Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PRESTIGIO MultiPhone 4500 DUO, 3G-представяне и софтуер

С един радио модул е. Т.е. дава че е извън обхват, освен ако не направиш някакво пренасочване от едната към другата.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, някой може ли да ми каже как е решил проблема с малкото място в телефона "internal storage" тъй като ако се пробвам да инсталирам нещо по-голямо веднага телефона почва да "пищи", че няма място. прехвърлям всичко възможно в SD card, но въпреки това голяма част от игрите и приложенията остават в телефона а някой дори не могат да се преместят.

Благодаря
Цитирай

farscape написа:Направи ъпдейт през WIFI .Отиваш в Настройки->Всичко за телефона->Системен ъпдейт .След ъпдейта трябва да стане 1.0.24 .Телефона ще се рестартира и след като направиш първоначалните настройки ,направи Възстановяване на фабричните настройки от Системни настройки->Резервни копия и нулиранне .

Да, вярно.
Мерси за съвета! Чак сега видях, че в този ъпдейт е оправен тоя проблем. Дърпам го вече Smile

Alcatel One Touch 302 » Sony J70 » Nokia 7250i » SE K700i » SE T700i » SE Xperia X8 » Prestigio 4500T » Samsung Galaxy S3 Neo » Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай

dz3n написа:Здравейте, някой може ли да ми каже как е решил проблема с малкото място в телефона "internal storage" тъй като ако се пробвам да инсталирам нещо по-голямо веднага телефона почва да "пищи", че няма място. прехвърлям всичко възможно в SD card, но въпреки това голяма част от игрите и приложенията остават в телефона а някой дори не могат да се преместят.

Благодаря

Да, много добро питане. И аз за това се чудя...
Цитирай

При мен не иска да се ъпдеитне.Като му дам системен ъпдейт ми изписва-Your system is currently up to date.Някаква идея.Още съм със версия 1.0.12.
Цитирай

pondzi написа:При мен не иска да се ъпдеитне.Като му дам системен ъпдейт ми изписва-Your system is currently up to date.Някаква идея.Още съм със версия 1.0.12.
По този начин няма да стане!Трябва ръчно да се инсталира.Изтегляш си файла ,в архива има упътване как става. Android

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Добро телефонче е доволен съм .

Note 3 LTE SM-N9005 N9005XXUGBOK6_N9005OXXGBOJ2_BGL 
Samsung S2-I9100 - GBL-I9100XWLSS




Цитирай

Здравейте,
Имам телефон Prestigio 4500DUO. Опитах се да update-на firmware-a с последния ъпдейт, качен на сайта на марката. Следвайки инструкциите свалих файла, качих на картата, влязох в restore менюто на телефона, но след като му задам да се обнови от файла телефона изписва installing .... и след около 10 сек. изписва следното съобщение:

E: Signature verification failed
Signature verification failed
Installation aborted.

И ме връща в изходното меню...

Ако някой е срещнал същия проблем и е успял да се справи, ще съм благодарен да го сподели.

Благодаря предварително!
Цитирай

При мен нямаше никакъв проблем,но виж тук:
edinmilion написа:Писах на предната страница за този проблем със сертификатите Wink
Цитат:първи опит за актуализиране, като посочих архира, пищеше за сертификати и не искаше да ъпдейтне, след което резархивирах и посочих директно зип-а "update.zip" от файла в първи пост тази тема и се получи. Пиша го ако и при някой друг се получи фейл при ъпдейт от сервизното меню (recovery mode).
Та на кратко:
1. Рестартирай (то няма и друг начин като даде тази грешка)
2. отново зареждаш андроида, след което отиваш през файл менажера на файла и резархивираш, този който посочваш за ъпдейт (от първи пост в тази тема, или както му викаш - жилибона) Smile
3. повтаряш стъпките за актуализация - recovery mode (пауър бутона и Волумето+), и посочваш файла от ново създадената папка след резархивиране, а именно "update.zip".
Ще се получи :thumbup:

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Колега в архива има още един зип архив, него трябва да поставиш в главната директория на картата.

Prestigio PAP4500 DUO & Prestigio PAP4300 DUO
Цитирай

Здравейте,

Благодаря за съветите.

