Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

(2020-08-01, 18:17:31)vaso22 написа:  Може да погледнеш някои от моделите на Тенда. Ако уцелиш бройка няма да имаш проблеми. Принципно до 100лв няма кой знае какво читаво, но зависи от изискванията които не си споменал. Относно тп-линк: проблема е в зашумения ефир, а не в марката. Нетгиър по принцип са зле. Поне ниския клас. Асус - моделите над 130лв биват. Отдели малко повече пари (130-150) и може да вземеш читав асус. Арчър ц80 на тп линк беше на промо при румънците за около 100лв. Мисля не е лош вариант

Съгласен съм с всичко без едно. Модела на Тенда AC6 е много добър!
Цитирай
Аксесоари

Да, телефона ме “поправя” и се получават грешки. Гледах един модел на асус ... 66u, където тук е 210-250 лв , а в амазон е 60$?+10$доставка. Освен това може да се “пипа”
Още мисля за асус и микротик, тенда ги отписах, в англоговорящите форуми не се изказват ласкаво за тях, все пак са но нейм китайци. Никой обаче не каза че ползва някои от марките. Все още чета за тях, и си правя изводи!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Въпросния Linksys съм го ползвал. Подарих го на сестра ми когато нейния се прецака. Понеже бях доволен от марката, а у нас станаха много устройства (4 телевизора, 4 телефона, 2 лаптопа, PS4, таблет) закачени към рутера, реших да си взема пак Linksys, но по-добър. В момента съм с Linksys EA8300.
И двата рутера никога не съм ги рестартирал. Никога не съм имал проблеми и не съм си помислял да "пипам". Мобилното приложение дава доста възможности за настройки. За мен най-полезно е да ограничавам (спирам) интернета чрез рутера на устройствата които ползват децата в определен часови диапазон (от 20:00 до 7:00). Когато се ползва голям трафик от повече устройства съм задал кои да са с приоритет.

1916 
Цитирай

За конкретния бюджет бих взел примерно ZBT WE3526, вярно китайски, вярно няма го в България ама от към РАм и Ром, процесор няма да откриеш подобен за тази цена, след това бих му сложил последната версия на Openwrt или Padavan, някоя друга фунцкийка, ще си добавя за управление на трафика, нормалните настройки и го зарязвам
Цитирай

Аз ползвам все TP-Link-ове, проблеми нямам. Дръпни си една програмка Wi-Fi Analyser, независимо с какъв рутер си, и си избери най-малко използваният канал около теб.
Цитирай

Правил съм я тази операция, пренаселен е  ефира и са предимно ТП линкове, все пак в панелките е така. Сведох марките до 2, асус и микротик. Но ми направи впечатление един модел на асус в амазон УК и ДЕ са по-ефтини  от тук(емаг и ардес) както и избора е по-голям!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

За Asus погледни и в Технополис, ако го имат.
Според мен Ардес продават скъпо
Цитирай

Може ли някой да подаде някой друг линк за безплатни програми или free лиценз за една година, ако може някой по оборотен сайт?
Моля само без Crack, patch !С кеиген може Smile
Мерси предварително.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Колеги, понеже си сложих 1тб ссд, старото NVME 256гб си седи и прашлясва. Чудех се дали има как да го сложа на служебния ми комп. Видях обаче, че дъното няма такъв слот. Питането ми е - някой ползвал ли е преходник и дали  няма да си загуби скоростта? Първия такъв, който видях в нета е този:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Iphone X Space Grey 
Цитирай

1 TB би трябвало да ти е достатъчно за системен диск
Помисли за вариант с външна кутия за NVME, има готини варианти

https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D...51&dpr=1.5
Цитирай

1тб ми е на компа вкъщи, забравих да кажа. Достатъчно си е, затова се чудех дали резервата не мога да я бодна в служебния комп в работата.

Iphone X Space Grey 
Цитирай

При всеки случай има разлика между Sata iii и pci express , то зависи и какво е ССД то де ама най вероятно ще му се ограничи производителността
Евентуално през усб 3.1 както колегата по горе е дал линк
Цитирай

(2020-10-09, 08:05:38)lockup написа:  1тб ми е на компа вкъщи, забравих да кажа. Достатъчно си е, затова се чудех дали резервата не мога да я бодна в служебния комп в работата.

Там трябва да се отваря компа и инсталация да се прави, надали ще е с пиратски уин
Малко си е приключение. Ако имате IT отдел, можеш да се допиташ до тях
Цитирай

(2020-10-09, 06:26:28)lockup написа:  Колеги, понеже си сложих 1тб ссд, старото NVME 256гб си седи и прашлясва. Чудех се дали има как да го сложа на служебния ми комп. Видях обаче, че дъното няма такъв слот. Питането ми е - някой ползвал ли е преходник и дали  няма да си загуби скоростта? Първия такъв, който видях в нета е този:
Както колегата @Andon0v каза, ще му ограничиш скоростта. Въпроса е колко, ако nvme-то ти е по-старо - няма да е много. При старите скороста на четене и писане беше около 800-900 MB\s, но при по-новите достига до 3600+ MB\s. Докато при сата, както си гледал да го вържеш скоростите са до около 600MB\s, така че сам си направи сметката. Реално само да отбележа 600MB\s си е доста добра скорост и ако до сега си бил с hdd ще видиш угромана разлика. BTW не съм много сигурен, че през usb 3.1 ще имаш по-високи скорости от сата, но ще имаш мобилност, няма да се налага отварянето на лаптопа, но няма как windows-a да е на външен хард (не че е невъзможно, но няма логика).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-10-09, 06:26:28)lockup написа:  Колеги, понеже си сложих 1тб ссд, старото NVME 256гб си седи и прашлясва. Чудех се дали има как да го сложа на служебния ми комп. Видях обаче, че дъното няма такъв слот. Питането ми е - някой ползвал ли е преходник и дали  няма да си загуби скоростта? Първия такъв, който видях в нета е този:

