Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефоните ни през годините...
#1

Не знам дали е имало подобна тема (проверих набързо, но не видях), нито дали ще има интерес към тази, но...
Преди два-три часа се ровех по шкафовете търсейки кутията на "звяра" от подписа ми (да, луд съм и в тези часове на денонощието се занимавам с глупости) и открих едно малко кашонче пълно със зарядни устройства, кутии от други телефони, панели, платки, батерии и самите машинки. Нещо ми прищрака и започнах да сглобявам каквото намеря и да проверявам дали работят. След известно време ходене по мъките установих, че почти всичко е заминало, но ме налегна една носталгия...
Та, хрумна ми да пусна една тема и да споделя през какви телефони и премеждия съм минал, като се надявам да ви е интересно и да се включите и вие Smile
Ще се постарая да съм максимално кратък (не ми се получи, бъдете търпеливи) и да не пълня темата със снимки, ще ви помоля за същото.

Не съм сигурен за точната година, беше 98 или 99, комшията донесе няколко gsm-a от Германия. Бях виждал мобифони, но никой в семейството ми нямаше такъв и като цяло нямах допир до мобилните телефони по онова време. Интересното на телефончетата от Германия беше, че бяха с изцяло прозрачни панели. Мисля, че бяха на Nokia, но не съм сигурен. Съжалявам само, че нямам снимки от тогава за да ги видите, но от тях се запалих.
В краят на 99-та дойде време да се оборудваме - баща ми си купи Nokia 3210, майка ми Ericsson A1018s, а аз естествено останах на сухо Smile ( бях на 10 )
Не след дълго, дойде време за промяна и баща ми мина на 3310, а майка ми изкара с Ericsson-a до края на 2001г., когато го смени със Sony J7.
По пътя на логиката, един от старите телефони би трябвало да остане за мен... Така и стана, но не беше Nokia-та, а Ericsson-a Smile

Толкова с предисторията... По ред на номерата:
1. Ericsson A1018s - Уникална машина. Перфектна за самозащита. Изключително здрав телефон.
2. Sony J7 - Естествено, на родителското тяло му омръзна и бе предаден на мен. Не беше особено мъжествен телефон, но поне беше компактен. Все още е жив, до мен е. Батерията му пада за два часа, но е оригиналната, така че е нормално Big Grin
3. Nokia 3310 - Дъртия си взе 6310i и най-накрая притежавах, макар и леко остаряла, Nokia. Едно време си беше гъзария Smile
4. Alcatel OT-302 - ... Nokia-та предаде Богу дух и някой реши, че е добра идея да ми подари по-стар модел, за сметка на това беше чисто нов :]] И имаше антенка, с която спокойно да се почесвам... Въпреки това, най-скапаният телефон, който съм имал.

Гореспоменатите телефони ги сменях на няколко месеца, само Alcatel-a ме изкара няколко години. Голяма мъка беше...

5. Sony Ericsson T68i - Изкарах съвсем малко с него, защото бях просТ и реших, че искам по-нов модел (беше 2003г.)
6. Siemens C60 - Вторият ми чисто нов телефон. Беше популярен и реших и аз да се оборудвам, но модела не беше сполучлив. Въпреки това е жив и той. Разглобен е на съставни части и зарядното му е прегризано (имах заек преди години, не ям кабели), но успях да го заредя и да го включа за няколко минути Smile
7. Siemens M55 - Смених C60-то след няколко месеца, защото беше прекалено грозно Big Grin
8. Sony Ericsson k750i - Още след появата на k700 се влюбих в тези телефони, но много дълго време не можех да си ги позволя. През 2006г. се появи и k800i, но аз държах на стария модел и си взех k750. До ден днешен ми остава любимият телефон, не съм имал друга машинка, която позволяваше ъпгрейди - не само софтуерно, но и хардуерно.
9. Sony Ericsson P1i - Елката Smile Класика в жанра. Много по-красив на живо, отколкото на снимка. Много здрав и функционален телефон.
10. Qtek 9100/HTC Wizard/MDA Vario - Всички бяха луднали по iPhone-ите, включително и аз. Продадох P1-цата и поръчах първият iPhone, който открих на приемлива цена. За съжаление в бързината попаднах на некоректен търговец, който ме прекара с реплика. Успях да върна телефона и да си взема парите, но останах без телефон дълго време и взех първият, който открих. Qtek-a беше стар, но пък работеше с познатият Windows и беше интересна машинка. Много човъркане падна, дълго време изкарах с него... Но един "прекрасен" ден, група "симпатични младежи" решиха, че телефона (заедно с пръстена ми и парите, които тъкмо бях изтеглил от банкомата :angry: ) вече не ми трябва и решиха да го присвоят (:
11. Vodafone 226 - След като останах без телефон и финанси, нямах голям избор и трябваше да си взема нещо евтино. Телефончето беше малко и симпатично, бях си го харесал още преди години за втори телефон, та си взех два и изкарах доста време с тях. И двата рабтотят, единият е с потрошен дисплей (бившата имаше навика да ме вбесява... резлутата - счупен дисплей и дупка в стената), но е разкодиран и работи с всякакви карти. По принцип всички са кодирани към Мтел. Дълго време търсех в продажба някой, който да работи и с другите оператори, но търсенето ми не се увенча с успех.
12. Nokia 6280 - Едно приятелче ме съжали като ме видя с Vodafone-ите и ми даде старият си телефон. Много отдавна бях разлюбил Нокиите, но модела не беше лош. Изкарах няколко месеца с него, но истината е че бях прекарал последните няколко години мечтаейки за Android Smile
13. Samsung Galaxy S - "Еее ке беше лятото на..." 2011г. Tooth и макар Galaxy SII да беше факт, закътах от заплатата и се оборудвах с единичката. След близо 11 години скапани телефони, най-накрая държах нещо наистина ценно в ръцете си. Обичам го този телефон и ако бях малко по-ларж вероятно щях да го запазя, но е време да се разделя с него. Затова и търсих кутията, но това е друга тема за друг раздел Big Grin
14.Samsung Galaxy S II, S III и Note I - И трите машинки ми минаха през ръцете успоредно с моята S-ка, но никой от тях не е лично мой. Все страхотни телефони, но точно тук в този форум, едва ли има нужда да ги хваля Smile
15.Samsung Galaxy S IV - Още не ми е в ръцете, но до няколко дена ще съм горд собственик. Вероятно скоро няма да бъде сменен ... Кола щях да си купувам, а парите за джантите отидоха Big Grin Ама любов от пръв поглед, к'во да правиш...

