Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с Odin и флашванe на Стоков ROM
#1

Инсталирането на стоков ROM от sammobile не нарушава гаранцията ви, защото не се променя брояча на телефона.

Можете да си свалите Odin от тук

Сваляте си стоков ROM от http://www.sammobile.com/firmwares/ (направете си акаунт - безплатно е).
Избирате модела и сваляте. Последния излязъл за Европа е:

[highlight=green]Russia 2013 March 4.1.2 I9105XXAMC2 I9105OXEAMC1 [/highlight] Директен линк за Download

За инсталация вкарвате телефона в Download режим (при изключен телефон, задържате Vol.Down+Home+ Power и след това Up за да влезете в Download).

[Изображение: 663543.jpg]

Пускате Odin:

[Изображение: flashingwithodin.png]

Свържете USB кабела и изчакайте полето 'ID:COM' в Odin да промени цвета си (жълто,синьо) в зависимост от версията Odin. Ako не светне, значи нямате драйвери. За целта инсталирайте Kies, но задължително го спрете от Task Manager-a преди да флашвате с Odin.

[Изображение: 663542.jpg]

- Разархивирате сваления от вас ROM.
- Натиснете бутона 'PDA' и изберете .tar файла
- Натиснете START

Благодарности на degman, защото част от информацията е взаимствана от неговата тема в раздела за SGS II.

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Аз от неделя съм с 4.2.2. стоков РОМ за Германия.
За момента никакви проблеми и бъгове, освен някой от приложенията който трябваше да се преинсталират, не върнах заводските настройки.
Ревю е направено в тази тема, както да се видят новите неща http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2388727.

One+ 3Т
Цитирай
#3

vladi_i написа:Аз от неделя съм с 4.2.2. стоков РОМ за Германия.
За момента никакви проблеми и бъгове, освен някой от приложенията който трябваше да се преинсталират, не върнах заводските настройки.
Ревю е направено в тази тема, както да се видят новите неща http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2388727.


Що не споделиш накратко какво ново има и има ли нещо да липсва от 4.1.2.Също могат ли вече да се местят приложения на външната SD карта....че нещо не се разбирам с английския

SAMSUNG GT-I9105P Galaxy S II Plus - NFC ( Jelly Bean 4.2.2) + 32GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ Class 10 - ex
ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL 16GB - Black ( ANDROID 5.0.2 ) + 64GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ - ex
ASUS Zenfone 3 ZE520KL 64GB/4GB RAM Black ( ANDROID N -7 )


Цитирай
#4

Новото на мен което ми харесва:
иконите на бързото меню са повече и може да се преместват, часовника и уиджета за времето са по-хубави, заключения екран бил на С4, по-малки са иконите в таск бара или както се казва,/часовника иконата на будилника, буквите на за дейтата и т.н./, местят се уж на СД картата приложенията, но на телефона не на външна ако имате.
Други неща сигурно има, но не се сещам.

One+ 3Т
Цитирай
#5

vladi_i написа:Новото на мен което ми харесва:
иконите на бързото меню са повече и може да се преместват, часовника и уиджета за времето са по-хубави, заключения екран бил на С4, по-малки са иконите в таск бара или както се казва,/часовника иконата на будилника, буквите на за дейтата и т.н./, местят се уж на СД картата приложенията, но на телефона не на външна ако имате.
Други неща сигурно има, но не се сещам.

Това за местенето не го разбрах как от телефона ще местиш пак на телефона а не на SD картата.Също така има ли промени по настройките на камерата...питам понеже имам лош спомен с Sony Ericsson X10 mini там след ъпдейт до ICS видеото започна да се записва с моно звук...но това е друга тема и друга марка телефон

SAMSUNG GT-I9105P Galaxy S II Plus - NFC ( Jelly Bean 4.2.2) + 32GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ Class 10 - ex
ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL 16GB - Black ( ANDROID 5.0.2 ) + 64GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ - ex
ASUS Zenfone 3 ZE520KL 64GB/4GB RAM Black ( ANDROID N -7 )


Цитирай
#6

Вътрешната карта 8 гб. е разделена на 2, единият дял за андроида другият за потребителя, та програмите се инсталират на първият. А сега може да се местят на вторият, но сякаш заемат повече място или на мен така ми се вижда от инфото за заето място.
Камерата за мен няма промяна или поне не е по-зле.

