Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO 4055
#26

Така,явно съм си купил "по-умен"телефон от мене :rofl: .Сложих навитела,дръпнах карта на България и всичко си дойде на мястото.Само че тази програма не е безплатна,след като изтекат 90 дни ще иска да се плати.Но явно без ръчкане няма да станат работите.Аз съм потребител който ползва линукс от доста години,и си казах ,че щом андроида в основата си е линукс,бързо ще се справя но уви.Сега ме мъчи аналоговият часовник който се показва на "Home"екрана да го направя с цифри.Ами за сега без успех.Предполагам че трябва да си инсталирам джаджа(как я мразя тая дума) на английски widget , но къде да я търся и под какво име,гледам снимките в нета са с цифри часовниците,моя е със стрелки.Е как да го направя не знам.Който е по навътре с Андроида да помага за да не си :wall: .

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
Аксесоари
#27

На тази страница

http://androidforum.cz/prestigio-f426.html

има root и CWM за цялата нова серия на Престижио (3540, 4044, 4055, 4322, 4505). Ако превода във гугъла не ви е ясен питайте, ще превеждаме, но като цяло само на 4505 е малко по сложно.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#28

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=464385 ----- 4PDA.RU ----

Пълно инфо за телефона + root + оптимизация на GPS-a (който ми скъса нервите с нежеланието си да работи коректно, докато не прочетох защо и как се фиксва) и още други неща.

Днес си рутнах телефона и оправих GPS-a, сега остава да си го ръчкам и оптимизирам. Tongue Tongue Tongue

Ето и линк към подробно обяснение, как да се фиксне GPS-a: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=439664

Снощи попаднах на страница, в която се обяснява как да се оправи чувствителността на акселометера, но днес и загубих дирите, но ще я намеря
Цитирай
#29

Ами колега,понеже ми е първият телефон с андроид не смея да ръчкам много по него,гледам ти си с опит.Ако имаш свободно време напиши какво и как си оптимизирал.До колкото разбирам от руските форуми това с датчика на нашите телефони май е някакъв който работи само в крайни положения.И това с рутването,безболезнено ли е,няма ли да отпадне гаранцията на телефона?

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#30

Обмислям да направя нова тема с подробно описание + снимки на руутването, въпреки че е елеминтарно. Оптимизацията е в прогрес, но за момента съм изключително доволен от постигнатите резултати.
Относно гаранцията, не съм се замислял. Фирмата вносител на Prestigio е ---ASBIS--- ( http://www.asbis.bg/ ). Аз лично работя с тях от 9 години и никога не съм имал проблеми. Когато реших да си купя този телефон, отидох при Росен (това е човека, който отговаря за сервизната секция Prestigio) и разговорихме за най-честите проблеми с които пристигат при него телефоните Prestigio. След като се уверих, че почти всички са причинени от ендюзерите, направо отидох при моя дилър и си го взех. Утре, ако не забравя, ще се обадя на Роската и ще го питам относно гаранцията и руута. Не съм се и замислял за това, поради простата причина, че на мен никога няма да ми го направи на въпрос, ако не дай си боже отида при него с проблем с телефона.
Цитирай
#31

Няма проблем телефона да се върне в предишното му състояние, така че в сервиза да не разберат че е бил рутван или че е инсталирано друго рекавъри. Проблем е, ако се скапе рутнат телефон и се отнесе така в сервиза. Ако проблема може да е свързан със рутването, няма да признаят гаранцията (ако е друг проблем, като прах под стъклото например, няма проблем, че е рутнат)

Иначе пробвах и изключих излишните GSM честоти и батерията изглежда че ще държи повече.


:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#32

Здравейте. Пиша, за да споделя и първия проблем, който се появи при мен.
Когато ме търсят ( без значение на коя карта), по някой път имам проблем с плъзгането на дясно с цел да отговоря на обаждането. Какво се наблюдава - телефонът звъни, приплъзвам центъра в дясно и нищо не става, все едно замира дисплея. За момента решението, което съм открил е: когато ми замре екрана и не мога да отговоря, натискам старт бутона встрани, дясно, при което звъкът спира и екрана се изключва. При повторно натискане на същия бутон, екранът светва и вече мога да отговоря.
Ако някой има подобен проблем и е разбрал произходът му, моля да сподели.
Цитирай
#33