Толкова от мен. Пропуснал съм някои телефони, защото реално не съм ги използвал. Те са на съставни части и не работят, но понеже споменах за тях в началото, а не искам да има пропуски в историята - единият е Siemens C25, а другият е Vodafone 225.
Извинявам се за писанията ама почна ли нямам спиране... Окуражавам ви да сте по-сбити в разказите си, ако въобще някой се реши да пише. Напомням само за снимките - използвайте линкове като мен за да не се пълни темата. И ако имате ваши снимки качвайте тях, мен ме мързи да снимам наличните телефони и използвах чичо Гошо.

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз да се включа колкото ги помня г/д.

1.Motorola Talkabout T180
2.Sony Ericsson T68
3.Siemens C60
4.Nokia 7360
5.Nokia 5310 Express Music
6. Nokia E66
7.HTC Sensation от средата на Април 2011 до сега.

Следващия телефон се колебая м/у hTC One или Galaxy SIV, може би и бъдещия Note 3.

hTC One М9
Цитирай
#3

Мисля, че ако pikpik се включи в тази тема, няма да му стигне цяла страница Big Grin

[note=Модератор]
Нарушена т. 10 от Правилата на форума.
[/note]

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#4

Надали ще бъда толкова подробен, колкото колегата, но все пак...

1. Sagem MC 950 - страшен телефон, много ми харесваше. Но за жалост губеше обхват...
2. Nokia 3310 - няма какво да кажа освен поклон...
3. Motorola V500 - модата на капачетата...
4. Nokia 6670 - нокия избухнаха с 6600, който не ми харесваше, за това направо 6670
5. Nokia 8800 - невероятен телефон, отвратителна батерия. Страшно красив, винаги съм харесвал слайдъри. С батерия от сироко, кара 2 дни. В момента го ползвам като служебен.
6. Samsung S8500 Wave - супер дизай, безперспективна операционна система.
7. Motorola Aura - смених вълната за това бижу. Това беше най-красивия телефон за мен, фен съм на часовниците. Твърде бъгав и бавен. Взех го, защото ми беше мерак. Махагонова кутия, скъпи аксесоари, сравними само с 8800 серията, истинско премиум усещане.
8. Samsung I9000 Galaxy S - първия ми андроид, който породи любовта към тези устройства. За мен остава най-добрия телефон на самсунг до момента.
9. Samsung Galaxy S III - не си допаднахме с него, за това го ползвах само 2 месеца
10. Samsung Galaxu Note N7000 - твърде голям, но трябваше да пробвам...
11. Sony Xperia S - хареса ми дизайна и за това останах с него. Не съм фен на ъпдейтите, стига всичко да върви, но това е последния ми сони телефон... Пускат 500 телефона на година и ъпдейтват 0 от тях. А има какво да се оправя по софтуера...
12. С4 - само да мине първоначалната еуфория. Никога съм нямал проблем с телефон. Телефона ми се носи в отворена кутия от приятел от един от операторите. Не тествам, не разглеждам в тъмни стаи. Както е приказката - който търси намира.

