Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?
#51

Mr.Rafael Nadal написа:И аз да се включа компа е вече на две години като го купувах дадох 1100 лева. От 6 месеца е със Windows 8 и е доста набъкан вече трябва го преинстал. Стартира за 20 сек
CPU: четириядрен i5 2.8 Ghz
Видео: GeForce GTS 450
Рам:4GB 1333 Mhz
Софтуерно го поддържам със TuneUp Utilities 2013 и Comodo
Хардиерно на месец го чистя с прахосмукачка Smile

Ха - моята конфигурация е абсолютно същата Tongue Big Grin

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
Аксесоари
#52

AverOneOne написа:Идеята на пича е да накара техните да му вземат нова видеокарта, но условията са най-вероятно моментната да сдаде багажа. Но ако е съсипана физически, те ще разберат. Моята идея е пъхаш във фурната на 200* и чакаш да се опече. Сервираш със термо паста. Зрелищно, а по твои "показания" просто си цъкал някоя нова игрица.
Ами да ти кажа така се оправят прецакани карти,само че се маха охлаждането.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#53

Да, ама при работеща карта, ефекта е обратен.

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай
#54

AverOneOne написа:Да, ама при работеща карта, ефекта е обратен.
Ако направи всичко както трябва не мисля,че изобщо ще има някакъв ефект.Точно на 200 градуса се пускат за 10 минути и всичко е ток и жица(при повечето).

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#55

Ааа, нямам физически достъп до картата. На кутията имам от ония гадни неща, дето като я отвориш и почват да пищят. Други идеи?
@AverOneOne почти позна ситуацията
Цитирай
#56

^Еми изключи от тока и действай.

LG G2
Цитирай
#57

ico9750 написа:Имам въпрос-как да унищожа една видео карта. Картата е Ati Radeon 9550 със 250МХз ядро и 128МБ рам и идеята е да не се пипа физически(да я удариш с чук)
а да се унищожи по софтуерен път. Сложих волтажа на ядрото на макс, овърклокнах я до 375МХз за час и нещо активна игра и пущината не ще да сдаде багажа. Айде някой да даде идея, защото моите ми свършиха

375MHz не е върхът, който може да достигне въпросния модел.
Чрез OC може да се достигне честота X, след която охлаждането няма да е ефективно и най-вероятно ще се стигне до bootloop.
При евентуално достигане на дадена стойност X, която в момента не можем да наречем достатъчно висока, трудно ще се стигне до downgrade>malfuction>повреда, защото 375MHz не е достатъчно висока за да се стигне до някой от тези етапа, защото R350 GPU-то на AMD е с официален максимален OC от приблизително 500MHz+. Отделно алтернативните модели на nVidia от дадената година варират от 400Mhz+.
Дори за downgrade на модела е недопустимо да говорим. Въпросния чип както написах по-горе в момента си го OC на приблизително 70% от MAX f(X).
На първа инстанция опитай да въведеш disable на евентуален bootloop при достигане на дадена честота, която е зададена най-вероятно от самата видео карта.
След това опитай отново да OC, като W Usage, ако има, CoreVoltage (всичките възможни) + OC + скоростта на паметта въведеш на максималната допустима X.
Ако и тогава не се получи, няма нужда да сваляш вентилатора както някой беше написал, а просто извади въпросния connector, свързващ cooler-a с чипа, след което опитай да OC.
Като цяло по-старите компоненти (CPU/GPU) от периода 2001-2005г. работят на по-ниски честоти и vcore-а е доста по-нисък. Именно затова е по-трудно да се стигне до downgrade и още по-трудно до malfunction/повреда.

Отделно, ако си решил да я повредиш, за да си купиш нова видео карта, не виждам каква алтернатива имаш, защото въпросния модел, доколкото знам, е с по-стария слот - AGP4x/8x.
Най-добрият вариант, който можеш да вземеш, е евентуално някой с архитектура R620/R700, което в никакъв случай не е нова видео карта, защото първо не се произвежда от 6г., второ не се продава никъде освен втора ръка и трето е изключително слаба от гледна точка производителност.

iPhone 6 Space Grey
Maximus V FORMULA/ Ivy Bridge 3770k @ 4700MHz/ Corsair H100i/ 16GB Corsair Vengeance/ 240GB OCZ Vertex4/ 1TB WD Cavier BLack/ DirectCU II GTX680 1250/7000MHz/ Define XL R2 + Seasonic SSR-750AM Bronze
Цитирай
#58

Най лесния вариант е просто като флашеш биос който не е за тази карта биеш му един рестарт на компа и си готов Big Grin
Избери си един от тук примерно http://www.techpowerup.com/vgabios/index...&memSize=0
За флаш може да ползваш ATI Winflash Utility

?
Цитирай
#59

^Е това е идея, но поправимо ли е? Защото идеята е картата да става само за коша.

