Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за батерията на HTC One. Зарядни. Зареждане.

Аз моя отдавна го зареждам с зарядно накрайник 2А и оригинален кабел от Samsung(понеже моя започна да прекъсва).Зарежда го 2 пъти по бързо от колко с оригиналния при който зареждането е около 4 часа и при ползването на телефона батерията пада. Когато си купувате зарядно 2А трябва и кабела да е качествен ако е евтин и некачествен само с добро зарядно не се получава. Тествал съм ги.

HTC Wildfire--> HTC One M7--> HTC 10 
Цитирай
Аксесоари

По рано бях писал, че батерията пада бързо когато телефона е в стендбай, без включен нет, wi-fi и тем подобни. На час падаше с по 2%  дори и след hard reset и калибриране на батерията, което ми се струваше прекалено много, а най-голяма консумация показваше cell standby. Днес случайно намерих другото ми оригинално зарядно от HTC EVO 3D което пак е 5V - 1A. Еми с новото зарядно разликата беше очевадна, зареди го за същото време като предишното зарядно от 5% батерия, но след пълно зареждане и оставяне тела в режим на готовност, изкара близо 6 часа без да мръдне от 100, като сигурно можеше и още, но ми трябваше тела.[Изображение: FyEPFKl.jpg]
Цитирай

аз ползвам зарядно от Самсунг и горе долу без да го пипам за 7 часа пада около с 2 до 3 процента

HTC ONE BLACK
Цитирай

Имам проблеми с батерията, не ми показва правилно на какво ниво е. Като се заралежда ми показва 99% и чакам още сумати време, за да може да се зареди до 100% . А когато е на 100% пак не отчита и не ми показва с колко е паднала. От вчера е така. Какъв може да бъде проблема. И ако е сериозен и изисква смяна на бътерията може ли тя да бъде сменена. Много е кофти, нямам никаква представа на какво ниво ми е батерията. Рестартирам го и ми показва за няколко секунди на какво ниво е и пак си връща на 99 или 100%
Цитирай

Направи ресет на батерията. Това е процедурата -> http://forums.androidcentral.com/verizon...m7-m8.html

Ако си ъпдейтнал до 5.0 Fast Boot вече го няма и съответно не трябва да го спираш  Wink

искам = мога
Цитирай

Не бях правил хард ресет след ъпдейта. Направих го и се оправи всичко. Но този линк дето си го постнал за ресет на батерията да го правя ли, защото на мен не ми даржи много батерия.
Цитирай

Падна на 0 , включих го в зарядно и от 10 минути седи на 1% ... някакви идеи ?
Цитирай

Батерията не бива никога да се разрежда до толкова ниски нива.
Щом стигне 50% е нормално да се зарежда, това й удължава живота в брой зареждания неколкократно.
Цитирай

(2015-04-07, 14:32:55)Vickfred написа:  Батерията не бива никога да се разрежда до толкова ниски нива.
Щом стигне 50% е нормално да се зарежда, това й удължава живота в брой зареждания неколкократно.

а проблем ли е , ако се зареди примерно от 50% до 70% и се спре зареждането? Така прецаква ли се или е все едно?
Цитирай

(2015-04-07, 18:20:21)debug написа:  а проблем ли е , ако се зареди примерно от 50% до 70% и се спре зареждането? Така прецаква ли се или е все едно?
Не, даже се препоръчва. Smile

 
Цитирай

(2015-04-07, 14:32:55)Vickfred написа:  Батерията не бива никога да се разрежда до толкова ниски нива.
Щом стигне 50% е нормално да се зарежда, това й удължава живота в брой зареждания неколкократно.

С тази ла*няна батерия като съм навън как да го зареждам като падне на 50 ? ...

Направих трика с волюме +- и пауър бутона.. седя 30 минути на 1% , след като го направих показа 76% . Това нормално ли е ???
Цитирай

Може ли някои, които има м7-ца да сподели за колко време де зарежда и колко време му държи батерията?

iPhone 3/3Gs, iPhone 4, HTC One - Silver 64GB, HTC One M8 AmberGold/Silver, Samsung Galaxy S6 Edge Gold
Цитирай

Между 2.40 мин.-3 ч. С умеренно ползване държи около 2 дена.