Choosing...
Цитирай
#5

Аз започнах с Alcatel OT View - железен, с уникален обхват (Имаше опция за повишаване на обхвата, но и без нея при лошо покритие ми се е случвало, като звънне и нокиите около мен да губят връзка, беше много забавно).
Панасониц GD 30 с фърм на GD 50 (уникален и много удобен за носене в джоб, въпреки размерите си. Просто не се усещаше).
Имах Аlvatel ОТ 302, като излезе и много ме кефеше, батерията караше по 10 дни, а беше мъничък.
После имах Alcatel ОТ 501 с LiPol батерия, много малък, с много екстри и 8 редов дисплей.
По едно време бачках в магазин/сервиз за телефони, ползвал съм всички модели, но...
Ползвал съм и една камара Нокии, но бяха тотални тояги, от тогава не харесвам Нокиа, освен 7110.
Panasonic GD 75 беше най-якия телефон, любовта на живота ми дето се вика,. с него изкарах 3-4 години. Жив е и е в много добро състояние.
Panasonic GD 85 (май беше) - първият с вградена камера, също много добър.
Sony Ericsson V610(имам светкавица за него), Sony Ericsson W890i - втори телефон до ден днешен (вече 5 години), без натоварване батерията изкарва 7-8 денонощия. веднъж в годината забива и ме подсеща да го рестартирам.
Android:
Моторола Милестоне XT720
Samsung Galaxy SII
Sony Ericsson Arc
ZTE Avail
Samsung Galaxy SIII (4 пъти)
HTC Evo 3D
Samsung Galaxy Nexus
LG Nexus 4
LG Optimus G Pro E980
LG G2
LG G3
LG Optimus G Pro E988

Със сигурност забравям някой или някои, но по едно време ги сменях доста често.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

1. Sony Ericsson T100 - много добър, като изключим самоволните рестарти от време навреме Big Grin Най-смешното, е че го продадохме на един човек, който си беше настъпил неговия и си търсеше друг Tooth
2. Siemens A70 - много добро телефонче. Баща ми го беше оставил в колата, като го е купил и звъни, и ми казва "Виж в колата нещо звъни". Отивам аз и викам "Е*аси кефа" Big Grin
3. Nokia 1600 - железен и досега си работи
4. Panasonic VS3 - голяма работа беше да имаш телефон с камера, инфраред и mp3 Smile
5. Nokia 7270 - ползвах го доста време, след това го дадох на брат ми. Той пък му пръсна предният дисплей и през зимата като се пързаляше, и като се прибираше течеше вода от него, но си работеше Tooth
6. Nokia 6300 - много време го исках този телефон и накрая се сдобих с него, много го обичах, но накрая ми омръзна много Big Grin
7. LG KP500 Cookie - за него имах голям мерак и го ползвах 1,5 година Smile
8. Nokia C5-03 - стабилно телефонче, но след като ме заинтригува андроид го продадох Smile
9. Sony Xperia Tipo и 10. LG Optimus L5 - добри телефончета и съм много доволен от тях Smile

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#7

Аз сигурно ще имам най-малък арсенал, но затова пък качествени имена. Tooth

1) Nokia 5100 - железен телефон. За времето си беше невроятно чудо - цветен екран, полифонични мелодии, WAP. Все още седи на една етажерка в София и чака някой от другите телефони да се повреди, за да го използвам.
2) Nokia N95 - това е телефонът и все още съм на това мнение. Този телефон + iPhone (първият) са може би най-иновативните телефони в мобилния свят. Спомням си 8-ми клас как си го купих с мои си пари за 14-тия ми рожден ден. Беше зверски скъп - 1450лв. някъде. Невероятен телефон - всичко си има. Сега, ако някоя компания направи същия скок, както Nokia направиха с този модел, ще избие рибата. Между другото той е може би телефонът, който съм притежавал с най-добрата камера. Пробвах го срещу HTC EVO 3D, няма база за сравнение - HTC-то снима все едно съм снимал с WEB камера, докато Nokia-та вади перфектни снимки. Не съм го пробвал срещу Nexus-a, но имам съмнения, че резултатът ще е същият.
3) HTC EVO 3D - първият ми android смартфон. Супер играчка, но претърпя най-бързо сменяне.
4) Google Nexus 4 - всички знаят за какво става въпрос. Може би няма да го сменя, докато не стане едно от двете - да се счупи или да излезе телефон с някаква страхотна батерия (или технология за батерията - зареждане за 30 сек, издържане по 3-4 дена и т.н.). Сега наистина всичко, каквото излезе на пазара е страхотен избор, но предполагам, че Nexus-a ще ми върши чудесна работа още 2-3 години.

nexus 6P
Цитирай
#8

Siemens A52, Siemens A50, Siemens M55, Sony Ericsson T610, Siemens M65, Siemens SL42, Nokia 5300, Nokia 1208, Motorola C130, Nokia 5320 (все още в употреба), Sony Ericsson K700, HTC Desire Z (все още в употреба)

долу горе така е йерархията. Може би ще забележите че от по нови модели минавам на по стари по някое време, това е заради чар-а на някои стари апарати като Siemens SL42 Smile

Може и да пропускам някой, но това мисля че е основното Smile Минавали са и други през ръцете ми за малки периоди, но това като цяло са ми били телефоните които са били за лично - постоянно ползване Smile

Написах кои са в употреба вмомента, а здрави и не продадени в мен са Motorola-та и K700 Smile
Имам достъп и до SL42, който е в приятелката ми (не го ползва)
Цитирай
#9

Много готина тема. Върна ме назад във времето.
Ето и моят скромен опит. Има 3-4 апарата, които съм ползвал за втора карта, които не са интересни.

