Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Явно и аз така ще правя, както ми казаха, както казахте и вие, мерси.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

Днес ми се наложи да пусна 2 торента (магнет линкове) с qBittorrent минаха сигурно 10 - 15 секунди, докато зацепи за какво става въпрос, а с µTorrent беше докато цъкна магнет линковете и започва тегленето моментално без да "мисли".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

А  ми каза приятел, че може да използвам подложка отдолу, която охлажда, вие ползвате ли, аз за пръв път чувам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-08-12, 09:06:21)centur написа:  Днес ми се наложи да пусна 2 торента (магнет линкове) с qBittorrent минаха сигурно 10 - 15 секунди, докато зацепи за какво става въпрос, а с µTorrent беше докато цъкна магнет линковете и започва тегленето моментално без да "мисли".


Всички ги тествах преди година някъде ,най много ми допадна µTorrent.





(2019-08-12, 09:49:45)hazART написа:  А  ми каза приятел, че може да използвам подложка отдолу, която охлажда, вие ползвате ли, аз за пръв път чувам.

Знам да,но до сега не съм слагал подложки както и не ми се е налагало .Според мен си е живо приключение .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Подложка (с вентилатор) няма смисъл да купуваш, защото по-бързо вкарва/набива прахоляка. Много по-голям ефект има, ако се смени термо паста/лепенка и почисти от прах вентилатора и решетката, от която излиза, но тази процедура е хубаво да се прави между 6 - 8 или 12 месеца в зависимост колко "грее" лаптопа.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2019-08-11, 16:42:16)hazART написа:  Явно и аз така ще правя, както ми казаха, както казахте и вие, мерси.

Ползвай си го на воля и със здраве и щастие не се хвърляи в приключения.
От тук нататък каквото сабя покаже.
И нашия лаптоп така го ползваме но не заради здравето на батерията ами да не седи празна и по всяко време да се ползва .Както лаптопа така и прахусмукачката и какво ли още не си е включено към тока постояно поради причината, като ми трябва да го ползвам, не заради друго .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Мерси, а сега като постоянно охлажда когато е в тока добре ли е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

То само си "преценява" кога да спре вентилатора. Лятото ще го чуваш доста време, докато зимата, когато загрее (или нещо го товари).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Мерси, значи не е както си мисля, защото аз първия път го използвах на батерия само докато падне и не охлаждаше почти, само един път. А сега върти постоянно и си мисля, да не е защото вече е в тока. Но се оказа, че не е , както и ти каза, а и сега спря.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Имах един лаптоп HP така жужеше че го изстрелях на 6-тия месец чрез гаранцията обратно даже ми върнаха и всичките пари .Нещо му имаше .
Виж процесите на твоята машина и ако има нещо нередно го махни, би трябвало да не жужи !Щом жужи само като е включен на ток нещо куца според мен .

P.S
ааа супер ,значи всичко е ОК Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

То не жужи. Съвсем нормално охлажда, но сега спря, не мисля, че му има нещо, той е и чисто нов, просто аз още не знам как работи.
Само да кажа, че взех лаптопа с Nvidia. Не с Intel.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Най-вероятно лаптопа е с двете. ЕнВидия за по-тежките програми и игри, и вградената интелска за по-леките (като сам си решава с коя да работи). Иначе колегата по-горе е прав, тези вентилатори и аз мисля че само набиват прах и запушват по-бързо. Ако нещо те тревожи, че загрява просто го повдигни малко и той ще си охлади достатъчно, стига вентилатора да е чист и пастата да не е на 100 години. Също задължително на около година го карай да му сменят пастата! Аз на моя не я бях сменял доста време и на lol държеше 30-40 fps и грееше доста, вентилатора бачкаше на макс и въпреки това нищо не правеше. След смяна - fps-a oтиде на мин. 60 и вентилатора отвреме на време се засилваше, иначе работише на ниски обороти.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2019-08-12, 10:39:25)hazART написа:  Мерси, значи не е както си мисля, защото аз първия път го използвах на батерия само докато падне и не охлаждаше почти, само един път. А сега върти постоянно и си мисля, да не е защото вече е в тока. Но се оказа, че не е , както и ти каза, а и сега спря.
Повечето лаптопи като са на батерия намалят скоростта на процесора и ползват вградената в него видео карта. Това позволява по-дълъг живот на батерията, но пък намаля производителността. Заради това лаптопа загрява по-рядко и съответно пуска вентилаторите по-рядко и може би на по-слаби обороти. Но аз за това по-горе казах, че винаги си държа лаптопа на ток, защото на батерия не струва. Реално нито игри мога да играя, нито работа къдърна да свърша. На батерия е ОК, ако влизаш в сайтове, гледаш клипчета, филми, пишеш документ и т.н. Та за това докато си на ток вентилаторите работят здраво, защото и процесора работи на нормална скорост и евентуално, ако лаптопа има, минава и на външна видео карта, което допълнително загрява системата.

