Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да root-нем HTC DESIRE HD

nobody написа:здр. колеги. Rock
Нов съм във форума.
имам DHD и взех че го ъбгрейднах до 2.3.3 Confusedtupid: Confusedtupid: и после реших да го рутна ахаааааааа да се рутне ама не, опитах абсолютно всичко и от всякъде, :mad: не става и не става Sad , по-едно време ми идваше да го ударя в земята и да сложа край на мъченията си.
Търсих и по-други форуми обаче все на камък и от XDA-developers пробвах всичко и пак не иска да се рутне!
Тук ми е единствената надежда за малко помощ. :capitulation:
поздрави.

Ако искаш адекватен съвет - кажи какво точно си направил, стъпка по стъпка.

Ако ли не - чети назад в темата има достатъчно подробна информация Wink

HTC Desire HD -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Note 2, LG Nexus 5 -> unRooted Samsung Galaxy Note 3 N9005
Цитирай
Аксесоари

nobody пробва ли с урока на Iuly_vn на 4-та страница ?
Цитирай

nobody да не ти е бренднат телефона?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

Kaloyanski написа:
nobody написа:здр. колеги. Rock
Нов съм във форума.
имам DHD и взех че го ъбгрейднах до 2.3.3 Confusedtupid: Confusedtupid: и после реших да го рутна ахаааааааа да се рутне ама не, опитах абсолютно всичко и от всякъде, :mad: не става и не става Sad , по-едно време ми идваше да го ударя в земята и да сложа край на мъченията си.
Търсих и по-други форуми обаче все на камък и от XDA-developers пробвах всичко и пак не иска да се рутне!
Тук ми е единствената надежда за малко помощ. :capitulation:
поздрави.

Ако искаш адекватен съвет - кажи какво точно си направил, стъпка по стъпка.

Ако ли не - чети назад в темата има достатъчно подробна информация Wink

Всичко съм пробвал, но ефект никакъв!




seworld написа:nobody пробва ли с урока на Iuly_vn на 4-та страница ?

Да пробвах, даже и всички варианти от XDA пробвах и неиска да се рутне.




tonit0 написа:nobody да не ти е бренднат телефона?

Извинявам се за закъснението, ама маи ми е бренднат.
От О2 го взех, от Германия.



Ето за софтоерната информация:


Android version
2.3.3

HTC Sense version
2.1

Baseband version
12.54.60.25U_26.09.04.11_M2

Kernel version
2.6.35.10-g0956377
htc-kernel@and18-2#1
Tue Mar 29 06:10:15 CST 2011

Build number
2.36.207.16 CL66021 release-keys

Software number
2.36.207.16

Browser version
WebKit/533.1
Цитирай

Тогава трябва да си направиш goldcard.

http://www.addictivetips.com/mobile/how-...desire-hd/

И моя беше на немския телеком. Мисля, че от тук четох как става номера. Рапортувай после дали се е получило.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

nobody написа:Да пробвах, даже и всички варианти от XDA пробвах и неиска да се рутне.

Вече няколко пъти го казвам, не е зле да гледате какво четете бе хора!!
Пробвал бил всички методи, може да си пробвал но не си чел какво е написано.

Това е цитат от темата в XDA:

Цитат:IF you have a branded / regional (like US) device, you have to make a Goldcard.

Как най-точно си пробвал всичко не ми става ясно?

Както и да е, направи си Gold Card и ще стане.


GoldCard Tool v0.0.5

[Изображение: post-105629-1274219266_thumb.png]


Изисквания:
  • Свободна microSD card
  • Windows PC (Tested on Windows7 х86,x64,Vista x86)
  • .Net Framework 2.0
Стъпка по стъпка инструкциите:
  • Форматирате microSD card в FAT32 формат.
  • Сложете microSD карта във вашето устройство и го стартирайте.
  • Стартирайте GoldCard Tool (С натискане на десен бутон и го стартирайте като администратор ако е нужно )
  • Свържете Android телефона към USBто (USB Debugging трябва да е enabled на телефона)
  • Натиснете 'Get CID' (Ако MMC1 се провали пробвайте с MMC0)
  • Натиснете върху линка да отвори revskills.de, въведете CID number от Goldcard Tool и създайте ваша goldcard image, която ще бъде изпратена на вашия e-mail
  • Пуснете телефона като USB Mass Storage.
  • Натиснете върху 'Refresh' и изберете вашата microSD card в падащото меню.
  • Натиснете върху 'Load GoldCard.img' и отворете .img файл който получихте на email.
  • Натиснете върху 'Patch MMC'
Вие има те goldcard!

[Notes]
HTC Sync is required for drivers only
Android SDK is not required

Свали: GoldCard Tool v0.0.5

Оригинална тема -> http://android.modaco.com/content/softwa...dcardtool/

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Колеги и това съм пробвал и нестава.
Постоянно получавам permission denied и немога да мина на по-горно ниво за да го рутна!
Все пак благодаря.
Цитирай

Първо когато е толкова дълъг даден пост няма смисъл да го цитираш целия!
Второ докато не кажеш какво точно се опитваш да направиш, и къде точно ти дава тази грешка, никой (дори човека измислил метода за downgrade) няма да може да ти помогне!

