Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

Понеже в друга тема беше повдигнато на въпрос, но мястото му е тук - какво да опитате ако докато играете на компютъра нямате звук при използването на безжични слушалки? Не гарантирам, че би помогнало във всички случаи, а на някои нищо не може да им помогне (техен проблем ако се припознаят тук и избият пяна):
1. Отваряте Control Panel>Sound.
2. От таба Playback избирате въпросните като устройство по подразбиране (маркирате ги и после натискате бутона Set Default). Дори можете да дадете на всичко останало Disable.
3. От таба Recording избирате същото устройство, натискате десен бутон и давате Disable. Тук също можете да спрете всичко всъщност.
4. От таба Communications просто изберете Do nothing.
5. Ако след като спрете играта нямате звук на компютъра, пуснете си устройствата, които сте спрели в изброените стъпки.
Цитирай
Аксесоари

Няма да избие пяна - спи спокойно!

Гугъл падна! Явно Зукърбърг отвръща на удара.........Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

Здравейте,имам един стар компютър и се питам дали ако му сложа нова видео карта и малко повече рам ще си го бъде още някой друга година?
По какъв начин да разбера дали това е възможно,в смисъл дали ще има някакви подобрения?
Машината е HP Smile доста старичка!

CPU Typ DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
Видео карта ATI Radeon HD 3450 (RV620)
2гб рам
Windows 10 PRO x64 Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-12-21, 20:03:55)Compare написа:  Здравейте,имам един стар компютър и се питам дали ако му сложа нова видео карта и малко повече рам ще си го бъде още някой друга година?
По какъв начин да разбера дали това е възможно,в смисъл дали ще  има някакви подобрения?
Машината е HP Smile доста старичка!

CPU Typ DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
Видео карта ATI Radeon HD 3450 (RV620)
2гб рам
Windows 10 PRO x64 Smile

Бая стар е. Според дъното ще разбереш какви по-нови части можеш да намериш, като и тях най-вероятно ще ги търсиш на старо.
Цитирай

Много много не разбирам от дъното на тоя компютър с кое трябва да се съобразя имали знаете ли сайт ,програма който да прави тея неща ? Smile
А да на старо или някъде по евтинко не ми се инвестират 50-100лв за тоя компютър ако мина с 50-60лв може да се излъжа.
Аз си имам компютър тоя е за тестове.

@fifth_root Мерси за бързия отговор Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Като за начало, виж точния модел на дъното с Aida примерно.
Специално РАМ памет много прецизно се напасва - трябва да се съобразиш с честотата, тип РАМ, латентност ако ще добавяш нова "плочка" за да се разбира с настоящите, и разбира се дъното колко може да захрани за да не следват рестарти.
Видеото трябва да се съобрази със захващането за дъното, но най вероятно е PCI. Също така самата карта какво захранване изисква, и дали ще съвпадне а твоето. Всичко зависи от това, дъното какво поддържа.

Не знам къде ще търсиш части за толкова стара машина.
Някъде по сервизите, но да знаеш, че ги водят "антики" и им търсят пари.
Преди 5-6 години си търсех карта и РАМ за PC от 2004 година и се оказа доста скъпо и трудно начинание.
Цитирай

За 50 лв няма да стане, щом не си съвсем наясно - Аида е за теб. С нея ще разбереш какво ти подържа дъното и почваш търсенето. Може би ще се наложи и процесор, само с рам няма да постигнеш много. Играх го този филм с първия ми компютър, не съм го изхвърлил заради сантименталност.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Още 2 гб РАМ и по хубаво видео ще усети доста разлика. То зависи и какво иска да прави с него.
Цитирай

С Aida дай параметрите. Ама едва ли под 100 лв. ще те оправят, то и хардът най-вероятно е бавен. 
Цитирай

А няма да инвестирам кой знае колко пари в него, малко да го забързам от това се интересувам най вече
Не знам дали ще може да се инсталира 8гб рам на тая машина ето намерил съм и рам и видео карта мога да намеря за по 10-15евра поне да има HDMI Smile изход
Да може поне да се сърфира без да го има забавянето от около 1-2 секунди в по добрия случай!
И на лято да го подаря на едни познати поне да му се на кефят някой друга година .
П

https://de.aliexpress.com/item/100500183...web201603_

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Рам от али по добре недей
Цитирай

За 100лв можеш да вземеш 128GB SSD (45лв нов) и 2х4GB кит Рам (50-55лв от OLX)
Това е минимумът, с който ще усетиш разлика
За по-сериозен ъпдейт ще се наложи да си направиш нова конфигурация,
защото тази не заслужава повече инвестиции
Цитирай

ОК,отказвам се тогава.
Явно не си заслужава, по добре някой готова машина за 100еврака поне 5 пъти по мощна.
Ще се сменя явно тая Smile
Мерси на отзовалите се Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-12-21, 20:03:55)Compare написа:  Здравейте,имам един стар компютър и се питам дали ако му сложа нова видео карта и малко повече рам ще си го бъде още някой друга година?
По какъв начин да разбера дали това е възможно,в смисъл дали ще  има някакви подобрения?
Машината е HP Smile доста старичка!
Google ще дава нов живот за старите компютри с облачна ОС

