Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Надали е от хард диска - ако беше от него щеше да зависва постоянно системата, а не да се рестартира.
Колегата да даде малко повече информация - дава ли син екран като се рестартира? Наистина може да е и от рам паметта, също и видеокартата. Но аз първо бих пробвал с друго захранване, понеже имах същия проблем и беше точно заради калпаво захранване (само че при мен дори не искаше да се включва понякога).

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
Аксесоари

(2019-12-05, 11:04:42)nehranimaiko написа:  При проблема с рамта не ти ли пиукаше на умряло?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Не, никаква индикация. Хванах го по трудния начин, проба-грешка.
Цитирай

Дали някой компонент не прегрява- видео или процесор. Захранването вероятно също може да е проблем.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Наскоро имах един подобен проблем, постоянно се рестартираше компютъра. Оказа се, че харда е включен в развален порт на дъното. Не казвам, че е точно това, но може да е и хард. Макар че като сподели за симптомите веднага ме наведи на мисълта, че е захранването. И по-точно, че сдава багажа като е ниска консумацията.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

От дефектна рам памет е твърде вероятно да се рестартва постоянно. При мен така беше веднъж-постоянно рестарт. Закарах го в сервиз, момчето махна паметите, сложи нови-всичко тръгна нормално. Взе да ги сменя по една с моите, за да види дали само едната ми или и 4-те плочки са заминали, оказа се ,че едната ми памет е дефектирала и скапва всичко. Купих нова, сложи я заедно с другите ми 3 , запали и всичко беше наред.
Цитирай

Абсолютно е възможно да е и рамта, случвало ми се е подобно нещо с рам. И затова докато открия на гореспоменатия компютър че е развален куплунга, в който е включен харда - въртях плочките и слотовете на рамта около половин час. Само това с пускането на игра и не рестартирането на компютъра ме кара да мисля, че е нещо друго, нито рам, нито хард - но те са що годе лесни за проверка, и е най-добре да се почне от там.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Колеги,налага се да сменя Wi-fi картата на лаптопа,че няма обхват на 1 метър от рутера(преинсталирах драйвъри 5 пъти - уин 10).Машинката е Asus К56CA.Според вас,това ще свърши ли работа? https://www.speedcomputers.biz/mrejova-k...ss-N-2230/

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Би трябвало да е Half mini карта? Виж с AIDA64 каква точно се води.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-01-11, 23:50:07)lockup написа:  Колеги,налага се да сменя Wi-fi картата на лаптопа,че няма обхват на 1 метър от рутера(преинсталирах драйвъри 5 пъти - уин 10).Машинката е Asus К56CA.Според вас,това ще свърши ли работа? https://www.speedcomputers.biz/mrejova-k...ss-N-2230/

И при мен се получи така няколко пъти и проверих дали е закачена добре, единият кабел се беше откачил .Може и при теб такъв проблема .
Ако не си ги огледал виж ги и на ново ги закачи може това да е проблема и при теб ако не си е заминала вифи картата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте,преди малко исках да поиграя Metro exodus и започнаха да ми излизат някакви странни линийки. После изчезват,след време пак се появяват. Да кажа,че днес си преинсталирах компютъра. С последна версия на драйвъра съм,а картата е gtx 1650 super. Та въпроса ми е,на какво се дължи това,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ?[Изображение: 260b4c853fa53a17a68d71a62a8b80b0.jpg][Изображение: c84fd68cd20a5a0a38a7fd1d4665e33c.jpg][Изображение: a33832000273b7d1364c8d7ffe041418.jpg]

Изпратено от моят Nokia 8.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой знае ли каква марка е телефона на тая ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

На коя?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

На тая : https://files.fm/u/rfxc4sz5#sign_up

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-01-12, 19:48:44)nikiberk89 написа:  Здравейте,преди малко исках да поиграя Metro exodus и започнаха да ми излизат някакви странни линийки.
Това ще да е от монитора ти май, колега.
Цитирай

(2020-01-12, 19:48:44)nikiberk89 написа:  Здравейте,преди малко исках да поиграя Metro exodus и започнаха да ми излизат някакви странни линийки. После изчезват,след време пак се появяват. Да кажа,че днес си преинсталирах компютъра. С последна версия на драйвъра съм,а картата е gtx 1650 super. Та въпроса ми е,на какво се дължи това,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем ?

