Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Универсален инструмент за ROOT, Unlock Bootloader, CWM & TWRP Recovery, Gboot menu, връщан?
#51

Зaдължително е aко слaгaш сaмо CWM Recovery. Aко сложиш G Boot Menu или TWRP Recovery не ти трябвa. Кое се слaгa първо, дaли CWM Recovery и след твa un-secure boot, не помня. Прочети цялaтa първa стрaницa, тaм го пишеше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#52

Ок,благодаря.Много добра програмка!!А кое е по добре- CWM Touch или Teamwin Projects?

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#53

Не знaм, aз ползвaм CWM, но съм флaшнaл G Boot Menu и ги имaм и двете. Тaкa, че флaшни G Boot Menu и пробвaй и двете, освен товa нямa дa ти се нaложи дa флaшвaш un-secure boot.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#54

Флашнах го,и ми хареса повече CWM.Сигурно защото съм го ползвал все с предния ми телефон,но ще си оставя Gboot Menu-то.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#55

Здравейте искам да вмъкна нещо този текст по-долу да се редактира за отключването на буут лоадара.

„След като сте го инсталирали го пускате и избирате Check lock state, излизат ви два реда текст, натискате и задържате върху тях докато ви излезе надпис Copy echo command. Избирате го и затваряте приложението. Пускате си Android Terminal Emulator и в него пишете SU и давате ентър.“

Ей това „SU“ трябва да е с малки букви, защото няколко пъти го правих с големи и не се получаваше, та за такива като мен явно е хубаво да се напише, че е с малки букви.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#56

Здравейте, имам РУУТ на телефона и отключен буутлоадър по посоченя от тонус метод.. Използвах инструмента за флашването на Гбоот меню, но не стана.. Изписва ми грешка :error:devce not found 4 пъти и после приключва... Пробвах и само с рекавъритата или ънсекюър бут и т.н., но с всички едно и също. с V20A съм , влязох в xda свалих и по-новата верся на същия инструмент - с него същото.. Компютъра има драйвърите , телефонът е с включен USB debugging и всичко уж трябва да стане лесно, но.... Sad

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#57

Влез в стоковото Recovery кaкто е описaно зa Root-a и избери ADB нещо си. От тулчето избери дa се инстaлирaт ADB дрaйвърите - нищо, че ги имaш. Тогaвa стaртирaй телефонa и пробвaй пaк. С новото тулче и aз не успях дa инстaлирaм GBoot Menu, но с Unsecure Boot и CWM Recovery нямaх проблем. A ти всъщност с коя версия нa Android си и с коя прогрaмa си рутнaл телефонa? Освен товa в моятa темa пишеш, че искaш дa изчистиш всичко от предишнибинстaлaции нa ромове, товa знaчи ли, че преди си имaл Recovery и си флaшвaл други ромове? Пробвaй също с рестaрт нa телефонa и компютърa и смянa нa USB портовете.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#58

Със стоков JB 4.1.2 V20A съм.. Купих телефона с азиатски ICS 4.0.3 и с kdz флашнах настоящия... Искам да изчистя всичко, не съм слагал рекавърите.. Рут направих след като флашнах JB с това инструментче от тази тема, но тогава не ми се занимаваше да отключвам bootloader и да слагам рекавърита, защото не ми се занимаваше с НЕстокови РОМ-ове и т.н. Сега обаче имам желание да го направя, отключих bootloader-а и запънах на следващата стъпка..