One+ 3Т
Цитирай
#7

Какви езици поддържа немския ROM? Ако няма български ще се оправим и с английския, но все пак...?! Tooth

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#8

Има Български и работи добре.
Цитирай
#9

Искам и аз да потвърдя, че новия 4.2.2 за Германия е супер. Направих хард ресет преди и след инсталацията и си се държи перфектно, веднага ми разпозна мобилната връзка за данни, не се наложи да задавам APN, така че си е съвсем функционален за нас. Има си българско меню и писане на български. За батерията не мога да кажа още нищо, защото не е направила още цял цикъл, но като гледам как се държи досега, май ще е добре. Така че смело слагайте!!!

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#10

Здравейте!
При вас има ли меню shortcuts за задаване на икони и смяната им при заключен екран. Говоря за 4.2.2 Smile
Цитирай
#11

Да - настройки - моето устройство - заключен екран - бутони за бърз достъп.

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#12

При мен липсва това меню
Цитирай
#13

Направи ли хард ресет след инсталацията?
Аз правих, може да е от това...
Между другото, при 4.2.2 организацията на настройките е малко по-различна от тази при 4.1.2 - разделени са на 4 групи, горе има 4 отделни табчета, това "Моето устройство" е второто...

[Изображение: yer1.png]


[Изображение: tb98.png]


[Изображение: p4jf.png]



P.S. Не е ли време за нова Важна тема за 4.2.2?

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#14

При мен няма опцията бутони за бърз достъп, ще върна стария андроид, и ще префлашна пак
Цитирай
#15

Що не пробваш първо само с хард ресет, ако стане - стане, ако не - наново...

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#16

Оправих го, върнах стария ром, и пак префлашнах на 4.2.2, вече имам тази опция, преди изобщо не ми излизаха икони на заключен екран Wink
Цитирай
#17

Здравейте Smile)) От няколко дни и аз съм собственик на този телефон Smile) Вчера флашнах 4.2.2 чрез Один. И да ви попитам , когато излезе ъпдейта за Б-я , пак ли през один трябва да се флашне ? И и евентуално може ли да се върне 4.1.2 без Один ? Благодаря предварително Wink

Samsung Galaxy SII Plus
Цитирай
#18

Мисля, че ще трябва пак през Один, щото телефона сега си мисли, че си германец. Като излезе (ако излезе) за България, ще видим...

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#19

А връщането на 4.1.2 как става без один

Samsung Galaxy SII Plus
Цитирай
#20

Няма как без Один...


Тоя 4.2.2 бил голям змей!!!
AnTuTu Benchmark вижте какво изкара -

[Изображение: wmv2.png]

Преди с 4.1.2 едва стигах 6500 - 6800...
Интересното е, чe разпознава телефона като SII...

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#21

peco написа:Преди с 4.1.2 едва стигах 6500 - 6800...
Интересното е, чe разпознава телефона като SII...
Преди малко бенчвах със същата програма на стоков 4.1.2 - изкара ми 7500 и си разпознава тела като S2+

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай
#22

Ми явно е от рома Android 4.2.2/I9105PXXUBMG8

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#23

Здравейте! Това е с 4.2.2 [Изображение: 6513891C.png] и с 4.1.2 [Изображение: 6513901U.png]
Цитирай
#24

Задължително Хард ресет преди качване на Новия ром за да няма проблеми. При мен така се получи. След 2-3 неуспешни флашвания на германския ром, ресетнах всичко и тогава се качи без проблеми. Иначе зацепваше на SetupConnection.. и толкова .
Цитирай
#25

Здравейте това е моят резултат с 4.2.2

Xiaomi redMi Note 3 PRO 3/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)