Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kernel][JB] CoCore-E 9.8
#76

Нямам идея, на мен ми е както на снимката и нямам проблеми. Показва, че е на 1000.
Пробвай да ги промениш на по-малко, после рестартираш. След това пак пробваш да върнеш на 1000.
Цитирай
Аксесоари
#77

За съжаление нищо не става Sad .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#78

Трябва да махнеш power saving mode и тогава ще може да сложиш на 1000 херца :thumbup:
Цитирай
#79

VladislavBelchev написа:Трябва да махнеш power saving mode и тогава ще може да сложиш на 1000 херца :thumbup:
Жив и здрав да си колега.Станаха нещата Smile . Наздраве :cheers:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#80

Наздраве и от мен :cheers: и аз имах, тоя проблем,но получих видение хахахах
Цитирай
#81

Само при мен ли, с 8.0 версията се получава battery drain ? Пуснати са мобилен нет, viber и FB във фонов режим. Или тези настройки за които разправяте служат именно да се предотврати това.
Цитирай
#82

Не, поне тези, които аз съм дал не влияят на батерията. Освен, ако не сложиш на powersave.При включен facebook, какво очакваш и при мен е така.
Цитирай
#83

В xda форума и по-точно в темата за CoCore мернах, че има нов релииз, за който се говори, че е CoCore 8.1 и дори има линк за него. Мисля да му дам шанс и да пробвам да видим какво ще стане. Проба-грешка Big Grin
Цитирай
#84

Има го от преди половин месец сигурно, но е nightly версия, а аз такива не качвам. Smile Ако искаш го тествай и си изкажи мнението. :thumbup:
Цитирай
#85

Излезе нова версия днес 8.2 :cheers:
Цитат:Changelog:

2013-11-03 hotfix update
defconfig: version tag 8.0 -> 8.1 -> 8.2 …
mxt224e: disable touch booster by default (To save batterylife)
bcmdhd: off-screen pm mode MAX -> FAST (This is made for bcmdhd updated driver)
board-janice: mxt224e threshold batt 17 -> 15 (More sensitive)
block: downgrade bfq iosched v6r2 -> v5r1 (V6R2 has bugs which causes reboots)
power/wakelock: driver updates (Optimizes code)
sysfs: driver updates
fs/nls: driver updates
fs/fat: driver updates (Fixes FatFS name char issues)
tspdrv: driver updates (Optimizes code)
gp2a_light_prox: driver updates (Optimizes code)
ux500_usb: driver updates (Seems that it fixes UMS(USB Mass Storage) issues)
net/wireless: bcmdhd driver updates
(Now CoCore-E has synced up with lastest Samsung Kernel source)

Линк за сваляне: в първият пост.
Цитирай
#86

Здравейте. Сложих новия кернел, изкарах два цикъла /енергийни, де... Big Grin / с него и се върнах на версия 8.0. Причина - неизвестно потребление на заряд - огромно, а при преглед от системния мониторинг на консумацията на батерията установих, че имам само два процеса, които замерва: OS - 89% и процент от някое мое приложение. След флашването с 8.2, Jelly Bean Keyboard - която ползвам спира без уведомление и обръща на стоковата. Относно бързината... залагам на 8.0.
П.С. Адмирации за труда на ъплоудера :bow:

[box] [highlight=#FFFF00]Samsung Galaxy S Advance[/highlight], [ROM] 4.4.2 KitKat MahdiRom 2.5-20140513-janice) [/box]
Цитирай
#87

Не знам при мен се държи доста по-добре, по-бърз става, с всяка нова версия ( с изключение на 7.2, но тя беше отдавна ) Иначе за батерията - не усещам разлика, мисля че си държи същото време, като се има в предвид, че е инсталиран Facebook, ако искаш пробвай пак да се върнеш на 8.0 и виж как ще се държи. :thumbup: Обаче забелязвам, че като се пре-инсталира версията, примерно си инсталирал, както е сега 8.2 и след примерно 1 седмица пре-инсталираш, като чели става по-бърз. Май при определено време ползване се натрупват някакви файлове, които натоварват системата и дори чистеното на кеша и далвик кеша не помаха толкова, колкото пре-инсталацията.
Цитирай
#88