apoplexia написа:Здравейте. Пиша, за да споделя и първия проблем, който се появи при мен.
Когато ме търсят ( без значение на коя карта), по някой път имам проблем с плъзгането на дясно с цел да отговоря на обаждането. Какво се наблюдава - телефонът звъни, приплъзвам центъра в дясно и нищо не става, все едно замира дисплея. За момента решението, което съм открил е: когато ми замре екрана и не мога да отговоря, натискам старт бутона встрани, дясно, при което звъкът спира и екрана се изключва. При повторно натискане на същия бутон, екранът светва и вече мога да отговоря.
Ако някой има подобен проблем и е разбрал произходът му, моля да сподели.
Колега внимавай като вадиш телефона да не натискаш случайно бутона за заспиване и по този начин да гасиш екрана аз на няколко пъти го правя това нещо.
Цитирай
#34

apoplexia написа:Здравейте. Пиша, за да споделя и първия проблем, който се появи при мен.
Когато ме търсят ( без значение на коя карта), по някой път имам проблем с плъзгането на дясно с цел да отговоря на обаждането. Какво се наблюдава - телефонът звъни, приплъзвам центъра в дясно и нищо не става, все едно замира дисплея. За момента решението, което съм открил е: когато ми замре екрана и не мога да отговоря, натискам старт бутона встрани, дясно, при което звукът спира и екрана се изключва. При повторно натискане на същия бутон, екранът светва и вече мога да отговоря.
Ако някой има подобен проблем и е разбрал произходът му, моля да сподели.
И при мен се появява понякога този проблем, нямам обяснение за естеството му. Няма зависимост с натискането на копчета. Правил го е този бъг и когато телефона си седи до мен на бюрото и без даже да го помръдвам се опитвам да приема обаждането. Да се надяваме, че при последващи актуализации на фирмуеъра ще се оправи (или някой ще направи фикс).
Цитирай
#35

apoplexia написа:От два часа съм собственик на въпросния модел. Определено се държи по-добре от вече стария ми експерия х8.
Комплектът включва освен стандартните зарядно и слушалки, кожен калъф, който е малко стегнат. Ще го разцъкам и ще напиша по-подробен коментар.
Хаха мислех че само аз ще съм доволен от този телефон но уви да наистина се държи много по добре от X8 Wink и парите не са много за такъв телефон само да не излезнат някви други косури
Цитирай
#36

Здравейте,да се запиша и аз.Prestigio 4055. AndroidОтначало проблем с GPS,акселерометъра и при 1 зареждане на батерията неправилно показване на %.GPS го оправих сега се свързва за нула време.За батерията ще изчакам да направи няколко цикъла на зареждане,а за акселерометъра,доколкото прочетох няма да се оправи.Компаса и той не е в час.Звука ми харесва,дисплея също е добре.Бърз е харесва ми засега!!!
Цитирай
#37

Как му се "оправя" GPS функцията на този телефон? Прекарах 2-та почивни дни в безплодни опити да го накарам да хване сигнал - включително стоя 3 часа на покрива на 8-етажен блок в перфектно безоблачно време и пак не си намери позицията.

Мисля да го връщам заради този проблем.
Цитирай
#38

oracle написа:Как му се "оправя" GPS функцията на този телефон? Прекарах 2-та почивни дни в безплодни опити да го накарам да хване сигнал - включително стоя 3 часа на покрива на 8-етажен блок в перфектно безоблачно време и пак не си намери позицията.

Мисля да го връщам заради този проблем.
Ето решение на проблема.
Цитирай
#39

Благодаря. Инсталирах тази програмка, обнових AGPS кеша и оставих телефона на прозореца да търси сигнал. Не знам дали защото днес е облачно, но пак не хваща позиция. Това е за повече от час на открито без високи сгради наоколо.

За сравнение, един стара автомобилна навигация (пак на Prestigio) хваща сигнал за около минута, макс 2 мин, при това без никакъв интернет - тя няма изобщо възможност да си помага през нета. Дори лови отвътре в помещението и отчита като се движа.

Все пак явно gps модулчето на телефона има някаква активност, защото с много мъки през програмката GPS Status ми показва, че засича 1, 2 или даже 3 сателита, но твърде слабо.

P.S. Сега пробвах с телефони на колеги - до 1-2 мин хванаха по няколко сателита и определиха позицията съвсем точно. Може би имам дефектна бройка.
Цитирай
#40

Доколкото зная, информацията се обновява само през мобилен нет (GPRS, 3G), през ВиФИ не става. Може това да е проблема. И опитай навън. Програмката я ползвам от няколко седмици, с нея е ОК, но без нея не тръгва ГПС-а.

