Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталация на Jelly Bean за Optimus L5 [Official 4.1.2] (вече и с ROOT)
#1

НЕ ОТГОВАРЯМ ЗА ПОВРЕДЕНИ ТЕЛЕФОНИ!
МИСЛЕТЕ ПРЕДИ ДА ПРАВИТЕ КАКВОТО И ДА Е, ЗАЩОТО Е НА ВАШ РИСК!

________________________________________________________________________________________

Изцелението от ICS най-после е тук (въпреки че е все още нерелийснато)!
Напълно стабилен, за сега незавършен и официален Jelly Bean ъпдейт за нашите тухли.

Трябва да имате инсталирани LG драйвърите на компютъра ви!
Това най-лесно става като свържете телефона в LG Software mode и го оставите да инсталира всичко сам.


Потребителите с Windows 7/Vista да прочетат тук:
И така, да започваме с инсталацията.

1. Изтегляме файла който по-късно ще импортираме в KDZ.
2. Изтегляме този архив който съдържа програмата KDZ и MSXML драйвър който подпомага работата на KDZ.
Инсталирате драйвъра и рестартирате компютъра.

Драйвъра е задължителен за Windows Vista, Windows 7 и Windows 8, а за XP е ненужен.
3. След като компютъра ви се рестартира, отворете KDZ и го настройте да изглежда по следния начин,
но НЕ натискайте "Launch Software Update"

4. Сега трябва да включите телефона си в Emergency Download Mode. Това може да стане по няколко начина и от опит съм забелязал че на различните телефони е по различен начин.

Преди всеки опит трябва да извадите и да поставите пак батерията в телефона!
4.1 Едновременно задържате копчето за усилване и копчето за намаляне на звука, като докато ги държите вкарвате USB кабела.
4.2 Задържате копчето за усилване и намаляне на звука, натискате веднъж копчето за включване и когато LED светлините отдолу светнат (back, home & options), отпускате всички бутони и бързо вкарвате USB кабела.
4.3 Задържате копчето за намаляне на звука и вкарвате USB кабела.
Има и още начини, но не ги знам. Консултирайте се с Google за това. Smile

Ако телефона ви е в Emergency Download Mode, би трябвало да изглежда ето така:
5. Сега идва най-важния и критичен момент - трябва да изключите абсолютно всички работещи програми, по този начин ще се освободи максимален капацитет работно пространство за KDZ. И не си казвайте "моя компютър е мощен, ще стане без да спирам нищо" защото повярвайте ми, не е така.

Направете проверка дали всичко е както съм го описал, затаете дъх, и натиснете "Launch Software Update".
По време на операцията не правете нищо на компютъра!

________________________________________________________________________________________

Лично аз съм предоволен от този ъпдейт, бърз e, лек е и напрактика както fenco каза "все едно си купих нов телефон". Единствения бъг след 24 часа цъкане, е крашващия стоков браузър.

Скрийншотове от моя телефон:
Инсталацията отнема от 15 до 20 минути след като натиснете "Launch Software Update".
Не се паникьосвайте ако зацикли на логото на LG, просто го оставете да си завърши всичко.


Аз инсталирах ъпдейта на Windows 7, а хората на които помогнах/които тестваха този ъпдейт са:
marto_55 - инсталиран на Win7
Pacho B - инсталиран на Vista
ClimbersTeam - инсталиран на Win8

Успех и безаварийно ъпдейтване. Smile

Руутната версия от Chacha_ivanov. Всичко е като във стоковия, просто е руутнато.
Засега сме го тествали аз и marto_55.


Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
Аксесоари
#2

Темата ДА СЕ НАПРАВИ ВАЖНА! ВСИЧКО РАБОТИ И ЖЕЛЕТО Е УНИКАЛНОООО!!!!!

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#3

При мен се получи фал - не разпозна нещо от KDZ. Постоянно повтаряше за някакъв файл или нещо от рода "Not found"" и накрая ми каза, че програмата отказа да работи и да я затворя. Някакви идеи??

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#4

PharrellVP написа:При мен се получи фал - не разпозна нещо от KDZ. Постоянно повтаряше за някакъв файл или нещо от рода "Not found"" и накрая ми каза, че програмата отказа да работи и да я затворя. Някакви идеи??
Не ти намира телефона предполагам, може би не си в Emergency Mode или нямаш драйвърите?