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Ок, извинявам се за дългият цитат!
Опитах всички опции за downgrade, и когато стигна до $ пиша su, и получавам permission denied .
Направих и няколко пъти фактори ресет, и отново същата работа permission denied .
Вадих батерията, направих описаното с GoldCard и пак същата работа. :|
Цитирай

някакви други предложения? :whistle:
Цитирай

Имаш ЛС.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Eee, че то сега чак стана ясно, че не можеш да даунгрейд-неш. Че си се запънал още на даунгрейда, а не на рутването. Мисля си, че не четеш достатъчно! И други ти го казаха! Ако не можеш сам, то дай на някой познат да го направи вместо теб.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

tonit0 написа:Тогава трябва да си направиш goldcard.

http://www.addictivetips.com/mobile/how-...desire-hd/

И моя беше на немския телеком. Мисля, че от тук четох как става номера. Рапортувай после дали се е получило.
До колкото имам спомен твоя се дънеше точно на даунгрейда. След това с голд картата стана Wink

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай

batNIKI написа:
tonit0 написа:Тогава трябва да си направиш goldcard.

http://www.addictivetips.com/mobile/how-...desire-hd/

И моя беше на немския телеком. Мисля, че от тук четох как става номера. Рапортувай после дали се е получило.
До колкото имам спомен твоя се дънеше точно на даунгрейда. След това с голд картата стана Wink

Така беше, да.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

Здравейте колеги,нов съм с андроидаа
наскоро ми подмениха разваленото HD2 с Desire HD и сега още се уча
Имам едно въпросче,задължително ли е да се направи Downgrade когато си с версия 2,3,3 - стоков ром
и има ли по лесен начин за руут на апарата,дори и временен да е?
Искам да го руут-на главно за да ползввам Титан бекъп-а
Благодаря Ви предварително.

Samsung Galaxy  S8+  
Samsung Galaxy S7 Edge
Huawei Watch W1  
Huawei MediaPad M3 10''

Цитирай

Трябва да се даунгрейдне

HTc DEsire HD
Цитирай

А запазва лли се всичко при даунгрейда (контакти,насстройки,програми) или после пак наново трабва ?
Има ли друга програма за бекъп на контактите

Samsung Galaxy  S8+  
Samsung Galaxy S7 Edge
Huawei Watch W1  
Huawei MediaPad M3 10''

Цитирай

аз стигам до ginger break, но ми изписва not sure what happaned here. either the exploit failed or the reboot failed. please reboot manually and see if you have Super user. Какво да правя? Cry и, като дам ОК, ми се рестартира телефона. ПОмогнете, какво да правя, пробвах и с фактори ресет и пак същото
Цитирай

Оправих го, използвах инструкциите от http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905003 само вместо "./data/local/tmp/GingerBreak" аз написах "su" и после на телефона дадох да за супер юзер правата. Сега чакам да ми смени bootloadera
Цитирай

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=858418 може ли някой да ми обясни как да флашна този ром с всичките му добавки и в самият ром ли е друг кернела или трябва аз отнякъде да си го сваля? Оправих се, само да попитам: Кернела в самия ром ли е или аз мога да си сменя кернела.
Цитирай

Сега съм с CoreDroid HD GB 2.3.3 V7.0 и на quadrant изкарвам само 1650 и свободната ми рам памет е около 190 мб. Не усещам да е по-бърз от преди
Цитирай

Quadrant тестовете не са мерило за качеството/бързината на рома, не се подлъгвай по тях.

Едит: И не е необходимо да пишеш в различни теми едно и също нещо.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай

iuly_vn написа:Как да downgrde-нем Dessire HD от 2.2 или 2.3 до 1.32 -работещ метод
/За тия на които им е изписвало грешка от предните опити, най-добре изключете телефона, извадете батерията за минута , сложете я и стартирайте./
1.Качвате на картата зипа на рома- PD98IMG без да го разархивирате и да НЕ е в папка. Да е в главната директория на картата!
2.Избирате в опциите на телефона, USB debuging да е чекнато!!! -меню/настройки/приложения/разработка/USB
Забранете и изгасването на дисплея.
3.В локален диск C: трябва да имате разархивирана Downgrade V1.2 , а НЕ V2... !!!, Правилната и пълна версия - https://rapidshare.com/files/3374236898/Downgrade.rar .
Свържете телефона с USB кабела и изберете само зареждане!
Стартирате от телефона програмката Gingerbreak, ако я нямате свалете от https://rapidshare.com/files/3278914033/...-v1.20.apk , избирате рут и ок на всички съобщения за грешки. Не им обръщайте внимание, само OK! Накрая ще изпише пак грешка, но давате пак ок и не пипате нищо повече в телефона. Оставете го така със стартирната програма.

Отваряте в компютъра конзола - start/run и пишете в полето cmd. В отворената конзола въвеждате следните команди, като след всяка -enter
cd \downgrade
adb push misc_version /data/local/tmp
adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
adb shell

Като се появи $ пишете:
$ su - След като въведете su телефона ще поиска супер юзер и избираме Yes !
# - ще получите потвърждението за временен рут.
После пишете:

cd /data/local/tmp
./misc_version -s 1.31.405.6

Рестарт и като угаснат бутоните на телефона веднага натискате volume down за да влезете в буутлоудъра
После чакате докато се зареди рома PD98IMG . Става бавничко. Като се зареди ще ви предложи да заредите от него или не. Избирате yes с бутона volume UP.
Не РЕСТАРТИРАЙТЕ Когато приключи всичко телефонът ще се стартира сам!!!
Вече имате Downgrade до версия 1,32.


Направих всичко както е описано . Влизам в recovery , започва някакъв "loading" на папката PD98IMG , след което ми изписа следното :

Main version is older!
Update Fail!
Press <POWER> to reboot.

SAMSUNG GT-i9300 GALAXY S III
Цитирай

Грешка ли е, че не направих backup на официалния ром, преди да инсталирам сегашния
Цитирай

Не, а и за какво ти е стоковия ром? Custom ромовете са в пъти по-добри Smile

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)