Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Има видима причина първата да е със 150 лв. по-евтина, но ако не те притеснява тази сума, заслужава си втората.
Цитирай
Аксесоари

Разбира се , че втората !
Цитирай

Защо не дадеш бюджет и не кажеш за какво ще го ползваш, може някой да изскочи с по-добра оферта. Иначе от тези двата 2-рия.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Аз не бих взел нито един от двата! Първата конфигурация е с процесор от 2014, а втората от 2017. За каквото и да ги ползва нямат голям ресурс, все пак наближаваме 2021.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ако няма да играе игри или да обработва графика, има предостатъчно ресурс за всекидневна работа.

@diw4k, наистина - за каква употреба и бюджет говорим?
Цитирай

Ще се ползва за леки игри .Бюджета е около 900 лв. За толкова ми предлагат втория .Става въпрос за лаптоп.

Наясно съм ,че за този бюджет може да се сглоби доста приличен настолен,но предпочитам да е лаптоп ,понеже ще се ползва и за офис програми понякога .

Ако има по-добри предложения в този ценови диапазон,бих се радвал да ги споделите Smile

XPERIA XA
Цитирай

Зависи кои игри визираш, но може да свърши работа за определен тип гейминг за идните две години още.
Цитирай

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/La...5/p/512944
Само като пример, може и друга марка. И тук има компромиси, но е по-съвременен от към хардуер! Влиза в бюджета, което си е важно, освен това е с 2 години гаранция.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Тоя дел освен по-голямото ssd и 2-те години гаранция, друго предимство няма. Във всичко останало е по-зле.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Споделих, че има компромиси, но откъм процесор е много по-добре от предложените му конфигурации. 2 години за процесор са доста. Мнаго голяма част от ефтините лаптопи са с процесори от 2014г. Приложенията стават все по-големи и по-тежки. Но това си е мое мнение! А дали ще е дел или друго, поне за мен няма значение. Аз никога повече няма да си купя кутия и екран различни от мат, цвета също не е от значение. Аз гледам основно процесора, след като знам за какво ще го използвам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Процесора е ОК, ама с това вградено видео ще бере ядове с игрите
Цитирай

Процесора и видеокартата,а и дисплея,да е с SSD,ако може комбинирано+HDD,да има място за съхранение.
Цитирай

(2020-07-18, 15:38:19)android_97 написа:  Тоя дел освен по-голямото ssd и 2-те години гаранция, друго предимство няма. Във всичко останало е по-зле.

Напълно правилно.


(2020-07-18, 17:03:05)pepy1 написа:  Споделих, че има компромиси, но откъм процесор е много по-добре от предложените му конфигурации. 2 години за процесор са доста. Мнаго голяма част от ефтините лаптопи са с процесори от 2014г. Приложенията стават все по-големи и по-тежки. Но това си е мое мнение! А дали ще е дел или друго, поне за мен няма значение. Аз никога повече няма да си купя кутия и екран различни от мат, цвета също не е от значение. Аз гледам основно процесора, след като знам за какво ще го използвам.

Този процесор в никакъв случай не е по-добър откъм производителност от двата в предложените конфигурации. Има по-модерни характеристики, по-икономичен е и толкова.
Цитирай

Аз не мисля така, хайде да спориме! Няколко пъти написах, че това е мое мнение и мога да се обоснова. Струва ми се обаче, че Вие вместо да дадете друга идея спорите излишно с мен - като малките деца. @diw4k, имах и други идеи, но... явно няма смисъл. Тази тема за мен приключи! Мислех, че идеята на форуми като този е взаимопомощ, а то се оказа съвсем друго.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ма това, че можеш да си обосновеш мнението няма да го направи вярно (човекът казва, че леки игри ще играе, ти му предлагаш процесор с по-ниска производителност, най-малко ядрата и нишките са по-малко и видеокарта, която е колкото да има образ, ама голям зор да му помогнеш) или не-твое. Аз съм му писал на лично с предложение, а ти, понеже па не си като малките деца, избяга като нацупено и обидено, предвид че нищо не съм ти казал.
Цитирай

Здравейте ,благодаря много за отзивите .Днес взех втората конфигурация .

XPERIA XA
Цитирай

Ако не е късно да я върнеш, щом не е за игри.
https://laptop.bg/laptops-asus-M509-asus_m509dawb715

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

[attachment=30173 написа:dada_ pid='1632417' dateline='1595103572']Ако не е късно да я върнеш, щом не е за игри.
https://laptop.bg/laptops-asus-M509-asus_m509dawb715

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Добре си я е взел!Това ,което му показваш е малко по-икономичен процесор,2-пъти по голяма ССД и 24 месеца гаранция,но като изпълнение е отврат!Ето ти снимка на подобен но с интелски процесор:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Лаптоп с вградено видео, колкото и нов да е, не бих взел ако ще играя игри на него.
Цитирай

То зависи какви игри ще играе. Този Асус хич не е лоша машина.
Цитирай

(2020-07-20, 12:35:16)fifth_root написа:  То зависи какви игри ще играе. Този Асус хич не е лоша машина.
Кое му е хубавото?Оформлението видя ли?А производствените дефекти?Недоразумението в BIOS-настройките на тези с интелските процесори?Айде този е с Ryzen Smile
Да изреждам още?Гуменият бракет за харда,който ако искаш да си сложиш такъв струва още сума ти пари!Кабелчето също............
Цитирай

Само на мен ли ми е интересно как се охлажда лаптопа от снимката
Цитирай

(2020-07-20, 13:13:06)шерлок холмс написа:  Кое му е хубавото?Оформлението видя ли?А производствените дефекти?Недоразумението в BIOS-настройките на тези с интелските процесори?Айде този е с Ryzen Smile
Да изреждам още?Гуменият бракет за харда,който ако искаш да си сложиш такъв струва още сума ти пари!Кабелчето също............

Ма той ще го купува да го гледа вътре как е ли? Че то масово и скъпи модели са с идиотско изпълнение отвътре. А сега какво да очакваш от по-евтин? Гледаш го от грешната страна.
Цитирай

(2020-07-20, 14:01:45)Andon0v написа:  Само на мен ли ми е интересно как се охлажда лаптопа от снимката
 На bottom case има ограничителни стени ,които застъпват върху белите линии на дъното,но с този вентилатор може само да засмуква прах и да посипва върху елементите на платката.

fifth_root
Видял съм доста лаптопи и то отвсякъде та си мисля,че отвътре е по-хубаво да види как изглежда а не да си го избере по цвят и мириз  Visslar
Цитирай

И хубаво си видял, какво от това - те какъв е резултатът: не знаеш кой модел в взел, ама за теб е по-добър. Толкова от мен по темата, свършена е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)