Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] Увеличаване на вътрешната памет чрез /sd-ext разширение
#1

Добър ден момци! Всички знаем, че нашето Ейсче като за бюджетно телефонче е велико, но винаги му е куцало едно нещо! Вътрешната памет. Разбира се мнозина се стараят да местят приложенията изтеглени от Play магазина, но каква е файдата, като 10% от програмата на практика пак запълва /data партишъна на телефона (Вътрешната памет) :wall:

Ехх.. само ако можеше да си изтегля повече вътрешна памет.... (2000те)

Разбира се възможно е не да изтеглите вътрешна памет, а да си създадете.

Цитат:Малко информация:
Урокът става за ВСЕКИ телефон с Android.
Урокът е направен на Galaxy Ace S5830, но скрипт-а е пригоден за всички Android телефони.
Тъй като партишъни се правят както през телефона така и отделно.
Урокът е направен тук, защото не знам каква е разликата при другите телефони - ClockWorkMod-ът, който ползват.


За да изпълните нужният урок като хората и да нямате ядове след това ще трябва да имате няколко неща преди да започнем.

-PC/MAC
-USB кабел/ SD четец
-Руутнат телефон
-ClockWorkMod (направено на 5.0.2.6 )
-Поддръжка на /init.d (повечето Къстъм РОМ-чета имат отворен /init.d) - Препоръчително е да минем през тази стъпка. Ще обясня по-късно в урока.


Урокът е следният
Правене на /sd-ext и интегриране на тази памет към /data паметта



Преди да започнем искам да поясня, че не нося отговорност за повредени телефони или SD карти. Ако четете като хората няма да имате ядове!


Така като за начало ще вършим стъпка 1.

Първо ще ни трябва да дръпнем Mini-Tool partition wizard
След това ще трябва да направите пълен бекъп на SD картата, защото ще я късаме на 2 части ( 2 партишъна)
-След като го изтеглим и инсталираме ще свържем телефонът със USB кабел (или четец за лаптопи) и ще потърсим за SD-картата, която сме свързали с компютъра/лаптопа

-Свързвате картата с памет с компютъра (чрез USB или четец)
-Триете всичко в SD Картата

[Изображение: 774px-Minitoolpartitionwizard_Step1delete.jpg]

След това ще създадете един партишън ( десен бутон на празната памет > Create )
В опциите ще изберете следното

Create as - Primary
File System - FAT ( за 2 ГБ или по-малка SD карта) / FAT32 (4ГБ или повече)

[Изображение: Minitoolpartitionwizard_Step2createFAT.jpg]

Например в моята SD карта има 2ГБ(1.90GB) и аз избрах FAT, като 1.3GB отидоха за SD картата
Останалите 600MB ще направим още един партишън (Десен бутон > Create)

Сега настройките за вторият партишън ще са:

Create as - Primary
File System - Ext3 или Ext2 (по ваш избор) *Създаването на Ext3 разширение и ползването на INT2EXT4+ скрипт е напълно възможно!
Разликите: http://www.thegeekstuff.com/2011/05/ext2-ext3-ext4/
Цъкате OK.
След това в горният ляв ъгъл има бутон: Apply, цъкате на него и чакате програмата да създаде двата раздяла.

Вече сме готови с партишъните, имаме създаден /sd-ext (600те МБ, които посочих) и останалите 1.3ГБ са си.. SD картата). Сега следва въвеждането на скрипт-а.

ЛИНК: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1716124

Теглите INT2EXT+ или INT2EXT4+ (Аз използвах INT2EXT4+ като направих ext3 партишън с mini-tool-а.


-След като изтеглите скрипт-а, слагате го в картата с памет и изключвате телефона.
-Рестартирате телефона през Clockwork Recovery) Бутонът от дясно и средният бутон на телефона
-Избирате "install zip from sdcard"
-Избирате "choose zip from sdcard"
-Избирате "CronMod-INT2EXT+_signed" или "CronMod-INT2EXT4+_signed" - Чакате да се инсталира
-Избирате "mounts and storage" категорията
-Избирате "format /sd-ext"
-Рестартирате телефона

Проверявате дали са свързани /sd-ext и /data папките, като просто... имате увеличена вътрешна памет (бая увеличена от сегашната)