Аз качвам на картата само "udate.zip" файла, а не целия свален zip. В recovery менюто посочвам директно да инсталира от update.zip и тогава ми дава грешка.

ПС: Стана! Не знам как, но при един от поредните опити се update-на. Сега пише, че е с Андроид 4.1.1 и build номер 1.0.14. Предполагам, че всичко е ОК. Утре ще го гледам...
Цитирай

Здравейте,
Притежател съм на белия модел с Джели Бийн. Това ми е първия телефон с две сим карти и съм малко затруднен в оправията.
Някой знае ли как мога да настроя различен рингтон за различните карти ?
Цитирай

Не мисля, че е възможно точно това, пък и какъв е смисъла рингтон на цялата карта? Нали като ти звънне се вижда в цвят от коя карта те търсят.

Alcatel One Touch 302 » Sony J70 » Nokia 7250i » SE K700i » SE T700i » SE Xperia X8 » Prestigio 4500T » Samsung Galaxy S3 Neo » Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай

Dichou написа:Здравейте,
Притежател съм на белия модел с Джели Бийн. Това ми е първия телефон с две сим карти и съм малко затруднен в оправията.
Някой знае ли как мога да настроя различен рингтон за различните карти ?

eLeS написа:Не мисля, че е възможно точно това, пък и какъв е смисъла рингтон на цялата карта? Нали като ти звънне се вижда в цвят от коя карта те търсят.

В настройките на Аудио профила има " Тон на звънене за гласови повиквания " 2 пъти и предполагам ,че е за всяка карта поотделно .Не съм го пробвал ,защото за момента съм с 1 SIM карта .

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай

Край - решено е - връщам си се към предната версия на андроида - ICS
Супер много ме дразни:
1. забива поне веднъж на ден
2.Редовно не ми ввибрира при входящо позвъняване
3.Постоянно мрънка че му била пълна паметта
4.Не мисля че "икономичен режим" на процесора въобще върши някаква работа да пести батерия
На кратко - за мен тази версия НЕ ми върши работа!
Цитирай

icokostow написа:Край - решено е - връщам си се към предната версия на андроида - ICS
Супер много ме дразни:
1. забива поне веднъж на ден
2.Редовно не ми ввибрира при входящо позвъняване
3.Постоянно мрънка че му била пълна паметта
4.Не мисля че "икономичен режим" на процесора въобще върши някаква работа да пести батерия
На кратко - за мен тази версия НЕ ми върши работа!

И аз така бях решил още първия ден като го инсталирах,но засега оставам на желето.
При мен досега не е забил нито един път.
Чат-пат мрънка...за памет,но като се чисти редовно и като се местят приложенията на външната карта/които могат/-нема проблеми.
Батерията не е кой-знае колко по-добре,но и не мога да кажа,че е по-зле,просто толкова си може.

Според мен зависи,дали си направил инсталацията на чисто,с ново инсталиране на приложенията.
И в едната и в другата версия има хубави и не толкова неща. Android

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Новите бройки на черният 4500 идват с процесор на 1.2 GHz и предпоследна версия на JB 4.1.1, мисля беше .14, има после още 1 ОТА ъпдейт, който се инсталира безпроблемно. Телефона работи супер и приятелчето, на което го взех е много доволен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Версията е 1.0.18 и ъпдейта е до 1.0.24

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай

satmann написа:
icokostow написа:Край - решено е - връщам си се към предната версия на андроида - ICS
Супер много ме дразни:
1. забива поне веднъж на ден
2.Редовно не ми ввибрира при входящо позвъняване
3.Постоянно мрънка че му била пълна паметта
4.Не мисля че "икономичен режим" на процесора въобще върши някаква работа да пести батерия
На кратко - за мен тази версия НЕ ми върши работа!

И аз така бях решил още първия ден като го инсталирах,но засега оставам на желето.
При мен досега не е забил нито един път.
Чат-пат мрънка...за памет,но като се чисти редовно и като се местят приложенията на външната карта/които могат/-нема проблеми.
Батерията не е кой-знае колко по-добре,но и не мога да кажа,че е по-зле,просто толкова си може.

