Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

@drpetar Има ли някаква причина да искаш да е точно интелски процесор ? ..
Щом ще е само и единствено офис и филми преспокойно можеш да минеш с вградено видео.
За рамта строго зависи как се позлва компютъра. В моя случай имам постоянно включен филм на заден фон, скайп някоя друга по-сериозна програмка и 20ина + таба в хром и съответно имах 3 гигабайта, стигаха но с 8 стана работата перфектна.

Ако нямаш намерение да отваряш 145267485 таба и още 15263 програми то 4 гиги ще са ти предостатъчни.

Общо взето кой да е лаптоп в кой да е магазин за над 500 лв ще ти свърши работа.
Този примерно би трябвало да ти е перфектен.

А например на този , който е до лимита на бюджета ти, ще можеш да играеш 90% от най-новите игри на прилична настройка.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
Аксесоари

teneke написа:@drpetar Има ли някаква причина да искаш да е точно интелски процесор ? ..
Само защото чувам че АМД много греели.
Иначе този HP ProBook ми грабна окото.
Цитирай

Roshav^ написа:Абе дадоха ми една мемори карта 2GB (OLYMPUS xD-Picture Card), цъкам я в лаптопа и ми показва, че 500мб от картата са заети, а 1.5гб са свободни, обаче влизам в картата - празна. Как мога да извлека снимките от вътре преди да я форматирам, защото на момчето са му много важни?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай

Сложи я в устройство което я чете и виж дали там ще видиш снимките, копирай целия партитишън директно от моя компютър на локален дял, пробвай да я дирнеш през CMD да видиш дали цмд-то ще ти покаже дали има нещо и през него копни. Recuva ?


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай

Благодаря за мненията и предложенията относно избора ми на лаптоп. HP ProBook 4540s вече е факт :thumbup:
Цитирай

Една термопаста до колко време след първото отваряне е годна за използване? Имам една Arctic cooling MX-2, закупена миналото лято и отворена веднага след това. Сега компютъра пак нещо взе да вдига много температурите и се чудя дали няма да и има нещо на пастата...
Цитирай

Пастата я сменяй на 6 месеца, а срока и на годност е без край, или поне аз имам паста на 5 години със същите термосвойства на ден първи.

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай

Привет, колеги Smile

Ще си сглобявам комп, отделил съм 500 лв. Ще се ползва за интернет, може би филми и игри, ако ми хареса нещо (не съм особено зарибен геймър Big Grin)

Какво може да ми препоръчате за тези пари?

Samsung Galaxy Nexus, ROOT 4.4.4
Цитирай

Само кутия с чарколак или всичко, монитор и прочие, каква е сегашната, какво може да се ползва от нея?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Само кутия, всичко друго си имам. Сегашната е с не особено добри параметри, все пак е от 2005 Smile Може DVD-то да взема и, евентуално, кутията.

Samsung Galaxy Nexus, ROOT 4.4.4
Цитирай

DVD-то Sata ли е?

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX
GB B75-D3V /B75/LGA1155
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 498.19 лв. с ДДС

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Захранването е към кутията и е възможно да сменя само него, нали така?

Samsung Galaxy Nexus, ROOT 4.4.4
Цитирай

да, ама не остана за захранване при това горе. Сложил съм ти двуядрен процесор с видео в него, за това което го искаш ще е перфектен, харда е хубав, поне на спецификации, рамта е достатъчна, че ще има и запас за гореизброеното. лошото е че не останаха пари за захранване, ще трябва да караш със сегашното или да вземеш някой нов китаец. Цялата конфигурация не е особенно мощтна в този си вид. В последствие ако ти се преиграят някакви по-леки игри, си вземаш една видео карта и ново захранване и си свиркаш. Дано и DVD-то да ти е сата, защото иначе става и то не използваемо.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Колеги да ви попитам от къде мога да си намеря адаптер за DVD записвачката, че моята е по стара и е с PATA интерфейс, а трябва да е SATA заради новите дъна сокет1150 и въобще ще има ли някаква полза от адаптера или ще трябва нова записвачка да взимам

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Адаптера, ако има такъв, но по спомени май да, ще струва към 15лв, а нова е 30лв. А и твоята най-вероятно е о старичка, та така или инак скоро ще трябва да я сменяш, да не се окаже, че си се набутал с безполезен адаптер.

