Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Да има батерия отворих го вадих я и нищо!
Пак ми иска парола!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари

Подръж го без батерия за десетина минути. Виж и такъв вариант: https://www.youtube.com/watch?v=SODyyrBYGzs.
Цитирай

Ей най накрая стана с тая тел която бе показал в клипа, голям късмет ,стана !
Цял ден се мъча с отвертка ....!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Шантава работа, още повече, че не става с батерията. Важното е, че е е решен проблем.
Цитирай

(2020-06-24, 22:07:31)fifth_root написа:  Шантава работа, още повече, че не става с батерията. Важното е, че е е решен проблем.

Не изключвам и аз да не съм направил нещо както трябва или да съм изпуснал някой стъпка ,но колко е да махнеш една батерия за няколко минути и после пак да се сложи !
Както и да е ,вече си написал че проблема е решен за което много се радвам!
Мерси за помощта още един път Tongue Smile Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Колеги можете ли да ми препоръчате читав рутер до около 100лв. трябва ми за двустайно панелно жилище, като рутерът се намира в единия край на жилището, а ми трябва сигнал до другия край (там ми е бюрото, на което работя) и с настоящият ми рутер Tenda AC6 сигнала доста сериозно умира, но все пак минава през 2/3 панелни стени, затова ми трябва такъв, на който пенетрейшъна през стените да е добър, не знам за около 100лв дали може да се намери нещо подобно? Иначе не мога да преместя нито рутера, нито бюрото ми за съжаление, иначе бих поставил рутера в средата на жилището и да си реша проблема. Гледах TP-LINK Archer AX10 въпреки, че е над бюджета ми, но бих прежалил още 40лв. Реално няма да ползвам АХ стандарта, но виждам, че е с нов и добър триядрен 1.5гхз процесор, 256 рам, има МУ-МИМО и Биймформинг.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

ASUS RT-AC53, не знам със заводския софтуер как ще се държи, по ревюта пише че е добър, но ако му се бодне един Padavan ще заспи.
Цитирай

Благодаря, не съм запознат с този Падаван, предполагам е софтуер? Ако не е много сложно би трябвало да се справя да му го налея, само да не го омажа. Big Grin Сега ще го погледна иначе как е, все пак ти защо го препоръчваш него, би ли споделил?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Това че е по-скъп не е гаранция, че ще покрие цялото жилището. Най-добре като вземеш друг рутер - да го сложиш някъде в средата и да го ползваш като екстендър/репийтър. Ще му трябва само ток, безжично хваща текущата мрежа и пак безжично я излъчва, но с друго име. Иначе ще вземеш рутер, препоръчан от колега, защото на него му е усилил сигнал, но при теб може и да не се получи точно така.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Благодаря, а понеже тъй като така и така съм решил да го сменям, понеже е вече на няколко години, какво ще кажеш да взема например една Тенда АЦ10/АЦ10У + ето този екстендър https://m.emag.bg/range-extender-wireles...DQTR3NBBM/ или иначе казано този екстрндър добър ли е и ще върши ли работа или по-добре да се ползва рутер за екстендър?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Аз наскоро взех Тенда АЦ15. Не е лошо рутерчето, но го върнах. Приличен обхват и скорости в къща. НО имаше проблем с 5гхз мрежа. От време на време се губеше. Като цяло говорих и с приятели, които се занимават с мрежи и не препоръчват марката. Асус или тп линк. Сега съм с тп линк ц2300. От обхвата има какво да се желае, а не е много евтин. Според мен си вземи някой екстендър. По-евтино ще минеш, а може би и по-добре ще се получи. Аз съм доволен от xiaomi pro, но имай предвид че е еднобандов
Цитирай

Ясно, принципно не държа на 5гхз, защото така или иначе през тия панелни стени трудно минава и трябва да се задоволя с 2.4гхз, но на мен ми стига просто да е достатъчно бърз да работя и говоря. Не ми трябва за нещо кой знае какво. Иначе при всички положения ще се взима и нов рутер, както казах понеже този се рестартира от време на време, забива и т.нз но си му навъртях около 4г. Значи ще се търси комбинация рутер + екстендър и ще избягвам тендата. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Честно казано не съм ползвал такива екстендери, нямам идея дали са по-добри от рутер, който се ползва като екстендър. При тях мисля че интернета е с едно и също име като този от оригиналния рутер и устройствата автоматично минават към по-добрия обхват (но не съм сигурен дали точно тази марка я има тази екстра). Лично аз си взех рутер с идеята като теб да разшири обхвата, понеже на втория етаж почти не хващах нищо. Взех един нетгиър, в действителност положението на втория етаж се подобри, но пак не беше каквото трябва да е. Оттам си взех стария рутер и го направих да бачка като екстендер и вече всичко е ток и жици. За този рутер който си харесала (тендата) не мога да кажа нищо.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Ако така или иначе ще се взима нов рутер пробвай със стария първо като АП как ще работи и на първо време не взимай екстендър. Все пак криза е Smile Може да спестиш някой лев за сметка на по-добър рутер
Цитирай

Екстендър, рипийтър... или просто ще си натроиш втори рутер като такова - все едно и също е.
Цитирай

Да се възползвам и аз на същата тема...

