Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

(2020-07-20, 16:11:08)fifth_root написа:  И хубаво си видял, какво от това - те какъв е резултатът: не знаеш кой модел в взел, ама за теб е по-добър. Толкова от мен по темата, свършена е.
Със сигурност е по-добър от този.Няма как да е с такова нескопосано охлаждане.Ето ти друг с 50 лева по-евтин лаптоп ,но виж изработката:


А темата не е изчерпана.По нея ще се пише още много ,но не и за този купувач с тази конфигурация Tongue


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Имах предвид неговата, то тя вече не е тема, а е в общата дискусия. Та добре - по неговия казус няма какво да говоря повече.
Цитирай

Оглеждам се за бюджетен лаптоп от тези по-тънките. Ултрабук май им казват, при който батерията е вградена. Ще го ползвам повече на захранване в мрежата. Може ли да се прави байпас на батерията и да се ползва само на ток от мрежата, с цел да не се скапе батерията?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

При Lenovo може. За другите марки не мога да кажа.

1916 
Цитирай

(2020-07-23, 18:48:35)airbus написа:  Оглеждам се за бюджетен лаптоп от тези по-тънките. Ултрабук май им казват, при който батерията е вградена. Ще го ползвам повече на захранване в мрежата. Може ли да се прави байпас на батерията и да се ползва само на ток от мрежата, с цел да не се скапе батерията?

От години насам са доста добре направени, не се скапват току-така. На жена ми все още държи поне по 7-8 часа, а му е почти втора година.
Цитирай

Мисля че няма нов лаптоп който да няма "умна" батерия и контролер за нея
Цитирай

(2020-07-23, 20:48:47)Andon0v написа:  Мисля че няма нов лаптоп който да няма "умна" батерия и контролер за нея

Би трябвало да са така, Уиндоусът също индикира: "пълна, не се зарежда".
Цитирай

(2020-07-23, 21:20:55)fifth_root написа:  Би трябвало да са така, Уиндоусът също индикира: "пълна, не се зарежда".

Смисъл, зарежда, после консумира от батерията, след което пак дозарежда. Така май прави пастоянно цикли на батерията. Няма ле начин ръчно да се изключва зареждането?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2020-07-23, 22:32:08)airbus написа:  Смисъл, зарежда, после консумира от батерията, след което пак дозарежда. Така май прави пастоянно цикли на батерията. Няма ле начин ръчно да се изключва зареждането?

Като включиш на зарядно, батерията се зарежда и спира да прави цикли.
Цитирай

Включил ли си зарядното, все едно батерията "се изключва", даже мисля че не я и зарежда до 100% Ами примерно до 97-98%, но не съм сигурен дали при всички лаптопи е така.
Цитирай

Хм интерестно ми стана след като имах ''проблем'' с една лаптопска батерия която не се зареждаше до 100% а до най често 97-98% !
Става въпрос за чисто нов лаптоп на HP Smile Писах им веднага и те като опитно зайче ме взеха заради батерията .Писахме си седмица E-Mail-и след това пратиха нова батерия и аз се отказах да се занимавам повече със сервиза им в Германия ''проблема'' си остана и сега разбирам каква била работата !Хем изрично ги питах да не би да е заводски така да не зарежда батерията до 100% .Да не попада някоя машина в такъв сервиз .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Явно не при всички модели е така,моя HP 15 Gamimg,при изключване на зарядното показва100%.Иначе стои постоянно на зарядно от както е купен,преди 5 години,батерията държи 3-4 часа.
Цитирай

При моят HP, който е на 6-7г някъде батерията се зарежда докрай и след това спира, като падне под 95% чак тогава почва да я зарежда пак.
Цитирай

Да използвам темата за зарядно, ама друго. Интересувам се бързите безжични зарядни, като заредят батерията, пак ли пада така, както когато е зареждано бавно с кабел?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-07-23, 19:27:10)milss написа:  При Lenovo може. За другите марки не мога да кажа.

И как става?
Цитирай

при леново има опция, която държи батерията на 60% макс, което и удължава живота, ако се държи постоянно на зарадно. но това не е много сигурно, защото предишния ми лаптоп (без такава опция) за над 6 години на зарядно, батерията се скапа само 10% под максималния и капацитет.
Цитирай

(2020-07-24, 09:58:07)шерлок холмс написа:  И как става?

Чрез тяхно приложение - Lenovo Vantage. Има и други функции, но ползвам само тази за батерията.