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай

И аз така си мисля, че един път така бях се прекарал и за това сега си търся нова записвачка не са скъпи 28лв ги гледам по сайтовете така, че нова ще взимам

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Здравейте, колеги. Избрал съм си части:
Дъно - GigaByte H61MA-D3V
Процесор - Intel Core i3- 3220 3.3ghz 3M
Хард - Seagate 500gb SATA3
Ram- 2 плочки по 4гб

Та въпроса ми е нужна ли ще ми е външна видео карта за да подкарвам Lol и WoW или мога да си остана с вградената hd2000 на процесора?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

С вградената можеш само филми и клипчета да гледаш, за нищо не става...
Цитирай

Не знам какви пари си приготвил но ако искаш да ползваш вградено видео по добре се насочи към амд платформа.
Примерно нещо такова:
Дъно-GIGABYTE F2A75M-HD2
Процесор-AMD A8-5600K
Рам–GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO LEGGERA
Ако можеш да се напънеш може процесора да го смениш с 5800К
Варианта горе излиза 426лв. Нямам си и на идея имаш ли кутия,захранване и най вече колко пари можеш да отделиш.Но видеото в горния процесор е доста по добро от това на 3220

?
Цитирай

Ами приготвил съм около 600лв макс. Аз първо мислех i5, но много пари излиза. Тези AMD-та не топлиха ли много. Аз имах един Атлон 2800+ преди и много грееше - 80 градуса. Сега ми казват, че са ги оправили. Аз съм се ориентирал към Интел, защото от мястото от което ще взимам имат малко дъна за АМД и малко процесори на марката. Кутия си имам и захранване мисля 500w.

Едит: сега гледах и може да заменя i3 с i5 3330 3ghz или с i5 3470 3.2ghz.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Гледай сега и във двата процесора i5 3330 и i5 3470 видеото е слабо (Intel HD Graphics 2500).Процесорите са супер обаче ще трябва да добавиш и някаква прилична видео карта след време. Ако не мислиш да взимаш отделно видео и избора е само интел си вземи i3 3225 той е с Intel HD Graphics 4000 от която пак не можеш да очакваш чудеса но е по прилична от HD 2500 но все пак е далече от тази в АМД 5600К .

ПС: Може и нещо такова
ADATA 2 x 4GB DDR III 1600
AMD Athlon II X4 Quad Core 750K, 3.40GHz, BOX, FM2
SAPPHIRE 1024М HD7750 DDR 5 PCI-E 3.0 /BULK/
ASROCK FM2A55M-DGS/BULK/, AMD A55, DDR III 2400+(OC)/800, VGA, DVI, RAID, GLAN FM2
WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue


Междинна сума 515,89 лв.

ДДС (20%) 103,18 лв.

Крайна цена 619,07 лв.
Като така ще си играеш дори игрички на медиум детайли, само виж и какво точно ти е захранването да не е някое китайче да не направи беля. Ако от магазина който ще пазаруваш няма нито амд 5600к (5800к) или AMD 750K ти предлагам да си потърсиш друго магазинче

?
Цитирай

Колеги, след няколко дни си поръчвам Intel i5 4670, Asus Z87-K, но не знам каква РАМ памет да избера единственото което искам е да е 2x4, но не знам каква марка и какъв модел да са

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Взимай на Corsair, едни от най-добрите са. Само кажи от кой магазин ще поръчваш за да ти препоръчаме от него.

Аз лично препоръчвам или ТАЗИ памет, или тази. Предполагам че ще купуваш от този магазин. Ако ще купуваш от друг например от sky, можеш да погледнеш и тази CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600MHz, CML8GX3M2A1600C9W, Low Profile 1.35V - 140 лева. Малко по-бавна е от другата, но е нископрофилна и не би трябвало да имаш проблеми с наместването на охладител различен от този в кутията на процесора, ако я слагаш на 1 и 3 слот.
Цитирай

Ами колега гледах процесора и пише, че е съвместим само с 1600MHz за повече не пише и за това не знам каква да взема иначе ако няма проблем ще е тази

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Къде го чете това нещо? Не би трябвало да има никакъв проблем с тази RAM памет. Ако искаш първо попитай във фейсбука на никем дали ще стане тази памет и тогава поръчвай, но според мен няма да има никакъв проблем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)