1. Motorola M3588 - огромно същество.
2. Sony J7 - уникален телефон. На повече от 10 години още е жив.
3. Siemens M65 - брутален за времето си. Обирах всички точки, тъй като го имах преди да дойде в БГ.
4. Motorola Razr V3i - даже скоро го ползвах за втори телефон за няколко месеца.
5. Nokia 3120 classic.
6. ..андроидите, които са ясни на всички. LG Optimus GT 540, Orange San Fransisco (ZTE Blade), SGS 2 черен и бял, Samsung Galaxy Nexus, Sony Ericsson Live with walkman, Acer Liquid MT и понастоящем за най-дълъг период от време SGS3.
Цитирай
#10

Телефони:
1. Sony Ericsson T290i - първият ми личен телефон. Доста години издържа паралелно с телефоните по-надолу. Сменян дисплей, допълнителна батерия, на няколко пъти щях да го изгубя...
2. Samsung C100 - за малко време и беше на брат ми
3. Alcatel OT-S621 - ползван за около година (повреден и хвърлен)
4. Alcatel OT-305 - на около година (Погледнах касовия бон, купен е юли 2011. Това прави две години) и го държа за резерва
5. Alcatel OT-217D - двусимов телефон, ползвам го и сега и всички Alcatel-и досега са имали еднакви батерии - събраха ли се три

Смартфони:
1. LG Optimus One P500 - първия ми смартфон. Покрай него научих доста неща за Android. Ромове, кернели... Добър смартфон, ама 5 пъти го бриквах заради KDZ... Накрая ми го смениха със S5690
2. Samsung S5690 Galaxy Xcover - и сега съм с него.
Цитирай
#11

Nokia 3210 Без коментар
Nokia 3310 The gem!!!
Siemens C62 На този и на долният не знам какво съм си мислил като ги купувах, въпреки, че бяха наистина добри телефони.
Siemens C65 lol
Тука имах нещо ама ми се губи в момента, нокия беше, смартфон...
Nokia N95 Сила
Nokia 5800 XM Все още работи (продадох го на колега от университета.)
Samsung Galaxy S I9000 Все още безпроблемно работи (продадох го на бащата на съквартиранта ми)
Samsung Galaxy S III Най-добрият <3 но го признавам само в бял цвят, затова и го продадох като ми го върнаха черен :/
Samsung Galaxy Express i8730 Не е лош, но е среден клас телефон... не е за hi-end потребител като мен Big Grin
В момента
Samsung Galaxy Note II N7100 Уникален!!!

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#12

Брех, приятно ме изненадахте с активността си Smile
Харесва ми, че има няколко модела, които се препокриват Smile Не очаквах да има съвпадения точно с тях... Интересна "дискусия" се очертава Smile
За да не изкарате, че си спамя собствената тема (макар че май точно това правя...) - колегата ZinedineZidane ме подсети нещо...
По времето на кютека (Qtek-a) Tooth - 2008/2009 си мечтаех за Motorola Razr V3i. Винаги съм ги харесвал тези телефони, дизайна е уникален. Сгъват се, компактни са - идеални за втори телефон. Успях да намеря голямото братче - Razr V3xx Devil - Хубаво ама проблем - не е правен за България. В Бургас - никакъв проблем с обхвата... Във В.Търново - само на центъра :rofl: Като съм си в апартамента абсурд някой да ми се обади. Излизах на терасата всеки път да звъня. Толкова красив телефон, а проблемен. Обиколих всички сервизи в града. Казаха, че трябва някаква част да се смени за да работи в България нормално ама нямало такава част и някакви такива глупости... Не помня вече.
Та тук също има интересна случка - Реших да го продам. Окей, ама телефона не работи как си требе. Гузно ми е ама ми трябваше кеш и го пуснах без да давам обяснения за дефекта. Да не помислите, че съм лош човек - 20 запитвания имах в рамките на 2 дена, избрах един пич от София Big Grin Защо ли ? Логичен съм. Щом в Бургас има обхват, значи в Софето дето е къде-къде по-напред, не трябва да има проблеми Big Grin И "О, ЧУДО!" - никакъв проблем. Изчаках няколко дена да видя дали ще каже нещо, но човечеца си беше доволен. Благодари ми и толкоз Smile Но си беше напрегнато. Гузна съвест...

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
#13

Като сме почнали да споделяме, да се включа и аз.
1.Ericsson PF 768 - ето с това хладно оръжие се започна всичко през далечната 2002 г., но не го ползвах дълго време, защото успях да го направя тотална щета доста бързо. Историята е следната, при едно изпускане успях да му пукна капачето и въпреки, че то е само декоративно, не е активно, ме дразнеше и реших да го сменя, и тъй като не ми се даваха пари и за смяната, я направих сам, при което успях да пукна платката и нямаше оправия.
2. Sony Ericsson T200 - втория ми телефон купен през май 2003 г. подарък за завършването, ползвах го 6 месеца, а след това дълги години го ползва баща ми, а сега лежи в един шкаф, но още работи, само батерията е сменявана.
3. Samsung C100 - прищя ми се нещо цветно и си взех това края на 2003 г., една колежка от университета го кръсти "вафлата" и честно казано наистина има форма на вафла.
4. Samsung E700 - за 2 месеца ползвах и това животно.
5. Sony Ericsson K500 - повече от 2 години изкарах с тоя железен телефон.
6. Sony Ericsson W710 - още един железен Sony Ericsson, него почти 3 години го ползвах а и още работи, но пребивава в един шкаф.
7. HTC Desire - от 30.04.2010 г. до сега съм за Desire-а, безсмъртен е този телефон.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#14

1.Siemens A52
2.Nokia 1100
3.Panasonic VS6
4.SE W880i
5.SE W890i
6.SE W900
7.SE Vivaz
8.Sony Xperia S
9.Nokia C1-01 Адския даунгрейд! :capitulation:

LG G2
Цитирай
#15

През моите ръце са минали малко телефони Tooth просто не обичам да ги сменям често.
1.Motorola C200 това беше най-здравият телефон който съм имал до сега!

