Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да root-нем HTC DESIRE HD

След няколко часа мъки и аз УСПЯХ Dance , то всичко е написано, но някой път през редовете бягам Confusedtupid:

LG G3 16GB Titan
Цитирай
Аксесоари

Пробвах няколко пъти да смъкна версията но все това ми изписва:

Main version is older!
Update Fail!
Press <POWER> to reboot.
Цитирай

@mirchanov, как точно се пробваш да го направиш това?

Чети в тази тема ---> https://www.androidbg.com/forum/topic143...04052.html

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

От вчера съм се навил да си руутна телефона, но в главата ми веднага възникна един въпрос: ясно ми е, че файловете от телефона се изтриват, но изтриват ли се и от SD картата или не? Също така, телефона до край ли трябва да е зареден или му стигат и примерно 50-60% заряд?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

50-60 % стигат, файловете на картата няма да се изтрият.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай

Мерси много, значи да започвам руутването. А междувременно някой ще ми каже ли стабилен ром със Сенс 3.0 и какво трябва да направя за да го инсталирам (там radio s-off и т.н. [а и някой ако сподели какво е това радио, ще съм мъ ацки благодарен])

Също така тези команди със звездичката отпред ли се пишат или без нея?

Цитат:Пишете командите една по една и натискате ENTER
* adb push psneuter /data/local/tmp
* adb push misc_version /data/local/tmp
* adb shell chmod 777 /data/local/tmp/psneuter
* adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version
* adb shell /data/local/tmp/psneuter
* adb shell

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

За чист Sense 3.0 аз съм ползвал само Honey3D 1.0/1 и съм доволен, но доста хора хвалят RCMix3d 234 v2.5 (има го в XDA). Пробвай и прецени сам.

Иначе това, което ти е необходимо : ENG S-Off - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=855403
Radio S-Off - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857537

Ето и тема с обяснения как да го руутнеш, s-off-неш и да флашнеш радио. Аз съм ползвал само втория описан метод, за първия не мога да кажа нищо. Като цяло всичко е лесно, но ако все пак има нещо неясно по-добре питай.

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай

Добре като пробвах и ми изписва $..
Имам включен USB Debugging на Charge Only.
[Изображение: 30vkxs8.png]

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

От 2.3 ли се опитваш да downgrade-неш ? И коя точно версия - Menu - Settings - About phone - Software information - software number. И също виж More - кернела и baseband

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай

Ами да от 2.3.3 се опитвам, също така телефона ми е взет от Глобул.
Software number: 2.50.405.2
Kernel version: 2.6.35.10
Baseband version: 12.54.60.25U_26.09.04.11_M2

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

Не съм 100 % сигурен дали е възможно от тази версия да downgrade-неш, но това е темата и има няколко разлики в командите за Gingerbread. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905003

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай

Мда и аз тази тема намерих, сега ще видя какво ще стане.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

Няма да е зле да четете какво се пише и из този форум!
Прочети мнение 154 в тази тема.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Добре абсолютно всички опити бяха тотален fail. Следвах гайдовете тук, не станаха, следвах гайдовете и в XDA- също не станаха. Еми след 3 часа опити ми писна и се отказах, ще си седя на стоковия ром и това е! Само ме е яд, че направих Factory reset...

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

Вече не е нужно да се прави Downgrade до 1.32. Има безопасен начин за рут за всички официални ромове и то с един клик. Е без подготовката. Тъкмо ще го качвам в нова тема. Ще е на две части -
част I-ва - Получaване на ROOT, Radio S-OFF, Super CID, ENG HBOOT и ClockworkMod Recovery с един клик за ВСИЧКИ стокови прошивки /ромове/ и без риск за телефона.

част II-ра - Възвръщане на рутнат апарат в състояние "от кутията" /във вида в който телефона е бил закупен/ с един клик.
За да си въстановите напълно гаранцията на телефона след като е бил рутнат, в част II. са посочени начини за получаване на стоков ром и изчистени всички следи от рутване в Логфайл-овете.
Остава да наглася линковте за инструментите. Обяснено е подробно, така че не бързайте с довнгрейди и т.н.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

iuly_vn написа:Вече не е нужно да се прави Downgrade до 1.32. Има безопасен начин за рут за всички официални ромове и то с един клик. Е без подготовката. Тъкмо ще го качвам в нова тема. Ще е на две части -
част I-ва - Получaване на ROOT, Radio S-OFF, Super CID, ENG HBOOT и ClockworkMod Recovery с един клик за ВСИЧКИ стокови прошивки /ромове/ и без риск за телефона.

част II-ра - Възвръщане на рутнат апарат в състояние "от кутията" /във вида в който телефона е бил закупен/ с един клик.
За да си въстановите напълно гаранцията на телефона след като е бил рутнат, в част II. са посочени начини за получаване на стоков ром и изчистени всички следи от рутване в Логфайл-овете.
Остава да наглася линковте за инструментите. Обяснено е подробно, така че не бързайте с довнгрейди и т.н.
Ооо пич, дано да стане с твоя метод, защото вече се отчаях.... Само да дадеш линк към темата след като я направиш златен ще си!