Според мен зависи,дали си направил инсталацията на чисто,с ново инсталиране на приложенията.
И в едната и в другата версия има хубави и не толкова неща. Android

Братче, не става Sad
На чисто беше инсталацията и въпреки това не върви кат хората Sad
Сложил съм някаква Mobile Care center да чисти, редовно си гледам кеша и т.н. ама ме дразни с капризите си. На този етап търся време да се върна към ICS пък ще видим
Цитирай

stenlius написа:Новите бройки на черният 4500 идват с процесор на 1.2 GHz и предпоследна версия на JB 4.1.1, мисля беше .14, има после още 1 ОТА ъпдейт, който се инсталира безпроблемно. Телефона работи супер и приятелчето, на което го взех е много доволен.


Така е, моя е от тази серия и се държи повече от прилично. Нямам никакви ядове със системата. Друго си е като си идва фабрично инсталиран JB. Според мен, този ъпдейт който се опитвате да си сложите, макар и официален (уж) има нещо сбъркано в него. Не е нормално всеки да има толкова много бъгове.

Alcatel One Touch 302 » Sony J70 » Nokia 7250i » SE K700i » SE T700i » SE Xperia X8 » Prestigio 4500T » Samsung Galaxy S3 Neo » Samsung Galaxy A5 (2017)
Цитирай

Що бе, моя е от първите от поне 10-на дни е с Желе и не съм видял проблеми, като може би само батерията пада по-бързо от сладоледа.

Разбира се пропускам първото инсталиране и рестора, който омаза всичко... След една чиста инсталация всичко е на 6!

Prestigio Multiphone 4500 Duo Black
Цитирай

icokostow написа:Братче, не става Sad
На чисто беше инсталацията и въпреки това не върви кат хората Sad
Сложил съм някаква Mobile Care center да чисти, редовно си гледам кеша и т.н. ама ме дразни с капризите си. На този етап търся време да се върна към ICS пък ще видим
На твое място бих преинсталирал желето.Според мен някое от приложенията,които ползваш ти прави "мръсни" номера...Както имах "удоволствието" да пиша при мен няколко игри-ралита не могат да се управляват нормално,при прав път и хоризонтален телефон веднага забива в страни...Не че ги играя,но като за проба опитах и не става,затова ги изтрих.Другото,което се получава е,че като сложа динамичен тапет,след рестарт на телефона изчезва и се появява червеният тапет по дефолт.IGO Primo не работеше добре/нямаше гласови напътствия/ след като го инсталирах от файловете,които си ми работеха на ICS-а.
Наложи се да търся и да качвам друга версия,която работи с JB.
Аз ползвам програмката Big GrinX+Toolbox за оптимизация на телефона.Китайска е ,но върши добра работа!
От Prestigio отвреме-навреме пускат ъпдейти с оправени бъгове,да се надяваме,че като се натрупат оплаквания ще направят съответните корекции. Android

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

icokostow написа:2.Редовно не ми ввибрира при входящо позвъняване
!
Цъкваш на слушалка, след това на Settings, след това на Other Settings и махаш отметката на Connected to vibration...
Цитирай

пичове може вече да сте виждали този въпрос но искам да попитам колко издържа батерията примерно в режим на готовност и в режим на работа ако говоря на ден общо по 20 мин примерно и сърфирам из нета ще сам ви много благодарен това ще ми трябва за да реша дали да си го закупя Tongue Tongue :thumbup: :thumbup: :bow: :bow: :bow: Dance Dance
Цитирай

pe6o01 написа:пичове може вече да сте виждали този въпрос но искам да попитам колко издържа батерията примерно в режим на готовност и в режим на работа ако говоря на ден общо по 20 мин примерно и сърфирам из нета ще сам ви много благодарен това ще ми трябва за да реша дали да си го закупя Tongue Tongue :thumbup: :thumbup: :bow: :bow: :bow: Dance Dance
Виж този тест за батерията,има и персонален калкулатор,за да видиш колко издържа при твоя начин на ползване.Имай пред вид,че е правен за Prestigio 4500-1Ghz процесор и с Андроид ICS.Повечето колеги,инсталирали Jelly Bean казват,че батерията издържа още повече.
http://news.smartphone.bg/review/prestig...kalkulator

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)