всеки кернел си има кеш памет....докато направи кеша за всички връзки се бави...но след това върви перфектно....аз като сменям кернела отварям всичко по ред....и после пак го флашвам и върви наистина по бързо Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#89

Здравейте. И аз като "snake93" имам същият проблем, а именно не ми намира никакви файлове в паметта на телефона и на картата памет. Влизам в aply update from extarnal storage и е напълно празна, в паметта на телефона имам само папки lost+found и recovery, пробвах и вътре в тях да сложа root.zip и т.н., но резултата е същият и папките са празни
Телефона е с JB 4.1.2, версия на ядрото I9070XXLQE, не е рутнат, но се надявам скоро да е Smile

Благодаря предварително.
Цитирай
#90

http://www.youtube.com/watch?v=2a_JB8gvDVw
Виж този клип.
Цитирай
#91

Andon0v написа:http://www.youtube.com/watch?v=2a_JB8gvDVw
Виж този клип.

Да точно така го правя, но както написах вече като вляза в aply update from extarnal storage и SD картата все едно я няма. Няма нито папки, нито файлове, само ".../" - многоточието за връщане назад, а на SD-то си имам папки с музика, снимки и т.н. Като го закача с компютъра си виждам цялото съдържание на картата. Мислех, че е от самата карта първоначално, но не ми намира и нищо в паметта на телефона освен двете папки, които споменах в горният пост, но и в тях каквото и да сложа, като вляза в recovery mode са празни...
Цитирай
#92

Не знам проблема, от какво може да е? Може би развалена карта памет? Пробвал ли си да я форматираш?

Виж, намерих една може би полезна тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2482807
Разгледай я и по-конкретно мнение 4.
Цитирай
#93

Смених SD картата и всичко си дойде на мястото, въпреки че форматирах картата, която ползвам и пак не стана :facepalm: . Нямам обяснение как всичко в нея си работи коректно на телефона, а през recovery не :huh2:
Andon0v, благодаря за оказаното съдействие и се извинявам, ако съм ти отнел от времето да търсиш решение на проблема, който се оказа елементарен...

Поздрави
Цитирай
#94

Няма проблеми, затова е форума - да си помагаме. Радвам се, че си открил решение. :thumbup:
Цитирай
#95

Излезе нова версия от днес 8.6

Цитат:Changelog:

2014-01-05
defconfig: Version tag 8.6
block: Updated ROW io scheduler
abb-charger: Updated Charger Control
abb-codec: Updated ABBamp 2.4 -> 2.4.5
abb-codec: Fix MIC booster show interface bug
abb-codec: Added anaconf4 interface to allow to disable speaker
abb-codec: Adjusted MIC booster level +15dB -> +6dB
cypress-touchkey: Added Touch2Wake with wakelock
cypress-touchkey: LED can be disabled in kernel level
fsync: Optimized sysfs show interface
fsync: Added reboot handler to flush data
samsung: Updated J4FS driver
abb-fg: Disabled LowBat wakelock by default
svnet: Disabled wakelock by default
svnet: Moved wakelock enable to userspace
mali: Added OSK memory allocation order module param
mali: Removed all debug prints
mali: Decreased OSK MEM allocation order
mxt224e: Added wakelock to Sweep2Wake
mmc/core: Fix permission of 'use_spi_crc'
mm: Added UKSM and use Quiet governor
st-mmio: Optimize flash LED interfaces, renamed highlight -> burning
fsa880: Added SWReset workaround
bcmdhd: Added PM_FAST control
defconfig: switch preempt RCU

Линк за сваляне: в първия пост.
Цитирай
#96

При мен не се инсталира, изписва ми "EConfusedignature verification failed", ако някои може да помогне.
Цитирай
#97

През CWM ли го инсталираш? С 4.1.2 ли си?
Цитирай
#98

Да през CWM, с 4.1.2 съм.
Цитирай
#99

Пробвай пак да го свалиш, защото може да не се е свалил правилно. Слагаш го в картата памет и следваш стъпките, ако пак не стане - пробвай по 2 начин. Там няма как да не стане, но изисква руут, който става за 1 минута.
Цитирай

Стана, благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)