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

mooncalf написа:@mirchanov, как точно се пробваш да го направиш това?

Чети в тази тема ---> https://www.androidbg.com/forum/topic143...04052.html

Много добра програмка! Рутнах си телефона, сложих си Virtuous Unity 1.31.0 Sense 3.0 based on Pyramid

Сега имскам да упдейтна радиото.
Пускам програмата избирам си най- новото радио, флашвам, влиза в бутлоадера почва да зарежда излиза зелена лента в дясно, рестартира се телефона и пак си остава с същото радио.
Бъркам ли някъде?
Цитирай

@mirchanov, за да успееш да флашнеш radio, телефона трябва да с ENG S-OFF, провери като влезеш в HBOOT, най-горе го пише. Ако пише SHIP S-OFF свали тази програма ---> EasyS-OFF_05.zip
Разархивирай, и стартирай после натисни бутона S-OFF It!
След това провери пак дали пише ENG S-OFF, и чак тогава можеш да флашваш radio.img.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mirchanov написа:
mooncalf написа:@mirchanov, как точно се пробваш да го направиш това?

Чети в тази тема ---> https://www.androidbg.com/forum/topic143...04052.html

Много добра програмка! Рутнах си телефона, сложих си Virtuous Unity 1.31.0 Sense 3.0 based on Pyramid

Сега имскам да упдейтна радиото.
Пускам програмата избирам си най- новото радио, флашвам, влиза в бутлоадера почва да зарежда излиза зелена лента в дясно, рестартира се телефона и пак си остава с същото радио.
Бъркам ли някъде?
От коя версия си го руутнал? Даунгрейднал ли си от 2.50 или?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

mooncalf написа:@mirchanov, за да успееш да флашнеш radio, телефона трябва да с ENG S-OFF, провери като влезеш в HBOOT, най-горе го пише. Ако пише SHIP S-OFF свали тази програма ---> EasyS-OFF_05.zip
Разархивирай, и стартирай после натисни бутона S-OFF It!
След това провери пак дали пише ENG S-OFF, и чак тогава можеш да флашваш radio.img.

Много ти благодаря, получи се.
:bow:
Цитирай

Fusion написа:
mirchanov написа:
mooncalf написа:@mirchanov, как точно се пробваш да го направиш това?

Чети в тази тема ---> https://www.androidbg.com/forum/topic143...04052.html

Много добра програмка! Рутнах си телефона, сложих си Virtuous Unity 1.31.0 Sense 3.0 based on Pyramid

Сега имскам да упдейтна радиото.
Пускам програмата избирам си най- новото радио, флашвам, влиза в бутлоадера почва да зарежда излиза зелена лента в дясно, рестартира се телефона и пак си остава с същото радио.
Бъркам ли някъде?
От коя версия си го руутнал? Даунгрейднал ли си от 2.50 или?

Да версията беше 2.50. с това чудо Ultimate Multi Tool
Цитирай

mirchanov написа:
Fusion написа:
mirchanov написа:Много добра програмка! Рутнах си телефона, сложих си Virtuous Unity 1.31.0 Sense 3.0 based on Pyramid

Сега имскам да упдейтна радиото.
Пускам програмата избирам си най- новото радио, флашвам, влиза в бутлоадера почва да зарежда излиза зелена лента в дясно, рестартира се телефона и пак си остава с същото радио.
Бъркам ли някъде?
От коя версия си го руутнал? Даунгрейднал ли си от 2.50 или?

Да версията беше 2.50. с това чудо Ultimate Multi Tool
При мен след рестарт туула спря и не го пуснах пак, при теб така ли беше?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

Да има някой от Варна който да руутва Desire HD,на мен ми е прекалено сложно въпреки че до сега не съм имал проблем със руутвахе и хакване на други телефони но този ми е прекалено сложен :whistle: :confused:

...когато се опитам да го руутна още отначало когато напиша
adb shell /data/local/tmp/psneuter
ми показва грешка Failed to set prot mask (Inappropriate ioctl for device) :confused:

| Phone : Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera | ROM : Stock MIUI 12 | Status: S-OFF |
Цитирай

Цитат:Последно редактирано от danibo (2011-03-10 17:08:28)

Така като гледаш датата, мислиш ли, че информацията е актуална към днешна дата?
Вземи прочети цялата тема, или и другите теми из раздела.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Вчера си сложих Android Revolution HD 6.1.1. Много ме кефи, само че като реших да си сложа мой уалпейпър ми излезе една рамка за croping photo и тя беше вертикална. Някой ако може да каже как да я направя хоризонтална? Благодаря предварително !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)