Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

Не мога да разбера само моята батерия ли се зарежда до 99% ???
Направих тези "гимнастики"и пак се зарежда така ,въобще трябва ли да показва 100% ???
И нечувам никакъв звуков сигнал, когато е напълно заредена,но исписва текста долу на дисплея,че е заредена
LG GT540 2.1- V20b-15DEC-2010

Samsung Galaxy Core Duos i8262
Цитирай
Аксесоари

трябва. Къде гледаш процентите?
Цитирай

Инсталирах и програма и от статуса все 99%
и двете показват с еднаква точност
Разреждането протича така 99%-93%-90%-80% и така през 10до15%
нямам излишни включени приложения

Samsung Galaxy Core Duos i8262
Цитирай

a колко часа го зареждаш?
Остави го поне за 3 или за цяла нощ, но да е изключен. Нормално е след като го включиш да падне с 1%.
И щом си с официална версия на софтуера как ще си затриеш статистиките без Recovery?
Цитирай

През usb като го наблюдавам стига 99% и излиза надписа че е готов и в статуса пише,че е
напълно заредена.Зареждал съм го и много и по-малко все тая.На изгасен гледам анимацията
като спре да мига включвам веднага и все тая.За близо месец от приблизително 5-6 зареждания
нито един път не видях 100%.Няма го и звуковия сигнал
С -:Root Explorer: изтривам- battery status
И до официалния саит на LG пратих емаил,а те ми отговориха,че било нормолно сигурно имам
включен WI-WI или блутут и там подобни.
Даже само на 2g мрежа съм имам и Android Optimizer който е активен и LG IME, batteryindicatorServic =това са постоянно работещите ми приложения

Samsung Galaxy Core Duos i8262
Цитирай

През USB Няма как да ти се зареди до 100
Цитирай

Добре препоръчително ли е всеки път като се зарежда тела да го изключвам??? Глупаво е според мен да оставаш без телефон...

HTC Desire HD 2.5 stock, Galaxy Note 2 stock.
Цитирай

Някой може ли да ми каже защо няма звук при включване към зарядното и съответно при напълно зареждане
на батерията не трябва ли да има звуков сигнал? Или при този модел е така!!!

LG GT540- 2.1

Samsung Galaxy Core Duos i8262
Цитирай

Много добра темичка се е заформила доста опит почерпих, и все пак ми се струва че много бързо ми пада батерията, ще видим какво ще стане след няколко цикъла Wink

HTC Wildfire White - Official Android 2.2 Froyo.
Google Nexus 7 - 16Gb
Цитирай

Хора :
НЕ ПРАВЕТЕ ТЕЗИ ГИМНАСТИКИ АКО ТЕЛЕФОНА ВИ Е НОВ ( на 2-3 дена , на 15 дена ) . ТАКА ЕДИНСТВЕНО МОЖЕ ДА НАВРЕДИТЕ НА БАТЕРИЯТА . Сега разбирам , всеки ден си сменяте къстъм рома , батерията да е на 6 -12 месеца , но нов телефон така да се гавриш с него .....

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай

RAFO написа:Също да попитам, нормално ли е за 7 часа сдендбай да паднат близо 30 %? Имам обновяване на времето...

Абсолютно ненормално е това.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай

platis написа:
RAFO написа:Също да попитам, нормално ли е за 7 часа сдендбай да паднат близо 30 %? Имам обновяване на времето...

Абсолютно ненормално е това.

Оооо , това обновяване на времето бая точи тока . Спри си всички синхронизации и ще ти се оправи ...
Цитирай

Не знам ,но и моята батерия не е наред! Снощи беше на 70% ,а сега сутринта като станах беше изключил нямаше грам ток, всичко е изключено или поне аз така мисля. Мисля че това не е нормално!!!!
Проблема е в това че не мога да вляза в Recovеry режим, телефона ми е руутнат,но не става.

Samsung A52s 5G
Цитирай

Аз да попитам и за моя телефон, ровичкам към 2 часа, не повече в нета и към 1 час разговори. Но въпроса ми е нормално ли е като ми падне под 10 % батерията, като го вкарам в зарядното и за 15 минути да мига че е заредена ?!
Мерси

HTC one S / Мързелът е подсъзнателна мъдрост! Мисли в краен случай!
Цитирай

danchoyy написа:Аз да попитам и за моя телефон, ровичкам към 2 часа, не повече в нета и към 1 час разговори. Но въпроса ми е нормално ли е като ми падне под 10 % батерията, като го вкарам в зарядното и за 15 минути да мига че е заредена ?!
Мерси

Не е нормално.
Цитирай

Но когато ми покаже, че е заредена, след това си издържа поне 5-6 часа, не да кажеш след 1 час да пада незнам!
Някакво решение на проблема ?