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#5

Грешка! Ха, колкото и невероятно да ми изглежда - след зацикляне на логото, накрая телефона тръгна! Dance Dance Dance

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#6

На логото при мен стоя 13 минути. Който го слага спокойно да чака 15,20 минути. Smile

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#7

PharrellVP написа:Грешка! Ха, колкото и невероятно да ми изглежда - след зацикляне на логото, накрая телефона тръгна! Dance Dance Dance
A дафак, ще добавя в темата че отнема известно време. Big Grin

И все пак, няма да е зле да споделиш впечатления от ъпдейта. Smile

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#8

На мен ми отне 45 минути. След 30 минута се нервирах и го изключих, пак го пуснах, пак го изключих и пак го включих. Така най после се инсталира.
Благодаря за ръководството!

Nexus 4
Цитирай
#9

exlective написа:
PharrellVP написа:Грешка! Ха, колкото и невероятно да ми изглежда - след зацикляне на логото, накрая телефона тръгна! Dance Dance Dance
A дафак, ще добавя в темата че отнема известно време. Big Grin

И все пак, няма да е зле да споделиш впечатления от ъпдейта. Smile

При мен отне не повече от 10-12 мин. и телефона в момента е като прероден. Да не казвам голяма дума, ама не забелязвам никакъв лаг /разбира се, телефона ми не е "наблъскан" с повече от 60-тина приложения, ако има значение/. Много ме радва вече Smile

Всеки следващ, който реши да инсталира - да не се чуди много - струва си 100%. И ако KDZ пише, че има някаква грешка или не намира някакъв файл - чакане му е майката, оправя се самичко Smile

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#10

Колеги, а как се прави качествен backup? След излизане на официалния ъпдейт, остава ли възможност за инсталирането му?
Цитирай
#11

След инсталирането, контактите,бележките и програмите изчезват ли?
Цитирай
#12

kavis написа:След инсталирането, контактите,бележките и програмите изчезват ли?
Не, дори ако преди инсталацията си с ром базиран на 4.0.3, програмите, кеша и сейфовете на тези програми остават непокътнати. Smile

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#13

Ето ъпдейта, руутнат от chacha_ivanov. Днес или утре ще го тествам, зависи колко ме мързи.

http://disk.yandex.ru/public/?hash=4whA8...8qs%20E%3D

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#14

Направих всичко както трябва, но ми изписа в програмата за ъпдейт "екстракт файл ерор и финишед". Какво да направя?
Цитирай
#15

Благодаря :cheers: Всичко е на шест.
Цитирай
#16

kavis написа:Направих всичко както трябва, но ми изписа в програмата за ъпдейт "екстракт файл ерор и финишед". Какво да направя?
Пробвай да свалиш файла на ново, може да има някаква грешка при първото сваляне. Ако ли не, виж темата в XDA.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#17

Нaчи новия ъпдейт може дa се руутне тaкa ли ? Cool

LG Optimus L5 [Official Jelly Bean 4.1.2]
Цитирай
#18

ClimbersTeam написа:Нaчи новия ъпдейт може дa се руутне тaкa ли ? Cool
Ами marto_55 току що го направи. Каза ми че Root Checker го потвърждава, демек явно може. А да, също каза че е станало за по-малко от 10 минути след рестарт.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#19

Рута работи! Инсталирането през KDZ отнема малко повече време, но след приключване на инсталацията ROM-a зарежда все едно е рестартиран (около 10 секунди) Smile

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#20

И така, и аз сложих руутната версия и стана точно както marto_55 го описа. Smile Добавям линка в първия пост.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#21

Как го изтеглихте това от руския сървър... на мен ми сваля с 8 КБ/сек и ми показва 12 часа... ако може някой на го метне на по-бързичък хостинг за БГ. :wall:

HTC Desire 816
Цитирай
#22

jorogvm написа:Как го изтеглихте това от руския сървър... на мен ми сваля с 8 КБ/сек и ми показва 12 часа... ако може някой на го метне на по-бързичък хостинг за БГ. :wall:
Линк към Data.bg за руутнатия JB.
Цитирай
#23

fenco написа:
jorogvm написа:Как го изтеглихте това от руския сървър... на мен ми сваля с 8 КБ/сек и ми показва 12 часа... ако може някой на го метне на по-бързичък хостинг за БГ. :wall:
Линк към Data.bg за руутнатия JB.

Много благодаря! :bow: Днеска ще пробвам да го сложа, че да видим какво ще стане Dance

HTC Desire 816
Цитирай
#24

Тъкмо го инсталирах. Както каза и exlective, нищо не се губи, просто вече е руутнат. При мен Download mode-a този път стана с бутон Vol- и пъхане на кабела.
Цитирай
#25

fenco написа:Тъкмо го инсталирах. Както каза и exlective, нищо не се губи, просто вече е руутнат. При мен Download mode-a този път стана с бутон Vol- и пъхане на кабела.
Да, при мен и marto_55 също. И благодаря за Data.bg линка, добавям го в първия пост. Smile

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)