Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

kalinaki написа:Е дойде време и аз да се оплача...Всъщност моя проблем е с батерията на таблет. Таблета е galaxy note 8 GT-N5110 . Та за проблема накратко защото се появи още на второто... третото зареждане. Зареден на 100% и докато го пипна и започват да падат процентите. За 1 час гледане на филм и вече съм на 50%, след още 30 мин. вече съм на 20% и таблета предупреждава че батерията е паднала. След още 10 мин. съм на 5% и екрана става тъмен......предполагам че за да пести ток, и само след минута е на 1%. Ето тук е куриоза.....на 1% със затъмнен екран таблета работи още 4-5 часа прожектирайки филм. Трудно е да се гледа филм на тъмен екран, но съм го оставял няколко пъти така докато се самоизключи. Сменях firmware няколко пъти. Фабрично си беше с 4.1.2....после излезе 4.2.2. Естествено веднага ъпдейт с надеждата че нещо ще се подобри,но уви. От скоро съм с кит-кат( тик- так)' сменях от английската версия на немска...после на полска ( бях прочел в един форум че имало файда ...ама цъ). И ето ме сега тук с въпросите си- мога ли да търся гаранция за този проблем или да си търся нова батерия :-).........или пък някакви савети да оправя проблема. Таблета е само на 5 месеца.
Трябва да калибрираш батерията. Препоръчително е да не си играеш с таблета докато се зарежда.
Ето стъпките за калибриране:
1. Зареждаш до 100% и го оставяш още половин час на зарядно.
2. Изтощаваш до 0%. /да се изключи/
3. Слагаш го на зарядно и след като се заряди пак го оставяш 30-60 мин.
4. Махаш зарядното и пускаш таблета
5. Слагаш зарядното за 30-60 мин.
6. Махаш го и си готов. Smile

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
Аксесоари

Никаква полза от цялата тази гимнастика. Три пъти я правих и все същото....батерията пада за нула време до 5% и след това на затъмнен екран кара още 5-6 часа. Имаше някакви гимнастики с рутване на таблета и после от менюто се триели някакви статистики за батерията....някой би ли споделил.

xiaomi 13
Цитирай

Имам Lenovo A328, батерия - 2000mAh. Винаги зареждам от 20% до 90%. Удачно ли ще бъде да правя 1 път в месеца следното: оставям да падне от 90% до 0% ( докато не изгасне ), след това зареждам до 100% и започвам да си го използвам както обикновено?
Благодаря!

Lenovo Vibe K5
Цитирай

Никога не трябва да оставяш батерията да падне до края!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ще има ли проблем, ако вечер преди да си легна оставя телефона на зарядно и сутринта го изключа? Да, чел съм, че не е много препоръчително, но доста познати и приятели правят така, не съм се интересувал дали е повлияло по някакъв начин на батерията.. Това искам да го направя, защото се зарежда много бавно 3-4ч. ( от контакт )..
Очаквам отговори.
Поздрави!

Lenovo Vibe K5
Цитирай

И моя спи на зарядно.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

И какво мислиш? Има ли промяна в издръжливостта на батерията или това е мит? И също така нормално ли е да се зарежда от 20 до 90% за 3ч и 30м.?

Lenovo Vibe K5
Цитирай

RG_PankO написа:....8. Leave the phone on the charger and reboot into the ClockWorkMod recovery menu and wipe the battery stats via -> Advanced -> Wipe battery stats.
8. Оставете телефона на зарядно и го рестартирайте в ClockWorkMod recovery menu и изтрийте данните за батерията по този начин: Advanced -> Wipe Batter stats....
Как мога да стигна до това меню в телефона си - LG Optimus L9 II (4.4.2)?

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай

То го няма фабрично. Трябва да ти е руутнат телефонът, за да можеш да го инсталираш и чак тогава да го ползваш.
Потърси в гугъл за CWM за телеофона ти.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Мерси за отговора... Значи няма да правя "Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!" :unknw:

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай

1-во зареждане на нова батерия за HTC Wildfire a3333,защо не се зареди на 100%? същото беше и със старата батерия, като не ползвам интернета старата държеше 2-3дни, и тя несе пълнеше на100%! давайте съвети моля ви! Christmas
Цитирай

здравейте,имам следният проблем с телефона-зарежда се на 100 % ,когато го човъркам си пада нормално батерията и ми показва правилно %.сутринта беше на 44 % ,до вечерта пак 44 %....рестартирам го и ми показва 23 % (сякаш замръзват и при рестарт се променят ) от какво може да е този проблем ?
Цитирай

Ами сигурно фабрични настройки ще трябва да се правят...
Като "замръзне" батерията пробвал ли си да му пуснеш зарядното?