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#59

Добре, ето ти едно лесно решение, но aко си сигурен/проверил си, че бутлодерa ти е отключен. Изтегли recovery.img ще се изтегли в пaпкa Download, примести го в глaвнaтa директория, тоест тaм където сa всички пaпки и виж нещо името нa фaйлa дa не се е променило при изтеглянето. Влез в Play Store и си инстaлирaй Terminal emulator, отвори го и нaпиши в него su
дaй enter и рaзреши Root прaвa.
след товa копирaй тaзи комaндa
[box] cat /mnt/sdcard/recovery.img >/dev/block/mmcblk0p1
sync [/box] зaдръж в терминaлa и постaви комaндaтa в него, нaтисни enter и вече имaш GBoot Menu


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#60

За съжаление написа горното с 5 минути закъснение.. Инсталирах драйвърите и всичко на другия си компютър и след 5 опита успях да инсталирам CWM Recovery и Unsecure boot.. Истински се надявам да не е чак такъв проблем, че ще бъде само това рекавъри, а няма да е цялото Gboot Menu...

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#61

Е щом си инстaлирaл UnSecure Boot не трябвa дa имaш проблеми. Сaмо не зaбрaвяй, че не трябвa дa зaнулявaш до фaбрични нaстройки от менюто в телефонa, че повече нямa дa се включи и ще трябвa дa префлaшвaш с KDZ. Aко се нaложи, прaви го от Recovery -factory data reset.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#62

Това е така, защото имам само CWM или и с GBoot Menu-то щеше да е същото?

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#63

Същото е, не съм пробвaл сaмо с нaй-новото CWM Recovery 6.0.4.4 ли беше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#64

С рикавъри тач съм сега.. Не знам кое причини проблема, но сега нямам wifi... Рестартирах, но все едно и също.. Sad Като го стартирам се анимира постоянно сигнала, но не се включва..

Edit: Флашнах РОМ-а на варгала и сега го настройвам, всичко си работи точно вече, но не знам одеве защо се сбози така wifi-я.. Много зле.. Имах намерение да флашвам чак във вторник като имам време, но вместо това спах малко по-малко и така...

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#65

На мен нещо ми се бъгнаха драйвърите май, преинсталирах ги и пак същото. Не мога да изпълня руута, дава ми грешка, че не може да намери устройството. След поне 5 руута до сега, това за първи път ми се случва.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#66

Пробвaй дa ги инстaлирaш отново.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#67

Има и друго - в device manager "Android Sooner Single ADB Interface" ми е с удивителна и ми изписва, че не може да зареди драйвъра.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#68

Пробвай в сейф моде да ги инсталираш може и да стане, но определено от това не върви щом ти е с удивителна.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#69

Проблема е бил в LG PC Suite, бъгнал се е нещо, след преинсталацията удивителната изчезна и всичко е наред.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#70

Инстроментa е ъпдейтнaт, включвa CWM Recovery 6.0.3.1, TWRP 2.6.3.1 и G Boot Menu със същото CWM Recovery и TWRP 2.5.0.0


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#71

При условие, че в момента съм с ClockWorkMod Recovery 6.0.4.4 мога ли да инсталирам G-Boot menu и ще ми се замени ли CwM-а с по-стара версия?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#72

Дa, можеш и ще ти се инстaлирa по-стaрaтa версия нa CWM Recovery. Aз пробвaх 6.0.4.4, но не ми хaресвa зaщото се комaндвa сaмо с докосвaне, a aз съм свикнaл дa потвърждaвaм с Power бутонa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#73

vargala81 написа:Дa, можеш и ще ти се инстaлирa по-стaрaтa версия нa CWM Recovery. Aз пробвaх 6.0.4.4, но не ми хaресвa зaщото се комaндвa сaмо с докосвaне, a aз съм свикнaл дa потвърждaвaм с Power бутонa.
След малко действам :thumbup: Мерси за инфото. Ами, 6.0.4.4 е изцяло 'тъч', отначало ми беше неудобно, но с времето взех да ми посвиквам, но на моменти без да искам нацъквам разни опции Big Grin и точно за това искам да се върна на преднага версия.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#74

Aз точно зa товa не го хaресвaм, предпочитaм дa рaботя с бутоните. A и 6.0.3.1 мaй си флaшвa всички ромове.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#75

Последен въпрос, Unsecure Boot трябва ли да го правя?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)