Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гимнастики с батерията, за по-добро здраве!

Имам проблем и всякакъв съвет ще ми е от полза.
Снощи си заредих телефона на 100%/около23часа/, сутринта/8.30/ ставам и виждам, че батерията е вече на 44%, без нищо да съм ползвал, всичко което харчи батерията е изключетено или сведено до минимум, телефона не е руутван, всъщност беше, но ходи на ремонт /гаранционене е/и е зареден с нов софт!
Някакви идеи какво да направя?

Samsung A52s 5G
Цитирай
Аксесоари

VesMil написа:всичко което харчи батерията е изключетено или сведено до минимум
Нали разбираш, че няма начин да е така, щом батерията пада толкова бързо.
Виж всички синхронизации, от там най-често идва преразходът на батерия - Уиджети, фейсбук, гугъл акаунт.
Да не си забравил някой плеер във фонов режим?
Преди няколко дни бях забравил GPS и навигацията във фонов режим. За няколко часа "глътна" батерията.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай

Разбирам ,но е факт! Заредих го на 100% и за няма и 3 часа вече е на 80% без да съм го използвал.
До края на деня изключи нацяло ,провел съм 3-4 разговора и съм направил 2-3 снимки. Според мен това не е нормално.
Чудя се какво да направя.

Samsung A52s 5G
Цитирай

Някой с Desire би ли споделил колко му държи батерията:
Моята 1ден и 3-4 часа (за това време ми показва че е на 5-6%) при пуснат 24/7 интернет през 3G, 3G Watchdog (и горе в лентата и като уиджет който се обновява на 30сек.) Времето (обновява се на 1 час) и това е.
С около 1-2 часа браузване и 30-40 мин съм гледал клипчета в тубата.
Поздрави!

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай

gecatax написа:Някой с Desire би ли споделил колко му държи батерията:
Моята 1ден и 3-4 часа (за това време ми показва че е на 5-6%) при пуснат 24/7 интернет през 3G, 3G Watchdog (и горе в лентата и като уиджет който се обновява на 30сек.) Времето (обновява се на 1 час) и това е.
С около 1-2 часа браузване и 30-40 мин съм гледал клипчета в тубата.
Поздрави!
Ти си рекордьор щом толкова ти е издържала батерията :thumbup:

I C S
1914
Цитирай

jadaia написа:
gecatax написа:Някой с Desire би ли споделил колко му държи батерията:
Моята 1ден и 3-4 часа (за това време ми показва че е на 5-6%) при пуснат 24/7 интернет през 3G, 3G Watchdog (и горе в лентата и като уиджет който се обновява на 30сек.) Времето (обновява се на 1 час) и това е.
С около 1-2 часа браузване и 30-40 мин съм гледал клипчета в тубата.
Поздрави!
Ти си рекордьор щом толкова ти е издържала батерията :thumbup:
И аз си мислех че е нормално да издържа толкова.
Поздрави!

Motorola Moto Z 32GB
Nexus 4 8GB White - Android 4.4.3 Stock
Цитирай

Не съм много сигурен , че това е мястото , но все пак да попитам . Отскоро съм със самсунг галакски таб и това което ме притеснява , е че стопява батерията за 1макс2 дена след като всички синхронизиции и контраста на екрана е сведен до минимум. Използвам го предимно за книги и нет и не слушам музика на него , нито играя на игри.Като влезна в настойките и виждам ,че 50-60% от батерията отива за екрана. Ако някой може да ами даде съвет или поне да ме успокои че това е нормално, Благодаря SmileSmileSmile
Цитирай

Спирай интернета, когато не го ползваш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

и това го правя и ГПС-а го гася Smile общо взето , всичко което хаби тока . Благодаря все пак и ако някой може да каже нещо друго ще съм му благодарен Smile
Цитирай

Аз с моя HTC DHD, с максимално икономичен режим(30~60 мин разговори и ~30мин WiFi или мобилен нет на ден), изкарвам 3 дена и половина. Смятам, че си е постижение... Big Grin

Samsung Galaxy S10е
Цитирай

Ker0 написа:и това го правя и ГПС-а го гася Smile общо взето , всичко което хаби тока . Благодаря все пак и ако някой може да каже нещо друго ще съм му благодарен Smile
Че кога включваш gps-а? Той хаби страшно много, аз го включвам само когато ползвам навигацията, а това е веднъж на няколко месеца и това става с включено автомобилно зарядно.

