Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

            Да, нова беше батерията и резултатът беше същия. Ето снимки на екрана.
Цитирай
Аксесоари

(2015-07-17, 10:44:18)mitaka7730 написа:  Да, нова беше батерията и резултатът беше същия. Ето снимки на екрана.

Амммм ако все още има някой който следи темата, проблема още го има, така че ако имате някаква идея за решение е добре дошла! :]
Цитирай

Нова оригинална или някое менте, защото това е поведение на заминала батерия.
Цитирай

Един стар и изпитан метод за Samsung (ще Ви учуди колко процента сте губили преди ресета )
1.Зареждате батерита до 100%
2.Набирате - *#0228#
3.Натискате - Quick start
Отново на зарядното до 100%
Е , сега няма да пада за 2 мин. до 90+ %
Цитирай

(2015-09-30, 10:35:43)valdesbg написа:  Един стар и изпитан метод за Samsung (ще Ви учуди колко процента сте губили преди ресета )
1.Зареждате батерита до 100%
2.Набирате - *#0228#
3.Натискате - Quick start
Отново на зарядното до 100%
Е , сега няма да пада за 2 мин. до 90+ %

при sony M2 защо не тръгва? при заредена батерия набирам *#0228#, после зелена слушалка и телефона ме връща на начален екран? Въобще не ми дава никаква опция.
Цитирай

Може би защото мнението на колегата започва с думите "Един стар и изпитан метод за Samsung".
Ако започваше с думите "Един стар и изпитан метод за Sony" ... изумявате ме някои писатели (да се разграничава от читател) с въпроси ...
Цитирай

(2015-05-14, 11:36:54)rado__8 написа:  Зареди телефона на 100% и както е включен в зарядното набери *#0228# и натисни quick start после рестартираш телефона и го оставяш да си дозареди процентите Smile

това също ли е само за Самсунг?!
И мен някои "колеги" (визирам bodonance) ме изумяват с желанието си само да критикуват вместо да помогнат ако могат. Като не можеш да си полезен, поне не прави спам в темата и остави други хора с опит и познания в сферата да се изкажат, вместо да я омазваш!
Цитирай

Да колега ... до колкото виждам е до колега със самсунг устройство ... 
А и как да помогна, всъщност как да ти помогне който и да е? Да ти интегрира тъчуиз? Да ти сложи DeviceKeystring.apk в system/priv-app? (файла към който се обръща кода) 
Да ти изнеса лекция как работи AD конвертора който манипулираш с кода? 
Да взема аз да прочета вместо теб че кода спада към samsung secret codes?
Да взема аз да прочета вместо теб че кода НЕ се отнася за всички samsung модели т.е. има и изключения за по старите модели?
Да взема аз да ползвам google и т.н. вместо теб?
Какво още да се направи колега за да се сетиш че преди да спамиш в темата с това как кода за самсунг не работел на сони можеше просто да почетеш малко?
Колкото до кой как спамел и колко бил полезен  ... виж си 26те мнения и виж на кой и с колко си бил полезен ... после погледни моите и пак пиши, ама преди това чети, защото без четене не става.

ЕДИТ: Така и така ще ми преглеждаш мненията ... надявам се да си направиш и изводи за опита и познанията ми в сферата ... Тогава "визирай" пак "колеги".
Цитирай

Опитът и познанията казват че батерията спира да се зарежда когато достигне точно определено напрежение, а телефона се изключва когато батерията спадне под определено напрежение. Колко ток ще влезе зависи от възрастта на батерията и условията на експлоатация и не зависи от каквито и да са кодове и заклинания. Може да се влияе на процентите които ти показва ОС-а, което вероятно прави горният код след като натиснеш "Quck start". Казвам вероятно защото никой не знае точно какво прави "Quick start", освен в "Samdung" разбира се. И метода хич не е "изпитан" защото понякога (около 50% и повече) резултатите са отрицателни и водят до проблеми.
Цитирай

Манипулира аналог то дигитал конвертора колега и начина му по който определя заряда на батерията в mV т.е. колко % да показва, но това не прави устройството ти по енергоефективно или пък батерията нова.
Цитирай