Попринцип, на мен ми трябва изцяло нова конфигурация, но родителското тяло заяви, че докъто сегашния не сдаде багажа, няма да ми позволят да си сглобя нова машина, и аз реших, че ако видеото изгори (понеже от другите неща мога да изкарам някой лев) ще ми го позволят. И така... стигаме до тук
Цитирай
#60

Може и да е поправимо но ще е доста трудно и едвали някой ще тръгне да се занимава, може след това да се флашне с правилния биос но ще трябва да изнамерят от някъде стара видео карта на PCI слот,не помня дали на тъмно можеше да се флашне(разбирай на тъмно под дос без да се вижда какво се прави).Всичко това го казвам по спомени от удавна не съм питал такива стари чарколяци. Обаче съм сигурен в това че след флаш с несъвместим биос и рестарт няма да изгрее.

ПС:Помисли все пак за родителите ти дали го правят просто от някакви принципи(докато не се счупи) или просто нямат излишни пари за такива харчове Smile

?
Цитирай
#61

Колеги не че нещо ама започвате да се отклонявате от въпроса.Мисля че ако се поровиш малко в гуугъл ще намериш как да умориш картата. :cheers:

LG G2
Цитирай
#62

androlog написа:^ Много зависи от компонентите и съответните драйвъри.

При мен индекса се качи с 0.5 точки след като сложих 8..

Моята мобилна конфигурация: https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook.../#overview

Процесор: Intel Core i3 370M 2.4 GHz
РАМ: 6GB DDR3 1066 MHz SDRAM (corsair)
Видео карта: NVIDIA GeForce 310M with 1GB DDR3
Хард: Seagate Momentus XT 750GB 2.5" SATA с вграден 4GB SSD (хибриден диск)
Батерия: 8 клетъчна, 5600 mAh батерия - средно ми дава 6 часа живот.
ОС: Windows 8 Pro

Обаче подозирам, че уин 8 си иска и по нов хардуер от моя. При теб ръст, при мен спад. Не намирам обяснение, освен драйвери или по скоро липсата им, понеже се оказа, че част от хардуера ми няма поддръжка за уин 8. Иначе машинката:
Процесор: Intel Core 2 Quad Q6600 G0 2.4 GHz @3,6 GHz 400*9 (запали на 4050MHz на много опасен волтаж)
РАМ: 2х2GB DDR2 1066+ MHz А-DATA @1200MHz 400*3
Видео карта: Asus GT Top HD4870 with 512MB GDDR5 ОC
Хард: 3xWD640GB RE в RAID 0 + 1xWD250GB
MB: X38-DQ6
PS: чифте 1k
ОС: Windows 8 Pro - за сега докато я изтрая Smile
Цитирай
#63

chorave написа:ПС:Помисли все пак за родителите ти дали го правят просто от някакви принципи(докато не се счупи) или просто нямат излишни пари за такива харчове Smile

Виж сега, когато се купува нещо за мен, аз си го плащам. Събрал съм почти 1600 лева и мисля че за тези пари ще си сглобя нещо хубаво. Въпроса е, че нямам разрешение.
И за това реших да уморя картата, за да им се наложи да ми дадат разрешение а и понеже долу в магазина за части втора употреба само нея не искат да я купят.
Цитирай
#64

Аз веднъж мъчих едно Quadro,непомня какво беше,но стигна 115 градуса на ядрото и не мре.Направо се отказах от живота...

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#65

Вие направо ме засрамихте да си кажа характеристиките на компютъра Huh :facepalm:
Processor: Intel Pentium 4 CPU 3.40GHz
RAM:1GB DDR2 SDRAM
SPD: Nanya NT1GT64U8H80BY-3C
Дънна платка: HP Compaq dx2200 Чипсет: ATI Radeon Xpress 200/1600
32 битова операционна система
Video: ATI Radeon Graphics Processor, Internal DAC(400MHz) X1300/X1550 Series 256MB
OS: Windows 7 Ultimate Service Pack 1 (Държи се идеално, но мисля да го преинсталирам)
Доста слабичък компютър имам, но до началото на Май месец мисля да си купя лаптоп..
P.S : Компютърът ми е на долу горе 6 години и половина, купихме го 2006-та година Big Grin
Харесах си един ASUS K53 Dark Grey, ето му характеристиките:
Процесор: Intel Core i7-2670QM (2.2 - 3.1 GHz, 6MB кеш) 4 ядрен
RAM: 8GB (2x4096MB) DDR3
Видео карта: NVidia GeForce 610M с 2GB DDR3 собствена памет
Диск : 750GB SATA (5400 оборота/минута)
Windows 8 64-битов, струва 1299лв ! Smile