1916 
Цитирай

Здравейте , в момента съм с някаква Xigmatek кутия която си личи , че не влиза достатъчно въздух в нея и оттам компонентите постоянно се мъчат и държат високи температури . Под мъчат се имам предвид - CPU Idle - 49 , Gaming - 60-63 , GPU Gaming - 76-79 . Реално на предният панел , горе и долу има 2 отвора за въздух които са широки около 1 сантиметър и са дълги около 7-8 сантиметра . Линк към кутията - цък . Имам също тези 4 вентилатора - цък . 3 отпред и 1 отзад . Дори при idle самите вентилатори са шумни . Няма значение дали от биоса е зададен quiet mode или стандартен . Дали е от вентилаторите , от кутията самият лош въздухопоток или от двете ? Ако е от вентилаторите мисля да купя 4 броя Be quiet! Pure Wings 2 120mm или търся някаква кутията до 150-170 леа с добър airflow и поне с 2 включени вентилатора  . Може би единственото което си набелязах е Phanteks P400A или Fractal Design Meshify C (надвишава бюджета с около 10-15 лева ) . Само , че Phanteks P400A няма dusk filter който прави лоша работата поради причината , че доста мръсотия ще влиза вътре . За Meshify C чета добри мнение . Има си дъск филтър и 2 вентилатора . Мога да закупя в най-краен случай 2 вентилатора Pure Wings 3 на Be Quiet и да ги комбинирам с тези с които идва Meshify C кутията ама надвишава бюджета и отива към 210-220 лева . Някакви други предложения ? Дъното е АТX ASrock ab350m pro4 . Предпочитанията ми са - да не се вижда захранването отстрани като се погледне от темперираното стъкло (като при Cooler Master TD500) и да не е много грозна на външен вид . Благодаря много предварително ! Според мене най-добрият вариант е да взема Phanteks P400A който идва с 2 вентилатора (НЕ РГБ) , да добавя още 2 Be Quiet Pure wings 2 което ще се приближи до 170 лева бюджета , но искам да чуя и вашото мнение !
Цитирай

(2020-07-23, 20:48:47)Andon0v написа:  Мисля че няма нов лаптоп който да няма "умна" батерия и контролер за нея

Няма значение колко е умна батерията, като е глупаво зарядното.
Имам Asus X550DP-XX090D, на който му се скапа батерията сред като изтече гаранцията.
Оказа се, че в зарядното имало по-малки кондензатори от необходимите,
за да се поберат в по-фешън кутийката. Та въпросните кондензатори на всичкото отгоре са и смотани
и явно след време се скапват по-бързо и ефектът е че не дозареждат докрай. В началото ми направи впечатление, че зарежда до 80% и с течение на времето зареждаше все по-малко, докато накрая от 30% падаше за броени минути. За пробелмът научих от руски сайтове, в които един момък направи мод на зарядното си с по-добри кондензатори. За съжаление, ако не се усетите навреме като мен ще трябва да купувате и батерия, която пък се сменя като се отвори лаптопа през клавиатурата, щото всичко е под кутията. Станах спец по отваряне, досега поне 12-15 пъти съм я отварял. Батерията я откачих и засега работи само на ток. Но понякога ми прави проблем с включването и се налага да изключвам от захранване, докато нещо се разреди в него и едва тогава решава да тръгне.
Цитирай

Съгласен съм - със скапано зарядно и скапан кабел можеш да прецакаш много електроника, правил съм го, особено с айфони.
Цитирай

Бихте ли ми помогнали в избора на рутер? Чета и сравнявам между Миктотик, Линукс, Асус и Нетгиър. По принцип живея в панел и двубандов едва ли ще ми е предимство, пробвал съм такъв и 5 гхц само в стаята в която е рутера може да се ползва. ТП линковете в панелките са масови и много си пречат, затова съм се замислил за нещо не толкова масово. А на стария тп линк съм му намерил място, като купя друг, вече не може да се обновява. Съвети от ползващи въпросните марки ще са ми много от полза! В къщи се ползват не малко мобилни устройства, но никога всички заедно!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

А сумата която си решил да дадеш за рутера?

1916 
Цитирай

50-100 лв +,- в тия граници.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Писал си "Линукс" когато си изброявал марките. Явно е грешка и си мислел за Linksys. Също "Миктотик" - Микротик.
Препоръчвам ти Linksys E5400. 105 лв. е в Технополис, в онлайн магазините може да се вземе за около 90лв.
https://www.technopolis.bg/bg/Ruteri-/RU...0/p/564712

1916 
Цитирай

Може да погледнеш някои от моделите на Тенда. Ако уцелиш бройка няма да имаш проблеми. Принципно до 100лв няма кой знае какво читаво, но зависи от изискванията които не си споменал. Относно тп-линк: проблема е в зашумения ефир, а не в марката. Нетгиър по принцип са зле. Поне ниския клас. Асус - моделите над 130лв биват. Отдели малко повече пари (130-150) и може да вземеш читав асус. Арчър ц80 на тп линк беше на промо при румънците за около 100лв. Мисля не е лош вариант
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)