 
Цитирай

2 дена дрънци... тва е телефона с най-лошия battery life Smile
Цитирай

два дена ако не го ползвам много

HTC ONE BLACK
Цитирай

Точно както NoMaD е написал, същото е при мен.
2:30 до 3:00 часа зареждане от контакт. Батерията стига за 2 дни.
Но понеже, когато се прибера, е обикновено между 60% и 70% - го зареждам всеки ден.
Мерките ми за намаляне консумацията - тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1133313
Цитирай

Колеги нали всяка батерия има ХХХХ брой зареждания зададени от производителя и като не е напълно изхабена при зареждане имаме -1 зареждане по-малко (аз ли се бъркам нещо)? До колкото знам батерията е така конструирана, че като мине известен процент заряди капацитета и се намалява от чип вграден в батерията (понеже реалния капацитета на самата батерия намалява и е възможно да се презареди). Съгласен съм че тоталното изхабяване и оставена така разредена дълго време не е добра идея, но все пак не е ли против конструкцията и да се зарежда на 50%
Цитирай

Да, бъркаш, но само защото това е много по-сложен свят. Логиката ти е ОК, просто неизвестните са различни.
Само по принцип, всяка батерия има "живот" от 450-500 пълни зареждания. "Живот" не значи нищо като в живия свят, а само способността на батерията след зареждане да отдаде поне 80-90% от капацитета, който е написан на опаковката.
Ако обаче вместо пълни разреждания до 1-2% човек започне да прави само "плитки" разряди до 50% - интересно, но това ще увеличи 4 пъти живота измерван с разреждания-зареждания. Ако батерия се зарежда при 50% разряд, само това обстоятелство я прави с живот 1500-1600 цикъла (4-5 години само по този показател).
Чипа на всяка батерия прави нещата още по-сложни, за да не стане есе, няма да кажа нищо повече.
Тези батерии са направени да бъдат зареждани често, да не мисли човек, по-лесно е, а това им удължава "живота".

Високата температура е лоша за батерията. При висока температура тя започва да пропуска много голям ток, и това я разрежда още повече, от което още повече се нагрява, и ефекта е още по-лош. Затова трябва да се внимава телефона да не стои на слънце и да се нагрява.
Цитирай

При мен също държи 2 дни с около 1 1/2 - 2 часа ползване общо и малко разговори. Не знам за колко го зарежда, защото е през вечер на зарядното за през ноща. Телефона обикновено е с около 5-10-20% останали когато го закачам, зависи колко е ползван.
Цитирай

Здравейте,
След ремонт батерията ми е сменена, както и usb порта. Как препоръчвате да зареждам телефона в началото?
Цитирай

Нормално, между 2.30м. - 2.50м., докато светне зеления индикатор за готовност.

 
Цитирай

http://prikachi.com/images.php?images/974/8117974B.png Никак не е нормално това и не знам дали е от кабела от адаптера или от телефона?

iPhone 3/3Gs, iPhone 4, HTC One - Silver 64GB, HTC One M8 AmberGold/Silver, Samsung Galaxy S6 Edge Gold
Цитирай

имам следния проблем. Когато батерията стигне между 30%-20% и телефона изгасва,а когато го включа на зарядно започва от 0% ..а и батерията започна да пада доста бързо. Някой имал ли е подобен проблем? Дали не е за смяна батерията? Телефона няма и година.
Цитирай

Да, и аз имах подобен проблем и за съжаление се оказа хардуерен.Два пъти беше в сервиз за подобно нещо и ми бяха сменили цялата батерия, плюс кабели.Не искам да те обезкуражавам, но най-вероятно имаш същия проблем и решението е сервиз.Дано не съм прав.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Вчера го изпратих в сервиз заради същия проблем.започна да го прави доста често и реших да не отлагам повече.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)