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#41

Нещо не ми стана много ясно как се фиксва GPS-а. Телефона е 4505. Някой може ли да обясни на български как точно става и изисква ли рут? Благодаря преварително
Цитирай
#42

Изключи GPS-а, инсталирай AGPSUtility.apk, малко по-нагоре на тази страница е. Включи мобилните данни и след това GPS-а, тази програмка изчиства старите данни на GPS-а и ги заменя със нови(при всяко стартиране на GPS. Ако няма интернет, не прави нищо). При мен проработи от първия път, до две минути(понякога и по-малко) се свързва след това. Опитай навън!

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#43

Обаче аз нямам мобилен нет. Трябва ми за офлайн навигация
Цитирай
#44

4505 е различен модел от 4055. Не знам дали ситуацията е аналогична.

Преди малко пробвах и един PAP 4500, за да имам база за сравнение - почти веднага хвана 2 сателита, след около минута - още 2 и в крайна сметка се ориентира. Моят 4055, оставен отстрани, не откри нищо. Въпросният 4500 няма правени никакви специални фиксове, не е руутван и прочее. Просто работи.

Не е нормално на потребителя да се налага да прави някакви специални хакове и фиксове, за да си пусне официално обявена функция. След като моделът се продава като телефон с gps, очаквам да го пусна и нещото да си работи. Как е минала фабрични тестове тази система?

След като се свържа със сервиза (засега не успявам), ще гледам да споделя какво е станало.
Цитирай
#45

Напълно съм съгласен, че трябва да работи. Проблема е че е бъг във процесора(МТ6577), не е проблем от производителя(Престижио). Бъга се проявява и във 4500. Има и много други телефони от други марки със същия процесор и проблем. Решението е тази програмка или по руските форуми може да се намеррят и много други решения, но това ми хареса като функционалност най-много.
Мисля че би трябвало да уважат рекламацията.
Иначе и аз съм със 4505 Wink

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#46

mihof33 написа:Изключи GPS-а, инсталирай AGPSUtility.apk, малко по-нагоре на тази страница е. Включи мобилните данни и след това GPS-а, тази програмка изчиства старите данни на GPS-а и ги заменя със нови(при всяко стартиране на GPS. Ако няма интернет, не прави нищо). При мен проработи от първия път, до две минути(понякога и по-малко) се свързва след това. Опитай навън!

:cheers:
При мен през Wifi се свързва,аз нямам мобилен.После тръгвам на тест и си работи чудесно,само иска wifi докато се свърже 1 я път.После нямам проблем.
Цитирай
#47

chicoicho написа:Здравейте,да се запиша и аз.Prestigio 4055. AndroidОтначало проблем с GPS,акселерометъра и при 1 зареждане на батерията неправилно показване на %.GPS го оправих сега се свързва за нула време.За батерията ще изчакам да направи няколко цикъла на зареждане,а за акселерометъра,доколкото прочетох няма да се оправи.Компаса и той не е в час.Звука ми харесва,дисплея също е добре.Бърз е харесва ми засега!!!

Аз има същият телефон (4055) - заряда на батерията се "оправи" вдва след като изтеглих и инсталирах Android Tuner Pro - там в нея има цял раздел за батерията - просто след няколко плъзгания (battery manage) с плъзгача се задава точният капацитет (2500mAh) на батерията, иначе телефона си "мисли" че е с 1500mAh батерия и затова не я зарежда напълно и дава такива резки отклонения в оставащия капацитет. Навигация и GPS модула не съм го пробвал още, просто не ми се е налагало а и си има навигация в колата, така че едва ли някога ще прибегна до навигацията на телефона. Един мой колега с 4322 от седмица се бори с този проблем и досега никакъв напредък. Не хваща сателити или ако хване два-три-четири е след 30мин. на открито, на следващото стартиране на навигацията когато му потрябва - същата работа. Пробвах покрай него и аз, качих същата версия на Sigic - същата ситуация - не лови спътници (не е за разумно време от 2-3-5мин.) и това е. По руските форуми има тема как се "оправя" и навигацията на 4055, но изисква преди това телефона да има руут и има някакви досадни ограничения впоследствие в ползването на GPS-a. Ето тук надълго и нашироко е обяснено на руски език - статия. Моя успях слевд няколко опита да го руутна следвайки указанията в тази тема, но сега нямам време да се занимавам с GPS модула му. Като ми остане време и имам някакво развитие в посока подобряване на "ловенето" на сателити и правилно позициониране в разумно време, ще пиша кое как съм направил.
Сподели, ако не е тайна, как "оправи" проблема с GPS-а при теб.
Цитирай
#48

npocmak написа:
chicoicho написа:Здравейте,да се запиша и аз.Prestigio 4055. AndroidОтначало проблем с GPS,акселерометъра и при 1 зареждане на батерията неправилно показване на %.GPS го оправих сега се свързва за нула време.За батерията ще изчакам да направи няколко цикъла на зареждане,а за акселерометъра,доколкото прочетох няма да се оправи.Компаса и той не е в час.Звука ми харесва,дисплея също е добре.Бърз е харесва ми засега!!!