2.Sony Ericsson Z200 - известно време ползвах това "нещо",не бях никак доволен.

3.Sony Ericsson Z530i от това телефонче бях доволен,ползвах го доста време.Колко музика изслушах от него Tooth .

4. Sony Ericsson W880i - Това беше първия ми Walkman телефон и много му се радвах,имаше изключително дълъг живот на батерията при слушане на музика.

5. Sony Ericsson Xperia Neo -това е настоящия ми телефон от който също съм доволен като изключа малоумния софтуер на Сони.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#16

Започнах с Nokia 1600.Купих си го във втори клас със спестени пари.На два пъти летя от 5 етаж с освен 2-3 дребни драскотини на задното капаче, няма други следи.Сега стои за резервен вкъщи, работи идеално.
После преминах към Sony Ericsson k700i(беше на татко, но той си купи k800i и ми го даде).Уникален телефон за времето си, имаше и светкавица Huh .Работеше перфектно, докато не реших да го "почистя" отвътре.Резултат-пукнат екран. :facepalm:
След това си отново си купих със спестени парички Sony Ericsson k320i.Супер телефонче беше, но тоалетната чиния го призова.
Родителите ми, ми купиха Sony Ericsson k510i.Много ми харесваше, но на два пъти се наложи да го пращам в сервиз и накрая го продадох за 40лв.
Дойде ред за преподписване на договор и хоп, Sony Ericsson C510i.Много го обичах тоя телефон.Като го видях тогава...110мб вградена памет и слот за M2 карта!?Акселерометър!?Направо ме разби, но му се порадвах 2 месеца и ми го откраднаха в училище.
Временно със Sony Ericsson k610i.Преди 1-2 месеца стана на 6 години(мисля) и още работеше.Много ми харесваше.Преди 1 седмица го заменихме в Техн*маркет за ваучер на стойност 10лв. Big Grin
LG GD330.Не беше лошо телефончето, вършеше ми работа.Сега се използва за домашен телефон.
Samsung Galaxy Mini, първият ми телефон с Андроид.Макар и от нисък клас, за мен беше супер телефонче.Всичко от сорта на руут, custom rom и всякакъв вид customization ставаше за 5-10 минути, затова обичам Самсунг.Но преди 3 месеца ми го откраднаха.
Сега съм с Xperia Miro.Върши ми идеална работа, има всичко, което ми трябва. :tease:

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#17

1. Siemens C62 - http://www.gsmarena.com/siemens_c62-540.php
Първият ми лично мой телефон. Доста време изкарах с него, за слушалка беше перфектен, здрав на изпускане.
2. Nokia 7610 - http://www.gsmarena.com/nokia_7610-703.php
Първият ми смарт телефон. Уникален! Много програмки и игрички Smile Удавих го без да искам, проработи, но единия канал на слушалките го нямаше и затова го продадох.
3. Sony Ericsson K750i - http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_k750-1090.php
Минах на него заради камерата, паметта, много добър модел, ползвах го доста, никога не ме е разочаровал.
4. Nokia 3250 - http://www.gsmarena.com/nokia_3250-1296.php
Тухла, това е единствената Nokia от която не съм доволен. Ужасна камера, ама връткането е фиьешън Smile
5. Sony Ericsson K800i - http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_k800-1485.php
Няма какво да кажа, много доволен останах от неговото ползване....
6. O2 XDA Orbit - http://www.gsmarena.com/o2_xda_orbit-1714.php
Това реално е HTC P3300 - първия смартфон който съм флашнал, GPS, програми, овърклок на процесора, супер смартфонче Cool
7. Nokia E51 - http://www.gsmarena.com/nokia_e51-2106.php
Най - добрия телефон на Nokia който съм ползвал! Имаше само един недостатък - няма GPS чип.
8. Nokia 3230 - http://www.gsmarena.com/nokia_3230-923.php
Ползвах го известно време като втори телефон, добро телефонче е, сложих му някои програмки и игри, навяваше ми доста спомени за удавения ми 7610 Smile
9. Nokia E52 - http://www.gsmarena.com/nokia_e52-2792.php
Няма какво да коментирам, супер смартфонче с много добра батерия. В момента го използвам, и възнамерявам още доста време да е така. Единствените недостатъци са малкото рам памет и че изработката и материалите не са като на Е51. Ако той(Е51-то) имаше GPS сигурно нямаше и да си помислям за смяната му Smile
10. Samsung I9100 Galaxy S II - http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_ga...i-3621.php
Първият ми Андроид смартфон. Няма какво да кажа много за него, освен за големия му недостатък - живота на батерията, но това е ясно......