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

(2015-01-15, 18:39:58)zdravko959 написа:  Ами сигурно фабрични настройки ще трябва да се правят...
Като "замръзне" батерията пробвал ли си да му пуснеш зарядното?
да,снощи върнах фабрични настройки ,направи ми го пак този номер ,но този път оставих да се зареди по-дълго батерията и днес не ми е правил този чакмак...ще видя дали след следващото зареждане ще се появи този проблем 
Цитирай

(2014-11-15, 15:44:39)rado__8 написа:  Никога не трябва да оставяш батерията да падне до края!

И да искаш не можеш да я разредиш до края! Контролера на батерията не позволява разреждане под здравословното напрежение. Това е предвидено, също както и не можеш да я презаредиш. Но никак не е хубаво да я оставиш разредена за по-продължително време, защото от саморазряда ще падне под безопасният минимум и може да не я събудиш след това.

Гимнастиките за батерията нямат абсолютно нищо което да увеличава капацитета или живота на батерията! Те са за Андроида - да направи връзка между напрежението и останалият капацитет в батерията, т.е. процентите които показва да отговарят що годе на истината. Литиевите батерии почват да стареят веднага след като ги произведат, но претоварването свързано с прегряване намалява броя на циклите заряд/разряд. Ако не искате да ви се прецакват батериите не си използвайте телефоните/таблетите. Smile На мен лично не ми пука за това.
Цитирай

Повечето хора, като има падне заряда и нямат зарядно на близо , а имат да свършат нещо важно го оставят да изгасне сам. Това до тук добре, но ако им се налага втори и трети път да се опитват да стартират телефона , при самия опит да запали изхабява почти до края самата батерия. Това визирам в предишния ми пост, но с кратки думи Smile ...това се отнася в повечето случаи за китайските произведения на изкуството. По-марковите модели имат защита и когато се включи тази защита е достатъчно 5мин да се включи телефона в зарядното без опити за стартиране поне през тези 5 мин....а иначе китайските не е сигурно, че ще се случи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Няма такова нещо. Като оставиш батерията без консумация напрежението се покачва и можеш да включиш телефона един-два пъти за малко. След това не можеш. На китайците основно проблема е че нямат термометър за батерията и затова я зареждат доста бавно.
Цитирай

Здравейте. При включване на телефона ми изписва: This battery is over temperatur. Имам инсталиран Battery Widget, там отчетената температура е 21 градуса по Целзий. Знаете ли нормално коло градуса трябва да показва. И дали ще ми трябва нова батерия. Ще поясня, че този проблем се появи след обилно намокряне на телефона, но после го оставих да съхне един ден с извадени батерия и карти.
P.S. Телефонът ми е ALLVIЕW P5 QUAD. Ще съм ви благодарна да споделите мнения.
Цитирай
Thumbs Up 

Здравейте,
От скоро се сдобих с нов телефон Umi Zero.Както винаги не може да няма проблеми.Проблема е следният:
-когато телефона е в режим на готовност (не се използва) примерно когато спя и е на 65%,сутрин когато се събудя процентите отново са същите.Пускам Wi-Fi , ровя из нета нещо да речем от порядъка на 20-30 мин.Процентите си стоят 65.В един момент се оправят и се движат нормално докато телефона не стигне 15 %.След което батерията се изтощава напълно за 1 мин. 
Телефона е ROOT-нат фабрично.
Моля за Вашата помощ! 

   
Цитирай

Може да се качи нещо такова: https://play.google.com/store/apps/detai...erymonitor и да се гледа ток, напрежение и температура. Иначе ще се хвърля боб. Имаше съвети за рутнати телефони да се трие хисторито на батерията и др. подобни в началото на темата.
Цитирай

здравейте отново ...не мога да реша този проблем с батерията ...възстанових настройките от менюто в телефона ,но пак ми прави чакмаци индикатора на батерията( на 60% е ,след няколко часа си е пак така и след рестарт ми показва примерно 50),възможно ли е от калпава батерия да е този проблем .четох ,че и други са имали подобни драми  ,телефонът е китайски ,не знам дали е root-нат ,дойде с 4.4.2 ...марка doogee dg 2014 ,жена ми има от 1 година такъв телефон,само че по-стар модел и работи перфектно ,или съм попаднал на кофти бройка, или се надявам да е калпава батерията ,че поне може да си поръчам друга ,но като цяло телефонът е перфектен ,страхотен екран ,супер камера ,а бе наистина добра изработка ...Ако може да ми изброите възможните варианти за решение на този проблем ,поне да отхвърлям точка по точка ...благодаря предварително 
Цитирай

Като за начало един скриншот с исползвани приложения, да се види откъде е този дрейн на батерията.

 
Цитирай

извинявай за невежеството,но как да направя скрийншот
Цитирай

Опитай да задържиш Power+Volume Down (едновременно) докато чуеш "щракване".След това заснетата снимка на екрана би трябвало да е в Pictures->Screenshots.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

(2015-02-07, 11:24:14)Bat Gogo написа:  Опитай да задържиш Power+Volume Down (едновременно) докато чуеш "щракване".След това заснетата снимка на екрана би трябвало да е в Pictures->Screenshot
мерси ,направих няколко ...на всички приложения или само на активини 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)