Технологичният гигант придоби набиращата популярност операционна система CloudReady и ще я поддържа заедно със своята Chrome OS.
Google придоби компанията Neverware известна най-вече с операционната си система CloudReady: Home Edition. Интересното при тази ОС е, че може да работи на доста стари Windows и Mac компютри, вкл. лаптопи и настолни PC. След тази сделка CloudReady вече е официално част от Google и екипа на Chrome OS. Google едновременно ще поддържа, както своята Chrome OS, така и новата за него CloudReady.
Целта е потребители разполагащи със стари машини, които вече не могат да бъдат използвани адекватно с новите версии на Windows 10 и macOS, да ги превърнат в пълноценни хромбуци и да продължат да ги използват. Дори слаби машини с 2 GB RAM и едва 16GB твърд диск могат да работят под CloudReady: Home Edition. Смята се, че хардуер произведен след 2007 г. ще има добра съвместимост с облачната ОС, но все пак се изисква добра и стабилна интернет връзка.
Цитирай


(2020-12-21, 21:44:27)Andon0v написа:  Рам от али по добре недей

(2020-12-21, 23:02:10)anatol06 написа:  Google ще дава нов живот за старите компютри с облачна ОС

Технологичният гигант придоби набиращата популярност операционна система CloudReady и ще я поддържа заедно със своята Chrome OS.
Google придоби компанията Neverware известна най-вече с операционната си система CloudReady: Home Edition. Интересното при тази ОС е, че може да работи на доста стари Windows и Mac компютри, вкл. лаптопи и настолни PC. След тази сделка CloudReady вече е официално част от Google и екипа на Chrome OS. Google едновременно ще поддържа, както своята Chrome OS, така и новата за него CloudReady.
Целта е потребители разполагащи със стари машини, които вече не могат да бъдат използвани адекватно с новите версии на Windows 10 и macOS, да ги превърнат в пълноценни хромбуци и да продължат да ги използват. Дори слаби машини с 2 GB RAM и едва 16GB твърд диск могат да работят под CloudReady: Home Edition. Смята се, че хардуер произведен след 2007 г. ще има добра съвместимост с облачната ОС, но все пак се изисква добра и стабилна интернет връзка.

Е и тая платформа CloudReady тествах ,но като исках да инсталирам Linux Beta и ми даваше грешка че не може да бъде инсталиран ,Терминала не ми работеше иначе ако е за сърфиране е жесток ,дори има и работеща опция огледален образ с телевизора !

Определено ми хареса но както вече писах само Linux Beta не се инсталираше.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Виртуализацията активирана ли е през BIOS?
Цитирай

(2020-12-22, 08:39:49)Vi70 написа:  Виртуализацията активирана ли е през BIOS?

Ами не знам точно как беше!
Не ми пречи пак да я инсталирам (CloudReady) ,до колкото си спомням едно от двете или като е включена Виртуализацията или като е изключена не се стартираше самата CloudReady!


P.S
Виртуализацията активирана-Linux Beta в менюто излиза на настройки ,но дава грешка при инсталиране!
Виртуализацията НЕ активирана-Linux Beta в менюто на настройки НЕ излиза въобще !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Процесора май те спъва. От по старите май Интелските са по отзивчиви.
Търси нещо на 5-6 години за 100 150 евра и си готов.
Цитирай

(2020-12-22, 11:38:44)Vi70 написа:  Процесора май те спъва. От по старите май Интелските са по отзивчиви.
Търси нещо на 5-6 години за 100 150 евра и си готов.

Нямам си и на идея .
Като изпадне нещо по евтинко с което да се позанимая някой друг месец може и да взема някой друг компютър.
То тоя компютър и без това е помежду другото само за занимавка .

Само не разбрах защо не се вижда харддиска на който е инсталирана самата ОС!
Имали начин да си запаметя данни на самият харддиск на който е CloudReady инсталиран?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Знаете ли компютърен магазин в България/без значение онлайн или физически/ в който да продават нещо подобно? Просто искам да си спестя чакането!
https://www.amazon.com/Sabrent-External-...ics&sr=1-2

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Какво ти трябва, преходник, кутия или кутия с вентилатор? Първите варианти ги има, на разнообразни цени, започващи от около 10 лв.
Цитирай

Кутия с вентилатор, който в същото време е и преходник .

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Виж тук.
Цитирай

За съжаление няма, това беше едно от първите места на които проверих. Ще потърся още малко тук, и ще поръчвам отвън ако не открия, и ...ще чакам!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

https://m.emag.bg/vynshen-rack-thermalta...ELXRKBBBM/
https://m.emag.bg/kutija-za-tvyrd-disk-r...D70WZ3MBM/
ще ти свърши ли работа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)