Сега сигурно към края на годината ще минавам на SIV или ако излезе нещо по - добро, но като цяло съм доволен от SII-та, ако не му се случи нещо може и да поостана повече време с него Smile
Цитирай
#18

Аз толкова пък да не си помня старите телефон брях...

Но да видим (не са слагани по ред на използване, тъй като съм забравил кой кога съм го ползвал):

1) Nokia 8210- голямо животно беше. Мразя го.
2) Имах един телефон Butterfly, които ми беше внесен от Китай ако не се лъжа. Никъде из нета не го намирам обаче. Беше с цветен екран и шаренко меню. Много фйешън, и даже се отваряше. Изтрая една седмица, защото пантите... е счупиха се Tooth
3) Siemens C55- ненормален телефон. Нищо лошо не мога да кажа за него.
4) Nokia N95... WOW е правилния коментар за този телефон.
5) Sony Ericsson V630i- също един много прекрасен телефон. Изтрая сравнително дълго преди да му видя сметката.
6) Nokia 6300- ставаше, но след един удар отказа да се включва повече.
7) Nokia 6230- кой не го знае този телефон. Изкривих му дънната платка и чарколяците. От сервиза ми казаха че няма смисъл да се оправя и така и не го оправих.
8) Xpeira X1- черничък. Още го пазя, но хардуерната клавиатура не бачка.
9) htc Touch Diamond- и него го пазя. Готино телефонче, но след една злополучна случка не му работи камерата. Опитах се сам да си сменя предния панел и понеже не успях да премахна частта под задния капак, реших че трябва да включа повече сила и камерата и разни други неща отказах да работят. Но като цяло много ми харесваше примерно как като извадиш стилуса и екрана на телефона светваше- ефектно беше.
10) Sony Xperia Tipo- телефон, който с единия крак е в категория дръвце.
11) И първия ми Samsung- Galaxy SII- уморявал съм го няколко пъти, отказваше да се включва, но като изключим малко подробности е един уникален смарт. Получи много ъпдейти и беше много добре поддържан от XDA.
12) И втория ми Samsung- Galaxy S4- него се надявам да не го уморявам както правих с SII-ката. Всичко в него ми харесва. Като изключим един/ 2 софтуерни проблема, не мисля че има нещо което да не ми харесва в него :unknw:

Забравил съм няколко телефончета, но пак е похвално че се сетих за толкова много :rofl:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#19

Sony Ericsson T100 - Първият ми телефон. Изкара около 3 години. Настъпих го и дисплея се счупи.
SE K500 - Много здраво телефонче. Взех си го, защото в едно списание прочетох, че може да събере до 120 игри... доста съм бил наивен тогава Big Grin
SE K750 - No comment. На около 6-7 години е. Баща ми го ползва, само батерията и панела са сменени.
SE K770 - За 200 лева с нов договор от мент*л, какво повече да искам.
SE XPERIA X8 - Преди 2 години си го купих, все още го ползвам като втори телефон.
Samsung Galaxy Nexus - Миналия септември си го купих, нямам намерение да го сменям скоро (да чукна на дърво)

Even when winning is illogical losing's still far from optional!
Nexus 5
Цитирай
#20

Аз просто няма как да ги помня по ред на номерата, за това както дойде.