Това се нарича калибровка, което може би е част от истината, но все пак няма 100% сигурност какво точно прави "Quick start".
Цитирай

То си пише ... 
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3236094&d=1427703783]


Т.е. един вид калибрация на ADC. Това може да доведе до компенсиране на грешки и оправяне на нелинейността. т.е. би трябвало да оправя такива проблеми:
[Изображение: b004f9fe-74b3-bb8c.jpg]
Цитирай

АЦП-то няма какво да му калибрираш. Smile
Всъщност в контролера за батерията АЦП-тата са три, 10 битови: V, I, t° и ЦАП 12 битов PWM за тока на зареждане. Нищо не можеш да промениш в схемата извън това което е зададено по време на производството: нито Vmin=3.7V(const OPEN_MODE) нито Vfull=4.24V(const FULL_MODE), датчика за температурата пък е много нелинеен и там са точни само граничните стойности 30°C/50°C - по средата е горе-долу. На ОС-а остава само да интерпретира по някакъв начин от натрупаните статистически данни колко ток остава в батерията и за колко време. Тази функция вероятно нулира статистиката и още нещо. Може би нулира или игнорира таблиците с последните 256 стойности за ток и напрежение в контролера. Но какво точно си знаят само в Самсунг. Дали трябва да се използва?  По-скоро не.
Цитирай

Ако беше "какво да му калибрираш" надали щеше да има bootup калибриране и специален калибриращ режим заложен във фирмуера на повечето АЦП-та.
Vmin не е ли 2.7V? Това 3.7 ми се вижда множко за минимално. Самсунг не ползваха ли АЦП-та на SyncMOS които са с 256+2048 ? Температурните датчици се развиват ... http://www.ti.com/product/tmp102
Цитат: IC temperature sensors are highly linear and do not require complex calculations or lookup tables to derive the temperature. The on-chip 12-bit ADC offers resolutions down to 0.0625°C.
Цитирай

Датчика за температурата (на батерията)  е обикновен 10к NTC (обратен температурен коефициент) резистор, който образува делител на напрежение с друг 10к резистор закачен на Vdd. Контролерите се калибрират заводски със стандартна батерия, базов софтуер и подходящи уреди, примерно Agilent/Keysight 34401A. Вече как влизат в телефоните и какво им пишат вътре е трудно да се каже.
Цитирай

Нормално ли е когато рестартирам устройството да изчезват 5-10 % от заряда на батерията?
Питам защото ако не е нормално може би трябва да направя някоя гимнастика на батерията.
Цитирай

Нормално е а гимнастиката е смяна на батерията.
Цитирай

Нормално е. Когато рестартираш всичко работи на макс и процесор и мрежа и вайфай и пр. Логиката в ОС-а преценява че при такава консумация имаш по-малко батерия. Нормално е след 2-3 секунди до половин минута процентите да се нормализират. Ако това не стане: калибровка - батерията сигурно е променена от последната такава и процентите играят. Ако и тя не помогне значи батерията вече е дава фира, но ако ти върши работа можеш да я изчакаш да се скапе съвсем.
Цитирай

Не смятам, че нормално - при мен, при рестарт се губят най-много 2%.

 
Цитирай

Губенето на % при рестарт е камбанка която алармира за вече тръгваща батерия. Та щом вече е тръгваща, то неминуемо ще тръгне а след това и ще си замине ... Игра на думи ама при читава батерия % не се губи.
Цитирай

Когато батерията ми е напълно заредена, колко горе-долу би трябвало да е волтажа и?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Сега на 80% е точно 4 волта, това е добре, нали?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Зависи от материалите на катода и анода, би трябвало да пише на батерията, огледай.
Цитирай

Пише Nominal Voltage 3.8V, Limited Charge Voltage 4.35. Значи май е добре

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Като и мине времето и тръгне да се скапва батерията никакви гимнастики и физзарядки не помагат.
Цитирай
Exclamation 

(2016-05-30, 14:02:35)esil2 написа:  Като и мине времето и тръгне да се скапва батерията никакви гимнастики и физзарядки не помагат.

Така е! Да не говорим че производителите целенасочено търсят този ефект Exclamation
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)