Аз има същият телефон (4055) - заряда на батерията се "оправи" вдва след като изтеглих и инсталирах Android Tuner Pro - там в нея има цял раздел за батерията - просто след няколко плъзгания (battery manage) с плъзгача се задава точният капацитет (2500mAh) на батерията, иначе телефона си "мисли" че е с 1500mAh батерия и затова не я зарежда напълно и дава такива резки отклонения в оставащия капацитет. Навигация и GPS модула не съм го пробвал още, просто не ми се е налагало а и си има навигация в колата, така че едва ли някога ще прибегна до навигацията на телефона. Един мой колега с 4322 от седмица се бори с този проблем и досега никакъв напредък. Не хваща сателити или ако хване два-три-четири е след 30мин. на открито, на следващото стартиране на навигацията когато му потрябва - същата работа. Пробвах покрай него и аз, качих същата версия на Sigic - същата ситуация - не лови спътници (не е за разумно време от 2-3-5мин.) и това е. По руските форуми има тема как се "оправя" и навигацията на 4055, но изисква преди това телефона да има руут и има някакви досадни ограничения впоследствие в ползването на GPS-a. Ето тук надълго и нашироко е обяснено на руски език - статия. Моя успях слевд няколко опита да го руутна следвайки указанията в тази тема, но сега нямам време да се занимавам с GPS модула му. Като ми остане време и имам някакво развитие в посока подобряване на "ловенето" на сателити и правилно позициониране в разумно време, ще пиша кое как съм направил.
Сподели, ако не е тайна, как "оправи" проблема с GPS-а при теб.
Здравей,малко по-нагоре съм написал как го оправих,като се има в предвид че не е рутван и работи само когато има интернет за да се свърже в началото.Но все пак работи този метод.
Цитирай
#49

Това добре, ама ако потрябва да ползваш GPS-а а наоколо няма достъпни WiFi мрежи, тогава как е, изобщо намира ли спътници или ... ?
Цитирай
#50

npocmak написа:
chicoicho написа:Здравейте,да се запиша и аз.Prestigio 4055. AndroidОтначало проблем с GPS,акселерометъра и при 1 зареждане на батерията неправилно показване на %.GPS го оправих сега се свързва за нула време.За батерията ще изчакам да направи няколко цикъла на зареждане,а за акселерометъра,доколкото прочетох няма да се оправи.Компаса и той не е в час.Звука ми харесва,дисплея също е добре.Бърз е харесва ми засега!!!

Аз има същият телефон (4055) - заряда на батерията се "оправи" вдва след като изтеглих и инсталирах Android Tuner Pro - там в нея има цял раздел за батерията - просто след няколко плъзгания (battery manage) с плъзгача се задава точният капацитет (2500mAh) на батерията, иначе телефона си "мисли" че е с 1500mAh батерия и затова не я зарежда напълно и дава такива резки отклонения в оставащия капацитет. Навигация и GPS модула не съм го пробвал още, просто не ми се е налагало а и си има навигация в колата, така че едва ли някога ще прибегна до навигацията на телефона. Един мой колега с 4322 от седмица се бори с този проблем и досега никакъв напредък. Не хваща сателити или ако хване два-три-четири е след 30мин. на открито, на следващото стартиране на навигацията когато му потрябва - същата работа. Пробвах покрай него и аз, качих същата версия на Sigic - същата ситуация - не лови спътници (не е за разумно време от 2-3-5мин.) и това е. По руските форуми има тема как се "оправя" и навигацията на 4055, но изисква преди това телефона да има руут и има някакви досадни ограничения впоследствие в ползването на GPS-a. Ето тук надълго и нашироко е обяснено на руски език - статия. Моя успях слевд няколко опита да го руутна следвайки указанията в тази тема, но сега нямам време да се занимавам с GPS модула му. Като ми остане време и имам някакво развитие в посока подобряване на "ловенето" на сателити и правилно позициониране в разумно време, ще пиша кое как съм направил.
Сподели, ако не е тайна, как "оправи" проблема с GPS-а при теб.

Интересуваме Android Tuner Pro ако може да кажеш от къе я дръпна и как стана номера с батерията да стане на 2500
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)