1. Мобифончето - към килце си тежеше и ставаше за хладно оръжие. Big Grin
2.Някаква Моторола, която беше с две батерии, които общ живот бе от сутрин, до 17:00ч. след обед.
3. Sagem MC 3000
4. Philips Ozeo 8@8
5. Sony J7
6. Nokia: Nokia 8250, Nokia 3310, Nokia 8310, Nokia 8855, Nokia 6510, Nokia 5210, Nokia 6100, Nokia 7250, Nokia 6310i, Nokia 6600, Nokia 3300, Nokia 5100, Nokia 1100, Nokia 3230, Nokia 7710, Nokia 7200, Nokia 6260, Nokia 5140, Nokia N92, Nokia N91, Nokia 8800 Gold, Nokia 6681, Nokia 6233, Nokia 3250, Nokia N95, Nokia 8800 Sirocco Gold, Nokia 6300, Nokia 5500 Sport, Nokia N95 8GB, Nokia N81 8GB, Nokia 8600 Luna, Nokia 7900 Prism, Nokia 8800 Arte, Nokia 6500 classic, Nokia N97, Nokia 6600 slide, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N86 8MP, Nokia 6700 classic, Nokia N97 Gold Edition, Nokia N8, Nokia C7, Nokia X1-00, Nokia Oro, Nokia N9, Nokia Lumia 800, Nokia 100, Nokia Lumia 920, Nokia 206 Dual SIM, Nokia 808 PureView, Nokia 110. Май това бяха. Big Grin
7. Samsung SGH-R210S, Samsung SGH-T100, Samsung X600, Samsung E715, Samsung SGH-D410, Samsung E750, Samsung D600, Samsung P310, Samsung E780, Samsung D900, Samsung F210, Samsung C260, Samsung Armani, Samsung U800 Soul b, Samsung i8510 INNOV8, Samsung i900 Omnia, Samsung D980, Samsung B2700, Samsung I7500 Galaxy, Samsung I5700 Galaxy Spica, Samsung B2100 Xplorer, Samsung I9000 Galaxy S, Samsung Google Nexus S, Samsung N7000 Galaxy Note, Samsung I9250 Galaxy Nexus, Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9300 Galaxy S III, Samsung N7100 Galaxy Note II, Samsung Galaxy S4.
8. Apple: от-до. Big Grin
9. HTC: HTC Touch, HTC S310, HTC Touch Diamond, HTC Touch 3G, HTC Tattoo, HTC HD2, HTC Wildfire, HTC Google Nexus One, HTC Wildfire S, HTC Sensation XE, HTC Incredible S, HTC EVO 3D, HTC Windows Phone 8X, HTC Windows Phone 8S, HTC One X, HTC One X+, HTC One S, HTC Desire X.
10. LG KG320, LG KG800, LG KE850 Prada, LG GB102, LG BL40 New Chocolate, LG Optimus 2X P990, LG GT540 Optimus, LG E900 Optimus 7, LG Prada 3.0, LG A190, LG Optimus 3D, LG Optimus L5 E610, LG Optimus G, LG Optimus 4X HD P880, LG Nexus 4 E960.
11. Sony Xperia S, Sony Xperia T, Sony Xperia tipo, Sony Xperia P, Sony Xperia J, Sony Xperia go, Sony Xperia Z.
12. Sony Ericsson: Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson Z600
, Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson W900i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson W850i
, Sony Ericsson W880i, Sony Ericsson W705, Sony Ericsson XPERIA X10, Sony Ericsson XPERIA X8, Sony Ericsson Xperia ray, Sony Ericsson Xperia mini, Sony Ericsson Xperia active, Sony Ericsson Xperia arc/arc S
13. Motorola: Motorola v 60, Motorola C333, Motorola C116, Motorola RAZR V3, Motorola RAZR V3i DOLCE & GABBANA, Motorola KRZR K1, Motorola Aura, Motorola Milestone XT720, Motorola Wilder, Motorola RAZR XT910, Motorola RAZR Maxx.
14. BlackBerry: BlackBerry Pearl 8100, BlackBerry Storm2 9520.
15. Huawei Ascend P1
16. Alcatel: Alcatel OT 535, Alcatel OT-E158, Alcatel OT-S210.
17. CAT B25, CAT B15.
18. Panasonic: Panasonic GD55, Panasonic GD67 / GD68, Panasonic EB-G50, Panasonic SA6.
19. Sonim: Sonim XP3 Enduro, Sonim XP2.10 SPIRIT.
20. Siemens: Siemens A35, Siemens ME45, Siemens M55, Siemens SL75.
21. Qtek: Qtek S110

Не съм на сто процента сигурен(сигурно съм изтървал някои), но май са това, с изключение на някои умишлено пропуснати. Някои от антиките все още работят и се ползват, други са играчки на малкия, трети все още са в колеги от форума, четвърти ... пети ...

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#21

1. Motorola L6 - Първият ми телефон. Тамън бяха отворили MALL Sofia и от Германос го бяха пуснали с някакъв евтин план и реших да стана "модерен" и да си взема и аз телефон. Устройството до ден днешен работи.
2. Motorola L7 - L6-цата имаше само 15MB вътрешна памет, а пък желаех доста mp3-ки да кача и затова реших да направя бартер + доплащане за L7. Подарих го преди 1год. на един приятел, но не знам дали все още работи. Big Grin
3. Nokia N73 - Много желаех да имам устройство, което да снима сравнително добре и същевременно да не бъде скъпо, и тъкмо от Германос бяха пуснали N73 на добра цена и реших да го взема.
Невероятно устройство. Много добра камера и звук за времето си. До ден днешен все още работи.
4. Nokia N95 - Още 2006год., когато беше представен, ми беше мечта да имам въпросния телефон. Просто за времето "Камера 5MP", 160MB вътрешна памет, SD slot, slide effect-а и високоговорителите изглеждаха изключително "hightech".
Излезна втора ръка на много добра цена и реших да го взема.
Най-здравият телефон, който съм имал. Редица изпускания и мокрения, но никога не спря да работи.
Единствено задното капаче се наложи да сменя, защото не можеше да се захваща отзад.
5. Nokia N97 - Когато излезна по магазините, представяйки qwerty клавиатура и touchscreen екран,човек си представяше невероятно устройство, но всъщност беше доста по-различно.
Една приятелка си го беше взела и се нави да си разменим устройствата за една седмица.
Определено 400MHz процесора и symbian платформата усложняваха работата с това устройство. Всякаш разцъквах N95, но просто с по-голям екран. Touch-а беше отвратителен. Определено не бях впечатлен.
6. HTC Desire - Най-голямата промяна в представата ми за смартфон. Купих го на същият ден, когато беше пуснат в България. Още си спомням, когато го включих в Германос и видях AMOLED екрана, multi-touch технологията, всичките новости, които с предишните си устройства не бях и мечтал да имам, и бързината, с коята работеше, колко силно бях впечатлен. Първата една седмица не можех да го оставя на спокойствие. Desire-а напълно промени представата ми за телефон. Определено бе и остава любимото ми устройство.
7. HTC Desire HD - С HTC DHD започнаха "малките" промени в представата ми за смартфон.
Определено желаех по-добра камера и по-голям екран и реших да дам Desire-а + доплащане за DHD.
Невероятно устройство, но в крайна сметка нямаше голяма разлика с Desire.
Продадох го.
8. Galaxy S2 - Първоначално бях много скептично настроен към Samsung, но гледах как във форума всеки си взима S2. Започна да ме обзема манията по "Super AMOLED" екраните и двуядрените процесори и определено AMOLED екрана на Desire-а ми бе доста харесал, та реших да се присъединя към семейството.
Невероятно устройство. Изключително голяма промяна беше за мен от DHD към S2 с изключението, че снимките от камерата на DHD ми дападаха повече.
9. Galaxy S3 - Едва ли има някой, който не е виждал билбордовете на S3, които бяха украсили магистралите, магазините и улиците в цяла Европа. Определено разликата между S2 и S3 бе съществена за мен, защото често чета от смартфона си и желаех по-голям екран и повече бързина, но същевременно и да е е компактно устройство. След едно разглеждане в M-Tel, бях твърдо решен да го взема.
Изключително устройство.
10. Galaxy NOTE2 - Лично за мен до ден днешен си остава "по-голямата версия на S3". Един приятел като корпоративен клиент на Виваком бе получил няколко бройки, които продаваше на доста ниска цена, и реших да си взема една бройка, продавайки S3 впоследствие.
11. HTC One - След 2год. използване на Samsung устройство, не бивайки впечатлен от S4, реших отново да се върна към семейството на HTC.
Не мисля, че промяната от Note2->One предлата нещо, което преди това го нямах, но въпреки това съм много доволен от устройството. Определено е приятно отново да бъда с по-компактно устройство, защото Note2 ми беше малко неудобен.