А иначе за охладителните подложки, ползвал съм, смъкнаха с 1-2 градуса температурата на всичко, но няма смисъл като цяло. Нито е удобно, нито толкова полезно.

Също да спомена, че на моя не съм му сменял пастата никога и се държи долу горе като ден първи (вече е на няколко години). От време на време само му минавам с прахосмукачка вентилатора да махна прахта. Но това всичко си зависи и от самия лаптоп, изработка, качество и т.н.
Цитирай

За смяната на паста и почистване от прах, нищо друго не може да ги бие, свалял съм по 10-15 градуса като се почисти като хората
Цитирай

Поддръжката на CPU и GPU е много важна част от цялостния пърформанс на системата, независимо дали е мобилно РС или десктоп. Преди малко повече от седмица подмених термо пастата на процесора и видеото. Вентилаторите и радиаторите имаха съвсем малко полепнал прах и въобще не им обърнах внимание, т.е. не съм ги чистил основно... И свалих почти 20 градуса от температурата на процесора и средно 25 от температурата на видеокартата. Последната подяна беше преди около 8 месеца.
Ниската температура съответно, веднага вдигна fps-то на PUBG с 10-15, което не е никак малко. И това, само от подмяна на термопаста!
Колко по-висока е температурата на CPU-то и това при GPU-то, толкова по-често този хардуер прави тротлинг, което води до спадове в производителността и лаг. Разбира се това се усеща главно при работа с мултимедия (игри и т.н.), а при ежедневна употреба няма видими последствия, но високата температура кара вентилаторите да работят на по-високи обороти, съответно се износват по-бързо, а при мобилни компютри води и до изразходване на повече енергия... 
Абе, не си струват негативните последствия заради 10-тина лева (дори и най-евтиния вариант на термопаста върши работа) и 30 минути за подмяна.
Цитирай

Колеги, моля за малко помощ. Опитвам се да свържа старичък лаптоп, Compaq Presario CQ61-325SQ, през HDMI с телевизор, но нищо не се получава. Лаптопа е с Windows 7, видеокартата е интегрираната, тип Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD, явно има някаква настройка, която аз не намирам. Някакви съвети?
HDMI входовете на телевизора, както и кабела са наред, друг, по-нов лаптоп работи без проблем...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Влез в сайта на HP: https://support.hp.com/us-en/drivers/sel...el/4039949

От там изтегли и инсталирай тези:

Driver-Chipset
Intel Chipset Installation Utility for ICH9 for Microsoft Windows 7

Driver-Graphics
Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family Driver

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Довечера непременно ще опитам, благодаря!
П.С. Влязох в сайта през мобилния, изписва ми "We were unable to find drivers for your product."...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

(2019-08-13, 08:57:51)iwan33 написа:  Довечера непременно ще опитам, благодаря!
П.С. Влязох в сайта през мобилния, изписва ми "We were unable to find drivers for your product."...

[Изображение: 02.jpg]

[Изображение: 04.jpg]

[Изображение: 06.jpg]
what is the symbol for nitrate

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

И сега ако не стане, значи яко се излагам! :-) centur, много благодаря за подробното разяснение!