Doogee S30
Цитирай

Ker0 написа:и това го правя и ГПС-а го гася Smile общо взето , всичко което хаби тока . Благодаря все пак и ако някой може да каже нещо друго ще съм му благодарен Smile

Ако таба ти е 3g, гаси 3g-то при първа възможност. Освен това, ако Latitude в Maps ти е включен, той яде адски много батерия.
Цитирай

Благодаря ви за съветите . Намалих максимално много контраста на цветовете и направих всичко което ми казахте и сега издържа повече време Smile Благодаря
Цитирай

5дни без много много ръчкане

huawei u8150 ideos fusion ideos 2.7.10 710mhz
Lg GT540 2.1 rooted +link2sd
Цитирай

При мен си направих тест при изключено почти всичко без GPRS-са, батерията ми изкара 2 дена и половина, това ми се струва доста малко, при условие че е спряно почти всичко, ако си пусна нещата максимум 1 ден да изкара.
Чудя се дали трябва да се правя разни гимнастики или да правя hard restart, чета по форумите, че след смяна на софта е добре да се прави. Smile

Nexus S 2.3.4
Цитирай

А да попитам на колко mV е доре да е батерията... когато я слагаме на заряд.. защото казвате на около 30 % като остане ама тез проценти малко лъжат понякога..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

момчета няма ли да ме похвалите 6ти ден

huawei u8150 ideos fusion ideos 2.7.10 710mhz
Lg GT540 2.1 rooted +link2sd
Цитирай

за кво да те хвалим? ние ти завиждаме :tease:
Цитирай

Здравейте нормално ли е катоо заредя батерията на 4200 mv и като махна зарядното веднага пада на 4110 някъде ?

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

tlb написа:От собствен опит - най-лошото което можете да направите на литиум-йон батерия е да я преразредите !
Не прекалявайте ! След това никакво калибриране не помага!
А в 90% от случаите тия гимнастики свършват с покупка на нова батерия Big Grin Big Grin

Е обясни ми за това презареждане на батерията ! Аз моите телефони от години насам си ги включвам в зарядното като лягам и сутрин като ставам си ги изключвам ? Така ли се появява въпросното презареждане ? Аз не съм заблязал да има такова нещо като презареждане !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Според мен отдавна отмина епохата на първите мобилни телефони,където изчислявахме и следяхме внимателно да НЕ се презареждат ,че им отиваше бързо батерията!!!
Смятам че съвременните телефони са конструирани така,че след зареждането на батерията да изключват по някакъв начин зареждането.
Имах допреди година една класика Сименс М65....Наистина стара технология,няма нищо общо със сегашните модерни смартфони,но....Вярвате ли ми че докато угасна завинаги след 8 години вярна служба батерията му си държеше по 3 дни и беше оригиналната с която го купих!!!Същия този телефон никога,ама никога не е бил зареждан само докато му мига анимацията за заряда!!!Винаги е бил слаган вечерта и на сутринта откачан от зарядното!
Така че....едва ли според мен тия сегашни мини компютри които носим са направени да се презареждат ако не съблюдаваш зелената лампичка или пък анимацията или пък еди колко си часа... Wink
Другото нещо е че....какво толкова се плашите.Носите телефони за по няколко стотин лева,а една нова батерия е 15-16лв.Ами като даде фира,ще си купите нова...какво толкова!
Аз лично още на първата седмица с новия телефон си поръчах от Ибей по-голяма батерия/1800mah/ от оригиналната/1230mAh/.Така за цели 15.88лв. си реших донякъде проблема със зареждането всеки ден и то без да си рутвам тела!
Смятам занапред да и правя и цикли с пълно разреждане и заряд до 100% поне веднъж в месеца и това е.....Като сдаде багажа....15.88лв и следващата Wink
Поздрави!

Samsung Galaxy Note3
Цитирай

globetrance написа:
tlb написа:От собствен опит - най-лошото което можете да направите на литиум-йон батерия е да я преразредите !
Не прекалявайте ! След това никакво калибриране не помага!
А в 90% от случаите тия гимнастики свършват с покупка на нова батерия Big Grin Big Grin

Е обясни ми за това презареждане на батерията ! Аз моите телефони от години насам си ги включвам в зарядното като лягам и сутрин като ставам си ги изключвам ? Така ли се появява въпросното презареждане ? Аз не съм заблязал да има такова нещо като презареждане !


Май някой не чете внимателно. Един говори за зареждане друг за разряд
Цитирай

Според мен не може да се получи ПреРазреждане - моя телефон като падне под 10% изключва мобилната мрежа и не може да се провеждат разговори. Та все човек ще се сети да включи телефона в зарядното освен ако нарочно не го ръчка и след като се изключи заради ниско ниво на батерията умишлено не го включва пак.
А калибрирането си е задължително особено при смяна на РОМ-ове, че при мен след поредна инсталация на къстъм ром без калибриране ми заминаха 42% от батерията за 6ч. в стендбай режим през ноща.
Цитирай

Нормално ли е без много ръчкане телефона да държи 2 дена, а като го ръчкам постоянно максимум 1 ден

Zte Blade 2.2
Цитирай

Mihaylov написа:Нормално ли е без много ръчкане телефона да държи 2 дена, а като го ръчкам постоянно максимум 1 ден
Напълно нормално....дори според активността на "ръчкане",може да отиде батерията и за 5-6часа.. Wink

Samsung Galaxy Note3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)