Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Какъв е този qtorrent? Да не е utorrent?
Цитирай
Аксесоари

Като отвориш програмата, в инструменти,настройки, има опция” стартирай с уиндоус” ! Махаш му чавката и готово.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Да, utorrent, @pepy1 мерси.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-08-07, 17:09:46)donscot написа:  Какъв е този qtorrent? Да не е utorrent?

Като каза qtorrent... 
Не знам, дали сте използвали - qBittorrent.
Много по-лек торент клиент от utorrent, със същия интерфейс, без реклами и т.н. В общи линии, това което беше utorrent, в началото. Поддържа се редовно, от години и си е open source, скинове, кирилица...
Използвам га отдавна под Линукс, а алтернативата му за Уиндоус, според мен е най-доброто в торент клиентите за ОС на Майкрософт.
---------
qBittorrent - инсталиране

[Изображение: 1]
Цитирай

Интерфейса не ми харесва в qBittorrent. А рекламите в utorrent се премахват и то за 2мин.
https://www.google.com/search?client=fir...1%82%D0%B5

Лично мое мнение е че специално за Линуксите може да е ОК но за виндовс не виждам да е с нещо по добро от utorrent .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Времената се менят! Трудно е да се каже кое е по-добро. Това е въпрос като с телефоните или колите. Всеки си има предпочитания. Навремето свалях с флашгет, но системата неше друга. Когато я пр.....а, стартирах с биткомет. От всичко което съм чел и пробвал като торент клиенти, аз съм направил извод и избор. Предполагам “хазартния” също. Добре би било, когато някой пита нещо конкретно, да получава отговор, а не упреци че е направил лош избор!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-08-08, 08:54:27)Compare написа:  Интерфейса не ми харесва в qBittorrent.  А рекламите в utorrent се премахват и то за 2мин.
https://www.google.com/search?client=fir...1%82%D0%B5

Лично мое мнение е че специално за Линуксите може да е ОК но за виндовс не виждам да е с нещо по добро от utorrent .
uTorrent от бая време не става,бъкан е със всякакви копачи и глупости. Преди няколко месеца пускам да ми се тегли една игра и отивам за душ 30 мин,като се върна компютъра бучи със някакъв процес utorrentie.exe гълтащ 100% от процесора,такъв лаг,че едвам си местих мишката. Даже охладителя се беше откачил(стар deepcool gamma archer,обаче преди от НИЩО не се беше откачал чак) и трябваше да купувам нов. Добре,че процесора не изгоря-100 градуса температура. От тогава ползвам qBittorrent-перфектна програма за торенти,без глупости. Какво не ти харесва интерфейса,ти пускаш да ти се тегли нещо и това е,да не гледаш през цялото време как се тегли?

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Може да изпробвате и Deluge...
По около 15MB RAM взема на торент, а CPU-то държи под нивото дори на qBittorrent... Интерфейса е много приятен, много плъгини и опции.

(Не виждам нищо лошо да тествате софтуер, който се използва ежедневно. Привързването към едно приложение за много дълъг период, въпреки десетки други алтернативи е странно в един свят изграден от мултимедия, която се обновява ежедневно)
------------

[Изображение: delkug.png]
Цитирай

(2019-08-08, 09:28:18)MeRtYy написа:  uTorrent от бая време не става,бъкан е със всякакви копачи и глупости. Преди няколко месеца пускам да ми се тегли една игра и отивам за душ 30 мин,като се върна компютъра бучи със някакъв процес utorrentie.exe гълтащ 100% от процесора,такъв лаг,че едвам си местих мишката. Даже охладителя се беше откачил(стар deepcool gamma archer,обаче преди от НИЩО не се беше откачал чак) и трябваше да купувам нов. Добре,че процесора не изгоря-100 градуса температура. От тогава ползвам qBittorrent-перфектна програма за торенти,без глупости. Какво не ти харесва интерфейса,ти пускаш да ти се тегли нещо и това е,да не гледаш през цялото време как се тегли?

Съгласен съм с @pepy1 Smile

Ползвам uTorrent и съм доволен за сега


P.S
Започнах да търся нова и по добра програма след като uTorrent ми правеше проблем, същият както при @hazART  ,
[url=https://forum.androidbg.com/member.php?action=profile&uid=100280][/url]но за съжаление не намерих такава програма а се премерих и за сега проблема го отстраних след като при инсталация НЕ поставям хаке на uTorrent да се стартира с Виндовс .И след това ако искам да се стартира с виндовс го оставям да работи и тогава стартирам Виндовс .Ако НЕ искам да се стартира със самата система на виндовс предварително го изключвам и тогава рестартирам или го угасям виндовс .
Както написа @pepy1 всяка машина си иска нейното.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

@pepy1 това го бях пробвал и преди, но бях забравил да сложа приложи, след като ми го каза, пак го направих, тоя път както трябва, но пак не стана.
Аз в крайна сметка си взех HP ProBook. А как да ползвам батерията, постоянно ли да е включен към ток, защото тя не може да се вади или да я включвам, само когато пада, но ми казаха, когато не съм с него някъде, да го ползвам включен към тока, а не да чакам батерията да падне, защото ще се съсипе бързо. И да питам, когато е изключен да го държи ли като компютър в ток или да махам кабела.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

@MeRtYy имах абсолютно същия проблем с µTorrent (тогава ползвах безплатна версия с реклами).
Дори сменях HDD с SSD, след като изтече гаранцията на SSD-то и то сдаде багажа от много записи/триене. Пак си взех HDD, но прочетох за този проблем с новите версии на µTorrent, че правят точно това, което си описал. Решението е супер елементарно: µTorrent 2.2.1 Build 25249 Stable (възможно най-добрата версия, която е безплатна, без реклами и не прави проблеми като по-новите издания).
Единствено при инсталирането ще ти предложи ъпдейт до най-новата - цъкаш Не и продължаваш с настройките:

[Изображение: 01.jpg]

Така повече няма да те "пита" искаш ли да я обновяваш и ще си работи дълго и безпроблемно години наред Cool

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Да, и тази старата се свързва по трудно към сиидърите и тегли по бавно и като цяло работи по мудаво. Тествано многократно на различни машини, се старата прави някакви парчета, пробвал съм и с други старии верси от различни сайтове и т.н.