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Нали за това е място като това, за взаимопомощ(освен за спорове) Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

И аз да попитам, че отдавна не съм го правил. Искам да си "сглобя" едно свястно pc за компилиране. Не ми трябват геймърски машини. А лаптоп си имам.
Има ли останали свестни асемблатори в Пловдив ?


Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги . Миналата година много ми помогнахте откъм избор на компютър който вече 9 месеца ми върши доста добра работа , но дойде време за ъпгрейдче . Попринцип играя фпс игри и ми писна да играя само Fortnite и искам да пробвам нещо ново като Rainbow Six Siege , Apex Legends и т.н. . Моята 1050ti ми върши работа , но държа на изброените игри да поддържа поне 100 фпс което малко трудно става ако не карам игрите на low . Пред дилема съм . Първо да взема 1660 TI видео карта (продавам 1050 TI ) и после някое 144hz мониторче за да опълзотворя тези кадри . Толкова много клипове изгледах за тези 144hz , че наистина имам чувството , че ще ми помогне много в игрите . Чувам от много хора , че да си взема 144хз трябва да имам и добра видео карта а 1050ti няма как да поддържа постоянни 144 кадъра . Така , че май ще е видеото първо , но кое точно ? Във Варио гледам , че цените са най-добри , но има над 20 модела 1660 ti . Изгледах доста видеота и реално разлика няма . Дори да взема тези от 560-600 лева разликата има малко в boost , но там фпс-то е 2-3 разликата . Другият вариант е да дам малко повече за Zotac 607-630 лева (с 2 вентилатора) или да скачам на най-скъпото на MSI Gaming X 675 лева (с RGB) . РГБ-то ме блазни , но разликата в парите изобщо не е малко . Не държа да е на 100% със ргб , но искам да изглежда добре видеото затова съм добавил тази от Zotac . Харесва ми на външен вид . Тези на ASUS/GIGABYTE са ми супер грозни . Някой бил ли е пред подобна дилема при видео картата ? Реално погледнато ргб-то прави компютъра да изглежда по-добре , но дали си заслужава разликата в парите ? Мисля да я взимам около Коледа и се надявам да има някакви намаления ... Повече от 600-650 лева не ми се дават за видео карта . 2060 ми идва доста над бюджета !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

(2019-08-15, 16:56:31)georgekodinov написа:  И аз да попитам, че отдавна не съм го правил. Искам да си "сглобя" едно свястно pc за компилиране. Не ми трябват геймърски машини. А лаптоп си имам.
Има ли останали свестни асемблатори в Пловдив ?


Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Всяка една фирма ще ти сглоби PC-то, на твое място обаче бих го сглобил сам. Не си казал какви са изискванията на софтуера, който ползваш и с какъв бюджет разполагаш. Като бюджетно решение за multi thread/productivity натоварване бих избрал Ryzen 3600/3600X - ~440 и ~550 лв. съответно в зависимост от магазина. Повечето тестове го поставят на ниво сходно на i7 9700k, който е няколко стотин лева по-скъп (справка GN Production Benchmarks). Минусите са, че му трябват бърза рам и видео карта поради липсата на вградена. 16GB 3200Mhz кит започва от 200 лв. в зависимост от магазина.

Дъно, дискове, захранване, кутия според нуждите и бюджета (не си посочил нищо специфично).

@mitko.stefanov попитай пак като дойде времето да купуваш. До Коледа ще се променят много неща. Колко красиво изглежда една карта няма никакво значение. Всеки има свои приоритети разбира се. Аз предпочитам да обърна повече внимание на качествено изпълнено охлаждане, отколкото на лампички или шарени пластмаси, които няма да виждам докато играя.
Цитирай

Софтуера е компилатори. И текстови редактори. Мерси за предложението. Бюджет ориентировъчно към 2-3к за кутията. Мисля че поне засега 16г рам и 512г ССД ще ме оправят на първо време като минимум.

Не бих искал да пробвам сам понеже като не тръгва нещо няма да мога да го оправя и няма да има къде да го занеса. А и ако имам някакви проблеми ще е добре да има къде да го занеса.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)