Това на снимката няма да ти свърши работа!То е преходник от М.2 САТА към 2.5 инчовият САТА конектор.
М.2 NVME има файда от него само ако е на дъното.
Цитирай

Ами дали ще загуби скорост зависи изобщо какви скорости развива конкретният модел - това, че е NVMe не означава, че задължително лети с 3500MB/s.
Цитирай

Моделът на ссд-то е Samsung 256 GB. По спомен скоростта му е 1800мб/с. Трябва да го видя, но ще стане довечера като се прибера от работа. Смисъл, не е от най-старите модели. Служебния комп е с обикновен HDD и според мен, каквото и ССД да сложа, ще е 10 пъти по-бързо.

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Това ще е така, ако сложиш Windows на ССД. Най-лесния вариант без да преинсталираш е да го клонираш. Не знам обаче как стоят нещата с клониране на ХДД. Аз съм си клонирал само ССД-та.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2020-10-09, 14:14:55)lockup написа:  Моделът на ссд-то е Samsung 256 GB. По спомен скоростта му е 1800мб/с. Трябва да го видя, но ще стане довечера като се прибера от работа. Смисъл, не е от най-старите модели. Служебния комп е с обикновен HDD и според мен, каквото и ССД да сложа, ще е 10 пъти по-бързо.

Ясно, по-нов модел е и е бързо. Въпросът е, че за тези скорости ще забравиш, но това не би трябвало да те притеснява, защото така или иначе, ако има как да го сложиш, компютърът ще е много по-бърз, а скорости от типа на споменатите в последните коментари ще ти трябват при видеообработка, виртуални машини... абе при специфични професионални нужди.
Цитирай

Провери си точно модела на SSD-то. Ако наистина е NVME, има огромна вероятност да не работи на SATA слот. Много малко драйвове поддържат едновременно NVME и SATA протоколите.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Пичове, голяма тъпотия.
Имам бизнес модел лаптоп Fujitsu.
12gb ram, Full Hd IPS, 256GB SSD.
Имаше Windows10. Три пъти вече се пробвам да му инсталирам Windows 7-и трите пъти нищо. Блокаж! Най-лошото е че сега си форматирах и дяловете с windows 10 и към момента лаптопът просто е блокирал нацяло и нищо не зарежда. Стига до Windows start анимацията и замръзва.
Уж го инсталирах чрез rufus и флашка. Ама фрийзва.

Няква биос защита ли има, нещо в биоса ли трябва да пипна-тва е смешно замен да не мога да инсталирам друга операционна. На 10-13 годишни бракми клас workstation нямам проблем, тука не става.
Ще съм ви благодарен за всякакво инфо.
Цитирай

(2020-10-13, 13:54:18)greensmoke7777 написа:  Пичове, голяма тъпотия.
Имам бизнес модел лаптоп Fujitsu.
12gb ram, Full Hd IPS, 256GB SSD.
Имаше Windows10. Три пъти вече се пробвам да му инсталирам Windows 7-и трите пъти нищо. Блокаж! Най-лошото е че сега си форматирах и дяловете с windows 10 и към момента лаптопът просто е блокирал нацяло и нищо не зарежда. Стига до Windows start анимацията и замръзва.
Уж го инсталирах чрез rufus и флашка. Ама фрийзва.

Няква биос защита ли има, нещо в биоса ли трябва да пипна-тва е смешно замен да не мога да инсталирам друга операционна. На 10-13 годишни бракми клас workstation нямам проблем, тука не става.
Ще съм ви благодарен за всякакво инфо.

Вчера преинсталирах един стар fujitsu лаптоп(от около 2012) и по същия начин не ми буутваше флашката, нито 7, нито 8.1, нито 10. В биоса нямаше никакви настроики за legacy/uefi, оказа се, че rufus-а е правил флашките на uefi и за това не ги е буутвал. На следващият опит промених настройката от uefi на ''bios ... '' нещо такова, не помня точно и добавих една опция за стари биоси. След това спокойно си буутна от флашката и инсталирах уиндоуса. Предполагам и при теб ще е нещо такова.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

За да ти стане по-ясно и да ме разбереш правилно: Ако в сайта на производителя имаш единствено драйвери за Windows 10 - няма как да сложиш Windows 7.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Зависи, слагал съм Уиндоус 8.1 на машина, която работи само с 10. Не че е пълноценно. Но не е невярно това, което казваш.
Цитирай

(2020-10-13, 13:54:18)greensmoke7777 написа:  Пичове, голяма тъпотия.
Имам бизнес модел лаптоп Fujitsu.
12gb ram, Full Hd IPS, 256GB SSD.
Имаше Windows10. Три пъти вече се пробвам да му инсталирам Windows 7-и трите пъти нищо. Блокаж! Най-лошото е че сега си форматирах и дяловете с windows 10 и към момента лаптопът просто е блокирал нацяло и нищо не зарежда. Стига до Windows start анимацията и замръзва.
Уж го инсталирах чрез rufus и флашка. Ама фрийзва.

Няква биос защита ли има, нещо в биоса ли трябва да пипна-тва е смешно замен да не мога да инсталирам друга операционна. На 10-13 годишни бракми клас workstation нямам проблем, тука не става.
Ще съм ви благодарен за всякакво инфо.
Много мъки и защо? Като не ти харесва дизайна на 10 ката можеш да го направиш да изглежда като 7ца
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)