//**Възможно**//
Има шанс скрипта да не се инсталира в телефона и за тази цел ще изпълните следните стъпки (което аз трябваше да направя та да тръгне скрипта)

Поставяте "CronMod-INT2EXT+_signed" (или CronMod-INT2EXT4+_signed) в SD картата пак
Теглите "Root Browser Lite" (Google Play apps)
Намирате местоположението на файлът sdcard/CronMod-INT2EXT4+_signed.zip (или подобно)
Разархивирате файлът /system/etc/init.d/40int2ext (или подобно)
Файлът се намира в /sotrage/sdcard0/Extracted
Копирате файлът (дълго задържате Copy)
-
Отивате назад до началната папка на root browser
Влизате в etc/init.d/
Слагате избрания файл в тази папка
Задържате дълго на файла и избирате Permissions
Възлагате му следните права: ---rwxr-x
Owner: - - -
Group: Read Write Execute
Others: Read - Execute

Цъкате ОК
Рестартирате телефона


Би трябвало всичко да е екстра и да се получи следното:

[Изображение: 5sz9JaI.png] [Изображение: dmV87iw.png]
[Изображение: HIrk9t7.png] [Изображение: LHKQ03t.png]



Благодаря на XDA-Developers за снимките и на croniccorey за INT2EXT скрипта
Урока е преведен и комбиниран от урокът направен от XDA-Developers и croniccorey, от мои думи.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
Аксесоари
#2

Темата е много готино направена, ама при мен нещо не стана. Форматирах картата, моята също е 2ж и също като теб я направих 1300:600мб. Дяловете са фат големия и ехт2 малкия, после пробвах и с ехт3. Ползвам INT2EXT+ на което пише Works with EXT 2/3/4 filesystems. В клокуърк-а след като инсталирам INT2EXT+ не ми се появява Mounts /sd-ext to /data. Пробвах и второто, да копирам файла ръчно в iinit.d. Вече имаше там същия файл със същия размер. Заместих го. Пак нищо не стана. Нещо ако съм изпуснал моля някой да ми каже, благодаря!
Цитирай
#3

Ти си инсталирал всичко посочено.

"INT2EXT+ не ми се появява Mounts /sd-ext to /data. " Това по-човешки го казах. То скрипта на този принцип работи. Ако е сложил нещата автоматично в init.d, то значи е инсталирано.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#4

Ами не се получи този номер, пък и телефона умря Smile
Цитирай
#5

А при мен сега картата,ни телефона , нито компа я разпознава :facepalm:
Цитирай
#6

Влез в настройките на телефона, изключи картата и я форматирай.
Цитирай
#7

valkodav написа:А при мен сега картата,ни телефона , нито компа я разпознава :facepalm:


Влез в Clockwork recovery, и ънмаутни /sdcard. Форматирай я после и ще трябва да ти се оправи.

Едит: arwen го написа преди мен.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#8

При мен не стана! :unknw:
Цитирай
#9

Какъв е по-точно проблема сега, да помогна ако мога? Smile

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#10

автоматично не иска да с е инсталира скрипта а ръчно нещо не е както трябва!

" Намирате местоположението на файлът sdcard/CronMod-INT2EXT4+_signed.zip (или подобно)
Разархивирате файлът /system/etc/init.d/40int2ext (или подобно)
Файлът се намира в /sotrage/sdcard0/Extracted
Копирате файлът (дълго задържате Copy) "

ето тука нещо не мога да ги навържа нещата и май не правя нещо като хората!
Цитирай
#11

След като свалите файлът от архива той се намира на друга директория (скрипта)
след като намерите файлът (попринцип root explorer казва къде се намира), копирате го и го поставяте в /system/etc/init.d/40int2ext.

Просто взимате скрипта от архива и го поставяте в init.d

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#12

40int2ext този фаил ли копвам?

Еми не иска :capitulation:

отказвам се :capitulation:

Има ли друг вариант? Дайте линк към оригиналната тема в XDA
Цитирай
#13

Има я в урока по-горе, от там файла дадох.