HTC one S / Мързелът е подсъзнателна мъдрост! Мисли в краен случай!
Цитирай

Батерията трябва да се зарежда няколко часа(зависи от батерията). За решение точно не мога да ти помогна. Освен да направиш фактори ресет и да калибрираш батерията за друго не се сещам.
Цитирай

Ето аз как си реших проблема с точенето на батерията:
1.Зареждам го до 100%
2. Разреждам батерията до край. Телефона се изключва сам, след това продължавам да го моря, около 10-15 минути докато съвсем не иска да се включва.
3.Вадя батерията и пак я слагам.
4.Пак го моря.
5.Зареждам го 3 часа.
6.Проблема вече го няма.

Всяко зареждане трябва да пробължи минимум 2:30 часа независимо дали телефона ви показва че е зареден.

Това е от мен.

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
[-] 1 потребител изказва благодарност на hacker_didko10 за това мнение:
  • A.D.
Цитирай

Мерси ще пробвам!

HTC one S / Мързелът е подсъзнателна мъдрост! Мисли в краен случай!
Цитирай

tlb написа:От собствен опит - най-лошото което можете да направите на литиум-йон батерия е да я преразредите !
Не прекалявайте ! След това никакво калибриране не помага!
А в 90% от случаите тия гимнастики свършват с покупка на нова батерия Big Grin Big Grin

Много филми гледаш Confusedtupid: Освен ако оставяш седмица-две да се зарежда...

1.Пълното разреждане всъщност e 1 charge cycle.
2.Пълното разреждане е това което увеличава живота на батерията.
3.Пълното зареждане е само за да се използва устройството по-дълго време, то няма отношение към живота на батерията.
4.Може да дозареждате батерията дори и да не е до 100%. Това не се отразява на живота и.
5.Конкретно за Ipod: 2 часа зареждане е 80%, още 2 часа за пълно зареждане, при условие да не се ползва устройството.
6.Пълният цикъл(charge cycle)=пълното разреждане може да се извърши и в няколко последователни дни. Сумират се % с които е намаляла батерията-трябва да са 100% за да се отчете 1 цикъл.
Например 1вия ден от пълно зареждане изхабявате 50% и дозареждате до 80%. 2рия ден изхабявате пак 50% - ето ви го завършен единия цикъл въпреки че имате 30% резерв в батерията.
7.Всеки Пълен цикъл(charge cycle) намалява живота на батерията. След 1000 разреждания капацитета и спада безвъзвратно на 80%
8.Ако ползвате редовно устройството - пълните цикли сами се завършват по правилото за изконсумирана енергия до 100%. Умишлено(съзнателно) разреждане на батерията един път месечно и зареждането и важи само за случаите когато устройството не се ползва дълго време.
9.Не оставяйте батерията без заряд.
10.Топлото е по-голям враг на батерията от студеното. Темп диапазон (0-35 С)

Asus Transformer TF101
Цитирай

RAFO написа:Добре препоръчително ли е всеки път като се зарежда тела да го изключвам??? Глупаво е според мен да оставаш без телефон...
Ансър плииз

HTC Desire HD 2.5 stock, Galaxy Note 2 stock.
Цитирай

не

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Относно програмката Battery Calibration която беше представена в блога вчера, има две програми с подобни имена :

1. Първата е в Маркета, казава се Battery Calibrator и пише че е за Nexus One. Не съм я разцъквал подробно но работи, но се инсталира и тръгна на Х10 Mini.
[Изображение: ss-1-320-480-160-2-e59da8ca7d316c4100d94...071d40cad1]

2. Втората е тази от блога, тя се казва Battery Calibration , работи си точно на моя тел.
[Изображение: 2dmbmub.jpg]

Пиша това защото исках да си дръпна втората програмка, новместо от xda реших да я дръпна от Маркета и стана объркване заради името докато се усетя. А и мисля че няма нужда от нова тема за тея програмки, тази е маркирана като "Важна" и се отнася за батериите.
Цитирай

Offtopic нямаше да се разсърдя,ако беше качил .апк-то Offtopic

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай

BatteryCalibration V.1.1 (9th April, 2011) - BatteryCalibration_v.1.1.apk

•Runs on Android 2.1+ devices
•Checks for compatibility
•Added a switch to force earlier calibration
BatteryCalibration V.1.0 (6th April, 2011) - BatteryCalibration.apk
•Initial release
•Runs on Android 2.2+ devices

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)