Някой да знае от къде мога да закупя читав PON рутер с 802.11b/g/n/ac и да работи на 5GHz, че евтиното huawei-че от А1 е пълната боза?
Мисля, че този отговаря, но не съм сигурен дали ще ми върши работа, до колкото разбрах има различни видове оптика? (EPON/GPON/GEPON...)
Друг е проблема, че всъщност никъде не мога да намеря български дистрибутори или поне чуждестранна доставка до България. 

Ако някой има идеи да помага, благодаря предварително.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Друг момент е колко е зашумен ефира при теб. Ако има много мрежи (а вероятно в блока има) може да подобриш нещата с малко настройки. Ако всичко ти е на ауто като на повечето потребители смени ръчно канала на 1, 6 или 11. Също така промени ширината на канала на 20 херца. Всичко това ако не си го направил вече де Smile
Говорим за 2,4 гхц
Цитирай

Васо, всичко съм го направил така. Ползвам си Wi-Fi Analyzer да поглеждам каналите от време на време. Даже Тендата може да работи и на 13-ти, който е почти празен.
В крайна сметка се спрях или на TP-Link Archer C80 или на TP-Link Archer AX10, но след като ще ползвам само AC не знам дали АХ10 ще върши по-добра работа от С80.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

И аз се чудех за 80. Не изглежда зле на хартия. Ако си го решил се хвърляй и каквото такова Smile
Да кажеш после как е положението Wink
Цитирай

(2020-06-27, 12:14:04)BloodBullet написа:  Да се възползвам и аз на същата тема...

Някой да знае от къде мога да закупя читав PON рутер с 802.11b/g/n/ac и да работи на 5GHz, че евтиното huawei-че от А1 е пълната боза?

Няма как да замениш gpon рутера на А1 с друго такова устройство. Трябва да се обадиш на поддръжката да ти бриджнат някой от лан портовете, след което си закаш свой собствен рутер на този порт и си правиш каквото пожелаеш с него.  Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Благодаря за отговора колега, мислех, че все пак може да има някаква схема
А реално струва ли си целия този цирк? Дали ако взема теоритично по-добър рутер ще имам по-добър обхват/скорост въпреки, че минава първо през huawei-a? Доста съм бос по тая тема Big Grin

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Определено ще имаш по-добър обхват ако си вземеш по-хубав рутер. Като се бриджне някой от лан портовете и му спреш wifi, huawei-я ще играе един вид само роля на медия конвертор.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Колеги, а последно какво ще кажете дали ще е по-добре да си взема TP-Link Archer C80 и да ползвам само него или TP-Link Deco E4 (2-pack) ще бъде по-добрият вариант, като единия да го сложа като основен рутер, а другия някъде другаде като екстендър? Тук имам и един въпрос за Деко Е4, ако все пак се спра на тях - може ли да се ползва ИПТВ? Понеже съм на Виваком и рутера трябва да има ИПТВ опция за да тръгне телевизията - в момента Тендата има таква опция, както и С80.

EDIT: Гледам в сайта на ТП-ЛИНк обаче, че може да се използва Деко-то като Рутер или АП, а екстендър не може, така ли е наистина? Ако е така, може би да погледна Деко Е3?

EDIT2: В крайна сметка поръчах С80, ще го видим как е. Smile
Цитирай

Първата конфигурация ми е със 150 лв. по евтина ,ориентирал съм се към нея .

Мнения ?

- Intel Core i7 4710HQ (4-ядрен, 3.50 GHz, 6MB кеш)
- NVIDIA GeForce GTX 860M
- 120GB SSD
- 8GB (1x 8192MB) - DDR3, 1600MHz + свободен слот


vs

Intel Core i5-7300HQ (4-ядрен, 2.50 - 3.50 GHz)
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB GDDR5)
8GB DDR4
240GB SSD

XPERIA XA
Цитирай

Няма смисъл да се взима първата, ако бюджетът не ограничава, във всички други случай втората е по-добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)