Ето цитат от урока там:

Install:
(Instructions based on ClockWorkMod recovery)
-Download Chosen Script Below
-Place on root of your sdcard
-Reboot Recovery
-Select "install zip from sdcard"
-Select "choose zip from sdcard"
-Select "CronMod-****_signed"
-Select "mounts and storage" category
-Select "format /sd-ext"
-Reboot



Направих аз другата част с ръчното инсталиране.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#14

Tooth Стана, но първо през кернела направих всичките видове изчиствания и след което флашнах скрипта и чак тогава дадох рестарт на телефона
Цитирай
#15

Това на стоков ром става ли или е само за къстъм ?

Samsung Galaxy Ace / Android 2.3.6
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 / Android 4.1.1
Цитирай
#16

init.d е отключен на къстъм ромовете. За стоков ром трябва да го отключваш сам.

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#17

Правя темата Важна. Поздравления към автора за темата. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

Тествано и работи на 16GB (Class 10) A-DATA sdcard
INT2EXT4+ скрипт със ext4 Partition.

[Изображение: QAdKGIP.png] [Изображение: tBHh3iH.png]
[Изображение: z0Toprr.png]

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#19

Здравейте!
Искам да попитам как точно се прави рестарт през Clockwork Recovery, защото някъде четох, че се прави като задържих Power бутона + Volume Up + Volume Down бутони. Почвам да се съмнявам, че май не е така, защото телефона е зациклил с този screen от около 5-10мин. и няма никаква видима активност по него... :confused:
А ме е страх и да пипна защото си пише отдоло "Do not turn off targert!!" a това "Downloading..." с многоточие ме навежда на мисълта, че прави нещо.. :unknw: Идеи?

[Изображение: 6149000Z.jpg]

П.П.
Ок, това го оправих като задържах бутоните Volume Down + Power.Обаче нещо явно не е както трябва, защото като влезна в Recovery mode и чукна на install zip from sdcard, след това CronMod-INT2EXT+_signed за да се инсталира ми изписва "Installation aborted" ... ???
Цитирай
#20

Описаното важи за чист 5830. Твоя е доколкото се вижда 5830и.

Samsung Galaxy Ace / Android 2.3.6
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 / Android 4.1.1
Цитирай
#21

Ами да 5830i е, но от друга тема ме упътиха към тази относно паметта.. :unknw:
Цитирай
#22

Урокът по-скоро важи за всякакъв вид Андроид телефон стига да има CWM и къстъм РОМ.

Там където аз бих се склонил да предупредя е,че не знам за различните телефони как стоят нещата с ClockWorkMod, тъй като S5830 има пригоден за него CWM.
Единствената причина да сложа урока в ACE форума. :|


Всеки телефон трябва да може да: (говорим за Android)
Бъде руттнат
Има къстъм ром
Работещ ClockWorkMod
Слот за SD карта


Ако горните неща ги има, то би трябвало да няма проблеми да:
Направи партишън (който в интерес на истината може и през телефон или напълно отделно през Mini-Tool partition-а)
Инсталира скриптове (стига да има init.d)

In iOS you can get some apps, set a wallpaper, listen to music.. You know, the basic. In Android you can do all above and System.Console.WriteLine("Hello World!");
Цитирай
#23

Spliddo написа:Инсталира скриптове (стига да има init.d)
Точно това нещо се оказа, че липсва.Затова само го руутнах, сложих ClockWorkMod и от там нататък действах по урок, който намерих в един блог на английски.Давам линк към него, но не се наемам да го преведа, за да не объркам нещо.Урока е как да се инсталира Link2SD, за да имаш възможност да местиш всичко допълнително инсталирано на SD картата. Не е точно това което се опитвах да постигна, но пак върши работа.
- http://mnabil95.blogspot.com/2013/01/how...alaxy.html
Цитирай
#24

Искам да попитам , как става с sansung galaxy ace gt- s5830i , опитах да го направя но не става. Не можах да го инсталирам по първия начин за това пробвах втория и стигам до тук Big Grin Разархивирате файлът
/system/etc/init.d/40int2ext Файлът се намира в /sotrage/sdcard0/Extracted иии нямам init.d папка Smile
Цитирай
#25

Добър ден, надявам се някой ако може да ми разясни, имали възможност да се увелич
Int-mem при положение че съм със стоков ром. И може ли да стане без да сменям с къстъм? Oпитах и по двата начина и през cwm и със root browser ръчно, но не стана. Ще съм благодарен ако някой ми отговори. Благодаря предварително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)