Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата снима замъглено!!!
#1

Бях ьпдеитнал телефона от андроид 2.3.4 на 4.0.4 и след това го вьрнах в обратното сьстояние,но гледам камерата нещо снима замьглено какво мога да направя
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте! Имам същият проблем със замъглено снимане. На ром  Zelly Cream v3.0.1 съм. Сложих и Cyber-shot_V.9.1.7_Xperia_2011_HDPI, но никаква разлика. Каква да направя, за да снима качествено? Мерси предварително!
Цитирай
#3

Опитай вариант с връщане на стоков фърмуер.
Може ако някакви промени по настройките на камерата от самия автор на този ром, за това и да се появява този дефект, въпреки, че споменаваш и за друг инсталиран моуд за камера.
Ако не е хардуерен проблем, може и да има резултат с връщане към стоков.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Отдавна съм с този ром, всъщност за втори път съм го качвал, но проблеми не съм имал. Възможно ли е някакво зацапване м/у предпазната прозрачна пластмаса и лещата да има , срещан ли е такъв проблем?
Цитирай
#5

Разбира се че може. Може да е зацапано или наранено покритието. Вгледай се на светлина какво е положението.
Цитирай
#6

Влашнах със стоков фърмуер ST18i_4.1.A.0.562_(1252-5332).ftf, но никакъв ефект. Продължава да снима замъглено. Няма наранено покритие на отворчето на  камерата. Как да процедирам?

Лявата снимка е отпреди, а дясната е проблемното лошо качество, което се запазва и след флаш.



[Изображение: attachment.php?aid=5011]

   
Цитирай
#7

При положение, че това замъгляване е видимо и при смяна на софтуера, както и това твое потвърждение за липса на нараняване по стъклото върху камерата, остава по - вероятно хардуерен дефект.
Може да се помисли за смяна на капачето върху камерата, но всичко би било експеримент.
Например това:
Вероятно може да е и самата камера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Разглобих всичко и стигнах до камерата. Проблемът е в стъклото пред камерата. Всъщност не е стъкло, а някаква некачествена пластмаса, която е полуматирала. Пробвах почистване с вода, но не се чисти. Не искам да използвам спирт, за да не матира още повече. Някой пробвал ли е да полира тази част при часовникар или се продава тази част?
Цитирай
#9

Не е ли именно това "стъкълце", което е на резервната част от линка по-горе?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Не ми излиза линк към резервната част. Отваря само страницата.

То е цял панел за смяна. Ето го.

.jpg DSC_1919.jpg Размер: 51.54 KB  Сваляния: 18
Цитирай
#11

Точно тази декоративна капачка бях посочил.
Линка по-горе е редактиран.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Мерси за линка! Проблемът е решен Smile Не се стигна до смяна на панел.  Рискувах почистването със силицилов спирт и памук на декоративната/ предпазна капачка. След упорито търкане, замъгляването изчезна от повърхността. Smile Не знам от какво се е променила повърността на прозрачната пластмаса, телефонът винаги е носен в джоб, без да има каквито и да е предмети. Интересно е също, че Сони са препочели евтин вариант от пластмаса, а не от стъкло.  Smile Благодаря отново за помощта! Надявам се, темата да помогне и на други потребители с такъв проблем.
Цитирай
#13

(2015-08-17, 10:27:17)airbus написа:   Интересно е също, че Сони са препочели евтин вариант от пластмаса, а не от стъкло. 

Колега за да смъкнат себестойността на телефона. На пръв поглед може да е смешно но дори и два лева (едно Евро) да е по-малка себестойността умножено по броя произведени и продадени апарати се получава внушителна сума. По принцип това важи за всеки един компонент в даден телефон. В премиум телефоните там се взимат под внимание повече тези работи и от там телефоните са по скъпи, но да не се отклонявам много от темата.
Цитирай
#14

Резултатите не закъсняха! Smile

[Изображение: attachment.php?aid=5029]


   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)