да реша кои даспра.
Забелязвам и дриго нещо, което не разбирам: в Task Manager-a под Running сбора от заетата и свободната RAM памет е около 828МБ. Не знам това нормално ли е? Нали уж телефона е с 1 ГБ РАМ? Вероятно и тук е като при хард дисковете и реалния обем е по-малък от обявения. Ако обаче не е така и телефона наистина има 1024 МБ, то как мога да "отключа" за ползване и останалите 196 МБ?
Цитирай
Аксесоари

Останалите до 1гб ги ползва софтуера.
Цитирай

инсталирах си този ром и не ми върви allshare cast със смарт тв не се свързва с телевизора.защо може да е това?благодаря предварително за отговора.може ли нещо да се направи или е от рома?
Цитирай

с кои браузер вървят линковете моля кажете.не мога да изтегля нищо.
Цитирай

аз съм с Хром и си вървят ,теглят се тоест.
Пробвах последната версия и тръгна да се сваля.
Цитирай

Момчета, ромчето може да се инсталира директно през стоковото рекавъри, нали не бъркам?
Цитирай

къстъм ром само след руут

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай

thedeivis написа:къстъм ром само след руут
Не съм се занимавал повече от година с флаш на ромове, откакто съм с С3 и затова питам, тъй като в указанията не се говори за руут и реших да не се руутва автоматично с флашване на рома. Но явно съм позатъпял... Sad
Цитирай

Доста грешно твърдение на колегата по-горе.
CWM има и за Один, не идва само с CF. Wink След това инсталираш като зип къстъм РОМа.
Не е нужен никакъв рут. Smile

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

Сложих 4.1.2 и в гоогле плей маркета не ми зареждат вдички иконки на приложенията .Някаквс идея как да го оправя ?

Xperia X8 Black Version rooted
Цитирай

Ресет прави ли при флаша, изчисти ли данните на маркета?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

Инсталирах го! Засега изглежда супер! :thumbup:
Цитирай

AMG написа:Доста грешно твърдение на колегата по-горе.
CWM има и за Один, не идва само с CF. Wink След това инсталираш като зип къстъм РОМа.
Не е нужен никакъв рут. Smile

копие на пост №16 от тази тема

"Значи хубаво е да знаеш, какво е къстъм ром и сток ром. Какво е рековъри, даунлоуд мод и така.
Отговора е скрит в начина на инсталация.
Инсталира се през CWM, а за да имаш CWM ти е нужен рут. Така, че определено трябва да си рутнат."

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай

За да имаш CWM, не е нужен рут. Не заблуждавай хората, ако обичаш. Доизчети ми поста. Неотдавна има *.tar CWM.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1719744

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

AMG написа:За да имаш CWM, не е нужен рут. Не заблуждавай хората, ако обичаш. Доизчети ми поста. Неотдавна има *.tar CWM.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1719744

Прав си колега, ако думичката "неотдавна" присъстваше в поста ти щях да се позамисля, че има развитие на въпроса, което съм пропуснал.

До колкото набързо прехвърлих темата в xda, при тъч версията не се поддържа външната карта за флаш или пак съм в грешка?

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай

При TWRP - да, но при нормалното всичко е ОК

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай

момчета браво за труда Smile имам една молба Smile интересува ме може ли този ром ( http://forum.xda-developers.com/showthre...t=2258723) да го пооправите малко,например да работи видеото и да не ми дава FC на синхронизацията ?

SGS3 Android Revolution v32
Цитирай

Big Grin А мене ме интересува защо не помоли човека, дето разработва този ром? И все си мисля, че е ако е било възможно на този етап той със сигурност ще да го е оправил проблема!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Нико от много време не се занимава с С3 , тъйкато ъпгрейдна на 4-ка и спря разработката на този фантастичен РОМ, уви Sad

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

Здравейте аз пробвах рома 6.0 версия с различни кернели и все същото рома е прекрасен но на нито един нямам mobile network въобще не ми разпознава картата само emergency call only някои ако се е сблъсквал с такъв проблем моля да пише

Xperia Z , Black , C6603 , ver.4.4.2-Dirty Unicorns ROM ,Samsung Galaxy Note 2 ver.4.3;Samsung Galaxy S 3 ver.4.1.2 , NEXUS 5 ver.5.1.0 xtrasmooth 5.0
Цитирай

neserioga написа:Здравейте аз пробвах рома 6.0 версия с различни кернели и все същото рома е прекрасен но на нито един нямам mobile network въобще не ми разпознава картата само emergency call only някои ако се е сблъсквал с такъв проблем моля да пише
Като за начало можеш да кажеш от къде си купил телефона ?
С какъв РОМ е бил преди да го мъчиш и работел ли е тогава ?

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

neserioga написа:Здравейте аз пробвах рома 6.0 версия с различни кернели и все същото рома е прекрасен но на нито един нямам mobile network въобще не ми разпознава картата само emergency call only някои ако се е сблъсквал с такъв проблем моля да пише

Ако си бил с този ром: I9300XXEMG4, оттам идва проблема. Връщай се на него и ще се оправи. При мен се получи същия проблем, но имах бекъп на efs папката и се оправих. Ето тук може да прочетеш за този проблем: https://www.androidbg.com/forum/topic686...pkata.html

LG G2-CyanogenMod13
Цитирай

Върнах си го с I9300XXEMG4 и пак си работи просто исках да пробвам но явно няма как да го направя след като е с този вече и е променил efs папката

Xperia Z , Black , C6603 , ver.4.4.2-Dirty Unicorns ROM ,Samsung Galaxy Note 2 ver.4.3;Samsung Galaxy S 3 ver.4.1.2 , NEXUS 5 ver.5.1.0 xtrasmooth 5.0
Цитирай

Колеги инсталирах рома Версия 7.0.6 XXUFME3 но как да си върна старите приложения .Преди го правих с Kiеs сега той не сработва.
Цитирай

Никой ли е не срещал този проблем или да чакаме нов ъпдейт на Kies за версия 4.2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)