Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да root-нем HTC DESIRE HD
#51

@Kaloyanski, ако си ъпнал до 2.3.3, отиди в оригиналната тема и изтегли файловете.
Защото Downgrade.zip е само за 1.7x / 1.8x.
За да успееш да смъкнеш 2.3.3 към 1.32, ти трябва Downgrade_v2.zip.
Също и командите са малко по-различни.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
Аксесоари
#52

Имали някакъв начин чрез който да запазя event-ите от календара ми , защото след флашване на РОМ всичката тази дата изчезва и дори през Sync с Gmail account-а не се въстановяват ... ? Примерно ако тази дата се запазва в някакъв файл или папка да ги копна и след флашване на новия ром да ги пейстна там където трябва да бъдат ? или през някакъв БАКЪП , защото имам event-и от последните 7-8 месеца и не ми се ще да ги изгубя :o

SAMSUNG GT-i9300 GALAXY S III
Цитирай
#53

Имаше една програмка в маркет-а: My Backup Pro - пробвай с нея
Цитирай
#54

Това с руута отнася ли се за Android 2.3.3 ще стане ли с bootloader 2.36 или ще се пре**е ...
Цитирай
#55

Payner написа:Имали някакъв начин чрез който да запазя event-ите от календара ми , защото след флашване на РОМ всичката тази дата изчезва и дори през Sync с Gmail account-а не се въстановяват ... ? Примерно ако тази дата се запазва в някакъв файл или папка да ги копна и след флашване на новия ром да ги пейстна там където трябва да бъдат ? или през някакъв БАКЪП , защото имам event-и от последните 7-8 месеца и не ми се ще да ги изгубя :o
Календара и контактите са ти в гугъл акаунта и се синхронизират автоматично.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#56

suffer написа:Имаше една програмка в маркет-а: My Backup Pro - пробвай с нея
Тази бекъп програмка също иска root .

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#57

Аз май бек ъп про си я ползвам без руут
Цитирай
#58

slava написа:Аз май бек ъп про си я ползвам без руут
Възможно е, аз не съм ползвал без руут.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#59

Здравейте вече опитах моднат ром(RCMixHD_KINGDOM_v0.2) и НЕ останах доволен бъговете са доста и тела се шашка.
Просто оставам със стоковия ром за сега докато не се изчистят бъговете.За сега стоковият ром е по добре понеже всичко си работи перфект! :thumbup:

И има промяна за даунгрейда от(2.3 -> 2.1->1.32 ) 1-ва страница за тези които се чудят.

Нека някой модератор да допълни темата за да не се лутат хората. Huh Rock

Samsung galaxy S4 mini GT-I9195 & Samsung Galaxy Note GT-N7000 & HTC Desire HD A9191
Цитирай
#60

movis написа:Здравейте вече опитах моднат ром(RCMixHD_KINGDOM_v0.2) и НЕ останах доволен бъговете са доста и тела се шашка.
Просто оставам със стоковия ром за сега докато не се изчистят бъговете.За сега стоковият ром е по добре понеже всичко си работи перфект! :thumbup:

И има промяна за даунгрейда от(2.3 -> 2.1->1.32 ) 1-ва страница за тези които се чудят.

Нека някой модератор да допълни темата за да не се лутат хората. Huh Rock
Опитай Android Revolution HD 5.1.7 с добавките от Sense 3.0 и ще забравиш за стоковия ром, всичко работи перфектно. ROM TB Fusion на seo също е отличен и има нещата от Sense 3.0. За сега Kingdom не става за друго освен тестове.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#61

batNIKI написа:
Payner написа:Имали някакъв начин чрез който да запазя event-ите от календара ми , защото след флашване на РОМ всичката тази дата изчезва и дори през Sync с Gmail account-а не се въстановяват ... ? Примерно ако тази дата се запазва в някакъв файл или папка да ги копна и след флашване на новия ром да ги пейстна там където трябва да бъдат ? или през някакъв БАКЪП , защото имам event-и от последните 7-8 месеца и не ми се ще да ги изгубя :o
Календара и контактите са ти в гугъл акаунта и се синхронизират автоматично.