iPhone 6 Space Grey
Maximus V FORMULA/ Ivy Bridge 3770k @ 4700MHz/ Corsair H100i/ 16GB Corsair Vengeance/ 240GB OCZ Vertex4/ 1TB WD Cavier BLack/ DirectCU II GTX680 1250/7000MHz/ Define XL R2 + Seasonic SSR-750AM Bronze
Цитирай
#22

1.Alcatel OT View db
2.Samsung R220
3.Siemens C55
4.Siemens A52
5.Siemens M65
6.SE W200i
7.Nokia 5320
8.Samsung Galaxy S3 Първи андроид Dance
И сега S3-то си ходи с партньор-че - Samsung E1081t Big Grin

Huawei P20 Black
Цитирай
#23

Телефони съм имал мнооого но мисля че по интересно е да кажеме какви смартфони сме имали през годините. Първия ми допир с смартфон беше с моторола mpx200 , 2003 година. Уникален за времето си телефон,отличен екран и много качествен звук от колонките.Хората се кефеха на нокиа 3310 а аз си гледах филми на моторолата.
След нея попаднах на Qtek 1010 и от тогава разбрах че това е бъдещето. Последваха 2020,2020i,s100,s100 , palm treo 650,както и всякъкви нокии с синбиан.
Сега всичко е перфектно , сваляш програма , инсталираш и тя работи , даже е малко скучно чак Tooth Едно време с windows mobile трябваше да си почти програмист че да можеш да работиш с телефона . Не ми се мисли какви ще са телефоните след 10 години.Сравнявам mororola mpx200 модел 2003 и сегашния ми Galaxy Note и прогреса е огромен.
Цитирай
#24

А, за смартфоните, като каза се сетих, че първият ми смартфон беше Nokia 9000 Communicator, първия комуникатор, a следващият смартфон беше Alcatel OT Com. Бях ги забравил Smile

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#25

Готина тема. Интересното при мен е, че все още не съм изменял на Ericsson/SonyEricsson/SONY маркaтa.
Всичко започна през далечната 2001-ва с:
1. Ericsson A1018s - голямата стабилна тухла, но ненадейно даде фира след около 2 години работа последва:
2. Ericsson R600 - 4 различни подсветки на дисплея - яката раута беше. След кратка употреба го завещах на баща ми, защото се наложи да замина на гастрол в чужбинаа телефона беше заключен към М-тел. Взех неговото:
3. SONY J5 - ползвах го за кратко в Англия, а от там си напазарих един:
4. SonyEricsson K500, който ми беше основен телефон за около 6 месеца. Преди да поема обратно към родината си взех така мечтания:
5. SonyEricsson K700 а предходния отиде на баща ми. Последва W-манията. К700 го продадох и минах на:
6. SonyEricsson W810 - най-железния телефон от всичките ми досега. Страхотна камера за времето си, прекрасен звук на walman-а. Все още е жив и го ползва...баща ми Big Grin , защото вече беше време да си взема първия смартфон (малко е спорно колко беше смарт).
7. SonyEricsson Vivaz - какво да кажа за него? Хубави снимки правеше. На нямаше и година му се прецака тъч дисплея, смениха го гаранционно. Като изтече гаранцията се прецака пак и отиде в трета глуха. Затова реших, че вече следващия телефон ще е идиотоустойчив.
8. SONY XperiaGO e, явно не е напълно устойчив, четох за няколко удавени. Дотук си ми върши чудна работа, недостатъците му се преглъщат засега.

Xperia Go с JellyBean
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)