Изпратено от моят Nokia 8.1 с помощта на Tapatalk

Изключи Advanced PhysX от настройките на играта и опитай пак.
Цитирай

Изключих опцията,която споменахте. Рестаетирах и компютъра,за сега не се проявява проблема пък ще видим.

Изпратено от моят Nokia 8.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Когато ползвах windows 7 имаше едни притурки на десктопа. Сега съм с windows 10 и се мъчих да намеря определени. Търся само календар, който да показва предстоящите събития. Намерих няколко, които не показват събития. Ако може малко помощ : )
Цитирай

Здравей. Ползвам Rainmeter за персонализиране на windows 7 и 10. На мен лично много ми харесва. Може да си променяш визуално windows-а почти като при Android.
Първо инсталираш приложението от тук:
https://www.rainmeter.net/
След това теглиш zip файла за календара от тук:
https://visualskins.com/skin/calendar
"Календарът ще има достъп до вашето местоположение и ще показва празниците според вашето местоположение."

1916 
Цитирай

(2020-01-13, 15:51:47)milss написа:  Здравей. Ползвам Rainmeter за персонализиране на windows 7 и 10. На мен лично много ми харесва. Може да си променяш визуално windows-а почти като при Android.
Първо инсталираш приложението от тук:
https://www.rainmeter.net/
След това теглиш zip файла за календара от тук:
https://visualskins.com/skin/calendar
"Календарът ще има достъп до вашето местоположение и ще показва празниците според вашето местоположение."
Благодаря много! Бях пробвал това приложение, но без скин. Сега го пробвах пак, но се спъвам на стъпката с архива.
Цитирай

Сега деинсталирах календара и не ми дава да го инсталирам отново. Ако ми остане време ще търся друг архив или друг календар.

1916 
Цитирай

Ако знаех, нямаше да напиша втория пост : D
Цитирай

(2020-01-13, 20:40:23)galaxyhopper написа:  Благодаря много! Бях пробвал това приложение, но без скин. Сега го пробвах пак, но се спъвам на стъпката с архива.
Копираш двата файла  Bold.ini   и Underline.ini в папка Clock на приложението.
После отиваш с десен бутон на промени кожа и там си избираш Bold.ini от папка Clock.
Аз поне така направих и ми проработи. Интересно приложение. 

Има ли обаче и разширение, което да ти показва и температурата на процесора.......?
[Изображение: b75e0748b63b2c98d43c07318c5270b2.jpg]

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Това нещо се получи. : )
А някак си известията да се появяват около календара? На мен това ми се иска най-вече както е widget-а на телефона ми.
Цитирай

Чак такъв хакер не съм.....Smile
Да се надяваме, че както е посочил колегата, който препоръча
приложението ще има известия някакви за празниците поне......

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

То празниците не ме вълнуват, ами личните известия - рождени дни, планове, ангажименти и т.н.
Решил съм всичко да следя вече от лаптопа. Телефонът ми е станал антипатичен и не мога да го гледам, + това, че не е толкова функционален колкото лаптопа.

Иначе всичко в приложението за календар си излиза, но пък постоянно да го отварям и следя. Не че няма напомняния де...

Почнах да се замислям за ултрабук даже, че този който ползвам с дебели рамки, пластмасов, i3 процесор на интел, не е тежък (нито много лек), дисплеят не ме кефи (а обработвам снимки). Иначе пък има 1ТБ твърд диск (не е SSD) и 2гб видео карта, не грее и има прилична батерия.Но пък парите им са.. уфф..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)