Синхронизират се автоматично , но не ми добавя всичките евенти , а само тези от последния 1 месец , всякакви настройки и промени изпробвах - не се получи ...

Цитат:Здравейте вече опитах моднат ром(RCMixHD_KINGDOM_v0.2) и НЕ останах доволен бъговете са доста и тела се шашка.

Гледам на всякъде толкова го хвалят този РОМ , а всъщност :huh2:
Някой изпорбвал RCMix3D KINGDOM v1.0 Evolutionary Sense! THE ORIGINAL SENSE 3.0 DHD да сподели мнение ? ;p

SAMSUNG GT-i9300 GALAXY S III
Цитирай
#62

Payner написа:
batNIKI написа:
Payner написа:Имали някакъв начин чрез който да запазя event-ите от календара ми , защото след флашване на РОМ всичката тази дата изчезва и дори през Sync с Gmail account-а не се въстановяват ... ? Примерно ако тази дата се запазва в някакъв файл или папка да ги копна и след флашване на новия ром да ги пейстна там където трябва да бъдат ? или през някакъв БАКЪП , защото имам event-и от последните 7-8 месеца и не ми се ще да ги изгубя :o
Календара и контактите са ти в гугъл акаунта и се синхронизират автоматично.


Синхронизират се автоматично , но не ми добавя всичките евенти , а само тези от последния 1 месец , всякакви настройки и промени изпробвах - не се получи ...

Цитат:Здравейте вече опитах моднат ром(RCMixHD_KINGDOM_v0.2) и НЕ останах доволен бъговете са доста и тела се шашка.

Гледам на всякъде толкова го хвалят този РОМ , а всъщност :huh2:
Някой изпорбвал RCMix3D KINGDOM v1.0 Evolutionary Sense! THE ORIGINAL SENSE 3.0 DHD да сподели мнение ? ;p
Все още не става за друго освен тестове Sad В предния ми пост написах кое наистина си заслужава в момента Smile

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#63

Здравейте момчета, за първи път пиша във форума и моля за помощ!
Значи с ДХД съм 2.3.3 и пробвах Downgrade за да мога да руутна телефона.
Изпълних точно следните команди:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb push GingerBreak /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
adb shell
./data/local/tmp/GingerBreak







cd /data/local/tmp
./misc_version -s 1.31.405.6
Като че ли стана, после сложих PD98IMG в картата с памет, взе да зарежда нещо , но не ме попита- do you want to start update?
Някой ще ми помогне ли? Благодаря предварително!!! :kiss:
Цитирай
#64

Просто избираш Yes, след като ъпдейта свърши ще имаш чисто нов 2.2 версия 1.32, това е.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#65

mooncalf написа:Просто избираш Yes, след като ъпдейта свърши ще имаш чисто нов 2.2 версия 1.32, това е.
Лошото е че не ме попита Cry
Цитирай
#66

svetlana_blond написа:Като че ли стана, после сложих PD98IMG в картата с памет, взе да зарежда нещо , но не ме попита- do you want to start update?
Някой ще ми помогне ли? Благодаря предварително!!! :kiss:


Какво всъщност не те е попитало?

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#67

Колеги, забелязах, че при даунгрейд с посочените команди и вградения файл на - adb push GingerBreak /data/local/tmp , ако първия опит е неуспешен и повторите командите отначало, то телефона не може вече да се даунгрейд-не по посочения начин. Дори и с рестарт или вадене на батерията. Просто не изпълнява командата при втория опит.
Аз ползвам усшешно следното:
Качвам на картата зипа на рома. Избирам USB debuging
Зареждам в телефона програмката Gingerbreak, която съм инсталирал предварително, избирам рут и ок на всички съобщения. Оставям я да стои отворена. После пиша командите:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell

Като се появи $ въвеждам su.
$ su - тук телефона ще поиска супер юзер и избираме Yes !
# - получаваме потвърждението за временен рут.
После пишем:
cd /data/local/tmp
./misc_version -s 1.31.405.6

Рестарт с натискане на volume down и в бут менюто чакаме да се зареди рома. Избираме yes с бутона volume UP.
Метода е описан в HDA и работи винаги.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#68

iuly_vn написа:Колеги, забелязах, че при даунгрейд с посочените команди и вградения файл на - adb push GingerBreak /data/local/tmp , ако първия опит е неуспешен и повторите командите отначало, то телефона не може вече да се даунгрейд-не по посочения начин. Дори и с рестарт или вадене на батерията. Просто не изпълнява командата при втория опит.