Между другото понякога си ползвам Torrent2exe, неква супер малка е и не изисква почти никакви ресурси и си тегли всикчко.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2019-08-09, 19:38:06)centur написа:  @MeRtYy имах абсолютно същия проблем с µTorrent (тогава ползвах безплатна версия с реклами).
Дори сменях HDD с SSD, след като изтече гаранцията на SSD-то и то сдаде багажа от много записи/триене. Пак си взех HDD, но прочетох за този проблем с новите версии на µTorrent, че правят точно това, което си описал. Решението е супер елементарно: µTorrent 2.2.1 Build 25249 Stable (възможно най-добрата версия, която е безплатна, без реклами и не прави проблеми като по-новите издания).
Единствено при инсталирането ще ти предложи ъпдейт до най-новата - цъкаш Не и продължаваш с настройките:

[Изображение: 01.jpg]

Така повече няма да те "пита" искаш ли да я обновяваш и ще си работи дълго и безпроблемно години наред Cool
Наясно съм,че старата версия бачка ок,но няма смисъл като си има qbittorrent и други подобни актуални програми без проблеми. Все пак една и съща работа вършат,не знам може и старата версия да работи по-зле както по-горе са написали. Лично от бая време не съм я ползвам и не ми е направило впечатление.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Аз я ползвам от над 3 - 4 години и работи идеално до ден днешен. Иначе преди съм ползвал BitComet, BitTorrent, Deluge, Vuze и дори вградения торент клиент на Free Download Manager, но от всички изброени най-добре се представи µTorrent 2.2.1 (по-горе в поста).
Ще дам шанс на qBittorrent да видя как ще се справи, ако не - пак превключвам на µTorrent 2.2.1.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

uTorrent тръгна обещаващо, сега е една масова рекламна кампания, отдавна не го ползвам. Минах далеч по-лекия qBitTorrent, който си дърпа яко торенти на над 10-годишния ми нетбук със 120GB HDD. Много лека и приятна програма, никакви реклами и досадни съобщения.

SSD е подходящо за дяла на Windows, и HDD за потребителските файлове, ако ще има голямо писане/четене и торенти (а няма как да няма - нито HBO, нито Netflix могат да ми дадат каталога със стотици хиляди филми и предавания, който имат двете зелки, че и арената).

Преди години ползвах и Orbit Downloader, Vuze, IDM и какви ли не програми -всичко стана платено, тежко или с много реклами, които пак го правят тежко. qBitTorrent му е майката.
Цитирай

Някой ще каже ли за батерията на лаптопите или по конкретно това, което питах по-горе.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Леновото имат програма, която държи батерията на 50% и така, и запазва живота. Виж няма ли и за твоя такава. Иначе аз моя го държа постоянно включен в тока. Чувал съм, че е хубаво няколко пъти в месеца да и правиш гимнастика, смисъл ползваш го до 20-30% на батерия и после зареждаш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Да и на мен го казаха, даже ми го препоръчаха и ще го правя.
Но се чудя не се ли съсипва пак батерията като е постоянно включен, защото батерията винаги е зареда, но ми казаха, че не, защото не е като на телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Доколкото знам като се зареди тока спира да минава през нея. Това го забелязах и с тази програмка, която е държи на 50%. Смисъл зареден е на 50% и постоянно е включен в тока, но въпреки това след седмица батерията е на 47% да кажем (програмата я държи от 45 до 50%). Та сигурно същото е и без тази програма, но просто батерията седи на 100% и съответно след ден-два, като падне на 99% се зарежда пак до 100 и така.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Да сигурно като при телефоните като се зареди вечерта до 100 процента и после просто се спира зареждането, сигурно и тука е така, но при телефоните го махаш сутринта, това е разликата, и че не е добре с тях да си играеш докато е в зарядно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Моя е на 4-5 години лаптоп, почти никога не е бил извън зарядното и батерията е износена само 10-тина процента.
Цитирай

Моята за 9 години и 8 месеца:

[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Е кажете методите, с които го постигате, не се хвалете само.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Откакто е купен - постоянно включен на зарядното (като настолен) и го откачах от зарядно само, когато ми потрябваше за нещо да изляза да си свърша работата, след което пак на зарядно.
Колкото и да я пазиш (дори да я вадиш от лаптопа, ако има такава възможност, че новите вече са с "вградени" батерии) рано или късно живота й заминава без значение дали си я ползвал или не.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

И аз не съм полагал специални грижа. Стои си винаги на зарядно, защото се води гейминг лаптоп и на батерия не струва. Виждам го като минат няколко дни, батерията пада до към 95% и след това пак до горе. И така си карам с години. На батерия е бил не повече от 10 пъти.
Има обаче и нещо друго. Моя е от по-старите с батерия, която може да се маха. Не я махам никога, но мисълта ми е, че не е от новите модели както за телефоните с цял блок, а е от по-старите, които са разделени на клетки. Може даже да не е литиево-йонна като на сегашните, не съм сигурен. Може това да е от значение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)