Apple iPhone 6s user  
Цитирай
#66

Не си струва горната конфигурация. Предполагам ще играеш игри, а картата е зле. Търси си поне 640-ка, а процесора може да е i5-3210 вместо стария i7. А и самия лаптоп е стар модел.

Galaxy Note 3
Цитирай
#67

sec0nD написа:...
Windows 8 64-битов, струва 1299лв ! Smile

От октомври миналата година до края на януари тази година имаше начин да си го легализираш напълно безплатно от Microsoft без да плащаш нищо - просто трябва да изтеглиш Media center и да поискаш безплатния ключ да ти го пратят на email-а, а този ключ ти валидизира windows-а за постоянно официално (до следващото преинсталиране, но и там има един трик да копираш папката с данните за ключа и си готов).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#68

Преди малко ги разглеждах лаптопите в Технополис и Техно Маркет долу горе до 1300лв и си харесах ето тези 3: HP PAVILION G6-2130EU/B9P12EA , DEEL INSPIRON N5110 И ASUS X55VD
Кой от 3-те варианта е най- добрият? И още един въпрос intel core i5-3210M 4-Ядрен процесор ли е?
P.S Добавям и този лаптоп ACER ASPIRE V3-571G

Apple iPhone 6s user  
Цитирай
#69

sec0nD написа:Преди малко ги разглеждах лаптопите в Технополис и Техно Маркет долу горе до 1300лв..........

По-добре разгледай тази тема---> http://forums.data.bg/index.php?showtopi...57&st=7680 и най вече последните 7-8 страници...ако не се ориентираш какво да търсиш им напиши какъв лаптоп искаш...до колко пари и за какво ще го ползваш...има доста отзивчиви хора които ще те посъветват кое е добро и кое не...аз от тази тема и другата която е за компютърни конфигурации купувам вече 4 лаптопа и 6 компютъра (за мен и мои познати) и оплаквания нямам...най-важното което съм научил е че компютър и лаптоп посмъртно не трябва да се купуват от Технополис или Техномаркет....най-малкото заради проблемите със гаранционното обслужване....ама хайде да не разводняваме темата повече...
Успех !

 Xiaomi Mi Max - Android 6.0.1; HTC ONE 10 Dark Grey 32 GB - Android 6.0.1
Цитирай
#70

По-добре да пита в HWBG, да пита в датата е все едно да пита брокер какъв хладилник да си вземе...

Dell Latitude E6420/I5-2540M/Quadro NVS 4200M/8gbRAM/128gb SSD/750gb HDD + Sony Xperia M4 AQUA black + iPhone 4s + Sony SLT-A57//Viva la Cosa Nostra!/Mi casa es su casa!
Цитирай
#71

centur написа:Иначе преди като бях с Windows 7 минаваше 1 минута и половина със сигурност, а Windоws 8 направо лети.
Батерията на лаптопа ми взе да кара повече (на режим High performance) с Windows 8 -> 3 часа и 10 минути (с Windiws 7 издържаше 2 часа и 15 минути), хем е 21% "износена".
Как разбираш на колко процента е "износена" ?

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#72

AIDA64, Everest...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#73

miglen97 написа:Как разбираш на колко процента е "износена" ?

Съвсем случайно от един плейър (Splash PRO EX) в настройките му има опция EcoMode:

[Изображение: e475aafcbfb1efae8265452188c9a407_790x522.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#74

Здравейте!
Намислил съм да си копувъм лаптоп. Ще го ползвам главно за сърфиране в нета и малко за игри (дота, лол). Имам бюджет до 1000лв, 1200лв. ако не намеря нещо добро за кръглата сума. Моля предложете някакъв модел и от каде да го взема. Мисля да не е от интернет, направо на место в някой техномаркет примерно. На работата работя на един Самсунг RV518 и съм доста очарован от самсунга Smile Дайте някакво мнение. Smile

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#75

Dell Inspiron 3521 (ако го купиш online ще ти излезе 1234,05 лв.)

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)