При мен нещо стана и след командите ми изписва само sendmsg () failed. Пробвах няколко пъти - все същото. Какво мога да направя сега, при положение че съм опитал неуспешно?

-edit-
Аз използвах този гайд, като версията ми е 2.36 и написах следните команди:

Код:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb push GingerBreak /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
adb shell
./data/local/tmp/GingerBreak

и след това получавам само sendmsg () failed Sad

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#69

Kaloyanski написа:
iuly_vn написа:Колеги, забелязах, че при даунгрейд с посочените команди и вградения файл на - adb push GingerBreak /data/local/tmp , ако първия опит е неуспешен и повторите командите отначало, то телефона не може вече да се даунгрейд-не по посочения начин. Дори и с рестарт или вадене на батерията. Просто не изпълнява командата при втория опит.

При мен нещо стана и след командите ми изписва само sendmsg () failed. Пробвах няколко пъти - все същото. Какво мога да направя сега, при положение че съм опитал неуспешно?

-edit-
Аз използвах този гайд, като версията ми е 2.36 и написах следните команди:

Код:
adb push misc_version /data/local/tmp
adb push GingerBreak /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak
adb shell
./data/local/tmp/GingerBreak

и след това получавам само sendmsg () failed Sad
Виж в папката Downgrade имаш ли го файла GingerBreak. В по стария архив този фаил липсва.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#70

batNIKI написа:Виж в папката Downgrade имаш ли го файла GingerBreak. В по стария архив този фаил липсва.

Има го, аз съм с downgrade_v2 архива от темата, която посочих в XDA Sad Трябва ли да се чака това съобщение - sendmsg () failed?

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#71

Kaloyanski написа:
batNIKI написа:Виж в папката Downgrade имаш ли го файла GingerBreak. В по стария архив този фаил липсва.

Има го, аз съм с downgrade_v2 архива от темата, която посочих в XDA Sad Трябва ли да се чака това съобщение - sendmsg () failed?
Пробвай варианта както го е описал iuly_vn няколко поста назад, с програмката от телефона.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#72

Програмата GingerBreak не е ли само за S-OFF устройства? Като я пусна "мисли" известно време и след това ми рестартира телефона, но без придобити руут/су права Sad

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
#73

Няма ли някой андроиден гуру да опише стъпка по стъпка downgrade, root и всичките еквилибристики до качването на сготвено румче за 2.3.3. Има няколко варианта, всеки говори с недомлъвки за тях и особенно на нас блондинките ни е малко трудно да вденем Big Grin
Моля ви , някои ако знае да помогне!!! :kiss:
Цитирай
#74

batNIKI написа:
Kaloyanski написа:
batNIKI написа:Виж в папката Downgrade имаш ли го файла GingerBreak. В по стария архив този фаил липсва.

Има го, аз съм с downgrade_v2 архива от темата, която посочих в XDA Sad Трябва ли да се чака това съобщение - sendmsg () failed?
Пробвай варианта както го е описал iuly_vn няколко поста назад, с програмката от телефона.

Аз точно тоя случай /грешка/ имах в предвид, защото на втория опит за даумгрейд дава точно тая грешка и телефона не може да се даунгрейд-не. И затова посочих другия начин при който празно няма. С него аз 5-6 пъти дайнгрейд-вах успешно! Ама не четете... Ще ви опиша метода като за в 1-ви клас. Но малко по- късно днес.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#75

iuly_vn написа:Ще ви опиша метода като за в 1-ви клас. Но малко по- късно днес.

Ако можеш да опишеш и как да стигна до изходно положение (след неуспешен опит), ще съм ти безкрайно благодарен Wink

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)